رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 ساعت قبل، S.HAMID.M گفته است :

سلام وقت بخیر 

برای سیستم هارد لازم دارم هم برای آرشیو و هم کمی بازی کردن 

این هارد برای کامپیوتر خوب هست یا فقط برای دوربین به کار میره؟

سرعتش برای کار کردن خوبه ؟

سپاس

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/hard-disk-drive/seagate/seagate-skyhawk-10tb-surveillance-256mb-buffer-sata3-hdd-2.html

دوست عزیز این مورد تقریبا برابر با سری های wd blue هست که پس براساس سرعت بافر و .. هیچ مشکلی برای گیم هم نداره استفاده کنید

دوست عزیز براساس سیستمی که شما دارید  خیلی از بازی های امروز رو نمیتونه سیستمتون بالا بیاره پس این هارد برای بازی هایی که شما در حد سیستمون هست بخواد لود کنه بدونه مشکل هست وانتخابتون عالی هست و همچنین برای کاربری تون این مورد با این قیمت عالی هست

ولی اگر اینده میخواین سیستم نیمه حرفه ای یا حرفه ای ببندید (البته در مطالبتون که دیدم اصلا بودجه چنین کاری رو ندارید یا حالا نمیخواید همچین سیستمی بخرید) 2تا ssd 1tb samsung 860 evo بخرید که هم سرعت خیلی مناسبی داره و همچنین دیگه روهم 2ترا بایت میشه 😏(سایت شهرک فافا قیمت رو نسبت به سایت های دیگه خوب گذاشته)

من جای شما بودم وقتی کاربری اصلیم آرشیو هست میرم مستقیم هارد با حجم بالا میگیرم چون برای ارشیو شما نیاز به هارد با سرعت خواندن و نوشتن بالا نیاز ندارید بلکه دنبال هرچه بیشتر ظرفیت ذخیره سازی هستید 

چون این سری هم مخصوص کاربری ذخیره سازی ویدیو های دوربین مدار بسته هست شما شب تا صبح هم بخواین ویدیو آرشیو کنید هیچ مشکلی نداره و از طول عمر بالایی این هارد ها برخوردار هستن مثل سری wd purpel

اینشا... که مفید واقع شده باشه

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در در 24 فروردین 1399 در 02:22، tt_sina گفته است :

سلام دوستان، این سیستم رو من قبل عید بستم و باهاش بازی و استریم میکنم. میخوام گرافیکشو ارتقا بدم که تا دو سه سال دیگه future proof شه. مانیتورم فول اچ دی و ۶۰ هرتزه.

چه گرافیکی بگیرم؟ و اینکه آیا لازمه پاورمم عوض شه؟ (واسه فول اچ دی بازی کردن به نظر خودم بالاتر از 2060 دیگه غیرضروری میرسه.)

سراغ ۱۰۸۰ های دست دو‌ برم آیا؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

CPU Ryzen 7 2700x

GPU XFX RX 580 8GB

MoBo Asus B450M-A

PSU Green 550W gold

SSD Samsung 860 evo 500GB

RAM Corsair 2x8GB 3200Mhz

Case Green Z1 Ario

Monitor Samsung LS24F350 24 inches

Headset Cooler Master MH751

Case fans Green 3x120mm & 1x140mm

سلام.

دوست عزیز برای اینکار نیاز هست تا پاور رو هم ارتقا بدین. کارت گرافیک 2060s مورد خوبیه و میتونه حداقل 60 فریم رو بهتون ارائه بده و تا چند سال آینده مشکلی نخواهید داشت.

ولی پاور رو باید به حداقل 600 وات ارتقا بدین.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، S.HAMID.M گفته است :

سلام وقت بخیر 

برای سیستم هارد لازم دارم هم برای آرشیو و هم کمی بازی کردن 

این هارد برای کامپیوتر خوب هست یا فقط برای دوربین به کار میره؟

سرعتش برای کار کردن خوبه ؟

سپاس

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/hard-disk-drive/seagate/seagate-skyhawk-10tb-surveillance-256mb-buffer-sata3-hdd-2.html

سلام.

