رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، Sandor گفته است :

سلام

دوستان برای خرید یک محافظ برق مشاوره می‌خوام. چیزی که تو شهر خودمون باشه خیلی به درد بخور نیست. بیشتر چیزهایی که دیدم بیشتر نقش چندراهی رو دارن تا محافظ. بنابراین احتمال خیلی زیاد باید به صورت اینترنتی خرید کنم. خودم مدل‌هایی که تو این صفحه هستن مد نظرم هستن:
محافظ‌های میکرومکس
اگر شما هم پیشنهادی دارید بهم معرفی کنید یا اینکه موقع خرید باید به چه چیزهایی توجه کنم. حداقل هم باید 4 راه داشته باشه.

دوست عزیز یه محافظ ولتاژ تک خروجی بخرین بعد بهش یه سیار (چندراهه) بهش متصل کنید /علتشم بخوام توضیح بدم از حوصله بنده خارجه😅/برند شیوا امواج هم مورد بسیار مناسبی هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز یه محافظ ولتاژ تک خروجی بخرین بعد بهش یه سیار (چندراهه) بهش متصل کنید /علتشم بخوام توضیح بدم از حوصله بنده خارجه😅/برند شیوا امواج هم مورد بسیار مناسبی هست

والا تا جایی که بنده شنیدم، این کار غلط‌ترین روش هست

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sandor گفته است :

والا تا جایی که بنده شنیدم، این کار غلط‌ترین روش هست

دوست عزیز این روش هیچ مشکلی نداره و غلط هم نیست

شما اگر برای قطعات الکترونیکی میخواین، اینکاری که بنده میگم انجام بدین 

اما اگر برای وسایل پر مصرف مثلا بخاری و یخچال و ... وصل کنید  به این چند راهه سیار، که هیچ، پریزم آب میکنه و اینکار اشتباه هست😄

شمابرای کار خاصی میخواین؟!

لینک به دیدگاه

سلام یه سوال ، سی پی یو دست دوم با نو چه ف قی داره ؟

و فرقش با کارکرده چیه ، راسش میخوام یه i3 9100f بگیرم ، خیلی قویه واقعا ، واسه مادر برد h310mk r2.0

لینک به دیدگاه

سلام دوستان با بودجه 25 تومن میخوام یه سیستم جمع کنم برای کارهای روزمره و تا حدی گهگاهی هم گیمینگ.سیستمی که خودم انتخاب کردم رو قرار میدم پایین ممنون میشم دوستان اگر نظری دارند و اگر ایرادی وجود داره راهنمایی بفرمایند.

motherboard: Asus Prime B460 M-A = 3960 T

Cpu: Core i5 10500 = 6400 T

Gpu: Asus PH GTX 1650 O 4G = 6550 T

Ram: Gskill Ripjaws v 16G dual 3000MHz cl16 = 2250 T

SSD: Adata sx8200 pro 256g NVMe = 1600 T

HDD: Western Blue series 1TB = 1400 T

PSU: Green GP450-ECO = 1070 T

Case: Green Striker = 2040 T

................................................

25,270,000 T

سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Mahyar23172 گفته است :

سلام دوستان با بودجه 25 تومن میخوام یه سیستم جمع کنم برای کارهای روزمره و تا حدی گهگاهی هم گیمینگ.سیستمی که خودم انتخاب کردم رو قرار میدم پایین ممنون میشم دوستان اگر نظری دارند و اگر ایرادی وجود داره راهنمایی بفرمایند.

motherboard: Asus Prime B460 M-A = 3960 T

Cpu: Core i5 10500 = 6400 T

Gpu: Asus PH GTX 1650 O 4G = 6550 T

Ram: Gskill Ripjaws v 16G dual 3000MHz cl16 = 2250 T

SSD: Adata sx8200 pro 256g NVMe = 1600 T

HDD: Western Blue series 1TB = 1400 T

PSU: Green GP450-ECO = 1070 T

Case: Green Striker = 2040 T

................................................

