رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، ariama گفته است :

2fe3e6b91a0c58332e7453f5aafea102.png سلام خواستم بدونم قطعاتي كه انتخاب كردم هماهنگي دارن؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

i3 برای بازی ها مناسب نیست داداش. مخصوصا بازی هایی که open world هستن

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

بيشر واسه cs go rainbow ميخوام

Sent from my iPhone using Tapatalk
لینک به دیدگاه

دوستان, کسی که خبر بازار ایران و سخت افزار واردی داره, میتونه بگه حدودن چیپست x399 و 1950x کی وارد ایران میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان به این دو انتخاب کمی تعلل دارم 

کمک کنید ممنون میشم

البته ویدیو های زیادی برای مقایسشون دیدم ولی توجیه نشدم

RX 460 4G OC

Ryzen 1500X

یا

Intel Core i5-7400 Kaby Lake

GTX 1050 Ti 4GT LP

برای گیم

ویرایش شده توسط behdadTNT
لینک به دیدگاه

سلام  خسته نباشید

با بودجه سه میلیون و صد می خوام ۵ قطعه بگیرم برا گیم

گرافیک و سی پی یو،رم،پاور،مادربورد

نظر خودم ۱۰۶۰  6g و cpu 7400 یا 7500 intel و 
MSI A320M BAZOOKA AM4 A320 Mainboard با رم ۱۶ یا ۸ فرکانس ۲۴۰۰

پاور ۵۳۰ کافیه؟

پیشنهادی برای تغییر قطعات دارید؟

کارت صدا هم لازمه؟

لطفاً راهنمایی کنید؟

ویرایش شده توسط Hossein.s
لینک به دیدگاه

در در 1396/05/25, 22:35:06، behdadTNT گفته است :

سلام دوستان به این دو انتخاب کمی تعلل دارم 

کمک کنید ممنون میشم

البته ویدیو های زیادی برای مقایسشون دیدم ولی توجیه نشدم

RX 460 4G OC

Ryzen 1500X

یا

Intel Core i5-7400 Kaby Lake

GTX 1050 Ti 4GT LP

برای گیم

درود

ترکیبی از هر دو مورد

یعنی:

Ryzen 1500X

GTX 1050 Ti 4GT LP

البته اگه بتونی رایزن 1600 بگیری که عالیه، توی سایت‌های معتبر با 7700k مقایسه شده

لینک به دیدگاه

در در 1396/04/08, 00:54:40، mohammadtabrizi گفته است :

زیاد تاثیر نداره. ولی خب فرکانس بالا بگیری بهتره! 

زمان تاخیر رم تاثیر بیشتری داره باید کم باشه

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید .

نظرتون در مورد  Cooler Master MasterWatt Lite 700W Power Supply

سیستم :::::     ((((مادر برد msi z270 pro carbon 

oc    cpu 7700k                          

کولر green 240 pro 

ssd120 sp550 

hdd 1 

gpu  احتمالا    gtx 1070 msi  

و رم  هم فعلا  خریداری نشده . )))))

منبع تغذیه واسم مهمه بدون نویز باشه نوسان نداشته باشه این مدل با توجه به قیمت مناسبش رو پیشنهاد میدین 

لینک به دیدگاه

سلام 

مادربوردی هست  ک دوتا cor i7 و دوتا کارت گرافیک 1080 رو ساپرت کنه ؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

با بودجه 5 تومن (فقط کیس)چه سیستمی رو برام پیشنهاد میدین؟

کاربری اصلی  برای کارای محاسباتی و نرم افزار های سنگین هست  و در کنارش اگه شد کمی گیم نه چندان سنگین

لینک به دیدگاه

سلام ممنون میشم نظرتون رو بگید!

Screenshot (19).png

ویرایش شده توسط Ali_em
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Ali_em گفته است :

سلام ممنون میشم نظرتون رو بگید!

Screenshot (19).png

مادربرد ارزون تر بگیر ، به جاش پردازنده بهتری بخر 

لینک به دیدگاه

سلام به همه عزیزان!

من تازه در این فروم عضو شدم چون قصد خرید از لیون کامپیوتر رو دارم!

