رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ســلام،

دوستان برای پردازنده Intel i7-6700 از برند Asus چه مادربوردی رو پیشنهاد میدین ؟ مصرف اجرای شبیه سازها و نرم افزارهای برنامه نویسی + طراحی گرافیکی هست.از بین این دو تا کدوم مناسب تره ؟

ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170
ASUS Z170-Pro LGA1151 Z170

ضمنا یه رم 16 ( 8*2) هم با فرکانس 2133 چی پیشنهاد میدین ؟

ویرایش شده توسط Viva98
افزودن توضیحات بیشتر
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 39 دقیقه قبل، Viva98 گفته است :

ســلام،

دوستان برای پردازنده Intel i7-6700 از برند Asus چه مادربوردی رو پیشنهاد میدین ؟ مصرف اجرای شبیه سازها و نرم افزارهای برنامه نویسی + طراحی گرافیکی هست.از بین این دو تا کدوم مناسب تره ؟

ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170
ASUS Z170-Pro LGA1151 Z170

ضمنا یه رم 16 ( 8*2) هم با فرکانس 2133 چی پیشنهاد میدین ؟

سلام .

با توجه به پردازنده شما که سری K نیست و رم فرکانس 2133 که میخواهید ، پس به مادربوردی که قابلیت اورکلاک داشته باشه نیازی ندارید . به همین دلیل نیازی هم نیست که برای چیپ Z170 هزینه کنید . به نظر من شما بورد ASUS H170 PRO GAMING  رو بگیرید بهتره . قیمت این بورد 485 تومانه . اگر اصرار به خرید بورد با چیپ Z170 دارید ، میتونید ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4  بگیرید که 520 تومان قیمت داره . مبلغ باقیمانده رو روی قطعات دیگه هزینه کنید .

برای رم هم Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15  با قیمت 315 تومان انتخاب خوبیه . رم با فرکانس 2133 تو حجم 4 گیگی و تک ماژول هست . ولی 8 گیگی و پک دوال خیلی کم گیر میاد .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

سلام .

با توجه به پردازنده شما که سری K نیست و رم فرکانس 2133 که میخواهید ، پس به مادربوردی که قابلیت اورکلاک داشته باشه نیازی ندارید . به همین دلیل نیازی هم نیست که برای چیپ Z170 هزینه کنید . به نظر من شما بورد ASUS H170 PRO GAMING  رو بگیرید بهتره . قیمت این بورد 485 تومانه . اگر اصرار به خرید بورد با چیپ Z170 دارید ، میتونید ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4  بگیرید که 520 تومان قیمت داره . مبلغ باقیمانده رو روی قطعات دیگه هزینه کنید .

برای رم هم Geil SUPER LUCE 16GB 8GBx2 2400Mhz CL15  با قیمت 315 تومان انتخاب خوبیه . رم با فرکانس 2133 تو حجم 4 گیگی و تک ماژول هست . ولی 8 گیگی و پک دوال خیلی کم گیر میاد .

ممنون،اگر نخوایم اورکلاک کنیم خرید 6700k ضرورتی داره یا همون 6700 گزینه بهتری هست ؟ بعد برای این پردازنده نیازی هست خنک کننده بگیریم در صورتی که در روز مثلا 12 ساعت روشن باشه و مشغول کارای برنامه نویسی و طراحی باشیم ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Viva98 گفته است :

ممنون،اگر نخوایم اورکلاک کنیم خرید 6700k ضرورتی داره یا همون 6700 گزینه بهتری هست ؟ بعد برای این پردازنده نیازی هست خنک کننده بگیریم در صورتی که در روز مثلا 12 ساعت روشن باشه و مشغول کارای برنامه نویسی و طراحی باشیم ؟

اگر نمیخوای اور کنی ، همون 6700 هم خوبه . 120 تومان اختلاف قیمت دارن . میشه جای دیگه هزینه کرد .