25,270,000 T

سپاس

سلام    مادربرد رو سعی  کنید  چیپ زد490 بگیرید  که   نسل بعدی  اینتل  هم  ساپورت  میکنه   سی  پی یو   هم  10500  ارزش خرید  نداره به این قیمت    10400  بگیرید که  تفاوتشون در کارایی  ناچیز  و اختلاف قیمتشون زیاد ! 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام    مادربرد رو سعی  کنید  چیپ زد490 بگیرید  که   نسل بعدی  اینتل  هم  ساپورت  میکنه   سی  پی یو   هم  10500  ارزش خرید  نداره به این قیمت    10400  بگیرید که  تفاوتشون در کارایی  ناچیز  و اختلاف قیمتشون زیاد ! 

سلام و عرض ادب خدمت شما جناب فردوسی.

ممنونم از راهنمایی با ارزشتون.🌸

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام یه سوال داشتم. سی پی یو 10400 با کارت 3070 و یا یکمی هم بالاتر(یا مثلا نسل بعد بخوام ارتقا بدم کارت گرافیکو) گلوگاه زیادی میکنه؟(چقدر فرق میکنه که مثلا بجاش بخوام 10700 بردارم؟)

و سوال دیگه اینکه مثلا مادربرد z490 پرایم با سری tuf که حدودا با اختلاف ۵۰۰ تومن میشه خرید،چقدر فرق میکنه؟ارزش داره tuf بگیرم؟

سیستمی که میخواستم جمع کنم چند تا پیام قبل تر گفتم(ممنون میشم نگاه کنین نظرتونو بگین)،ولی چون گفتین z490 نسل بعدم ساپورت میکنه نظرم تغییر کرد.

ممنون میشم راهنمایی کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، .::mehdi::. گفته است :

سلام یه سوال داشتم. سی پی یو 10400 با کارت 3070 و یا یکمی هم بالاتر(یا مثلا نسل بعد بخوام ارتقا بدم کارت گرافیکو) گلوگاه زیادی میکنه؟(چقدر فرق میکنه که مثلا بجاش بخوام 10700 بردارم؟)

و سوال دیگه اینکه مثلا مادربرد z490 پرایم با سری tuf که حدودا با اختلاف ۵۰۰ تومن میشه خرید،چقدر فرق میکنه؟ارزش داره tuf بگیرم؟

سیستمی که میخواستم جمع کنم چند تا پیام قبل تر گفتم(ممنون میشم نگاه کنین نظرتونو بگین)،ولی چون گفتین z490 نسل بعدم ساپورت میکنه نظرم تغییر کرد.

ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام 

بله  سیستم  مدنظرتونو دیدم 

10400  سی  پی یو  قوی  هست انصافا  و  میشه گفت درحد یه آی سون 8700  هست   خودم  تست کردم   وبرا  گرافیک مدنظر شما بعیده  مشکلی  پیدا بشه و  گلوگاه بشه   بنظر  یه انتخاب  خیلی  خوبی  میتونه باشه  نسبت  به قیمتی  که داره   

باز  دوستان که  تجربه و اطلاعات بیشتری   تو زمینه گلوگاه  دارن  باید نظر بدهند  

درمورد   انتخاب  مدل اگر بتونید  هزینه بیشتر  بکنید tuf  ظاهرا بهتره    این مدل  گیگا هم  بنظر  نسبت به قیمت انتخاب  خوبی  میتونه باشه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-ud-ac-rev-1-0-motherboard-224377.html

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

من میخوام برای لپ تاپم که این مشخصاتش هستش دو تا رم 16 گیگ با باس 2400 بخرم

این هم رمی هستش که الان روی لپ تاپ من سوار هست : رم من

به نظر شما عزیزان از بین این چند تا رم کدوم یکی بهتر هستش برای من

رم لپ تاپ 16 گیگابایت DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز Adata مدل XPG AX4S2400316G15-SBF

رم لپ تاپ DDR4 تک کاناله 2400 مگاهرتز CL17 ای دیتا مدل MN -RL01 ظرفیت 16 گیگابایت