متاسفانه یا خوشبختانه امکان خرید و اسمبل سیستم از مغازه های خدمات کامپیوتری عملا وجود نداره چون اطلاعات 90 درصد فروشنده ها در حد 0 هست و رفتن داخل مغازه همانا و زبون بازی و آسمون ریسمون بافتن همانا،به هر حال من هم مدتی هست پیگیر کار هستم و به جز لیون کامپیوتر که انصافا همه ازش تعریف میکنن گزینه ای دیگه ای روی میز نیست!

ماکسیسم مبلغی که من میخوام هزینه کنم 3 میلیون تومان هست که فقط برای کیس گیمینگ خرج بشه و اگه شد یه مانتیور گیمینگ هم بهش اضافه بشه(اگر هم نشد مشکلی نیست).

مشخصات سیستم مورد نظر من:

CPU:Intel Core i3 7100

Motherboard:Asus Prime B250-Plus/Gigabyte GAH270 Gaming 3/ASUS B250 Pro/MSI H270 Pro Gaming/MSI B250 Gaming Pro Carbon/MSI B350 Gaming Plus AM4

RAM;2(Gskill RIPjaws V4 GB DDR4 2700 MHZ

VGA;ASUS ROG Strix- RX 470-04B Gaming

HDD;Seagate Barracade Compute 7200 64 MB 1TB

ODD;ASUS 24X SATA

Power;Green 650 AUK

Case:Green x2 Jaguar V2

1)نظر شما راجع به این قطعات چیه؟

2)کدوم یکی از مادربردهایی که ذکر کردم مناسب تره؟چرا؟

3)اصلا همچین قطعاتی توی بازار و فروشگاه لیون کامپیوتر موجود هست؟

4)قیمت رو من از اینترنت حدودی محاسبه کردم،اصلا در همون حدودی که من در نظر دارم هست؟

5)چه گزینه های دیگه ای رو میتونید پیشنهاد کنید؟

6)این سیستم چه قدر قابلیت ارتقا داره؟یعنی میشه با تعویض یا اضافه کردن رم و کارت گرافیک به روزترش کرد یا باید بعد دو سال دوباره بکوبم و از اول بسازم؟

7)چه مانیتوری رو با این سیستم پیشنهاد میکنید؟

8)هزینه اسمبل کردن و تست و... حدودا چه قدر میشه؟اصلا خود لیون کامپیوتر این کار رو انجام میده؟

ممنون میشم اگه لطف کنید نظرتون رو بگید و جواب سوالهام رو بدید!

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، menace گفته است :

سلام به همه عزیزان!

من تازه در این فروم عضو شدم چون قصد خرید از لیون کامپیوتر رو دارم!

متاسفانه یا خوشبختانه امکان خرید و اسمبل سیستم از مغازه های خدمات کامپیوتری عملا وجود نداره چون اطلاعات 90 درصد فروشنده ها در حد 0 هست و رفتن داخل مغازه همانا و زبون بازی و آسمون ریسمون بافتن همانا،به هر حال من هم مدتی هست پیگیر کار هستم و به جز لیون کامپیوتر که انصافا همه ازش تعریف میکنن گزینه ای دیگه ای روی میز نیست!

ماکسیسم مبلغی که من میخوام هزینه کنم 3 میلیون تومان هست که فقط برای کیس گیمینگ خرج بشه و اگه شد یه مانتیور گیمینگ هم بهش اضافه بشه(اگر هم نشد مشکلی نیست).

مشخصات سیستم مورد نظر من:

CPU:Intel Core i3 7100

Motherboard:Asus Prime B250-Plus/Gigabyte GAH270 Gaming 3/ASUS B250 Pro/MSI H270 Pro Gaming/MSI B250 Gaming Pro Carbon/MSI B350 Gaming Plus AM4

