رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 دقیقه قبل، MohammadReza Solati گفته است :

ممنون از راهنماییتون فقط یه چیزی
اگه در آینده بخوام یه GTX Gaming X1080 دیگه بخرم و Sli کنم
پاور 1000W کافیه براش یا بیشتر لازمه؟

کافیه

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 4 دقیقه قبل، enzeva گفته است :

از اساتید دیگه پرسیدم گفتن 500 کافیه حالا من 550 برداشتم که مشکلی نباشه باز شما میگید 600 بعد 600 بردارم یکی میاد میگه 50 تا دیگه بیشتر بردار fun ?

ممنون

در مورد اورکلاک گرافیک سوال داشتم زیاد ار اورکلاک نمیدونم ولی تو بنچمارکا دیدم همین کارت فرکانسش رو تا 1430 اورکلاک کرده بود 10 تا 12% قدرتش بیشتر شده بود میخواستم درمورد مشکلات اورکلاک بدونم یعنی اصلا مشکلی پیش میاد واسه اورکلاک ؟ و برای اورکلاک فقط نرمافزارش لازمه یعنی تو سخت افزار چیزی رو نباید دست کاری کرد؟

من به خاطر واتش نگفتم اون رو بگیر . به خاطر کابل منیجمنت بودن و کیفیت بهتر اون مدل گفتم . از نظر قدرت ، پاور 550 وات کافیه . 500 وات نگیری بهتره . چون حداقل پاور مورد نیاز برای اون گرافیک هست .

اورکلاک گرافیک با استفاده از نرم افزارهای همراه کارتها و یا نرم افزارهای ارائه شده تو سایت تولید کننده به راحتی انجام میشه . دردسر و خطر کمتری داره . در واقع با کمی جستجو و پرسش میشه راهش رو یاد گرفت . برای MSI نرم افزار افتربرنر هست که اگر تو دیسک همراه کارت نباشه ، تو سایت MSI قابل دانلوده . سخت افزاری اگر اورکلاک کنی هم گارانتی کارت رو باطل میکنی و هم ممکنه آسیب بزنی . همه کارتها هم سخت افزاری اور نمیشن .

در کل اورکلاک باعث استهلاک بیشتر و سریعتر قطعه میشه و من به شخصه به کسی توصیه نمیکنم .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

من به خاطر واتش نگفتم اون رو بگیر . به خاطر کابل منیجمنت بودن و کیفیت بهتر اون مدل گفتم . از نظر قدرت ، پاور 550 وات کافیه . 500 وات نگیری بهتره . چون حداقل پاور مورد نیاز برای اون گرافیک هست .

اورکلاک گرافیک با استفاده از نرم افزارهای همراه کارتها و یا نرم افزارهای ارائه شده تو سایت تولید کننده به راحتی انجام میشه . دردسر و خطر کمتری داره . در واقع با کمی جستجو و پرسش میشه راهش رو یاد گرفت . برای MSI نرم افزار افتربرنر هست که اگر تو دیسک همراه کارت نباشه ، تو سایت MSI قابل دانلوده . سخت افزاری اگر اورکلاک کنی هم گارانتی کارت رو باطل میکنی و هم ممکنه آسیب بزنی . همه کارتها هم سخت افزاری اور نمیشن .

در کل اورکلاک باعث استهلاک بیشتر و سریعتر قطعه میشه و من به شخصه به کسی توصیه نمیکنم .

پس همون نرم افزاری تا 1400 یا 1420 میارم اگه دما زیر 70 اومد خوبه

در مورد قیمتا اگه تا 2 3 ماه دیگه همین سیستم رو ببندم چطوره؟

i5 7400 هر هفته 20 تومن داره کم میشه و شاید با اومدن ryzen 5 قیمتش بیاد پایین

درمورد گرافیک هم با اومدن rx580 شنیدم که rx480 20$ قیمتش کم میشه(یعنی میشه 180$) و تولیدش متوقف میشه

یعنی قیمتا میاد پایین ترتو ایران تا 2 3 ماه دیگه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، enzeva گفته است :

