رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 19 دقیقه قبل، ted mosby گفته است :

نظرتون در مورد رایزن 5 1600 چیه ؟ یا حتی 2600x

نسبت به 8400

در ادامه صحبت هام  اما در همین حوزه گیمینگ اگر بخواهید به رزولوشن 1440 بروید به خوبی هر دو در یک سطح قرار می گیرند.

نظر شخصیم رو بخواهید اصلا بی انصافیه که 8400 رو با 2600x شاخ به شاخ کنید :D 

ویرایش شده توسط dmcmrk
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 دقیقه قبل، dmcmrk گفته است :

در ادامه صحبت هام  اما در همین حوزه گیمینگ اگر بخواهید به رزولوشن 1440 بروید به خوبی هر دو در یک سطح قرار می گیرند.

نظر شخصیم رو بخواهید اصلا بی انصافیه که 8400 رو با 2600x شاخ به شاخ کنید :D 

راستش من کاری جز گیم میشه گفت نمیخوام انجام بدم و حداقل فعلا بالای 1080 هم نمیخوام بازی کنم

کارتم هم که vega 64 هست

ولی چند نفر بهم گفتن برای 2600x باید مادربرد خوبی بگیرم و خوب من نهایت میتونم Prime A320M-C R2.0  رو بگیرم

ویرایش شده توسط ted mosby
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ted mosby گفته است :

راستش من کاری جز گیم میشه گفت نمیخوام انجام بدم و حداقل فعلا بالای 1080 هم نمیخوام بازی کنم

کارتم هم که vega 64 هست

ولی چند نفر بهم گفتن برای 2600x باید مادربرد خوبی بگیرم و خوب من نهایت میتونم Prime A320M-C R2.0  رو بگیرم

در حال حاظر برای 1080p  یک 8400  کافیه

امیدوارم در نهایت بهترین انتخاب و  نتیجه  رو داشته باشید

لینک به دیدگاه

من در تایید نظر دوستمون الان نمیشه رایزن رو با اینتل تو گیم مقایسه کرد البته میتونم بهتون بگم ryzen5 2400gقدرتی درحد سی پیو i7 6700داره که بنظر بنده خیلی خوبه .....من فقط الان یه چیزی برام نا مفهومه شما چقدر میخواین بودجه بزارین اگر بگین خیلی راحت تر میشه راهنمایی کرد و اینکه اصلا دقیقا چی مد نظرتون هست یعنی تا چه لزوولیشنی  مد نظر دارین با چه فریم ریتی 

برا مقایسه رایزن با اینتل بزارین هم سری جدید اینتل بیاد هم رایزن که بنظربنده امسال رایزن واقعا عالی عمل میکنه از اینتل من میگم کمتر نباشه سری جدیدش بهتر هست کم از قیمت هم از عملکرد چه در هم رندر و چه در گیم چون تو این سری با تغییراته گسترده ای که تو طراحی  سی پیو ایجاد کردن خیلی از عیب های سری قبل amdبرطرف شده و حداقل تو گیم این مسعله مطرحه 

من که به سری جدید amdخیلی امید وارم اینشا الله هم که همین طور باشه الان دور دور amdهست  چون دارن رو رایزن خیلی بودجه و وقت میزارن که به نتیجه خوبی برسن

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

من در تایید نظر دوستمون الان نمیشه رایزن رو با اینتل تو گیم مقایسه کرد البته میتونم بهتون بگم ryzen5 2400gقدرتی درحد سی پیو i7 6700داره که بنظر بنده خیلی خوبه .....من فقط الان یه چیزی برام نا مفهومه شما چقدر میخواین بودجه بزارین اگر بگین خیلی راحت تر میشه راهنمایی کرد و اینکه اصلا دقیقا چی مد نظرتون هست یعنی تا چه لزوولیشنی  مد نظر دارین با چه فریم ریتی 

برا مقایسه رایزن با اینتل بزارین هم سری جدید اینتل بیاد هم رایزن که بنظربنده امسال رایزن واقعا عالی عمل میکنه از اینتل من میگم کمتر نباشه سری جدیدش بهتر هست کم از قیمت هم از عملکرد چه در هم رندر و چه در گیم چون تو این سری با تغییراته گسترده ای که تو طراحی  سی پیو ایجاد کردن خیلی از عیب های سری قبل amdبرطرف شده و حداقل تو گیم این مسعله مطرحه 

من که به سری جدید amdخیلی امید وارم اینشا الله هم که همین طور باشه الان دور دور amdهست  چون دارن رو رایزن خیلی بودجه و وقت میزارن که به نتیجه خوبی برسن

من میخوام روی 1080 بازی کنم و خوب چون 60 هرتز هست 60 فریم هم بهم بده و برای vega 64 گلوگاه نشه