RAM;2(Gskill RIPjaws V4 GB DDR4 2700 MHZ

VGA;ASUS ROG Strix- RX 470-04B Gaming

HDD;Seagate Barracade Compute 7200 64 MB 1TB

ODD;ASUS 24X SATA

Power;Green 650 AUK

Case:Green x2 Jaguar V2

1)نظر شما راجع به این قطعات چیه؟

2)کدوم یکی از مادربردهایی که ذکر کردم مناسب تره؟چرا؟

3)اصلا همچین قطعاتی توی بازار و فروشگاه لیون کامپیوتر موجود هست؟

4)قیمت رو من از اینترنت حدودی محاسبه کردم،اصلا در همون حدودی که من در نظر دارم هست؟

5)چه گزینه های دیگه ای رو میتونید پیشنهاد کنید؟

6)این سیستم چه قدر قابلیت ارتقا داره؟یعنی میشه با تعویض یا اضافه کردن رم و کارت گرافیک به روزترش کرد یا باید بعد دو سال دوباره بکوبم و از اول بسازم؟

7)چه مانیتوری رو با این سیستم پیشنهاد میکنید؟

8)هزینه اسمبل کردن و تست و... حدودا چه قدر میشه؟اصلا خود لیون کامپیوتر این کار رو انجام میده؟

ممنون میشم اگه لطف کنید نظرتون رو بگید و جواب سوالهام رو بدید!

سلام امیدوارم بتونم به سوالاتتت به درستی پاسخ بدم.

1.  قطعاتت به جز پاور خوبه ولی دقت کن میتونی مادربردت رو ارزون انتخاب کنی و کارت گرافیک رو بهتر چون  کارت گرافیکت الان بسیار کمیابه و قیمت نجومی داره (( دو رو بر 1.400.000)) و کیسی که انتخاب کردی تهویه زیاد خوبی نداره.

2.توی مادربرد اون مادربرد آخری برای پردازنده های رایزنه پس اونو حذف کن/مادربرد هایی که انتخاب کردی یا قیمت خوبی ندارن یا خیلی حرفه ای هستن (( نسبت به عملکرد میگم))

3. اکثر قطعاتی که انتخاب کردی موجوده

4.فقط کیس دوروبر 3.250.000 میشه باز هم میگم خرید rx470 برای گیم با این قیمت هیچ توجیهی نداره

5.پاورت رو با کورسیر vs550 عوض کن

کیست رو deep cool dukas v3 بردار (( به همراه 3 عدد فن معمولی یا led دار))

مادربردت رو سعی کن از گیگا برداری چون گیگا ثابت کرده بهترینه

6. اگه میخوای در آینده ارتقا بدی پیشنهاد من جمع کردن سیستم رایزنه چون هم قدرت خیلی بالاتری داره هم کیفیت بهتر و قیمت معقولانه ای نسبت به اینتل ارائه میده.

7.مانیتور های 1080P معمولی برای کاربرد شما مناسب هستند اما این مدل رو پیشنهاد میکنم((LG22MP58VQ-P)) هم قیمت مناسبی داره هم کیفیت تصویر بالا . اما اگر فقط برای گیم میخوایید این مدل رو پیشنهاد میکنم((LG24M47VQ))

8. بستگی به قطعاتت داره از 120 تا 160 نباید بیشتر برای سیستم بالا بگیرن

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

سلام امیدوارم بتونم به سوالاتتت به درستی پاسخ بدم.

1.  قطعاتت به جز پاور خوبه ولی دقت کن میتونی مادربردت رو ارزون انتخاب کنی و کارت گرافیک رو بهتر چون  کارت گرافیکت الان بسیار کمیابه و قیمت نجومی داره (( دو رو بر 1.400.000)) و کیسی که انتخاب کردی تهویه زیاد خوبی نداره.

2.توی مادربرد اون مادربرد آخری برای پردازنده های رایزنه پس اونو حذف کن/مادربرد هایی که انتخاب کردی یا قیمت خوبی ندارن یا خیلی حرفه ای هستن (( نسبت به عملکرد میگم))

3. اکثر قطعاتی که انتخاب کردی موجوده

4.فقط کیس دوروبر 3.250.000 میشه باز هم میگم خرید rx470 برای گیم با این قیمت هیچ توجیهی نداره

5.پاورت رو با کورسیر vs550 عوض کن

کیست رو deep cool dukas v3 بردار (( به همراه 3 عدد فن معمولی یا led دار))

مادربردت رو سعی کن از گیگا برداری چون گیگا ثابت کرده بهترینه

6. اگه میخوای در آینده ارتقا بدی پیشنهاد من جمع کردن سیستم رایزنه چون هم قدرت خیلی بالاتری داره هم کیفیت بهتر و قیمت معقولانه ای نسبت به اینتل ارائه میده.

