رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 17 دقیقه قبل، pipi گفته است :

دورد جناب بهمنیان از کابرای قدیمی ، ارادتمند

عارضم به خدمتتون که قیمت نسخه 240 گیگ sandisk ultra ii  با توجه به همین لیون 365 تومان و همچنین نسخه 480 گیگ 575 تومان هست؟ از نظر قیمت 240 گیگ  ultra ii و ساوویج اختلافی مابینشون نیست. البته در نسخه 480 گیگ ساوویج گرونتره. پس به نظرتون اگه همین ساوویج رو بخوام بگیرم البته 240 گیگ مناسبه؟ . ولی واقعا انتخاب توی 500 گیگ مقداری با توجه به افزایش قیمت ها دشوار شده!

در مورد ایر کولر برای سیستم بنده نظری ندارید ؟؟؟

سندیسک رو یک ماه پیش ارزان‌تر خریدم و نمی‌دونستم قیمت جدیدش رو. اما به amd radeon r3 480 گیگ هم توجه کن. من استفاده کرده‌ام و اگر با گارانتی معتبر گیر بیاد حرف نداره.

برای 240 گیگ نمی‌دونم الان چه گزینه‌های در بازار هست و قیمتها چطوره، اما پیشنهاد می‌کنم به ssdهای استوک هم فکر کنی. الان ۱۸۰ گیگ اینتل ۱۵۰۰ رو زیر ۲۰۰ می‌تونی بخری و اگر به کارت می‌آد عکس آزمونش رو می‌تونم بفرستم.

ایرکولر کارکرده دیپکول یا ترمال رایت ۱۲ سانتی قیمت مناسب گیرت می‌آد. اگر خواستی نو بگیری thermalright true spirit رو پیشنهاد می‌کنم. پردازنده‌های سندی بریج به دلیل اینکه بین چیپ و ihs لحیم دارند راحت‌تر خنک می‌شن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

فرق gtx 1080 با 1080TI چیه ؟؟

میگم اس اس دی این جدیدا ارزش دارن به نظرتون ؟؟ چون سرعتشون تو مشخصات خیلی بالاست

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، farvahr گفته است :

فرق gtx 1080 با 1080TI چیه ؟؟

میگم اس اس دی این جدیدا ارزش دارن به نظرتون ؟؟ چون سرعتشون تو مشخصات خیلی بالاست

Ti دوازده گیگه

منظورتون m2 هست؟

این اس اس دی ها برای سیستم خانگی زیاده همین اس اس دی های معمولی سرعت بالا برای سیستم خانگی مناسبه

لینک به دیدگاه

دوستان مانیتور من الجی اولترا وایده و رو همین رزولوشن بازی میکنم
الان میخوام گرافیک بخرم..به نظرتون Rx 480 خوبه برای این رزولوشن؟یا بودجه رو افزایش بدم و 1070 بگیرم؟اصلا ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟
میدونم که همه دوستان برای فول اچدی 480 رو توصیه میکنن ولی رزولوشن اولترا مشکلی نداره؟بازم توصیه میشه؟
ممنون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، optis2005 گفته است :

دوستان مانیتور من الجی اولترا وایده و رو همین رزولوشن بازی میکنم
الان میخوام گرافیک بخرم..به نظرتون Rx 480 خوبه برای این رزولوشن؟یا بودجه رو افزایش بدم و 1070 بگیرم؟اصلا ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟
میدونم که همه دوستان برای فول اچدی 480 رو توصیه میکنن ولی رزولوشن اولترا مشکلی نداره؟بازم توصیه میشه؟
ممنون

داداش ، 480 روی الترا جواب میده ولی فریم کمتری بهت میده

اگه گیمر باشی ، برای بازی روی اولترا 1070 پیشنهاد میکنم و اگر فریم بیشتری میخای 1080 پیشنهاد میکنم.