بهتره که یک کولر متوسط براش بگیری . چون کولر خودش خیلی معمولیه . البته میتونی اول با کولر خودش کار کنی ، اگر دیدی دما زیاد هست ، یک کولر متوسط بگیری . بستگی به کیس و محیطی که توش کار میکنی هم داره .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

اگر نمیخوای اور کنی ، همون 6700 هم خوبه . 120 تومان اختلاف قیمت دارن . میشه جای دیگه هزینه کرد .

بهتره که یک کولر متوسط براش بگیری . چون کولر خودش خیلی معمولیه . البته میتونی اول با کولر خودش کار کنی ، اگر دیدی دما زیاد هست ، یک کولر متوسط بگیری . بستگی به کیس و محیطی که توش کار میکنی هم داره .

ممنون،جناب مدل 6700k در صورتی که اورکلاک بشه چند درصد بازدهی بیشتری پیدا میکنه نسبت به 6700 ؟

در مورد مادربورد چیپ ست های سری Z170 واسه پردازنده های اسکای لیک بهتر نیستن ؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Viva98 گفته است :

ممنون،جناب مدل 6700k در صورتی که اورکلاک بشه چند درصد بازدهی بیشتری پیدا میکنه نسبت به 6700 ؟

در مورد مادربورد چیپ ست های سری Z170 واسه پردازنده های اسکای لیک بهتر نیستن ؟

بستگی به مقدار اورکلاک داره . درصد تغییرات رو باید در نرم افزارهای مختلف ببینی.  تو بعضی از نرم افزارها اصلا تاثیری نداره . تو نرم افزارهایی که نیاز به فرکانس بالای پردازنده دارن تاثیرش بیشتره . البته به همون نسبت استهلاک ، دما و ریسک آسیب پذیری پردازنده هم بالاتر میره .

کلا مادربورد های سری 100 برای پردازنده ای اسکای لیک طراحی شدن . انتخاب چیپ برمیگرده به نیاز شما . اگر نیاز به امکانات بیشتری داری میتونی چیپ بالاتری بگیری . اگر فقط در حد امکانات اولیه میخوای ، حتی میتونی با ارزونترین مادربورد H110  هم پردازنده i7 استفاده کنی . همه چیز به نیازی که شما از برد داری برمیگرده . Z170 فرکانس رم بالاتر پشتیبانی میکنه ، اورکلاک سری K رو هم پشتیبانی میکنه ، چند تا امکان اضافه تر مثل قابلیت SLI ، کراس فایر و پورت های جانبی هم داره .

لینک به دیدگاه

سلام من قبلا دوستان را اذیت کردم و سوالم رو پرسیدم

سیستم انتخابی با کمک دوستان شد این

متاسفانه الان شرایط خرید کارت گرافیگ را ندارم

برای دیدن فیلم و وب گردی بخام سیستم جمع کنم که سرعت خوبی هم داشته باشه موارد زیر را بردارم یا میتونم کم کنم مثل رم هارد سی پی یو؟

===========================================

390 خالی رو دو برندایسوس و گیگابایت

پاور کورسیر 750 وات RM750i Corsair RM750i 80Plus Gold Full Modular PSU

خنک کننده پردازنده دیپکول مدل گامکس اس 40

رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

کیس دیپ کول KENDOMEN

Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3

سی پی یو اینتل i5 6600 اسکای لیک

850 EVO 120GB SATA3

DVD/RW SAMSUNG 24X

مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rasha گفته است :

سلام من قبلا دوستان را اذیت کردم و سوالم رو پرسیدم

سیستم انتخابی با کمک دوستان شد این

متاسفانه الان شرایط خرید کارت گرافیگ را ندارم

برای دیدن فیلم و وب گردی بخام سیستم جمع کنم که سرعت خوبی هم داشته باشه موارد زیر را بردارم یا میتونم کم کنم مثل رم هارد سی پی یو؟