و تا 3000 تومن هم میتونم برای پردازنده هزینه کنم حدودی

بین 8400 و 1600 و 2600x موندم که هر جایی سرچ کردم دیدم رایزن هارو اورکلاک کنم تازه حدودی به 8400 میرسن تو بازی ها ( شکی نیست تو کارای دیگه بهترن )

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ted mosby گفته است :

من میخوام روی 1080 بازی کنم و خوب چون 60 هرتز هست 60 فریم هم بهم بده و برای vega 64 گلوگاه نشه

و تا 3000 تومن هم میتونم برای پردازنده هزینه کنم حدودی

بین 8400 و 1600 و 2600x موندم که هر جایی سرچ کردم دیدم رایزن هارو اورکلاک کنم تازه حدودی به 8400 میرسن تو بازی ها ( شکی نیست تو کارای دیگه بهترن )

اصلا دنبال اورکلاک نباش نیازی نیس ...دلیل اور کلاک رو من متوجه نشدم؟شما فقط میخوای گلوگاه نکنه که اصلا نمیکنه به هیچ وجه اگر تصمیم قطعی داره 2600gبهتره 

لینک به دیدگاه

سلام

یه پاور مناسب واسه این سیستم میخوام بگیرم الان 450 کولر مستر دارم ولی ترس برم داشته نکنه اتفاقی بیوفته

ryzen 5 2400g
rx570
16gb ram
2 تا هارد و سایر اقلام ثابت یه سیستم

حتما نمیخوام ارزون باشه ولی یه مدل خوب با قیمت مناسب باشه بهتره

ویرایش شده توسط veryhigh
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، veryhigh گفته است :

سلام

یه پاور مناسب واسه این سیستم میخوام بگیرم الان 450 کولر مستر دارم ولی ترس برم داشته نکنه اتفاقی بیوفته

ryzen 5 2400g
rx570
16gb ram
2 تا هارد و سایر اقلام ثابت یه سیستم

حتما نمیخوام ارزون باشه ولی یه مدل خوب با قیمت مناسب باشه بهتره

دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد پاور کفایت میکنه و عالی هست اگر قصد داشتین سیستم ارتقا بدین پاور رو عوض کنید وگرنه الان هزینه کردن بی مورد هست

لینک به دیدگاه

اساتید محترم میشه لطفا یه کانفیگ برای خرید قطعات به من معرفی کنید

چیزی که در نظر دارم در وحله ی اول با حداقل قیمت بشه جمش کرد اما سیستم مبتنی بر اینتل باشه

جور بودن و سازگار بودن قطعات باهم خیلی برام مهمه که مزاحم شما عزیزان شدم

کاربری سیستم برای کارای گرافیک و طراحیه 

میخام cpu ش i5 باشه رم هم 8 گیگ ، حالا اینکه چه مدل سی پی یویی با کدوم باس رم و چه گرافیکی جور درمیاد و از همه مهمتر مادر بوردی که این قطعات بخوبی باهاش مچ بشن زحمت شماس که راهنماییم کنید

پاور رو هم بفرمایید ؛ باقی قطعات از کیس قبلی قابل استفاده س

فقط لطفا در نظر داشته باشید من هیچ تخصصی در زمینه سخت افزار و اصطلاحات خاص خودش ندارم ؛  از اینور که شما معرفی کنید میخام برم تو سایت پیدا کنم و خرید بزنم ، پس لطفا مدل قطعات رو با جزئیات کامل اسمش بفرمایید که راحت بتونم پیدا کنم 

یک دنیا تشکر

لینک به دیدگاه

درود
دوستان پردازنده رایزن 5 2400G برای گیم چطوره؟
ایا روی 1080 بازیهای روز اجرا میکند؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان ...

سوالی دارم در مورد رم

اینکه من الان یه رم تک کانال 8 گیگ 2400 دارم یه رم 8 دیگه بندازم فرقی داره ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، MEYSAM-66 گفته است :

با سلام خدمت دوستان ...

سوالی دارم در مورد رم

اینکه من الان یه رم تک کانال 8 گیگ 2400 دارم یه رم 8 دیگه بندازم فرقی داره ؟

فرقی ندارد بهتر است یک برند باشد اما یک رم با مشخصات کامل شبیه هم باشد مشکلی فکر نکم داشته باشد

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی..

قصد خرید کولر دارم وفعلا میخام کولر در حد متوسط یانیمه حرفه ای بگیرم دوستان  چه کولری را توصیه میکنند ایا واترکولر بهتر است یا مسترکولربادی لطفا مارک و مدل در حد خوب و نیمه حرفه ای را معرفی بفرمایید.

با تسکر.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام خدمت دوستان گرامی..

قصد خرید کولر دارم وفعلا میخام کولر در حد متوسط یانیمه حرفه ای بگیرم دوستان  چه کولری را توصیه میکنند ایا واترکولر بهتر است یا مسترکولربادی لطفا مارک و مدل در حد خوب و نیمه حرفه ای را معرفی بفرمایید.