7.مانیتور های 1080P معمولی برای کاربرد شما مناسب هستند اما این مدل رو پیشنهاد میکنم((LG22MP58VQ-P)) هم قیمت مناسبی داره هم کیفیت تصویر بالا . اما اگر فقط برای گیم میخوایید این مدل رو پیشنهاد میکنم((LG24M47VQ))

8. بستگی به قطعاتت داره از 120 تا 160 نباید بیشتر برای سیستم بالا بگیرن

سلام دوست عزیز ممنون از پاسخگوییت!

1.راست میگی اون کارت گرافیک واقعا قیمت ناجوانمردانه داره و کمیاب هم هست پس با 1050 برند ایسوس و مدل 04G تعویضش میکنم. مادربرد هم فکر میکنم برای به روز رسانی های بعدی لازم باشه یعنی قابلیت اضافه کردن رم و کارت گرافیک دوم یا تعویضش با مدل های بالاتر رو داشته باشه.

2.مادربرد پیشنهادی خود شما چیه؟

3.خداروشکر :)

4.با تعویض کارت گرافیک که قیمتش  حدود 900 تومن هست کمتر میشه.

5.ممنون بابت پیشنهادای خوبت،یه توضیح کوچیکی هم میدادی که چرا این بده اون خوبه یا برعکس خیلی خوب میشد! :))

6.منظور من تعویض کارت گرافیک یا sli کردنش با یکی دیگه یا اضافه کردن رم و از این قبیل موارده چون همین سیستم هم فکر کنم تا دو سه سالی جواب بده و بعدش هم خدا بزرگه!

7.هر دو گزینه خیلی خوبن ممنون!

8.منصفانه به نظر میاد!

بازم ممنون بابت این که وقت گذاشتی و جواب دادی!

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/29, 04:46:29، Hnsr73 گفته است :

سلام 

مادربوردی هست  ک دوتا cor i7 و دوتا کارت گرافیک 1080 رو ساپرت کنه ؟؟؟؟؟؟؟

2 تا 1080 بله ولی 2 تا  i7  خیر

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/21, 22:27:26، mohammadtabrizi گفته است :

اتفاقا خیلی هم حریفه داداش سبک جهان بازم مشکلی نداره واسش،البته بستگی به رزولوشن داره،i3 فقط تا 1080p

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Aminhx گفته است :

سلام ،
قطعات زیر با هم هماهنگ هستن؟

myPC.jpg

بله به خوبی،فقط اگه میخواید رم 8 داشته باشید ترکیب 2*4 بهتره تا یک عدد 8

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Nima.Rampage گفته است :

i3 فقط تا 1080p

دوست عزیز اتفاقا i3 فقط برای کیفیت  4k مناسبه و گلوگاه محسوسی نمیکنه حتی برای gtx 1080ti

رزولوشن های پایین تر i5 یا i7 جواب میده.

بنچمارکشم تو فروم لیون یا سایت های خارجی موجوده الان سند یا عکس ندارم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

دوست عزیز اتفاقا i3 فقط برای کیفیت  4k مناسبه و گلوگاه محسوسی نمیکنه حتی برای gtx 1080ti

رزولوشن های پایین تر i5 یا i7 جواب میده.

بنچمارکشم تو فروم لیون یا سایت های خارجی موجوده الان سند یا عکس ندارم.

یعنی میگید i3 از i5 i7 قدرت بیشتری داره؟ ://///

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nima.Rampage گفته است :

عنی میگید i3 از i5 i7 قدرت بیشتری داره؟ ://///

من همچین حرفی نزدم عزیز. الان یکم سطحی توضیح میدم چون کامل از متن یادم نیست. در کل به انگلیسی سرچ کنین تاپیکای خارجی میاره یا تو لیون بررسی تخصصی انجام داده بودن در مبحث گلوگاه.