===========================================

390 خالی رو دو برندایسوس و گیگابایت

پاور کورسیر 750 وات RM750i Corsair RM750i 80Plus Gold Full Modular PSU

خنک کننده پردازنده دیپکول مدل گامکس اس 40

رم جی اسکیل Trident Z 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

کیس دیپ کول KENDOMEN

Seagate Barracuda 2TB 64MB 7200Rpm SATA3

سی پی یو اینتل i5 6600 اسکای لیک

850 EVO 120GB SATA3

DVD/RW SAMSUNG 24X

مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

عرض ادب 

اگر منظورتون از  مادربرد ایسوس Z170 Pro Gaming

این برد : http://lioncomputer.ir/product/9270/مادربرد+ایسوس+Z170+Pro+Gaming%2FAURA/ 

هستش ! که خریدش به هیچ وجه صرفه ی اقتصادی نداره ! 

چون  پردازنده سری K نیست !

کار شما با یک برد مثل این براحتی و بدون مشکل راه میفته : http://lioncomputer.ir/product/7011/مادربرد+ایسوس+H170-PRO/ 

راجع به رم هم بنظر من یک 8 کفایت میکنه بعدا براحتی میتونید یک 8 دیگه اضافه کنین همچنین SSD هم نیاز نیست - پول باقی مونده از تغییر این دو مورد رو میتونین برای گرافیک یا خنک کننده ها خرج کنید 

راجع به گرافیک هم اگر قصد خرید 390 دست دوم دارید که خوبه اما اگر قصد نو دارید ( نمیدونم هنوز تو بازار موجوده یا نه ) بنظرم یک کارت از سری جدید بگیرید که بعدا افت کاراییش چشم گیر نباشه حداقل تا یک سال اینده ! 

پاور هم قیمت بالایی داره ! بنظرم بعد از نهایی شدن انتخاب قطعات میزان پاور مورد نیاز رو با محاسبه گرهای انلاین محاسبه کنین و خرید کنین ( البته باید مقداری رو بالاتر در نظر بگیرید ) 

در کل برای خرید بنظر من به لیون کامپیوتر مشاره کنین - مشاوره بگیرید و بعد اقدام به خرید کنید 

لینک به دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان

من با تحقیقی که انجام دادم واسه بستن سیستم تا 2 ملیون و خورده ای به این نتیجه رسیدم:

Main: Asus Z170-K

vga: sapphire rx 4700 nitro+ oc 4gb

cpu: intel i5 6600

ram: G.SKILL Trident Z DDR4 16GB (8GB x 2) 3000MHz CL15 Dual

اما نمیدونم رم و  قطعات خوبن یا نه؟ چه کیسی بگیرم خوبه؟ آیا واتر کولر نیازه برای این سیستم؟و اگر نمیخواد یه فن پردازنده مناسب معرفی کنین

پاور قبلیم هم Green GP850B هست ک نمیدونم بسه برای این سیستم یا نه؟

هارد و دی وی دی رایتر هم دارم

ویرایش شده توسط Sajjad9790
لینک به دیدگاه

در در 1395/07/17, 13:49:39، Hamed گفته است :

بستگی به مقدار اورکلاک داره . درصد تغییرات رو باید در نرم افزارهای مختلف ببینی.  تو بعضی از نرم افزارها اصلا تاثیری نداره . تو نرم افزارهایی که نیاز به فرکانس بالای پردازنده دارن تاثیرش بیشتره . البته به همون نسبت استهلاک ، دما و ریسک آسیب پذیری پردازنده هم بالاتر میره .

کلا مادربورد های سری 100 برای پردازنده ای اسکای لیک طراحی شدن . انتخاب چیپ برمیگرده به نیاز شما . اگر نیاز به امکانات بیشتری داری میتونی چیپ بالاتری بگیری . اگر فقط در حد امکانات اولیه میخوای ، حتی میتونی با ارزونترین مادربورد H110  هم پردازنده i7 استفاده کنی . همه چیز به نیازی که شما از برد داری برمیگرده . Z170 فرکانس رم بالاتر پشتیبانی میکنه ، اورکلاک سری K رو هم پشتیبانی میکنه ، چند تا امکان اضافه تر مثل قابلیت SLI ، کراس فایر و پورت های جانبی هم داره .

