رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز دروغ نگفتن

گفته شده باندل با مادربرد یعنی شمایی که میخوای این پردازنده بخری حتما باید مادربردشم بخری

نه اینکه مادربرد و پردازنده با هم 3/700/000

خب باید انتخاب کرد مادربرد رو

حداقل قیمت مادربرد و پردازنده جدا بنویسه

تا مشکلی بعدا پیش نیاد

ویرایش شده توسط alimontazeran
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 ساعت قبل، vestlaif گفته است :

سلام دوستان یه سوال 

سیستم ما به مشخصات زیر مال حدود ۶ ۷ سال پیش هست . منتها قصد ارتقا داریم

هدف از ارتقا بروز بودن جهت گیم هست و افزایش سرعت عملکرد 

مادربرد z87x-uh4d

گرافیک giga 770 2g oc

Cpu intel i5 4670K با خنک کننده ترمالرایت silver archon تک فن

Ram 2×4g kingstone hyperX beast

Power 850w green

Case green X7

حالا یه سوال ابتدا 

با توجه به شرایط بازار اگر این سیستم رو اورکلاک کنیم تا چه حد بازدهیش افزایش پیدا میکنه ؟ 

توصیه میکنید اورکلاک بشه یا قطعاتش تعویض بشه ؟ 

البته بودجه محدوده مثلا برای تعویض با فروش هر قطعه حدود ۲ تومن روش بشه گذاشت قطعه جایگزین کرد ؟

تا الان فابریک بوده اصلا اور نشده 

اگرم پیشنهاد تعویض قطعه هست قطعه مناسب چی پیشنهاد میکنید ؟

سوال اخر مانیتور قبلیم asus vx238h بود که مشکل بایوس پیدا کرد تصویر نمیده مانیتور خوب تا نهایت ۶ ۷ تومن چی پیشنهاد میدین ؟ مقداری چشمام حساسه زود خسته میشه 

اگر نمایندگی معتبر برای تعمیراتش هم میشناسین معرفیش کنید ممنون میشم 

ارزش اورکلاک نداره 

پاور کولر و کیس رو نگه دارید بقیه ارتقا بدید.. حداقل 10 تا 15 میلیون هزینه ارتقا

مانیتور رو بدید تعمیر کنن قیمت 60 هرتز تو بازار همینه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimontazeran گفته است :

خب باید انتخاب کرد مادربرد رو

حداقل قیمت مادربرد و پردازنده جدا بنویسه

تا مشکلی بعدا پیش نیاد

قیمتش جدا هستش دوست عزیزم

اون قیمتی که میبینید فقط قیمت پردازنده هست

ببینید شما وقتی پردازنده رو AMD برمیدارید حتما باید با مادربرد های ASUS باندل کنید

یعنی تو سبد خریدتون حتما باید یه مادربرد ASUS از اون سوکت پردازنده ی شما باشه

الان اکثر جاها همینجوری هستن و پردازنده ی AMD رو بدون مادربرد ASUS نمیدن

البته من از یه آشنا شنیدم که اگر حضوری برید تو بازار (تهران) ، از بعضی مغازه ها میتونید فقط پردازنده رو جدا تهیه کنید یا با مادربرد از برند های دیگه مثل گیگابایت باندل کنید

ویرایش شده توسط Paxton
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

قیمتش جدا هستش دوست عزیزم

اون قیمتی که میبینید فقط قیمت پردازنده هست

ببینید شما وقتی پردازنده رو AMD برمیدارید حتما باید با مادربرد های ASUS باندل کنید

یعنی تو سبد خریدتون حتما باید یه مادربرد ASUS از اون سوکت پردازنده ی شما باشه

الان اکثر جاها همینجوری هستن و پردازنده ی AMD رو بدون مادربرد ASUS نمیدن

البته من از یه آشنا شنیدم که اگر حضوری برید تو بازار (تهران) ، از بعضی مغازه ها میتونید فقط پردازنده رو جدا تهیه کنید یا با مادربرد از برند های دیگه مثل گیگابایت باندل کنید

من نمی دونستم

باید دنبال باندل دسته دو A320M-K و R3 2200G باشم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