رم لپ تاپ گیل مدل DDR4 2400MHz ظرفیت 16 گیگابایت

ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ferdosi گفته است :

سلام 

بله  سیستم  مدنظرتونو دیدم 

10400  سی  پی یو  قوی  هست انصافا  و  میشه گفت درحد یه آی سون 8700  هست   خودم  تست کردم   وبرا  گرافیک مدنظر شما بعیده  مشکلی  پیدا بشه و  گلوگاه بشه   بنظر  یه انتخاب  خیلی  خوبی  میتونه باشه  نسبت  به قیمتی  که داره   

باز  دوستان که  تجربه و اطلاعات بیشتری   تو زمینه گلوگاه  دارن  باید نظر بدهند  

درمورد   انتخاب  مدل اگر بتونید  هزینه بیشتر  بکنید tuf  ظاهرا بهتره    این مدل  گیگا هم  بنظر  نسبت به قیمت انتخاب  خوبی  میتونه باشه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-ud-ac-rev-1-0-motherboard-224377.html

آها ممنون.

به نظرتون این مادربرد بهتره،

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/gigabyte/lga-1200/gigabyte-z490-gaming-x-rev-1-0-lga1200-10th-gen-motherboard-556975.html

یا این

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/motherboard/intel/asus/lga1200/asus-tuf-gaming-z490-plus-10th-gen-intel-lga1200-motherboard-224078.html

و درکل فرقشون با اونی که شما لینک دادین چیه؟

و ورژن pcie رو از کجا  بفهمم؟

لینک به دیدگاه

سلام به همگی بنظرتون الان قطعات مورد نظرم مثل کیس و گرافیک و مانیتور رو بخرم یا وایسم داره ارزون میشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، MohammmadrPc گفته است :

سلام به همگی بنظرتون الان قطعات مورد نظرم مثل کیس و گرافیک و مانیتور رو بخرم یا وایسم داره ارزون میشه؟؟؟

سلام

به نظر بنده شما هر قطعه ای که مد نظرتون هست رو با قیمت دلاریش مقایسه کنید اگه در حد دو تومن اینا میانگین اختلاف قیمتش بود صد در صد بخرید.

من چنبار تو جمع کردن قطعاتم صبر کردم و واقعا ضرر کردم هر دفعه.

الانم به شخصه فقط کارت گرافیکم مونده که به علت قیمت های واقعا غیر منصفانه خرید نمیکنم.ولی بقیه قطعات به جز کارت گرافیک و مانیتور به نظرم در بازار قیمت مناسب پیدا میشه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز بنده چند وقت پیش اینجا در مورد محافظ برق پرسیدم اما کسی جواب کاملی نداد. یکی از همکاران این محافظ رو پیشنهاد داده:

محافظ ولتاژ 3500 وات یخچال و فریزر کاوه مدل KRP1235E

علتش رو هم گفته که این نوع محافظ‌ها داخلشون ترانس دارند و می‌تونن جریان برق رو ثابت نگه دارند و امکان آسیب رسوندن به قطعات رو به حداقل می‌رسونه. با توجه به این که این محافظ دو تا خروجی داره، ظاهرا باید یکی رو مستقیم وصل کنم به پاور و اون یکی رو به یک سه راهی یا چهار راهی.

کسی نظری نداره؟ در مورد برند کاوه کسی سابقه استفاده داره؟

لینک به دیدگاه

داداشیام یه لیست سیستم بدید کامل همراه با مانیتور که زیر 50 تومن در بیاد. مانیتور هرچی ارزونتر بهتر فقط کیس خوب باشه. 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

راهنمایی میخواستم درمورد خرید هارد SSD

من لپ تابم Fujitsu AH-532/G21 این مدل هست سرعت بوت ویندوز و بازکردن صفحات در مرورگر یا بین پوشه ها کم شده و توی پوشه ایی میرم طول میکشه تا لود بشه، البته رمم رو هم به 8 ارتقا دادم ولی بازم افت سرعت دارم

