رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

اگه گرافیکو دست دوم بگیرین با این قیمت سیستم خیلی پرقدرت تر میشه نزدیک به دو برابر

البته واس بازی میگم

بله میدونم،ولی شما کارت گرافیکو بیار ! من میخرم !

اصن نیست!

اگرم باشه قیمتش با صفر فرقی نداره !!!

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 ساعت قبل، Oblivion گفته است :

بله میدونم،ولی شما کارت گرافیکو بیار ! من میخرم !

اصن نیست!

اگرم باشه قیمتش با صفر فرقی نداره !!!

تو دیوار هم بگردین با قیمت خوب پیدا میشه

اینجا هم اگه زیاد آنلاین باشین بعضی وقتا گرافیک با قیمت مناسبی میذارن ولی باید رو هوا بزنیدش:D:D

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Darksiren.s گفته است :

اساتید نظری ندارند ... راهنمایی بفرمائید بنده از بلا تکلیفی دربیام ... ممنون

لطفا لطفا هر یک از دوستان اطلاعاتی داره یا تجربه ای ، کمک کنه تا بتونم تصمیم درستی بگیرم

بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم (این برای بار سوم که دست یاری به سوی شما دراز کردم لطفا دریغ نکنید) متشکرم

لینک به دیدگاه

دوستان چیپ h110 از جلو usb3 داره ؟ یا الکی دارم هزینه میکنم برا کیس ک از جلو usb3  داشته باشه!

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/15, 19:57:55، Darksiren.s گفته است :

سلام و درود به همه اساتید گرامی

ابتدا عذر میخوام مجبورم سوالم رو اینجا بپرسم چون عجله دارم و باید زود به جواب رسم و این تاپیک بیشتر از بقیه دیده میشه

قصد خرید لپ تاپ دارم با بودجه محدود نهایتا تا 1500 تومن

استفاده ام فقط و فقط دو تا نرم افزار هست android studio و visual studio ...

اولویتم با لپ تاپ کوچک و سبک هستش ولی نمیدونم کانفیگشون کارم رو راه میندازن یا نه

خودم این دو مدل رو دیدم :

ایسوس مدل E202SA - A    لینک توضیحات

ایسر مدل Aspire R3-131T-C1Z2  لینک توضیحات

این دو مدل 11 اینچی هستند به همین دلیل انتخابشون کردم ولی نمیدونم کانفیگش کافی هست برای کاری من میخوام البته اگر این قابلیت رو داشته باشن رم شون رو افزایش میدم

اگر هم نه مجبور کمی بزرگتر بگیرم که این ها رو دیدم :

ایسر مدل Aspire ES1-533-P3FY  لینک توضیحات

لنوو مدل Ideapad 300 - W  لینک توضیحات

*** خب اگر دوستان و اساتید عزیز راهنمایی کنن و بنده رو از نظرات ارزشمندشون بهره مند کنن ممنون میشم اگر هم مدل دیگه وجود داره ممنون میشم پیشنهاد بدید

در کل هر نظری که بنده رو  در رسیدن به هدف یاری کنه سزاوار سپاس خواهد بود ... متشکرم

سلام .

فکر میکنم چون خیلی از دوستان ( از جمله بنده ) با نرم افزارهایی که گفتید آشنایی زیادی ندارن ، نمیتونن خیلی کمک کنن . خودتون باید ببینید که به چه سخت افزاری بیشتر نیاز دارن . در کل به نظر من لپ تاپ با پردازنده سلرون نگیرید بهتره . کمی بگردید ، با پردازنده پنتیوم تهیه کنید . یکی از دوستان من 2-3 هفته پیش یک لپ تاپ کوچک ایسر با پردازنده پنتیوم گرفت . مدلش رو یادم نمیاد . حدود 1600 بود قیمتش . اگر با 15 اینچی مشکلی نداری ، من 2 هفته پیش یک HP AB295 با پردازنده i3 برای یکی دیگه از دوستانم گرفتم که حدود 1600 بود این مدل .

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/16, 03:18:11، EHSANRF گفته است :

دوستان کابی لیک کی وارد ایران میشه؟ لیون ممکنه توی همین ماه موجود کنه!؟

به نظرتون قیمت چطور میشه!؟ ارزش صبر کردن داره یا نه

مادربورد ها که بعضی ها اومدن ، و بقیه هم دارن میان . پس مطمئن باشید سی پی یو هم به زودی میاد . احتمالا تا اواسط بهمن .