ارزش اورکلاک نداره 

پاور کولر و کیس رو نگه دارید بقیه ارتقا بدید.. حداقل 10 تا 15 میلیون هزینه ارتقا

مانیتور رو بدید تعمیر کنن قیمت 60 هرتز تو بازار همینه

ممنون از راهنمایی دوست عزیز 

با توجه به قیمت فروش قطعاتی که دارن و گذاشتن حدود ۲تومن هزینه روش جایگزین چی پیشنهاد میکنین ؟

کارت گرافیک 

Cpu 

مادربرد

Ram

لینک به دیدگاه

سلام من مادر بورد gigabyte z77p-d3  دارم و اينكه در توضيحات سايت زده رم در حالت oc 2600mhz پشتيباني ميكنه الان من يه رم با باس 2400  بخرم به سبستم ميخوره با اينكه بايد كاره خاصي انجام بدم ممنون ميشم جواب بدين چون اون رم احتمال فروشش هست ممنون 

لینک به دیدگاه

سلام

یه هارد 1tb (بیشترم شد شد) می‌خوام بخرم و طبق معمول اومدم راهنمایی کنید 🙏

استفاده من فقط گیم هست 

چه هاردی مناسبه برای گیم (تا یک میلیون و هفتصد هزار تومان) 

لینک به دیدگاه

تا 2700 یک یک ترابایت بلو ssd ّگیر لذتشو ببر.

برای هارد هم اگر نخاستی خرج کنی 2700 به نظرم همون وسترن بلو بگیر.

این مقاله هم بخون :

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/storage/28070-western-digital-smr-hard-drives-list

که مدل اشتباه نگیری.

لینک به دیدگاه

سلام

سیستم ( فقط کیس ) تا حداکثر ۴۰ تومن برای کاربری : گیم ، استریم و نرم افزار های ادوبی ( پریمیر ، افترافکت ، فتوشاپ و ... ) برای تولید محتوا

در واقع میخوام تمرکز اصلی روی اجرا و استریم گیم باشه اما این نرم افزار هارو هم بتونه جواب بده

Cpu : I5 10500 intel

Mb : Asus tuf gaming Z490-PLUS (WI-FI)

Ram : G.skill trident z rgb 2×8gb ddr4 3200

M2 : Evo970

EVGA GeForce RTX 2070 Super XC Ultra 8GB GDDR6

پاور نمیدونم چی نیاز هست

میشه نظرتون راجع با این کانفیگ بفرمایین ؟
یا اگر کانفیگ دیگه ای با این بودجه به نظرتون صلاح هست لطفا بفرمایین
خیلی از شما تشکر میکنم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، VEXEL گفته است :

سلام

سیستم ( فقط کیس ) تا حداکثر ۴۰ تومن برای کاربری : گیم ، استریم و نرم افزار های ادوبی ( پریمیر ، افترافکت ، فتوشاپ و ... ) برای تولید محتوا

در واقع میخوام تمرکز اصلی روی اجرا و استریم گیم باشه اما این نرم افزار هارو هم بتونه جواب بده

پاور نمیدونم چی نیاز هست

خیلی از شما تشکر میکنم

بهترین کار اینه که تک تک قطعات رو تو اینترنت سرچ کنی و کامل بخونی چون خودت بهتر می‌دونی چی میخوای و از سایت های معتبر مطالعه کن و در مورد پاور باید خیلی دقت کنی چون پاور می‌تونه کل سیستمت رو بسوزونه و حتما بعد موقع استفاده از محافظ استفاده کن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، VEXEL گفته است :

سلام

پاور نمیدونم چی نیاز هست

خیلی از شما تشکر میکنم

سلام

برای کارت گرافیک: سری 2000 دیگه ارزش خرید نداره. مگه اینکه قیمتش بطور قابل توجهی افت کنه.

پیشنهاد من اینه حداقل 3060TI تهیه کنید.(باید صبر کنید موجود بشه و تا اونموقع مقداری بودجه ی کارت رو هم افزایش بدید)

برای پردازنده: پردازنده ی انتخابیتون نسبتا خوبه ولی بنظر من 10600KF یا 10600K ارزش خرید بیشتری دارن. بخصوص اگر چیپست Z490 تهیه میکنید بهتره پردازنده هم قوی تر باشه. البته میتونید سمت AMD هم برید.