با تسکر.

سلام

مدل سی پیو موجودتون رو نگفتید؟

اما درکل اگر زیاد گیم میزنید من خودم توصیم واتر کولر هست وحتما مارکcooler masterباشه چون از کیفیت  اون میشه مطمعن بود که بعدم نشتی پیدا نکنه و لی اگر گیم در حد فقط3-4ساعت نهایت 6ساعت دارین یه کولر بادی کفایت میکنه که اینم باز بستگی به مدل کیفیت و ابعاد کولر داره حالا شما بر اساس بودجه ای که داری برو حالا اینترنتی یا بازار خرید کن 

این مورد اگر دوست داشتین وموجود بود بخرید حالا چیزی که بنظر بنده مناسب میومد حالا مشخصات سی پیو و کیس رو بدین بهتر میشه گفت چه مارک و مدلی مناسب هست

لینک به دیدگاه

دوستان پردازنده رایزن 5 2400G برای گیم چطوره؟
ایا روی 1080 بازیهای روز اجرا میکند؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، dariush2 گفته است :

دوست عزیز بله اجرا میکنه ولی فکر کنم خیلی جون بکنه 20فریم بده 😄

شما مد نظرتون چیه؟از سی پیو که گیم سنگین نمیشه کشید باید گرافیک مجزا تهیه کنید

مقدار هزینه ای که میتونید انجام بدید بگید تا بعد ببینیم چی بدرد میخوره

لینک به دیدگاه

در در 27 اردیبهشت 1398 در 18:46، kamraninl گفته است :

اساتید محترم میشه لطفا یه کانفیگ برای خرید قطعات به من معرفی کنید

چیزی که در نظر دارم در وحله ی اول با حداقل قیمت بشه جمش کرد اما سیستم مبتنی بر اینتل باشه

جور بودن و سازگار بودن قطعات باهم خیلی برام مهمه که مزاحم شما عزیزان شدم

کاربری سیستم برای کارای گرافیک و طراحیه 

میخام cpu ش i5 باشه رم هم 8 گیگ ، حالا اینکه چه مدل سی پی یویی با کدوم باس رم و چه گرافیکی جور درمیاد و از همه مهمتر مادر بوردی که این قطعات بخوبی باهاش مچ بشن زحمت شماس که راهنماییم کنید

پاور رو هم بفرمایید ؛ باقی قطعات از کیس قبلی قابل استفاده س

فقط لطفا در نظر داشته باشید من هیچ تخصصی در زمینه سخت افزار و اصطلاحات خاص خودش ندارم ؛  از اینور که شما معرفی کنید میخام برم تو سایت پیدا کنم و خرید بزنم ، پس لطفا مدل قطعات رو با جزئیات کامل اسمش بفرمایید که راحت بتونم پیدا کنم 

یک دنیا تشکر

پاور Green GP550A-UK 80Plus Gold Power Supply

کیس Case Green Magnum Evo Mid-Tower

درایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Bulk Internal DVD-RW Writer

حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal SSD Drive

هارد اینترنال TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB Internal Hard

کارت گرافیک MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB Graphics Card

فن پردازنده Enermax ETS-T50A-WVS CPU Air Cooler

رم کامپیوتر RAM Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400MHz C16 Single Channel Desktop Ram

مادربرد MSI B360-F PRO LGA 1151 Motherboard

پردازنده CPU Intel Core i5-8600K 3.6GHz LGA 1151 Coffee Lake CPU

سلام

این یه سیستم بر اساس چیزی که میخواستین 

اما از اونجا که گفتین کارتون برای رندر کردن هست پیشنهاد بنده اینه که دنبال اینتل نباشین این طور کارا فقطamdمناسبه و اگر خواستین این مورد زیر مناسب هست و یک مورد دیگه اینکه بهترین گرافیک برای کسایی که رندر وطراحی میکنن سریQuadro انویدیا هست که الان قیمت بشدت نجومی پیدا کرده که به خاطر همین مسعله من از سریgtxکارت انتخاب کردم اما اگر بودجتون میکشه سری جدیدش الان موجود هست تو سایتا باقیمت بین16تا30میلیون تومن خواستین بخرین بگین مدلشو براتون بگمQuadro

سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1700X

مادربورد ایسوس PRIME B450-PLUS

بقیه قطعات هم بر اساس مدل بالا دیگه okهست

مورد دیگه ای بود درخدمتم

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

سلام

مدل سی پیو موجودتون رو نگفتید؟

اما درکل اگر زیاد گیم میزنید من خودم توصیم واتر کولر هست وحتما مارکcooler masterباشه چون از کیفیت  اون میشه مطمعن بود که بعدم نشتی پیدا نکنه و لی اگر گیم در حد فقط3-4ساعت نهایت 6ساعت دارین یه کولر بادی کفایت میکنه که اینم باز بستگی به مدل کیفیت و ابعاد کولر داره حالا شما بر اساس بودجه ای که داری برو حالا اینترنتی یا بازار خرید کن 