تشکر از راهنماییتون،یه سوال دیگه هم داشتم:

پردازنده i7-6700 همونطور که میدونید فرکانسش روی 2133 هست،با توجه به این موضوع آیا بالا بودن میزان فرکانس مادربورد و رم بیشتر از این مقدار روی کارایی سیستم تاثیرگذار هست ؟ اکثر جاها خوندم که مادربورد میاد و روی 2133 کار میکنه اتوماتیک.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه gtx950 دارم میخوام یه مادربرد و cpu بگیرم 

چه قطعاتی پیشنهاد میدین؟قیمت مناسب باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Viva98 گفته است :

تشکر از راهنماییتون،یه سوال دیگه هم داشتم:

پردازنده i7-6700 همونطور که میدونید فرکانسش روی 2133 هست،با توجه به این موضوع آیا بالا بودن میزان فرکانس مادربورد و رم بیشتر از این مقدار روی کارایی سیستم تاثیرگذار هست ؟ اکثر جاها خوندم که مادربورد میاد و روی 2133 کار میکنه اتوماتیک.

اگر مادربورد شما سری Z170 باشه دارای قابلیت XMP هست که با فعال کردن اون میتونید فرکانس رم رو بالا ببرید و به فرکانسی که داره برسونید  . در واقع یه جور اورکلاک هست . اگر فعال نکنید ، روی همون حالت پیش فرض 2133 کار میکنه . اگر مادربورد با چیپ های دیگه بگیرید ، این قابلیت رو ندارن و رم فقط با همون فرکانس 2133 کار میکنه . مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

سلام دوستان یه gtx950 دارم میخوام یه مادربرد و cpu بگیرم 

چه قطعاتی پیشنهاد میدین؟قیمت مناسب باشه

شما میتونید یک پردازنده i3 با یک مادربورد با چیپ سری B تهیه کنید . قیمتش مناسب میشه . اگر سوکت 1151 باشه ، پردازنده i3 6100  و مادربورد MSI B150 Bazooka میتونید بگیرید . رم رو هم باید DDR4 بردارید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

شما میتونید یک پردازنده i3 با یک مادربورد با چیپ سری B تهیه کنید . قیمتش مناسب میشه . اگر سوکت 1151 باشه ، پردازنده i3 6100  و مادربورد MSI B150 Bazooka میتونید بگیرید . رم رو هم باید DDR4 بردارید .

یه رم ddr3  دارم رو این کار نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

یه رم ddr3  دارم رو این کار نمیکنه؟

اگر رم DDR3 داری و نمیخوای عوض کنی ، باید سوکت 1150 بگیری . دست دوم هم میتونی گیر بیاری . بعضی مدلهای DDR# که پسوند L دارن ( DDR3L ) روی یه سری از بورد های 1151 کار میکنن . منتها رم شما به احتمال زیاد این مدل نیست .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

اگر مادربورد شما سری Z170 باشه دارای قابلیت XMP هست که با فعال کردن اون میتونید فرکانس رم رو بالا ببرید و به فرکانسی که داره برسونید  . در واقع یه جور اورکلاک هست . اگر فعال نکنید ، روی همون حالت پیش فرض 2133 کار میکنه . اگر مادربورد با چیپ های دیگه بگیرید ، این قابلیت رو ندارن و رم فقط با همون فرکانس 2133 کار میکنه . مشکلی پیش نمیاد .

پس با این حساب اگر مادربورد سری Z170 نباشه بالا بودن فرکانس رم بیشتر از 2133 عملا تاثیری نداره.

مثلا من پردازنده i7-6700 و مثلا مادربورد H170 داشته باشم و بعد رم با فرکانس 3000 بردارم عملا فقط تا سقف 2133 استفاده میکنم،درسته ؟

ویرایش شده توسط Viva98
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Viva98 گفته است :

اورکلاک رم محسوب میشه ؟

پس با این حساب اگر مادربورد سری Z170 نباشه بالا بودن فرکانس رم بیشتر از 2133 عملا تاثیری نداره.