برای پاور 750 وات کافیه ولی شما حداقل 850 وات (ترجیحا از برند معتبر) تهیه کنید و ریسک نکنید.

و اینکه حتما به کولینگ سیستم هم دقت کنید. کیس و کولر پردازنده رو حتما یچیز مناسب انتخاب کنید.

لینک به دیدگاه

سلام خدمت اساتید لیون.

من برای سیستم کاریم با کمبود حجم مموری مواجه شدم و میخوام با کمترین هزینه میزان رم رو افزایش بدم.
در حال حاضر یک ماژول رم روی سیستم هست adata 2400 8 gb

این مدل رو من توی هیچ سایتی پیدا نکردم و از سایتی هم که خریدم ناموجوده.

برای کارم قطعا 12 گیگ رم کافی هست. یعنی من یه 4 گیگ هم کنار این بذارم کافیه (هزینه هم کمتر میشه نیازمم برطرف)

میخواستم ببینم از برند دیگه و با حجم کمتر میشه در کنار این مورد استفاده کرد یا خیر؟

اگر میشه باید چه مشخصاتی افزون بر فرکانس با ماژول فعلی یکی باشه؟

در ضمن من از igpu استفاده میکنم و کارت گرافیک مجزا ندارم.

تحقیقاتی کردم دیدم مموری دو کاناله بیش از 50 درصد روی راندمان igpu ها تاثیر گذاره. حقیقت داره؟ چون intel uhd 610 با کانفیگی که الان من استفاده میکنم میشه گفت توی محیط ویندوز هم گاهن فریم پایینی میده. مانیتور 1080 و 75 هرتز هستش.

image.thumb.png.564097c6eed1618f58cf7f079403ce97.png

این هم مشخصات دقیق تر.

ممنون میشم اگر اطلاعات و از اون مهم تر تجربش رو دارید راهنمایی صحیحی بکنید.

یا علی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

سلام خدمت اساتید لیون.

من برای سیستم کاریم با کمبود حجم مموری مواجه شدم و میخوام با کمترین هزینه میزان رم رو افزایش بدم.
در حال حاضر یک ماژول رم روی سیستم هست adata 2400 8 gb

این مدل رو من توی هیچ سایتی پیدا نکردم و از سایتی هم که خریدم ناموجوده.

برای کارم قطعا 12 گیگ رم کافی هست. یعنی من یه 4 گیگ هم کنار این بذارم کافیه (هزینه هم کمتر میشه نیازمم برطرف)

میخواستم ببینم از برند دیگه و با حجم کمتر میشه در کنار این مورد استفاده کرد یا خیر؟

اگر میشه باید چه مشخصاتی افزون بر فرکانس با ماژول فعلی یکی باشه؟

در ضمن من از igpu استفاده میکنم و کارت گرافیک مجزا ندارم.

تحقیقاتی کردم دیدم مموری دو کاناله بیش از 50 درصد روی راندمان igpu ها تاثیر گذاره. حقیقت داره؟ چون intel uhd 610 با کانفیگی که الان من استفاده میکنم میشه گفت توی محیط ویندوز هم گاهن فریم پایینی میده. مانیتور 1080 و 75 هرتز هستش.

image.thumb.png.564097c6eed1618f58cf7f079403ce97.png

این هم مشخصات دقیق تر.

ممنون میشم اگر اطلاعات و از اون مهم تر تجربش رو دارید راهنمایی صحیحی بکنید.

یا علی

سلام

اگر قصد خرید رم با حجم 4 گیگ داشته باشید، تقریبا هیچ محدودیتی برای خرید رم وجود نداره دیگه ولی محض احتیاط سایت سازنده مادربورد رو هم قبل خرید چک بکنید .

ولی اگه 8 گیگ تهیه کنید، اونوقت بغیر از فرکانس، باید تایمینگ رو هم بررسی کنید که با رم خودتون یکسان باشه که باز هم این کار برای دو کاناله کار کردن لازمه و اگه از خیر دو کاناله بودن بگذرید، محدودیت در هیچ پارامتری وجود نداره.

پیشنهاد من اینه که یک رم 8 گیگ که از نظر فرکانس و زمان تاخیر با رم خودتون برابر هست تهیه کنید، چون روی قدرت پردازنده شما هم تاثیر مثبت میذاره هرچند اندک .