در کل ، برای داشتن بازی خوب با فریم مناسب حداقل 1070

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ruby گفته است :

سلام خدمت دوستان عزیز، دارم سیستمی رو جمع میکنم اگه خدا بخواد و الان میخوام هارد بگیرم البته SSD از قبل تهیه شده، حالا میخوام برای شروع یک هارد 1TB بگیرم، میخواستم نظر دوستان رو راجع به سری جدید Seagate  یعنی Barracuda Pro بدونم؟ از نظر سرعت که مثل سری اول Barracuda هستش و 7200 دور بر دقیقس اگر کسی از دوستان استفاده کرده از این سری جدید ممنون میشم راهنماییم کنید.

اگر هم مدل دیگری مد نظرتون هست پیشنهاد بدید، ممنونم

دوستان بی زحمت بنده رو هم یه راهنمایی کنید، وارد بحث سیستم این دوستِ عزیز ـمون شدید یادتون رفت بی زحمت آقای بهمنیان عزیز بنده رو هم در زمینه خنک کننده پردازنده یه راهنمایی کنید، خودم مدل مد نظرم این مدل انرمکس هست، میخواستم نظر ـتون رو درباره این مدل بدونم و مدل دیگه ای پیشنهاد می کنید؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ruby گفته است :

دوستان بی زحمت بنده رو هم یه راهنمایی کنید، وارد بحث سیستم این دوستِ عزیز ـمون شدید یادتون رفت

درود

برای هارد دیسک گارانتی و قیمت مهمه و اولویت رو بر این دو بگذار.

ets-t40 کولر جمع و جور و خوبی‌ه، اما اگر کارایی برات مهم‌تر از ظاهره و کیست هم برای کولر ۱۶ سانتی جا داره Thermalright  Le Grand Macho RT  رو پیشنهاد می‌کنم. کولر ساکت و بسیار کاراییه.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ets-t40 کولر جمع و جور و خوبی‌ه، اما اگر کارایی برات مهم‌تر از ظاهره و کیست هم برای کولر ۱۶ سانتی جا داره Thermalright  Le Grand Macho RT  رو پیشنهاد می‌کنم. کولر ساکت و بسیار کاراییه.

سعید تکلیف مارو روشن کن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mohigh گفته است :

سعید تکلیف مارو روشن کن

من متخصص در بازی نیستم، اینقدری که می دونم  و از طریق اطرافیان آزموده ام برای داشتن تجربه ی روان در رزولوشن fhd پردازنده ی سندی بریج i5 و گرافیک rx470  کافیه. بخوای آینده نگرانه برگزینی i5 رده بالای هازول یا اسکایلیک و گرافیک rx480 8gb پیشنهاد منه. برای کولر هم  پیشنهاد من کولر بادی ه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

ممنونم از راهنماییتون و دلیلم هم برای این انتخاب همین جمع و جور بودن و هیت سینک مشکیش بود، ماچو ماشالا هزار ماشالا از اسمشم که معلومه گرند ماچو خیلی پهناوره در مورد گارانتی های هارد زیاد اطلاعی ندارم پیشنهادتون کدوم گارانتیه؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ruby گفته است :

ممنونم از راهنماییتون و دلیلم هم برای این انتخاب همین جمع و جور بودن و هیت سینک مشکیش بود، ماچو ماشالا هزار ماشالا از اسمشم که معلومه گرند ماچو خیلی پهناوره? در مورد گارانتی های هارد زیاد اطلاعی ندارم پیشنهادتون کدوم گارانتیه؟

خواهش می کنم

برای هارددیسک گارانتی های سازگار ارقام، آواژنگ، الماس ایران و ایستا معتبرند. اگر گارانتی در محل سکونتت دفتر داشته باشه بهتره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

من متخصص در بازی نیستم، اینقدری که می دونم  و از طریق اطرافیان آزموده ام برای داشتن تجربه ی روان در رزولوشن fhd پردازنده ی سندی بریج i5 و گرافیک rx470  کافیه. بخوای آینده نگرانه برگزینی i5 رده بالای هازول یا اسکایلیک و گرافیک rx480 8gb پیشنهاد منه. برای کولر هم  پیشنهاد من کولر بادی ه.