دوست عزیز این هارد برای بازی نیست ولی میتوان برای آرشیو و یا نصب بازی از آن استفاده کرد.

بهتر است که هارد بلو وسترن و یا باراکودا سیگت را انتخاب کنید. فقط دقت کنید که هارد گرین وسترن برای آرشیو هست نه بازی نصب کردن، چون دچار مشکل میشود.

لینک به دیدگاه

درود بردوستان عزیز 
بین این دو مانیتور کدوم بخرم؟؟
کاربری بنده هم فیلم دیدن وب گردی روزی یکی دوساعت گیم هستش
https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/asus/asus-vp228he-22inch-1ms-monitor-3.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/benq/benq-gw2270h-22inch-va-led-monitor-3.html

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، dariush2 گفته است :

درود بردوستان عزیز 
https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/asus/asus-vp228he-22inch-1ms-monitor-3.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/benq/benq-gw2270h-22inch-va-led-monitor-3.html

سلام.

توضیحات کامل تو سایت داده شده.

انتخاب تهش با شماست که رزولیشن بیشتر می خواید یا تاخیر کم تر.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، dariush2 گفته است :

درود بردوستان عزیز 

دوست عزیز هردو تقریبا همون 60 فریم هستن وتفاوتی بینشون نیست  ..زمان پاسخ گویی مانیتور باید همراه با رفرش ریت بالاتر باشه که شما تفاوت محسوس بین این دورو متوجه بشید

بنکیو رو بخرید بهتر هست

ولی  بازم بهتر از این دو بنده پیشنهادم اینه که یه مانیتور دست دوم رده بالاتر بخرید

الان benq 2k فعلا نیست توبازار اگر باشه سریع میبرن (مانیتورای خیلی عالی هستن -در اصل برا طراحا ساخته شده ولی خب گیم باهاش زدم هفته اول سخت بود  ولی بعدش خیلی عالی شد)

فعلا مانیتور ezio هست که اونم خیلی عالیه ....از همین لینک زیر که میزارم برید بخرید ...ضرر نمیکنید 

البته من 3هفته پیش یه جای دیگه قیمت بمراتب کمتری نسبت به اینجا دیدم که برای فروش گذاشته بود ولی خب الان این مورد دروضعیت شما عالی هست برای خرید

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، dariush2 گفته است :

ببخشد باز مزاحم شدم مانیتورهای مسترتک چطورن؟؟ کیفیت دارن؟؟

قیمتشون وسوسه کنندس.اما خرابی هایی مثل نشت نور و .... زیاد توشون هست.بستگی داره چ انتظاری از مانیتور دارین.برای روزمره بله با کیفیت

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، dariush2 گفته است :

اگر هم برای گیم میخواین تو رزولوشن  fhd مستر تک نخر بگرد یه کارکرده خوب بخر یه زمان سامسونگ syncmaster p 22500 گیر میومد تو بازار خیلی فوق العاده بود به نسبت قیمت نمیدونم الان هست یا نه اینم عکسش زمان پاسخ گوییش هم نهایتا 3 میل هستش مستر تک الان 6 میل میزنه تو قیمت 2.5

13345.jpg

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

سلام

من یه لپتاپ asus fx553vd دارم که جای ssd m.2 داره.. میخواستم ببینم چه مدل ssd بهش میخوره (sata یا nvme) عکس اسلاتش رو گذاشتم. ظاهرش که خب nvme نشون میده ولی توی سایت ایسوس دیدم نوشته بود sata (منظورم اینایی که محل اتصالشون سه تیکه هست) هم میخوره! اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

پ.ن: به خاطر حجم بالا و کیفیت پایین عکسا عذر میخوام :)

IMG_20200413_160322.jpg

IMG_20200413_160352.jpg

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه مانیتور میخوام کارکرده ۲۴ اینچ واسه کار معماری مثل رندرینگ و مدلینگ

حدود نهایتا ۳/۵ میتونم هزینه کنم،چه مانیتوری با چه ویژگی یا از چه برندی باید پیدا کنم،ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن و پیشنهادتون چیه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