در مورد تاثیر دوکاناله بودن رم در گرافیک مجتمع، بله تاثیر میذاره ولی فقط برای پلتفرم AMD قابل توجه هست و در حد 50 درصد افزایش عملکرد داره.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

اگر قصد خرید رم با حجم 4 گیگ داشته باشید، تقریبا هیچ محدودیتی برای خرید رم وجود نداره دیگه ولی محض احتیاط سایت سازنده مادربورد رو هم قبل خرید چک بکنید .

ولی اگه 8 گیگ تهیه کنید، اونوقت بغیر از فرکانس، باید تایمینگ رو هم بررسی کنید که با رم خودتون یکسان باشه که باز هم این کار برای دو کاناله کار کردن لازمه و اگه از خیر دو کاناله بودن بگذرید، محدودیت در هیچ پارامتری وجود نداره.

پیشنهاد من اینه که یک رم 8 گیگ که از نظر فرکانس و زمان تاخیر با رم خودتون برابر هست تهیه کنید، چون روی قدرت پردازنده شما هم تاثیر مثبت میذاره هرچند اندک .

در مورد تاثیر دوکاناله بودن رم در گرافیک مجتمع، بله تاثیر میذاره ولی فقط برای پلتفرم AMD قابل توجه هست و در حد 50 درصد افزایش عملکرد داره.

ممنون. با این تفاسیر منظورتون این هست که رم 4 گیگ در کنار 8 گیگ دو کاناله کار نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، xXxHO3EiNxXx گفته است :

ممنون. با این تفاسیر منظورتون این هست که رم 4 گیگ در کنار 8 گیگ دو کاناله کار نمیکنه؟

بله دقیقا

حیفه، 8 گیگ بگیرید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

بله دقیقا

حیفه، 8 گیگ بگیرید.

جالبه.

فکر نمیکردم اینطور باشه. ممنون از راهنمائیتون.

لینک به دیدگاه

عطف به این پست

سیستم زیر در تاریخ 26/9/99 در اصفهان خریداری شد. (پاساژ طالقانی)

انشالله در آینده یک کارت گرافیک بهش اضافه میشه.

عکس ها در این تاپیک قرار گرفت.

لیست کامل:
i5 10400 4670
B460M Aorus 4280
Gigabye 2666 2*8 1750
Gigabyte 240GB SSD 850
Green 580 EUD 1580
Green Aria 1630
DeepCooll Gammaxx GTE V2 RGB 1050
هزینه اسمبل: 50
-----------------------------
مجموع با کمی تخفیف : 15.800.000

دوستان یک سوال:

Gigabyte1660 Super Gaming OC مشکلی برای سوار شدن روی این سیستم نداره؟ (از نظر سازگاری روی مادربورد و ابعاد اندازه کیس و مادربورد و همچنین پاور سیستم)

ممنون متشکر؛

ویرایش شده توسط M.Sadegh.M
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، M.Sadegh.M گفته است :

دوستان یک سوال:

Gigabyte1660 Super Gaming OC مشکلی برای سوار شدن روی این سیستم نداره؟ (از نظر سازگاری روی مادربورد و ابعاد اندازه کیس و مادربورد و همچنین پاور سیستم)

سلام عزیز

سیستم خوبی بستی انشالا ب خوشی استفاده کنی

همه چیز سیستم هم اوکیه و میتونی با خیال راحت این کارت رو بزاری رو سیستم

لینک به دیدگاه

سلام

می‌خوام یه هارد جدید بخرم واسه همین درست یا غلط بودن این مسئله خیلی برام مهمه پس ممنون میشم اگر میدونید راهنمایی کنید

تو اینترنت داشتم هارد دیسک هارو مطالعه میکردم که یه هارد مناسب بخرم که دیدم یه جا نوشته شرکت وسترن دیجیتال اخیرا هارد های سری سبز رو به جای سری آبی  و بین آبی ها میفروشه که همون طور که میدونید کارایی کمتری دارن و گفته بود از روی شناسه اونها میشه تشخیص داد که کدوم آبی اصله اون هایی که آخرش x داره اصله و اون هایی که آخرش z داره سری سبزه مثل (wd20ezaz)