میخواستم بدونم چه مدل SSD به لپ تابم میخوره؟ اصلا پیشنهاد میکنید تعویض کنم یا تاثیری نداره؟ اگه پیشنهاد میکنید، لطفا مدل مدنظرتون که عمکرد سیستمو بهتر میکنه رو پیشنهاد بدید، تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوستان مانیتور تا 4 یا 5 میلیون چی پیشنهاد میدید چیز حرفه ای نمیخوام فقط کار های روزانه و تماشای فیلم و چند ساعت گیم انلاین مانیتور الانم پنلش crt هست و میخواستم نظرتون رو هم دربارش بدونم که پنل های crt از va و tn بی کیفیت ترن؟

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید به همگی و پیشاپیش تشکر میکنم از افرادی که وقت گذاشتن و جواب دادن

من میخوام ی مانیتور تا 5 تومن بگیرم برا بازی کردن در کیفیت فول اچ دی 

ممنون میشم راهنمایی کنید و مدلی اگه بنظرتون خوبه بهم بگید 

بین پنل ها هم موندم که کدوم بهتره خودم نظرم IPS هستش که کیفیت بهتری داره ولی خیلیا میگن برا بازی سرعت پاسخدهی مهم هستش که پایین باشه 

البته تا الان مانیتور من TN بودش و پاسخدهیش هم 3 تا 6  و من واقعا مشکل خاصی نداشتم 

ویرایش شده توسط MohammmadrPc
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirali. گفته است :

سلام ممنون از پیشنهادتون ولی من حس خوبی به این نوین فون و مالتینا و ....... ندارم خودتون ازش خرید داشتید؟چون میخوام همینو سفارش بدم

سلام

اینو بخر حرف نداره

https://emalls.ir/مشخصات_GPLUS-GDM-245JN-Monitor-24-inch~id~3440851

کیفیت پنلش حتی از همون benQ هم بیشتره من خودم باور نمیکردم تا از نزدیک ندیدم

در در 9 آذر 1399 در 00:20، Mohamad18 گفته است :

سلام دوستان

راهنمایی میخواستم درمورد خرید هارد SSD

من لپ تابم Fujitsu AH-532/G21 این مدل هست سرعت بوت ویندوز و بازکردن صفحات در مرورگر یا بین پوشه ها کم شده و توی پوشه ایی میرم طول میکشه تا لود بشه، البته رمم رو هم به 8 ارتقا دادم ولی بازم افت سرعت دارم

میخواستم بدونم چه مدل SSD به لپ تابم میخوره؟ اصلا پیشنهاد میکنید تعویض کنم یا تاثیری نداره؟ اگه پیشنهاد میکنید، لطفا مدل مدنظرتون که عمکرد سیستمو بهتر میکنه رو پیشنهاد بدید، تشکر

سلام

تمام ssd های ساتا پشتیبانی میکنه

حالا به خودتون بستگی داره چه حجم و چه برندی بخرید

پیشنهادم 240 گیگ وسترن هست { قیمت مدل سبزش مناسبه } میتونید هم دست دوم بخرید

برای اینکه بتونید ازش استفاده کنید باید از خیر دی وی ی رایتر هم بگذرید

خلاصه هر خدماتی ببرید براتون انجام میدن فقط قبلش قیمت اس اس دی و براکتی که به جای سی دی رام میره داخل هم توی سایت ها چک کنید

ssd 240 گیگ تقریبا از 750 تومن شروع میشه قیمتش

قیمت براکت هم 120 تومن

قطعا تاثیر داره سرعت لپ تاپ شما 10 برابر میشه قشنگ شما یه اس اس دی 240 گیگ بنداز ویندوز و نرم افزار هایی که باهاشون کار میکنی مرورگر و کلا هرچی بریز روش ببین چقدر سرعت لود میره بالا

از هاردی هم که روی لپ تاپ به عنوان ارشیو استفاده کن

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستان قصد داره سیستم زیر رو ببنده 