پیشنهادت مورد قبول واقع شد

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

دوست عزیز قطعا 480 هشت گیگ با i5

همیشه گرافیک قویتر وقتی که گلوگاهی در کار نباشه حرف اولو میزنه

حتی اگرم گلوگاه باشه باز هم فریم خیلی بهتری میگیرین نسبت به سیستمی که گرافیک پایین تری در کنار i7 هم داشته باشه

حالا i5 اصلا گلوگاه نیست و تقریبا واسه همه گرافیکا کافیه

بحث آینده نگری هست و البته بودجه

من هر 5 الی 6 سال سیستم آپدیت میکنم متاسفانه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

بحث آینده نگری هست و البته بودجه

من هر 5 الی 6 سال سیستم آپدیت میکنم متاسفانه ?

خب این سیستم هم واس آینده گفتم

گرافیک 4 گیگ همین الانم واس بعضی بازی های کمه و روز به روز هم بازی ها رم بیشتر میخوان

پس گرافیک بالای 4 گیگ اینده نگریه

rx480 8gb

لینک به دیدگاه

در در 1395/08/05, 22:43:49، Morteza K گفته است :

سلام دوستان لطفا درباره این سیستم نظر بدین البته گرافو شاید عوض کنم. ممنون?

Screenshot_۲۰۱۶-۱۰-۲۶-۲۲-۲۱-۴۲.jpg

سلام.

همونطور که دوستمون گفت وقتی سی پی یو K نیست بهتره مین رو H بگیری. هیچ فرقی هم ندارن.

رم رو فرکانس پایین بگیر بازم فرقی ندارن.

هارو رو سیگیت بگیر خیلی فرق دارن.

ssd سندیسک جزو بهترین هاست خیلی خوبه.

خنک کننده نسل جدیدش رو بگیر که فن چراغ دار داره تو کیست معرکه میشه.

دوتا موس واسه چی میخای؟! مولتی یوزره؟؟

گراف رو با صرفه جویی رو بقیه قطعات 1070 بگیری عالیه. کارکردشم هست تو سایت.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

همونطور که دوستمون گفت وقتی سی پی یو K نیست بهتره مین رو H بگیری. هیچ فرقی هم ندارن.

رم رو فرکانس پایین بگیر بازم فرقی ندارن.

هارو رو سیگیت بگیر خیلی فرق دارن.

ssd سندیسک جزو بهترین هاست خیلی خوبه.

خنک کننده نسل جدیدش رو بگیر که فن چراغ دار داره تو کیست معرکه میشه.

دوتا موس واسه چی میخای؟! مولتی یوزره؟؟

گراف رو با صرفه جویی رو بقیه قطعات 1070 بگیری عالیه. کارکردشم هست تو سایت.

ممنون دوست عزیز

سیستم تهیه شده تو پروفایلم هست 

فقط واتر کولر و هارد و موس و کیبرد و وای فای و هدفون و دی وی دی رایتر و یه چیزای جزعیش مونده که کم کم تهیه میکنم

لینک به دیدگاه

دوستان R9 390 کارکرده با قیمت پایینتر از RX 480 ارزش خرید داره؟ به نسبت قدرت و قیمت

Sent from my SM-J510F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

خب این سیستم هم واس آینده گفتم

گرافیک 4 گیگ همین الانم واس بعضی بازی های کمه و روز به روز هم بازی ها رم بیشتر میخوان

پس گرافیک بالای 4 گیگ اینده نگریه

rx480 8gb

ممنون. اینو که اطلاع دارم گرافیک بالاتر بهتره

ولی در کنار پردازنده قوی تر

الان 6600k رو تو لیست حداقل نیازهای یه بازی (مثل بتلفیلد وان) گذاشتن وای به حال چند سال دیگه... (هرچند سیاست کثیفیه و ممکنه حالاحالاها جواب بده)

ولی در کل خودم هم نمیتونم خودمو قانع کنم که کدومو بگیرم پولیه که به شدت براش زحمت کشیده شده و ...

الان دیدم 470 موجود شد، یه خورده قیمت 6700k بیاد پایین این دوتا رو میگیرم ...

ولی اگه نشه مجبورم همون 6600k+rx480 8g رو بگیرم ...