قیمتش مطمئنا در اوایل ورودشون بالاتره . احتمال هم داره به صورت باندل با مادربورد بفروشن شرکت های وارد کننده . مثل سری قبلی . باید موند و دید . ولی در کل بستگی به خودتون داره . بستگی به این داره که چه سیستمی دارید و چرا میخواهید ارتقاء بدید . اگر سیستم شما قدیمی نیست ( در حد سوکت 1150 هست ) خیلی نیاز به تعویض ندارید .

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Oblivion گفته است :

دوستان چیپ h110 از جلو usb3 داره ؟ یا الکی دارم هزینه میکنم برا کیس ک از جلو usb3  داشته باشه!

بیشتر مادربورد ها دارن پورت USB3 روی خود بود . وقتی که این پورت رو داشته باشن ، پس میتونید پنل جلوی کیس رو وصل کنید . تو مشخصات مادربوردی که مورد نظرتونه نوشته که داره این پورت رو .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

بیشتر مادربورد ها دارن پورت USB3 روی خود بود . وقتی که این پورت رو داشته باشن ، پس میتونید پنل جلوی کیس رو وصل کنید . تو مشخصات مادربوردی که مورد نظرتونه نوشته که داره این پورت رو .

اهان فک کردم فقط usb3 از پشت کیس داره!
بعد،حامد جان این دفتر لیون کجاس حضوری خدمت برسم؟
یا بازم باید از سایت سفارش بدم ؟
اگه قطعات اینجا هست دیگه پول پست و چند روز تاخیر و... رو متحمل نشم برادر !

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Oblivion گفته است :

اهان فک کردم فقط usb3 از پشت کیس داره!
بعد،حامد جان این دفتر لیون کجاس حضوری خدمت برسم؟
یا بازم باید از سایت سفارش بدم ؟
اگه قطعات اینجا هست دیگه پول پست و چند روز تاخیر و... رو متحمل نشم برادر !

شما گیلان هستی ؟

من قطعات رو اینجا موجود ندارم . در واقع اینجا برای فروش نیست . فقط یه جورایی خدماته . مثلا شما سیستم میخوای ، میای حضوری میتونی مشاوره بگیری ، میتونی انتخاب کنید و خرید کنی . قطعات میاد ، میتونی موقع اسمبل حضور داشته باشی . مشکلی هم باشه که برات سعی میکنیم حل کنیم . یه مورد دیگه هم داره که دردسر تحویل گرفتن از باربری رو هم نداری .

شما اگر قطعاتی رو که میخوای تا قبل از ظهر سفارش بدی ، اگر همه موجود باشن ، فرداش اینجان . اگر مشکلی پیش بیاد یا اینکه سفارش عصر داده بشه ، پس فردا . تو خرید از دفتر هم نیازی نیست هزینه رو یکجا اول پرداخت کنی.  میتونی پیش پرداخت بدی و بعد موقع تحویل گرفتن سیستم یا قطعه ، مبلغ رو تسویه کنی . این رو هم بگم که هزینه ارسال باز هم به عهده شماست .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

شما گیلان هستی ؟

من قطعات رو اینجا موجود ندارم . در واقع اینجا برای فروش نیست . فقط یه جورایی خدماته . مثلا شما سیستم میخوای ، میای حضوری میتونی مشاوره بگیری ، میتونی انتخاب کنید و خرید کنی . قطعات میاد ، میتونی موقع اسمبل حضور داشته باشی . مشکلی هم باشه که برات سعی میکنیم حل کنیم . یه مورد دیگه هم داره که دردسر تحویل گرفتن از باربری رو هم نداری .

شما اگر قطعاتی رو که میخوای تا قبل از ظهر سفارش بدی ، اگر همه موجود باشن ، فرداش اینجان . اگر مشکلی پیش بیاد یا اینکه سفارش عصر داده بشه ، پس فردا . تو خرید از دفتر هم نیازی نیست هزینه رو یکجا اول پرداخت کنی.  میتونی پیش پرداخت بدی و بعد موقع تحویل گرفتن سیستم یا قطعه ، مبلغ رو تسویه کنی . این رو هم بگم که هزینه ارسال باز هم به عهده شماست .

فرداش اینجان؟ مگه با آژانس داره میاد ؟ :D

من لشت نشام،ی 20 دقیقه تا رشت فاصله داره،ماشین دارم مشکلی نیست .