کارت گرافیک gtx 1050 ti 4 asus rog strix

پردازنده
Intel Core i3 9100F BOX

مادر بورد ASUS PRIME H310M-C

کیس گرین Z5 SURENA RGB

لطفا بگین این 4 تا به طور کامل برای هم کافی هست ؟

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، milad3pc گفته است :

سلام دوستان

کارت گرافیک gtx 1050 ti 4 asus rog strix

پردازنده
Intel Core i3 9100F BOX

مادر بورد ASUS PRIME H310M-C

کیس گرین Z5 SURENA RGB

لطفا بگین این 4 تا به طور کامل برای هم کافی هست ؟

اوکیه فقط کارت گرافیک RX 570 یا RX 580 بردار 

مادربورد این مدل پیشنهاد میشه. 

Gigabyte P310-D3

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، irajshop گفته است :

اوکیه فقط کارت گرافیک RX 570 یا RX 580 بردار 

مادربورد این مدل پیشنهاد میشه. 

Gigabyte P310-D3

ممنون مادربردی که گفتم از مادربردی که من نوشتم بهتره ؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، milad3pc گفته است :

ممنون مادربردی که گفتم از مادربردی که من نوشتم بهتره ؟؟

بله بهتره

تعداد پورت های USB بیشتره و دو تا اسلات اضافه PCI داره. نیازی به آپدیت بایوس نداره.

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

دوستان من کیس z5و پاورuk میخوام از برند گرین بگیرم اما خیلی ها میگن بی کیفیت هستن درسته >>؟؟اخه گارانتی 36 و 62 ماه دارن

و اینکه اینا ساخت کدوم کشورن ؟

لینک به دیدگاه

در در 25 فروردین 1399 در 20:11، dariush2 گفته است :

سلام

دوست عزیز بنده مدل gp325شو داشتم قبلا. 

بسیار مانیتور عالی بودش. 

قبلش هم سری اوپتیکس ام اس آی رو داشتم قبلترشم بنکیو سری ew داشتم. 

اول ببینید دنبال چ پنلی هستید va. ips. Tnمهمترین ملاکتون اين با‌شه.!

من بشخصه عاشق پنل va هسم توی va ها هم بهترینشونو توی بنکیو دیدم.

اول مشخص کن چ پنلی میخای. چون من مثال جلوی ipsهای گیمینگ ایسوس هم حتی میشینم برام قابل تحمل نیس. اما جلوی va های بنکیو حتی عادیشون میشینم کیف میکنم. 

پس کاری با برند نداشته باش سعی کن بشینی پشت مانیتور بعد بگی میخاییش یا ن. 

در اخرم من مسترتک گفتم gp 325رو داشتم. درقبال مبلغ پرداختی به مراتب کیفیت بیشتری دریافت می‌کنید. کیفیت پنلشون لنگه ام اس ای هسش.(چیزی ک خودم شاهدش بودم) پنلش برا بنده vaبود و راضی بودم ازش. ipsهاشو ندیدم نمیتونم نظر بدم.

توصیه میکنم حتما حضوری ببینید مانیتورو بعد خرید کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، milad3pc گفته است :

دوستان من کیس z5و پاورuk میخوام از برند گرین بگیرم اما خیلی ها میگن بی کیفیت هستن درسته >>؟؟اخه گارانتی 36 و 62 ماه دارن

سلام دوست عزیز،

به قول خودشون تولید ملی هستن ولی در اصل کارای برند های دیگه رو بهینه می کنن و تو ایران با قیمت خوب میفروشن. شما پاورت کل سیستمتم بسوزونه اگه از پاور باشه برات درست میکنن. تو ایران گارانتی گرین برای پاور هاش خیلی خوبه. کیس هم خیلی خنک و خوب و تو این رنج قیمت رقیب نداره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، milad3pc گفته است :

سلام.