این مورد اگر دوست داشتین وموجود بود بخرید حالا چیزی که بنظر بنده مناسب میومد حالا مشخصات سی پیو و کیس رو بدین بهتر میشه گفت چه مارک و مدلی مناسب هست

سلام گرامی ممنون بابت راهنمایی مشخصات سیستم در پروفایلم است بهرحال کیس گرین گیمینگ x3  است سی پی یو هم فعلا  i5 2500k میباشد مین هم z68  گیم هم بله روزی سه تا چهار ساعت بازی میکنم.

ممنون.

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، dariush2 گفته است :

نمیتونه،بازیای روز رو با رزولوشن کمتر hd و تنظیمات low,بعد رم زیادی هم لازم داری

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Tereysi گفته است :

سلام گرامی ممنون بابت راهنمایی مشخصات سیستم در پروفایلم است بهرحال کیس گرین گیمینگ x3  است سی پی یو هم فعلا  i5 2500k میباشد مین هم z68  گیم هم بله روزی سه تا چهار ساعت بازی میکنم.

ممنون.

1-فن کیس کولر مستر Hyper 212 LED Turbo

2-فن سی پی یو کولر مستر MasterAir Pro 4

من این دومورد بنظرم برای سی پیو شما کافیه چون اورکلاک هم که نمیکنید بسه اما اگر اورکلاک میکنید این مورد رو بخرید بهتره

3-فن سی پی یو کولر مستر MASTERAIR MA610P WITH RGB CONTROLLER

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

1-فن کیس کولر مستر Hyper 212 LED Turbo

2-فن سی پی یو کولر مستر MasterAir Pro 4

من این دومورد بنظرم برای سی پیو شما کافیه چون اورکلاک هم که نمیکنید بسه اما اگر اورکلاک میکنید این مورد رو بخرید بهتره

3-فن سی پی یو کولر مستر MASTERAIR MA610P WITH RGB CONTROLLER

سلام ممنون و تشکر گرامی بابت راهنمایتان.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

پاور Green GP550A-UK 80Plus Gold Power Supply

کیس Case Green Magnum Evo Mid-Tower

درایو نوری اینترنال ASUS DRW-24D5MT Bulk Internal DVD-RW Writer

حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal SSD Drive

هارد اینترنال TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB Internal Hard

کارت گرافیک MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB Graphics Card

فن پردازنده Enermax ETS-T50A-WVS CPU Air Cooler

رم کامپیوتر RAM Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400MHz C16 Single Channel Desktop Ram

مادربرد MSI B360-F PRO LGA 1151 Motherboard

پردازنده CPU Intel Core i5-8600K 3.6GHz LGA 1151 Coffee Lake CPU

سلام

این یه سیستم بر اساس چیزی که میخواستین 

اما از اونجا که گفتین کارتون برای رندر کردن هست پیشنهاد بنده اینه که دنبال اینتل نباشین این طور کارا فقطamdمناسبه و اگر خواستین این مورد زیر مناسب هست و یک مورد دیگه اینکه بهترین گرافیک برای کسایی که رندر وطراحی میکنن سریQuadro انویدیا هست که الان قیمت بشدت نجومی پیدا کرده که به خاطر همین مسعله من از سریgtxکارت انتخاب کردم اما اگر بودجتون میکشه سری جدیدش الان موجود هست تو سایتا باقیمت بین16تا30میلیون تومن خواستین بخرین بگین مدلشو براتون بگمQuadro

سی پی یو ای ام دی Ryzen 7 1700X

مادربورد ایسوس PRIME B450-PLUS

بقیه قطعات هم بر اساس مدل بالا دیگه okهست

مورد دیگه ای بود درخدمتم

یک دنیا تشکر آقا یاسین

اینکه فرمودید از پردازنده amd هم استفاده بشه بهتره نسبت به اینتل برای نوع کار بنده خیالمو راحت کرد چون به نسبت اینتل کمی هم ارزون تره

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Hitman23 گفته است :

سلام دوستان .من یه مادر برد h61 vs3 دارم ایا میشه رو این مادربرد ssd انداخت؟

سلام گرامی بله میشود.

لینک به دیدگاه

سلام

نیاز ب اضافه کردن یک رم دو گیگ داریم...

مادربورد p5p41tle

رم فعلی
PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz

رم مثل خودش شاید به سختی گیر بیاد...

این رم چطوره؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr3/kingston/kingston-2gb-1333mhz-ddr3.html

توصیه میشه ک بدون مشکل و با هماهنگی و مچ ...کارایی لازم بده؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...