پس همون نرم افزاری تا 1400 یا 1420 میارم اگه دما زیر 70 اومد خوبه

در مورد قیمتا اگه تا 2 3 ماه دیگه همین سیستم رو ببندم چطوره؟

i5 7400 هر هفته 20 تومن داره کم میشه و شاید با اومدن ryzen 5 قیمتش بیاد پایین

درمورد گرافیک هم با اومدن rx580 شنیدم که rx480 20$ قیمتش کم میشه(یعنی میشه 180$) و تولیدش متوقف میشه

یعنی قیمتا میاد پایین ترتو ایران تا 2 3 ماه دیگه؟

حواست به دما باشه دیگه . گرما دشمن قطعاته .

هیچی در مورد آینده قیمتها نمیتونم بگم . ممکنه قیمت ها بره بالا ، ممکنه بیاد پایین . بازار ایران از بازار دنیا جداست و خیلی تفاوت داره . خیلی چیزها تاثیر داره تو قیمت که تو کشورهای دیگه اصلا تاثیری نداره . همیشه گفتم به هر کسی که پرسیده ، هر موقع نیاز داری خرید کن ، هر موقع نیاز نداری نخر .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

حواست به دما باشه دیگه . گرما دشمن قطعاته .

هیچی در مورد آینده قیمتها نمیتونم بگم . ممکنه قیمت ها بره بالا ، ممکنه بیاد پایین . بازار ایران از بازار دنیا جداست و خیلی تفاوت داره . خیلی چیزها تاثیر داره تو قیمت که تو کشورهای دیگه اصلا تاثیری نداره . همیشه گفتم به هر کسی که پرسیده ، هر موقع نیاز داری خرید کن ، هر موقع نیاز نداری نخر .

ممنون دیگه سوالی ندارم

فقط سیستم خوبه همین؟

یه مانیتور fhd  benq هم برمیدارم باهاش

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

از سوکت 1150 :

Intel Pentium G3260  قیمت 211

ASRock H81M-GL  قیمت 209

جمع : 420

از سوکت 1151 :

ASRock H110M-DVS  قیمت 249

Intel Pentium G4400  قیمت 210

جمع: 469

سوکت 1150 رم DDR3 میخوره ، سوکت 1151 رم DDR4 .

برای گیم میخوام به نطرتون اینا ضعیف نیست؟

کارکرده چی؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، enzeva گفته است :

ممنون دیگه سوالی ندارم

فقط سیستم خوبه همین؟

یه مانیتور fhd  benq هم برمیدارم باهاش

فقط یه SSD کم داره سیستم . رم رو هم بعدا 2 ماژول بکنی بهتره .

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، emprator227 گفته است :

برای گیم میخوام به نطرتون اینا ضعیف نیست؟

کارکرده چی؟

بستگی داره که چطور گیم بخوای بازی کنی . با اینها هم میشه گیم زد . ولی در حد خودش . شما چه قطعاتی داری ؟ چه قطعاتی میخوای ؟ چقدر بودجه داری ؟

دست دوم میتونی کمی بهتر گیر بیاری . مثلا پردازنده i3 با مادربورد در همون حد . ولی باید بگردی .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hamed گفته است :

فقط یه SSD کم داره سیستم . رم رو هم بعدا 2 ماژول بکنی بهتره .

رم بعد اگه لازم باشه یه 8 دیگه میذارم که بشه 2*8

ssd هم وقتی پول دستم اومد میخرم

ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1396/01/28, 11:08:24، Ruby گفته است :

سلام خدمت همه دوستان و اساتید گرامی ?