ولی بازم مطمئن نیستم

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

ممنون. اینو که اطلاع دارم گرافیک بالاتر بهتره

ولی در کنار پردازنده قوی تر

الان 6600k رو تو لیست حداقل نیازهای یه بازی (مثل بتلفیلد وان) گذاشتن وای به حال چند سال دیگه... (هرچند سیاست کثیفیه و ممکنه حالاحالاها جواب بده)

ولی در کل خودم هم نمیتونم خودمو قانع کنم که کدومو بگیرم ? پولیه که به شدت براش زحمت کشیده شده و ...

الان دیدم 470 موجود شد، یه خورده قیمت 6700k بیاد پایین این دوتا رو میگیرم ...

ولی اگه نشه مجبورم همون 6600k+rx480 8g رو بگیرم ...

ولی بازم مطمئن نیستم

والا نمیتونم به طور قطعی بگم ولی از نظر من حتی i5 4460 هم واس همه بازیا کافیه فقط گرافیک قدرتمند مورد نیازه

مثلا خودم i3 دارم با gtx 970 که تقریبا همه بازیای جدید سیستم پیشنهادیشون i7 و i5 هستش ولی بنده تونستم جز چند موردو که کلا مشکل دارن و با سیستم های خیلی قویتر هم 60 فریم نمیشه گرفت بقیه بازی هارو به راحتی 60 فریم میگیرم با جزئیات ultra یا very high و حداقل high

همه میگفتن i3 گلوگاه واس 970 حتی گاهی 960 ولی باز 970 گرفتم و خدارو شکر کنار i3 مشکلی ندارم اگرم گلوگاه باشه جزئیه و زیاد به چشم نمیاد

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، AnSaWR گفته است :

والا نمیتونم به طور قطعی بگم ولی از نظر من حتی i5 4460 هم واس همه بازیا کافیه فقط گرافیک قدرتمند مورد نیازه

مثلا خودم i3 دارم با gtx 970 که تقریبا همه بازیای جدید سیستم پیشنهادیشون i7 و i5 هستش ولی بنده تونستم جز چند موردو که کلا مشکل دارن و با سیستم های خیلی قویتر هم 60 فریم نمیشه گرفت بقیه بازی هارو به راحتی 60 فریم میگیرم با جزئیات ultra یا very high و حداقل high

همه میگفتن i3 گلوگاه واس 970 حتی گاهی 960 ولی باز 970 گرفتم و خدارو شکر کنار i3 مشکلی ندارم اگرم گلوگاه باشه جزئیه و زیاد به چشم نمیاد

داداش این که چیزی نیست من با i5 1155 و گرافیک 6870 تا همین چندماه پیش کل بازی های روز رو بدون افت فریم بازی کردم

یه همچین آینده نگری میخوام :)

ممنون از لطفتون

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

داداش این که چیزی نیست من با i5 1155 و گرافیک 6870 تا همین چندماه پیش کل بازی های روز رو بدون افت فریم بازی کردم ?

ممنون از لطفتون

خواهش میکنم

بله خو تا چن وقت پیش یه گرافیک یه گیگ کافی بود جدیدا بازی ها رم خور شدن الان 4 هم گاهی وقتا کافی نیس

ولی توصیه میکنم واس سیستم جدید حتی اگه مجبور باشی سی پی یو رو آی3 بگیری گرافیک قوی بگیر

همیشه گفتم بازم میگم بخاطر سی پی یو قویتر گرافیک ضعیف تر نگیر

گرافیکو قطعا 8 یا 6 گیگ بگیر

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

داداش این که چیزی نیست من با i5 1155 و گرافیک 6870 تا همین چندماه پیش کل بازی های روز رو بدون افت فریم بازی کردم ?

ممنون از لطفتون

دقیقا منم موقع خرید سیستم همچین آینده نگری میکنم 

العان من i3 6300 خریدم چون نسل 7 پردازنده اینتل هم بیاد با همین مینبردها ساپورت میکنه گرافیک 1060 هست مشکلی از این بایت ندارم

فعلا قیمت پردازنده ها حبابی هست به نظرم قیمت ارز یکم آروم بگیره سال دیگه با 7500k تعویض میکنم

منم تا پارسال 2500k با 6950*2 کراس فایر استفاده میکردم فریم میداد بازی بتمن آرخام نایت اومد کلا سیستم دیدم باید موقع عوض کردنشه که فروختمش امسال با کارت گرافیک های جدید بستم