مثلا من پردازنده i7-6700 و مثلا مادربورد H170 داشته باشم و بعد رم با فرکانس 3000 بردارم عملا فقط تا سقف 2133 استفاده میکنم،درسته ؟

در واقع اورکلاک محدود سی پی یو . ولتاژ سی پی یو میره بالاتر تا بتونه برق مورد نیاز برای رم رو تامین کنه . رم هم در فرکانس خودش کار میکنه .

درسته ، رم درچیپهای غیر Z روی فرکانس 2133 کار میکنه . فرکانس بالاتر بگیری تاثیر زیادی نداره . فقط زمان تاخیر رم میاد پایین . مثلا رم 3000 با تاخیر CL16 بگیری ، 2133 با تاخیر CL15 کار میکنه . البته این مثال هست و ممکنه در رمهای مختلف نتایج متفاوت باشه .

لینک به دیدگاه

سلام

من یک مادربورد Z170 Asus Sabertooth Mark S  دارم و می خوام 64GB رم نصب کنمء اما الان هزینه لازم رو ندارم به همین دلیل میخوام 2 عدد رم رو همین حالا تهیه کنمء نظرم رو این رم هست

Crucial Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16 DDR4

می توانم 2 عدد از این رم رو بگیرم و بعدا 2 تا دیگه اضافه کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ به صورت دو کاناله کار می کنن؟

از دوستانی که Dukase V2 رو دارند چند تا سوال دارم

من اهل اورکلاک و .... نیستم و فقط می خوام نویز تولیدی سیستمم تا حد ممکن کم باشه تا اونجایی که من می دونم این کیس نویز رو کاهش میدهء این کیس مناسبه برای من؟

ایا Thermalright Le Grand Macho داخل این کیس جا میشه و مشکلی پیش نمیاد؟

با توجه  به قیمت این کیس ایا گزینه بهتری هم وجود داره؟

ممنون میشم هر چه سریع تر راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mohammadC گفته است :

سلام

من یک مادربورد Z170 Asus Sabertooth Mark S  دارم و می خوام 64GB رم نصب کنمء اما الان هزینه لازم رو ندارم به همین دلیل میخوام 2 عدد رم رو همین حالا تهیه کنمء نظرم رو این رم هست

Crucial Ballistix Sport LT 16GB 2400Mhz CL16 DDR4

می توانم 2 عدد از این رم رو بگیرم و بعدا 2 تا دیگه اضافه کنم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ به صورت دو کاناله کار می کنن؟

از دوستانی که Dukase V2 رو دارند چند تا سوال دارم

من اهل اورکلاک و .... نیستم و فقط می خوام نویز تولیدی سیستمم تا حد ممکن کم باشه تا اونجایی که من می دونم این کیس نویز رو کاهش میدهء این کیس مناسبه برای من؟

ایا Thermalright Le Grand Macho داخل این کیس جا میشه و مشکلی پیش نمیاد؟

با توجه  به قیمت این کیس ایا گزینه بهتری هم وجود داره؟

ممنون میشم هر چه سریع تر راهنمایی کنید

سلام .

میتونید 2 ماژول الان تهیه کنید و 2 ماژول بعدا . ولی ترجیحا از یک مدل باشن . مشکلی پیش نمیاد برای 2 کاناله بودن .

در مورد کاهش نویز این کیس چیزی نشنیدم . ولی کیس خیلی خوبیه . پیشنهاد میکنم کیس Green Z4 رو هم یه نگاه بندازید . به نسبت قیمتش عالیه . توجه داشته باشید که کیس دیپ کول فقط یک فن همراهش هست و بقیه فنها رو باید جداگانه بخرید . ولی کیس گرین 5 فن روش نصب شده .

این کولر هم تو کیس مورد نظر شما و هم تو کیس پیشنهادی بنده جا میشه .