خب شنبه میام،کدوم وری هست دفتر؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Oblivion گفته است :

فرداش اینجان؟ مگه با آژانس داره میاد ؟ :D

من لشت نشام،ی 20 دقیقه تا رشت فاصله داره،ماشین دارم مشکلی نیست .

خب شنبه میام،کدوم وری هست دفتر؟

پیغام دادم .

لینک به دیدگاه

درود 

من قصد خرید یه چندتا قطعه دارم و فقط برای مجازی سازی لازم دارم که رم بالا و هارد بر سرعت نیاز داره. حالا خودم یسری قطعه انتخاب کردم نظر شما دوستان  میخواستم بدونم یا اگه چیز بهتری سراغ دارین ممنون میشم  راهنمایی کنین.

MB : Asus z170-k
CPU : i5 6400
Ram : GSkill Ripjaws V 2X8 3200 CL16 

SSD : Samsung evo 850

PSU : Green 480 

نظرتون در مورد سری h170 چیه؟؟ ولی این سری رم تا باس 2133 بیشتر ساپورت نمی کنه. برای باس بیشتر رم ارزش دارم هزینه بیشتر کنم z170  بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Hamed Esmailpour گفته است :

درود 

من قصد خرید یه چندتا قطعه دارم و فقط برای مجازی سازی لازم دارم که رم بالا و هارد بر سرعت نیاز داره. حالا خودم یسری قطعه انتخاب کردم نظر شما دوستان  میخواستم بدونم یا اگه چیز بهتری سراغ دارین ممنون میشم  راهنمایی کنین.

MB : Asus z170-k
CPU : i5 6400
Ram : GSkill Ripjaws V 2X8 3200 CL16 

SSD : Samsung evo 850

PSU : Green 480 

نظرتون در مورد سری h170 چیه؟؟ ولی این سری رم تا باس 2133 بیشتر ساپورت نمی کنه. برای باس بیشتر رم ارزش دارم هزینه بیشتر کنم z170  بگیرم ؟

درود

برای مجازی سازی دو گزینه داری

پردازنده های با هسته ی بیشتر مثل  سری اکسریم اینتل  یا زئون که هزینه زیاد میشه.

پردازنده های دسکتاپ سری core i، که در این صورت به دلیل نیاز به پایداری زیاد نیازی به اورکلاک کردن نداری. اگر پردازنده ی ضریب بسته مثل 6400 می گیری مادربوردهای  با چیپ h170 امکانات جامع و مانعی دارند و انتخاب مناسب تری هستند. همانطور که اشاره کردی رم زیاد و نیز فضای زیاد روی ssd نیاز داری برای چرکنویس ماشینهای مجازی. اندازه ی رم و ssd بستگی داره به تعداد ماشینها و برنامه هایی که روی هر کدام نصب و اجرا می شه.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

برای مجازی سازی دو گزینه داری

پردازنده های با هسته ی بیشتر مثل  سری اکسریم اینتل  یا زئون که هزینه زیاد میشه.

پردازنده های دسکتاپ سری core i، که در این صورت به دلیل نیاز به پایداری زیاد نیازی به اورکلاک کردن نداری. اگر پردازنده ی ضریب بسته مثل 6400 می گیری مادربوردهای  با چیپ h170 امکانات جامع و مانعی دارند و انتخاب مناسب تری هستند. همانطور که اشاره کردی رم زیاد و نیز فضای زیاد روی ssd نیاز داری برای چرکنویس ماشینهای مجازی. اندازه ی رم و ssd بستگی داره به تعداد ماشینها و برنامه هایی که روی هر کدام نصب و اجرا می شه.

مرسی از راهنمایتتون ولی مادربرد h170 چه مدلی پیشنهاد میکنین ؟

در مورد فعلا کمبود بودجه هست فعلا دوتا 8 گیگ تهیه  کنم تا بعد و در مورد ssd هم نظر رو Samsung evo 850 بود .

نظرتون در مورد این چیه 

Gigabyte GA-H170-HD3  

i5 6400  

GSkill Ripjaws V 2×8GB=16GB DDR4 2133MHz CL15 Red   

Samsung evo 850  

Green GP480A-EU  

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Hamed Esmailpour گفته است :

مرسی از راهنمایتتون ولی مادربرد h170 چه مدلی پیشنهاد میکنین ؟

در مورد فعلا کمبود بودجه هست فعلا دوتا 8 گیگ تهیه  کنم تا بعد و در مورد ssd هم نظر رو Samsung evo 850 بود .