راستش چند مورد راهنمایی و مشاوره می خواستم از خدمت دوستای گلم، اول اینکه قصد خرید مانیتور با هدف گیمینگ در مرحله اول و بعد از اون مدیا رو دارم - هزینه ای هم که میتونم برای خرید مانیتور اختصاص بدم 1300 هستش مدلی که خودم مد نظر دارم مدل Asus MX259H هست که بنظرم بهترین مدل توی این رنج ـه در مورد گیمینگ هم بگم که زیاد اهل آنلاین بازی کردم نیستم اما 100% اورواچ یکی از بازی هایی هست که انجام میدم. میخواستم بدونم دوستان پیشنهاد بهتری دارن درباره خرید مانیتور؟

مورد بعدی، قصد خرید یه هارد 2 ترا اینترنال رو دارم + یه براکت  برای (این مدل اوریکو )، خواستم بدونم کسی از دوستان تجربه استفاده از این براکت هارو داشته و اینکه تاثیری روی سرعت و کارایی هارد دارن (تاثیر مخرب) و اینکه در آخر برای خرید هارد پیشنهاد ـتون چه مدلی هست یا چه برندی (هارد بیشتر برای نصب بازی و آرشیو نیازمه).

با تشکر ?

دوستان کسی نبود بنده رو راهنمایی کنه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hamed گفته است :

بستگی داره که چطور گیم بخوای بازی کنی . با اینها هم میشه گیم زد . ولی در حد خودش . شما چه قطعاتی داری ؟ چه قطعاتی میخوای ؟ چقدر بودجه داری ؟

دست دوم میتونی کمی بهتر گیر بیاری . مثلا پردازنده i3 با مادربورد در همون حد . ولی باید بگردی .

بودجه  با گرافیک 850 تا900 .

پاور585گرین

رم 4گیگ 1666

هار یک ترا وسترن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، emprator227 گفته است :

بودجه  با گرافیک 850 تا900 .

پاور585گرین

رم 4گیگ 1666

هار یک ترا وسترن

با این رم سری 1150 بگیر  . 1151 نمیتونی بگیری .

بگرد دنبال دست دوم . آکبند چیز خوبی گیرت نمیاد . دست دوم کارت 750 میتونی بگیری با پردازنده i3 و یک مادربورد معمولی.  ولی باید بگردی.  تو همین انجمن هم هستن کسانی که برای فروش گذاشتن .

لینک به دیدگاه

آقا چرا هیچکس جواب سوال مارو نمیده؟؟ 

حنک کننده thermalright Truespreet 120 به AM4 میخوره؟؟

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، fiscker گفته است :

آقا چرا هیچکس جواب سوال مارو نمیده؟؟ ?

حنک کننده thermalright Truespreet 120 به AM4 میخوره؟؟

سری جدیدش قراره بیاد به زودی که براکتش رو داره .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed گفته است :

سری جدیدش قراره بیاد به زودی که براکتش رو داره .

من دارم خودم ميخوام بدونم اون براكت هاي توي جعبه نميخوره؟؟ دوباره بايد كولر بخرم؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، fiscker گفته است :

من دارم خودم ميخوام بدونم اون براكت هاي توي جعبه نميخوره؟؟ دوباره بايد كولر بخرم؟

باید بمونی تا بیاد ، شاید براکت جداگانه هم داد . شاید نداد . البته احتمالش کمه که براکت جدا بده .

لینک به دیدگاه

دوستان لطفا کمک کنید  چون باید اینترنتی خرید کنم و اگر اشتباه بشه نمیتونم کاری کنم

16 گیگ رم میخوام برای مینبورد

ASUS B85-PLUS/USB 3.1

چه رمی بگیرم که 100 درصد با این میبورد سازگار باشه و مشکل پیش نیاد

لطفا لینک بدین

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

مشاوره در جهت خرید یک سیستم کامل برای کار گرافیکی و رندرینگ (زیاد حرفه ای نه) با مانتیتور fhd بودجه کلی حدود 4تومن

من خودم نظر دارم cpu i5 با مین چیپ متوسط قیمت 500 تومن بیشتر نظرم هزینه کردن رو کارت گرافیک این سیستم هست 

ssd هم لازمه یک سیستم امروزی و رم 16گیگ برند و تایمینگش زیاد برام مهم نیست

با تشکر

لینک به دیدگاه

دوستان این پاور ( Green 650W uk 80plus Gold) برای این سیستم مناسبه؟

GTX 1080 G1

i7 7700k

Ram 8GB geil 2400

Asus Z270F Gaming

SSD 250GB EVO Samsung

ممنون

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، lordofgame گفته است :

دوستان این پاور ( Green 650W uk 80plus Gold) برای این سیستم مناسبه؟

GTX 1080 G1

i7 7700k

Ram 8GB geil 2400

Asus Z270F Gaming

SSD 250GB EVO Samsung

ممنون

سلام خدمت دوست عزیزم، از نظر اعداد و ارقام شاید مناسب باشه و نیاز سیستم رو برطرف کنه اما شما باید مصرف جانبی رو هم در نظر بگیری بنظرم یه 750 بگیر خیال خودتو راحت کن.