قضیش خیلی هم سادست. تو کیفیت 4k گرافیک بیشتر درگیر میشه و کار cpu پاییتر میاد‌. یعنی توان تولید فریم در 4k کمتره برای همین حتی i3 هم برای gtx 1080ti گلوگاه نمیشه.

برعکس در رزولوشن 1080p وقتی گرافیک تعداد فریم بیشتری تولید میکنه cpu زمان برای پردازش این فریم ها نیاز داره. یعنی قدرت یا هسته بیشتری میخواد.  حتی تو  بعضی بازی ها i5 نسبت به i7 گلوگاه میکنه در کیفیت 1080p با گرافیک 1080ti

نظری که الان گفتمم به قول معروف من در اوردی نیست!!! بازم میگم بحثش تو فروم لیون یا سایت های خارجی موجوده سر بزنین.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ar_prv گفته است :

من همچین حرفی نزدم عزیز. الان یکم سطحی توضیح میدم چون کامل از متن یادم نیست. در کل به انگلیسی سرچ کنین تاپیکای خارجی میاره یا تو لیون بررسی تخصصی انجام داده بودن در مبحث گلوگاه.

قضیش خیلی هم سادست. تو کیفیت 4k گرافیک بیشتر درگیر میشه و کار cpu پاییتر میاد‌. یعنی توان تولید فریم در 4k کمتره برای همین حتی i3 هم برای gtx 1080ti گلوگاه نمیشه.

برعکس در رزولوشن 1080p وقتی گرافیک تعداد فریم بیشتری تولید میکنه cpu زمان برای پردازش این فریم ها نیاز داره. یعنی قدرت یا هسته بیشتری میخواد.  حتی تو  بعضی بازی ها i5 نسبت به i7 گلوگاه میکنه در کیفیت 1080p با گرافیک 1080ti

نظری که الان گفتمم به قول معروف من در اوردی نیست!!! بازم میگم بحثش تو فروم لیون یا سایت های خارجی موجوده سر بزنین.

آهان،نه من در اوردی چیه دوست من

کاملا قانع کننده و جالب بود

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Nima.Rampage گفته است :

کاملا قانع کننده و جالب بود

چون دفعه ی اولی که خودم شنیدم اصلا باورم نمیشد ۱ ساعت فقط تو سایتای خارجی سرچ میکردم!!

این قضیه رو یجور دیگه برای خودم توجیح کردم البته علمی نیس و طرز کار قطعات اون چیزی که تعریف میکنم نیست:

فرض بگیریم سی پی یو تو کیفیت  1080p بهترین فریم دهی که میتونه بده و ۱۰۰% درگیره ۴۰ فریم هست. کل فریم خروجی از کامپیوتر هم ۱۰۰ فریم عه یعنی ۴۰% از سی پی یو میگیریم.

(این بحث به هیچ وجه علمی و درست نیس سی پی یو فریم کل رو پردازش میکنه ربطی به قضیه نداره)

حالا رو کیفیت 4k که فریم کل کمتره حدود ۵۰ فریم. سی پی یو ۴۰% به کار میپردازه یعنی فقط حدود ۲۰ فریم از سی پی یو لازم داریم. کلا قضیه نسبته.

یعنی تو قسمت اول ۴۰ فریم ازش خواستیم ولی قسمت دوم که از طرف گرافیک در رزولوشن 4k گلوگاه میشیم فقط ۲۰ فریم از cpu خواستیم.

این روش نسبت ساخته ی ذهن خودمه اصلنم درست نیس طرز کار قطعات. ولی از لحاظ نسبت یجورایی ادم میتونه درکش کنه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان یه سوال داشتم الان بنده کارت

MSI Gaming X 1060 6gb رو دارم که با یه i3 4160 بستمش که خوب تو بازی هایی مثل battlefield 1 و ... گلوگاه میشه

و افت فریم پیدا میکنه ( پردازنده 100 درصد استفاده میشه ولی کارت گرافیک بالای 40 درصد نمیره )

میخوام بدونم الان من یک 4460 بگیرم مشکل برطرف میشه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...