پیشنهاد: اگر میخوای بیشتر هزینه کنی 1070 کارت خیلی خوبیه از اونورم شنیدم rx490 داره میاد دو نسخه 8-16گیگ اگر قیمتشون به 1070 نزدیک باشه کلا  کارت های انویدا کله پا میشن

:D 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

دقیقا منم موقع خرید سیستم همچین آینده نگری میکنم 

العان من i3 6300 خریدم چون نسل 7 پردازنده اینتل هم بیاد با همین مینبردها ساپورت میکنه گرافیک 1060 هست مشکلی از این بایت ندارم

فعلا قیمت پردازنده ها حبابی هست به نظرم قیمت ارز یکم آروم بگیره سال دیگه با 7500k تعویض میکنم

منم تا پارسال 2500k با 6950*2 کراس فایر استفاده میکردم فریم میداد بازی بتمن آرخام نایت اومد کلا سیستم دیدم باید موقع عوض کردنشه که فروختمش امسال با کارت گرافیک های جدید بستم

پیشنهاد: اگر میخوای بیشتر هزینه کنی 1070 کارت خیلی خوبیه از اونورم شنیدم rx490 داره میاد دو نسخه 8-16گیگ اگر قیمتشون به 1070 نزدیک باشه کلا  کارت های انویدا کله پا میشن

:D 

ممنون، بحث اصلی -منهای ساپورت طولانی- همین هزینه است! کلا  2 الی 2200 در دسترس هست و بیشتر هم نخواهد شد ( ممکنه کمتر هم بشه :D)

اگه بدونم کابی لیک ها دقیقا کی تو ایران فروش میرن تحمل میکنم هر دو رو مثلا یکی دو هفته دیگه میگیرم... ( هم گراف هم cpu )

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

ممنون، بحث اصلی -منهای ساپورت طولانی- همین هزینه است! کلا  2 الی 2200 در دسترس هست و بیشتر هم نخواهد شد ( ممکنه کمتر هم بشه :D)

اگه بدونم کابی لیک ها دقیقا کی تو ایران فروش میرن تحمل میکنم هر دو رو مثلا یکی دو هفته دیگه میگیرم... ( هم گراف هم cpu )

تو ژانویه قرار کبی لیک بیاد ولی اینجا ایرانه جنس تازه وارد قیمتش همیشه فضایی بوده باید همیشه یکسال بعد ورودش قیمت هاش عادی بشه

i5 4460    دو نسل قبل دارن 750 میفروشن!!:S

دیگه نسل 7 مثلا 7500k بعیده زیر 1تومن وارد بشه اونم با دلار امروز دوباره برگشت شد 4تومن !!:/

مین بورد چی انتخاب کردین؟؟

من پست صفحه قبلتون خواندم متوجه نشدم چه قطعاتی العان لازم دارید و چیا رو خریدید تا العان ؟؟ بودجه 2200 ؟؟

ویرایش شده توسط alireza3dshadow
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، alireza3dshadow گفته است :

تو ژانویه قرار کبی لیک بیاد ولی اینجا ایرانه جنس تازه وارد قیمتش همیشه فضایی بوده باید همیشه یکسال بعد ورودش قیمت هاش عادی بشه

i5 4460    دو نسل قبل دارن 750 میفروشن!!:S

دیگه نسل 7 مثلا 7500k بعیده زیر 1تومن وارد بشه اونم با دلار امروز دوباره برگشت شد 4تومن !!:/

مین بورد چی انتخاب کردین؟؟

من پست صفحه قبلتون خواندم متوجه نشدم چه قطعاتی العان لازم دارید و چیا رو خریدید تا العان ؟؟ بودجه 2200 ؟؟

خب الان هم ژانویه اس دیگه :)

الان این موارد رو دارم:

ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4

2x8GB Geil 2400

PSU GREEN 650uk gold

HDD 2TB Seagate int

SSD Geil 120gb

ODD Pioneer Blue-Ray

Case Green Z2 Hero+

همگی آکبند منتظر گرافیک و cpu هستن چندماهه:D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...