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Sajjad9790 گفته است :

سلام خدمت همه دوستان

من با تحقیقی که انجام دادم واسه بستن سیستم تا 2 ملیون و خورده ای به این نتیجه رسیدم:

Main: Asus Z170-K

vga: sapphire rx 4700 nitro+ oc 4gb

cpu: intel i5 6600

ram: G.SKILL Trident Z DDR4 16GB (8GB x 2) 3000MHz CL15 Dual

اما نمیدونم رم و  قطعات خوبن یا نه؟ چه کیسی بگیرم خوبه؟ آیا واتر کولر نیازه برای این سیستم؟و اگر نمیخواد یه فن پردازنده مناسب معرفی کنین

پاور قبلیم هم Green GP850B هست ک نمیدونم بسه برای این سیستم یا نه؟

هارد و دی وی دی رایتر هم دارم

کسی نیست جواب مارو بده؟

پاور رو حداقل بگین کافیه برای این سیستم یا نه؟

i5 6600 - asus z170-k -rx 470 nitro+ oc - 16 gb ddr4 (8*2) -1 hdd - 1 ssd - 5 case fan

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Sajjad9790 گفته است :

کسی نیست جواب مارو بده؟

i5 6600 - asus z170-k -rx 470 nitro+ oc - 16 gb ddr4 (8*2) -1 hdd - 1 ssd - 5 case fan

عرض ادب 

اول اینکه مادربرد با این چیپ خرج اضافی هستش 

چون سی پی یو قابل اورکلاک نیست 

مادربرد رو از چیپ های H110 , H170 خرید کنید 

SSD و 8گیگ از رم رو حذف کنیند وو کارت گرافیک رو 480 بخرید که قیمت مناسبی هم داره و هم اینده نگرانه تر هستش 

مصرف این سیستم حدودا 470 وات هستش و اگر پاور شما این باشه : http://lioncomputer.ir/product/5028/پاور+گرین+850+وات+GP850B-OC%2B/ 

که کاملا کفایت میکنه البته اکر در سلامت باشه 

با این حال پیشنهاد من این هستش که برای خرید به لیون کامپیوتر مراجعه کنین و مشاوره بگیرید 

لینک به دیدگاه

کسی نیست جواب مارو بده؟

درود قطعات خوبی اتخاب کردین،
در خصوص فن پردارنده و کیس کلا بستگی به دمای اتاق داره.

من خودم قبلا برا پردازنده 4790 فن گرین بوفالو استفاده میکردم و دما تو حالت بیکاری روی 34-40 و تو لود 55-65 بود.
بعد از ارتفاع فن به واترکول گرین 120 دما تغییری نکرد فقط نویز فنش قابل کنترل شد(با نرم افزار speed fan) البته منم به دنبال سایلنت شدن بودم که شد. کل اینارو گفتم که متوجه بشید تفاوت دما بین aircool و watercool نا چیزه و فقط نویز کمتری داره.

در خصوص کیس هم green z4 - deepcool ducase - x3 viper گزینه های خوبی هستند.

پاور فعلیتون هم کافیه و هم زیاد تر از نیاز سیستم، در اینده هم با خیال راحت میتونید یه کارت دیگه اضاف کنید و لذت ببرید.

Sent from my HUAWEI MATE 8

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

عرض ادب 

اول اینکه مادربرد با این چیپ خرج اضافی هستش 

چون سی پی یو قابل اورکلاک نیست 

مادربرد رو از چیپ های H110 , H170 خرید کنید 

SSD و 8گیگ از رم رو حذف کنیند وو کارت گرافیک رو 480 بخرید که قیمت مناسبی هم داره و هم اینده نگرانه تر هستش 

مصرف این سیستم حدودا 470 وات هستش و اگر پاور شما این باشه : http://lioncomputer.ir/product/5028/پاور+گرین+850+وات+GP850B-OC%2B/ 

که کاملا کفایت میکنه البته اکر در سلامت باشه 

با این حال پیشنهاد من این هستش که برای خرید به لیون کامپیوتر مراجعه کنین و مشاوره بگیرید 