کیس خوبه

اگه شد پاور رو از سری hp plus یا ocpt تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من یه مانیتور میخوام کارکرده ۲۴ اینچ واسه کار معماری مثل رندرینگ و مدلینگ

حدود نهایتا ۳/۵ میتونم هزینه کنم،چه مانیتوری با چه ویژگی یا از چه برندی باید پیدا کنم،ممنون میشم دوستان راهنماییم کنن و پیشنهادتون چیه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، PCG گفته است :

سلام دوست عزیز،

به قول خودشون تولید ملی هستن ولی در اصل کارای برند های دیگه رو بهینه می کنن و تو ایران با قیمت خوب میفروشن. شما پاورت کل سیستمتم بسوزونه اگه از پاور باشه برات درست میکنن. تو ایران گارانتی گرین برای پاور هاش خیلی خوبه. کیس هم خیلی خنک و خوب و تو این رنج قیمت رقیب نداره.

الان شما توصیه می کنین کیس و پاوری که گفتم از گرین رو بخرم ؟؟

فکر میکردم یه برند معتبر خارجیه تا اینکه رفتم سرچ کردم دیدم نه بابا از قبل هم میدیدم میگفتن گرین بی کیفیته اما الان گارانتی هاش یچیز دیگه میگه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، milad3pc گفته است :

الان شما توصیه می کنین کیس و پاوری که گفتم از گرین رو بخرم ؟؟

فکر میکردم یه برند معتبر خارجیه تا اینکه رفتم سرچ کردم دیدم نه بابا از قبل هم میدیدم میگفتن گرین بی کیفیته اما الان گارانتی هاش یچیز دیگه میگه

کیس که عالیه و جا حرف نداره ولی پاور یه مقدار داستان داره. این پاور ها مثلا پاور های جدیدن و اسمشون شوالیه یکتاست و در ۹۰ درصد مواقع خیلی خوبن. ولی تو اون ده درصد که اوایل عرضه این سری بود شوالیه یکم خستس و پاور یه کم اذیت می کنه بعد اگه بهش نرسی قطعات میسوزن. اگه بودجه رو ۱۵۰ افزایش بدی میتونی یه 700w hp بخری که خیلی خوبن ولی اگه نمی تونی این ها هم خیلی خوبن و اون درصد هم اوایل بود و گرین به احتمال زیاد رفع ایراد شون کرده. حالا گفتنیا رو ما گفتیم این گوی و این میدان و بقیه اعضا.

ویرایش شده توسط PCG
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، PCG گفته است :

کیس که عالیه و جا حرف نداره ولی پاور یه مقدار داستان داره. این پاور ها مثلا پاور های جدیدن و اسمشون شوالیه یکتاست و در ۹۰ درصد مواقع خیلی خوبن. ولی تو اون ده درصد که اوایل عرضه این سری بود شوالیه یکم خستس و پاور یه کم اذیت می کنه بعد اگه بهش نرسی قطعات میسوزن. اگه بودجه رو ۱۵۰ افزایش بدی میتونی یه 700w hp بخری که خیلی خوبن ولی اگه نمی تونی این ها هم خیلی خوبن و اون درصد هم اوایل بود و گرین به احتمال زیاد رفع ایراد شون کرده. حالا گفتنیا رو ما گفتیم این گوی و این میدان و بقیه اعضا.

ممنون

کل سیستم رو بسوزونه گارانتیش پاسخگو هست ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، milad3pc گفته است :

ممنون

کل سیستم رو بسوزونه گارانتیش پاسخگو هست ؟؟؟

پاور کشکی .کشکی نمیسوزونه سیستم رو 

پاور علاوه که باید ولتاژو جریان مناسبی به سیستم بده باید دربرابر نوسانات برق هم خوب مقاوم باشه ..حالا کیفیت پاور ها بر سر همین موضوع فرق میکنه 

شما یه محافظ ولتاژ(برق) بخر تا حدودی مشکل شمارو رفع میکنه(شیوا امواج برند مناسبی هست)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

پاور کشکی .کشکی نمیسوزونه سیستم رو 

پاور علاوه که باید ولتاژو جریان مناسبی به سیستم بده باید دربرابر نوسانات برق هم خوب مقاوم باشه ..حالا کیفیت پاور ها بر سر همین موضوع فرق میکنه 

شما یه محافظ ولتاژ(برق) بخر تا حدودی مشکل شمارو رفع میکنه(شیوا امواج برند مناسبی هست)

شما چه پاوری توصیه می کنین

ممنون بابت راهنمایی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...