لینک به دیدگاه

دو تا سوال داشتم.

آیا سی پی یو ci3 7100 برای گیم مناسبه؟ با 8 گیگ رم و کارت گرافیک4 گیگ  gtx 1050 ti   ??    

بعد این تکنولوژی twin frozr vi که تو کارت گرافیکای msi هست برای  خنک کنندگی بهتر کارت گرافیک هست؟ ارزششو داره این مدل رو بگیری نسبت به مدل معمولیgtx 1050 ti ؟

فقط 40 هزار تومن اختلاف داره با مدل  معمولی 1050 ti

لینک به دیدگاه

با کلی تحقیق و بررسی وسواسی undefined و البته هزار البته کمک اساتید لیون و دوست عزیزم - Cantaver-  bighero7

این سیستمی ک قرار بخرم

Mainboard : Gigabyte B250-HD3P    LGA1151

CPU:Intel Core i5-7500 kabylake   LGA1151

GPU:MSI  RX480 Gaming X TwinFrozr Vi 8GB GDDR5

RAM:Crusial Ballistix Sport LT  8GB 2400mhz CL16 red DDR4

HDD:Seagate Barracuda  1TB  64m Chache-7200Rpm

CASe:DeepCool Kendomen Red

POW:Cooler Master B600 Ver.2 80Plus Power Supply

این سیستم حدودا 3.600.000هزینش

1-این پاور 600وات برای این سیستم خوبه؟

دوستان اگر نظری پیشنهادی هست بگین حتما... مرسی.

سلام دوستا

این سیستم خریدم

احتمال داره قطعه ای این وسط گلوگاه بشه؟

نمیدونم چی بگم....

[emoji24] [emoji22]

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام دوستان لطفا یه پاور با حداکثر بودجه 220 تومن و 550 وات به بالا معرفی کنید.یک مسله نویز کم باشه این خیلی مهمه نظرتون درباره اینچیه؟http://lioncomputer.ir/product/7674/پاور+گرین+580+وات++GP580A-ES/ ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1396/02/02, 19:16:30، miladfi گفته است :

سلام دوستا

این سیستم خریدم

احتمال داره قطعه ای این وسط گلوگاه بشه؟

نمیدونم چی بگم....

emoji24.pngemoji22.png

Sent from my GT-I9105 using Tapatalk

خوبه منم میخام کیسی با مشخصات شما بخرم ولی i57400 و پاور هم 550 رم هم geil 8gig 2400 مادربرد هم ارزونتر msi b250 pro vd که با هم میشه 3200 گرافیک و کیس وهاردم مثل یکی شماست پاور اگه 500 هم بردارید مشکلی نیست ولی بالای 550 به بالا خوبه چون شاید چیز دیگه هم وصل کردی بهش الان 600 خیلی خوبه هیچ مشکلی نداره سیستمتون در مورد گلوگاه هم شما اگه i37100 هم بردارید گلوگاه نمیشه چه برسه به i57500 فقط یه ssd کم داره کیس هم اگه 30 تومن دیگه بزاری میتونی green z4 بگیری که 5 تا فن led هم داره ولی این کیس انتخابی شما 2 تا فن led با 3 تا فن ساده داره

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان کدوم یکی از این رم ها برای گیم بهتره

یکی CL16 و دیگری CL15

Geil EVO X 16GB 8GBx2 RGB 3200Mhz CL16 DDR4

HyperX SAVAGE 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4

ویرایش شده توسط BLACKYSG
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...