نظرتون در مورد این چیه 

Gigabyte GA-H170-HD3  

i5 6400  

GSkill Ripjaws V 2×8GB=16GB DDR4 2133MHz CL15 Red   

Samsung evo 850  

Green GP480A-EU  

قطعه ها مناسب و هماهنگند، فقط با توجه به اینکه گرافیک جدا نیاز نداری، می تونی پاور ضعیف تر بگیری و به جای سامسونگ 850، ssd ظرفیت بالاتر از برند دیگر برداری، مثل amd r3 که قیمت مناسب و کارایی خوب و گارانتی معتبر داره.

لینک به دیدگاه

دوستان این کیس DeepCool KENDOMEN Red Case  خوبه ؟ مشکل خاصی نداره ؟
زیر200 تومن کیس بهتری بود با تم قرمز معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Oblivion گفته است :

دوستان این کیس DeepCool KENDOMEN Red Case  خوبه ؟ مشکل خاصی نداره ؟
زیر200 تومن کیس بهتری بود با تم قرمز معرفی کنید

درود

بنده همین کیس رو یه مدت پیش خریدم و از بابت خریدش کاملا راضیم

بخاطر اینکه خودش 5 تا فن داشت اینو انتخاب کردم چون کیس قبلیم مشکل دما داشت و خیلی داغ میکرد

با این کیس مشکل دما حل شد هرچند فنهای جلوی خودش سرعت بالایی ندارن اما میتونین هرکدوم از فن هارو بخواین خودتون عوض کنید

در کل کیس عالی هست جنس بدنش هم خیلی خوبه و خریدشو پیشنهاد میکنم

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، AnSaWR گفته است :

درود

بنده همین کیس رو یه مدت پیش خریدم و از بابت خریدش کاملا راضیم

بخاطر اینکه خودش 5 تا فن داشت اینو انتخاب کردم چون کیس قبلیم مشکل دما داشت و خیلی داغ میکرد

با این کیس مشکل دما حل شد هرچند فنهای جلوی خودش سرعت بالایی ندارن اما میتونین هرکدوم از فن هارو بخواین خودتون عوض کنید

در کل کیس عالی هست جنس بدنش هم خیلی خوبه و خریدشو پیشنهاد میکنم

بسیار عالی،مبارکه

اون دکمه ک برای تنظیم سرعت فن هست،کنترل همه ی فن هارو داره یا فقط فن های جلویی کم و زیاد میشن سرعتش؟
سرعت فن ها رو آخر باشه صداش چقدر هست ؟؟؟

الان مشکل دما دیگه ندارین کلا ؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Oblivion گفته است :

بسیار عالی،مبارکه

اون دکمه ک برای تنظیم سرعت فن هست،کنترل همه ی فن هارو داره یا فقط فن های جلویی کم و زیاد میشن سرعتش؟
سرعت فن ها رو آخر باشه صداش چقدر هست ؟؟؟

الان مشکل دما دیگه ندارین کلا ؟

قربون شما

والا اون دکمه سرعت فن فک کنم کار نکنه شایدم من سیمشو وصل نکردم در کل توجهی بهش نداشتم:D:D

بنده جز فن های کیس هیچ گونه کولری هم داخل کیس ندارم و تقریبا قطعات هم دمای نرمالی دارن و مشکل دما نداشتم

کیس هم کاملا سایلنت

البته ناگفته نمونه من قرمزشو نخریدم و مشکی با led های سفیدو خریدم

لینک به دیدگاه

درود بر کل جمع حاضر من که الان دقیقا 6سالی هست سیستم تغییر ندادم فنوم 2 ای ام دی دارم .. به نظرم یه دفعه کابی لاک ببندنم  وسلام

کابی لاک کابی لاک ما داریم میاییم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

لطفا یه سیستم برای استفاده در دفتر فنی که کار طراحی (نه خیلی سنگین) هم داره علاوه براین مثلا اکثر روزا یهو 10صفحه رو مانیتور همزمان بازه و براش مهمه که هنگ نکنه کند نششه و راحت بکشه سیستم و جواب بده پیشنهاد بدید.

برنامه های مورد استفاده.

فوتوشاپ

مجموعه آفیس

کارل درا

ایندیزاین

آتوکد

و شاید بعدا 3dmax

نمیدونم گرافیک مجزا لازمه برای این سیستم یا نه. ولی میدونم cpu و رم عضو مهم این سیستم هست.

بودجه هم 3 میلیون تومان فقط برای کیس. 