تشکر از لطفتون

من پاورم رو حدود 3 سال پیش خریدم. دقیقا اینه: http://esam.ir/sell/itemImages/60184/rouhit110_40709-181671!1.JPG

چون قدیمیه گفتم شاید کافی نباشه

گرافیک رو 480 میگیرم ک چند روزه لیون اورده انگار و ندیده بودمش

برای مادربرد h170 این مدل گزینه خوبیه؟ Asus H170-PRO USB 3.1

ضمنا شهرستان هستم وگرنه حضوری به لیون مراجعه میکردم حتما

در 35 دقیقه قبل، mephist33 گفته است :

درود قطعات خوبی اتخاب کردین،
در خصوص فن پردارنده و کیس کلا بستگی به دمای اتاق داره.

من خودم قبلا برا پردازنده 4790 فن گرین بوفالو استفاده میکردم و دما تو حالت بیکاری روی 34-40 و تو لود 55-65 بود.
بعد از ارتفاع فن به واترکول گرین 120 دما تغییری نکرد فقط نویز فنش قابل کنترل شد(با نرم افزار speed fan) البته منم به دنبال سایلنت شدن بودم که شد. کل اینارو گفتم که متوجه بشید تفاوت دما بین aircool و watercool نا چیزه و فقط نویز کمتری داره.

در خصوص کیس هم green z4 - deepcool ducase - x3 viper گزینه های خوبی هستند.

پاور فعلیتون هم کافیه و هم زیاد تر از نیاز سیستم، در اینده هم با خیال راحت میتونید یه کارت دیگه اضاف کنید و لذت ببرید.

Sent from my HUAWEI MATE 8

درود

تشکر از شما

ببینید اتاق من دمای کلیش بد نیس ولی سیستم گوشه اتاقه و اونجا خیلی گرم میشه

اما خب برای کیس نظر خودمم روی Z4 بود. با توجه به این که Z4 پنج تا فن داره و6600 زیاد داغ نمیشه بازم نیازه؟ چون خیلی جاها شنیدم که اصلا مدل 6600 و 6500 و پایین تریا نیزا به فن پردازنده ندارن

اما حالا اگر محض احتیاط بخوام بگیرم چی بگیرم؟

شما هم این پاور منو ببین: http://esam.ir/sell/itemImages/60184/rouhit110_40709-181671!1.JPG

واقعا نمیدونم بسه یا نه و میترسم سیستم رو باهاش روشن کنم و آسیب ببینه

(ضمنا معذرت. من نوشته بودم 850 در حال که 580 بود. جای 5 و 8 رو اشتباه زده بودم)

ویرایش شده توسط Sajjad9790
لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Sajjad9790 گفته است :

کسی نیست جواب مارو بده؟

سلام .

دوست عزیز پاور شما 580 وات هست . شما نوشتید 850 . برای همین دوستان گفتن کافیه . با توجه به قدیمی بودن پاور ، احتمال افت توان اون هم هست . کارت 480 هم کمی مصرفش بالاست . بهتره که یا همون 470 رو بگیرید و یا پاور رو تعویض کنید . ضمنا میتونید Gainward GTX 1060 6GB GDDR5  با قیمت 1240 هم بگیرید که از هر دوی اینها قویتر به نظر میرسه تو تستها .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

سلام .

دوست عزیز پاور شما 580 وات هست . شما نوشتید 850 . برای همین دوستان گفتن کافیه . با توجه به قدیمی بودن پاور ، احتمال افت توان اون هم هست . کارت 480 هم کمی مصرفش بالاست . بهتره که یا همون 470 رو بگیرید و یا پاور رو تعویض کنید . ضمنا میتونید Gainward GTX 1060 6GB GDDR5  با قیمت 1240 هم بگیرید که از هر دوی اینها قویتر به نظر میرسه تو تستها .

آخ آخ اره جای 8 و 5 رو اشتباه زدم

معذرت

برای 470 این 580 کافیه ینی؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...