چه پاوری براشون مناسبه به نظر شما؟

Core i5 10400

2x8 Ram DDR4 3200 mhz

RTX 3080 Asus rog o10g

M.2 256 Gb

1T HDD 7200

کیسشون ARGB داره همراه با یک فن 120 (فن دیگه ای نداره)

طبق محاسبات من تو سایت ها بین 580 الی 650 وات میخواد ولی توی سایت ایسوس برای این مدل گرافیک 850 وات به بالا پیشنهاد شده که خب توی بازار با قیمت منطقی موجود نیست و تنها مدل نزدیک با قیمت منطقی GP800B-HP EVO از برند منفور گرین هستش که با قیمت 2900-3000 به نظر مناسب میرسه

دنبال دست دوم نیست 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hosin گفته است :

سلام

اینو بخر حرف نداره

کیفیت پنلش حتی از همون benQ هم بیشتره من خودم باور نمیکردم تا از نزدیک ندیدم

سلام ممنون از پیشنهادتون ولی چون 60 هرتزه به کارم نمیاد

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amirali. گفته است :

سلام ممنون از پیشنهادتون ولی چون 60 هرتزه به کارم نمیاد

چیزی که شما نوشتی گفتی یه مانیتور برای استفاده معمولی و گهگاه گیم انلاین میخوای

این benq هم که پیشنهاد دادن میخواین سفارش بدین 60 هرتزه

مانیتور 144 هرتز هم توی بودجه 5 تومن گیر نمیاد مگر دسته دو و شرایط دار

مانیتور 144 هم سیستم خوب میخواد شما به gt740 توی csgo هم 150 فریم نمیگیری

و اینکه چون دیدم crt دارین و بودجه هم محدوده الکی برای یه مانیتور 100 دلاری معمولی 2 ماه نرین تو انتظار بعد که بیاد بزنه تو ذوقتون چون این مانیتور benQ کاملا معمولیه :D

به هر حال موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، MohammmadrPc گفته است :

سلام خسته نباشید به همگی و پیشاپیش تشکر میکنم از افرادی که وقت گذاشتن و جواب دادن

من میخوام ی مانیتور تا 5 تومن بگیرم برا بازی کردن در کیفیت فول اچ دی 

ممنون میشم راهنمایی کنید و مدلی اگه بنظرتون خوبه بهم بگید 

بین پنل ها هم موندم که کدوم بهتره خودم نظرم IPS هستش که کیفیت بهتری داره ولی خیلیا میگن برا بازی سرعت پاسخدهی مهم هستش که پایین باشه 

البته تا الان مانیتور من TN بودش و پاسخدهیش هم 3 تا 6  و من واقعا مشکل خاصی نداشتم 

سلام

https://emalls.ir/مشخصات_مانیتور-جی-پلاس-G-Plus-GGM-K275FN-VA-27-inch~id~3912077

این مناسبه فروشگاه مرکزی هم موجود داره 5250

مدل 24 اینچش هم که من از نزدیک دیدم تو رنج 3 تومنه

واقعا کیفیتش خوب بود !  خودم پیشنهادم اینه همین 24 اینچشو بخری عالیه !

لینک به دیدگاه

در در 8 آذر 1399 در 22:29، DIO گفته است :

داداشیام یه لیست سیستم بدید کامل همراه با مانیتور که زیر 50 تومن در بیاد. مانیتور هرچی ارزونتر بهتر فقط کیس خوب باشه. 

سلام

اگر برای گیم میخواین

i5 10400

B460 - Z490

RTX 3060TI

600W power

500GB SDD m.2

2TB HDD

کیس هم دلبخواهی هست که یه کیس ساده خوب حدود 2 تومنه

اینا با قیمت سایت لیون چیزی حدود 42 میلیون میشه که خوب توی بازار  و سایت های دیگه خیلی کمتر میشه

مانیتور هم به خودتون بستگی داره دیگه

خاطر نشان کنم که اگه بخواین 3070 بردارین و مانیتور معمولی هم میتونید با ارتقا پاور به 750  3070 هم بخرین که با قیمت سایت های دیگه میشه تقریبا 47 میلیون

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...