ممنون.

ویرایش شده توسط tonypb
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، AnSaWR گفته است :

قربون شما?

والا اون دکمه سرعت فن فک کنم کار نکنه شایدم من سیمشو وصل نکردم در کل توجهی بهش نداشتم:D:D

بنده جز فن های کیس هیچ گونه کولری هم داخل کیس ندارم و تقریبا قطعات هم دمای نرمالی دارن و مشکل دما نداشتم

کیس هم کاملا سایلنت

البته ناگفته نمونه من قرمزشو نخریدم و مشکی با led های سفیدو خریدم

چرا کار میکنه!
من تو یوتیوب دیدم یارو هم کم میکرد؛هم خاموش میکرد ،هم میزاشت رو دور بالا

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، tonypb گفته است :

سلام دوستان.

لطفا یه سیستم برای استفاده در دفتر فنی که کار طراحی (نه خیلی سنگین) هم داره علاوه براین مثلا اکثر روزا یهو 10صفحه رو مانیتور همزمان بازه و براش مهمه که هنگ نکنه کند نششه و راحت بکشه سیستم و جواب بده پیشنهاد بدید.

برنامه های مورد استفاده.

فوتوشاپ

مجموعه آفیس

کارل درا

ایندیزاین

آتوکد

و شاید بعدا 3dmax

نمیدونم گرافیک مجزا لازمه برای این سیستم یا نه. ولی میدونم cpu و رم عضو مهم این سیستم هست.

بودجه هم 3 میلیون تومان فقط برای کیس. 

ممنون.

سلام

کیس : Green MAC1 Case 134.000
پاور : Cooler Master Elite V2 550W PSU  189.000
پردازنده : Intel Core i5-6600 Skylake Processor 849.000
 هارد : WD Blue 1TB 64MB Buffer HDD 204.000 یا Toshiba P300 7200Rpm 64MB Buffer SATA3 HDD - 1TB
رم : Geil Evo Potenza 16GB 8GBx2 2400Mhz CL16 DDR4 388.000
گرافیک : Inno3D GTX 1050 Twin X2 2GB GDDR5 695.000
 مادربورد : GIGABYTE Z170-HD3 LGA1151 Z170 Mainboard 559.000

مجموع 3.018.000 تومن (قیمت بر اساس فروشگاه لیون )

دوست عزیز من خودم ایندیزاین و فوتوشاپ کار میکنم، گرافیک اینتل جوابگوی این دو نرم افزار نیست ولی کارت گرافیکی که براتون نظر گرفتم برای این کارها مناسب هست ولی برای کار 3dmax باید گرافیک حرفه ای خریداری بشه که قیمتی بالا 2 میلیون تومان داره.. برای کار شما سخت افزار پایینتر هم جوابگوی شما هست ولی این لیست آینده نگر هست.

با توجه به اینکه نوع کیس سلیقه ای هست توی این رنج میتونید مدل های دیگه رو انتخاب کنید

هارد رو میتونید وسترن بردارید یا توشیبا که بشخصه خودم توشیبا رو پیشنهاد میدم (به دلیل عمر بالاتر و خرابی کمتر)

اگر میتونید 3-2 ماه صبر کنید که سری پردازنده های کابی لیک وارد بازار بشن اگر نه که 6600 کاملا جوابگوی شما هست.

رم 16 گیگ درنظر گرفته شده (اگر میدونید کار زیاد سنگین نیست 8 گیگ مناسب هست)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان
من میخام این خنک کننده رو طوری نصب کنم که فنش به سمت چپ باشه آیا راهی داره اگر نمیشه چه خنک کننده ای تهیه کنم
مادربورد AMD AM3
کیس GREEN HUNTER
خنک کننده Green CPU Cooler Evercool Transformer 3
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید  نام:  Untitled.jpg مشاهده: 0 حجم:  137.1 کیلو بایت
با تشکر

لینک به دیدگاه

در در 1395/10/15, 15:48:11، EHSANRF گفته است :

دوستان کابی لیک کی وارد ایران میشه؟ لیون ممکنه توی همین ماه موجود کنه!؟

به نظرتون قیمت چطور میشه!؟ ارزش صبر کردن داره یا نه

سایت آمازون قیمتش رو زده 349 دلار  cpu 7700k کابی لایک رو با دلار 4000هزار میشه یک میلیون و چهارصد اگر قصد خرید 6700k رو داشتی صبر کن کابی لاک ببند بهتره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...