و (wd10ezex) 

آیا این درسته؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

سلام

می‌خوام یه هارد جدید بخرم واسه همین درست یا غلط بودن این مسئله خیلی برام مهمه پس ممنون میشم اگر میدونید راهنمایی کنید

تو اینترنت داشتم هارد دیسک هارو مطالعه میکردم که یه هارد مناسب بخرم که دیدم یه جا نوشته شرکت وسترن دیجیتال اخیرا هارد های سری سبز رو به جای سری آبی  و بین آبی ها میفروشه که همون طور که میدونید کارایی کمتری دارن و گفته بود از روی شناسه اونها میشه تشخیص داد که کدوم آبی اصله اون هایی که آخرش x داره اصله و اون هایی که آخرش z داره سری سبزه مثل (wd20ezaz)

و (wd10ezex) 

آیا این درسته؟؟؟

به نظر میاد سری سبز رو یکم تغییرات روش انجام دادن تا عملکرد بهتری داشته باشه و به عنوان سری آبی میفروشن اینو از دورشون میشه فهمید

اگه سرعت برات مهمه سری ایکس رو بگیر که دورش 7200 هست ولی واسه هارد سینمایی و ... دور 5400 بگیر که ارزون تر هست

لینک به دیدگاه

سلام

برای سیستم 10400 و rtx 3070 و 16gb رم و یه کولر بادی،پاور چند وات نیازه؟ من نظرم رو ۶۵۰ وات کولر مستره مدل 80plus gold و فول ماژولار..حالا نمیدونم بیشتر نیازه یا نه و اینکه برند گرین چطوره..

مورد بعد اینکه کیس بین z4 و z5 گرین کدوم بهتره؟!اگه هیچ کدوم خوب نیستن برم سراغ مدلای ارزون کولر مستر یا ایسوس

و سوال آخر اینکه برای گیم،ssd از نوع nvme حتما باید باشه یا 2.5 اینچی هم اوکیه؟(واسه گیمایی مثل سایبر پانک و..که ssd پیشنهاد دادن..) و اینکه سامسونگ خوبه؟یا...

ممنون از راهنماییتون🙏

ویرایش شده توسط GoodboYT
افزودن سوال دیگر
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، GoodboYT گفته است :

سلام

برای سیستم 10400 و rtx 3070 و 16gb رم و یه کولر بادی،پاور چند وات نیازه؟ من نظرم رو ۶۵۰ وات کولر مستره مدل 80plus gold و فول ماژولار..حالا نمیدونم بیشتر نیازه یا نه و اینکه برند گرین چطوره..

مورد بعد اینکه کیس بین z4 و z5 گرین کدوم بهتره؟!اگه هیچ کدوم خوب نیستن برم سراغ مدلای ارزون کولر مستر یا ایسوس

و سوال آخر اینکه برای گیم،ssd از نوع nvme حتما باید باشه یا 2.5 اینچی هم اوکیه؟(واسه گیمایی مثل سایبر پانک و..که ssd پیشنهاد دادن..) و اینکه سامسونگ خوبه؟یا...

ممنون از راهنماییتون🙏

سلام عزیز

پاوری که انتخاب کردی بنظرم کزینه مناسبیه و جوابه ولی اگر در اینده قصد تعویض قطعه ای حتی سیپیو رو داشته باشین کم میاره بنظرم

برند هم گرین خوبه ولی ترجیحا نخرید و کولرمستر یا برندای خارجی مثل کورسیر یا evga بخرین

کیس زد۵ گرین رو شخصن دوست دارم کیس خوبیه قیمتش هم مناسبه نسبتن و از همه نظر اوکیه

برای گیم هم تفاوت انچنانی نداره حتی سایبر هم نیازی به اس اس دی نداره خودم تست کردم ولی خب شاید نسل نهم واجب بشه و مجبور بشید برای گیم اس اس دی جدا بخرید

توی گیم و لودینگ مقایسشون توی یوتیوز هست که میتونید ببینید ولی ازونجایی که اس اس دی های nvme قیمت بالایی دارن بنظرم m.2 sata بخرید که از ساتا هم بهترن خودم تست کردم قیمتشون هم با ساتا یکیه تقریبن

لینک به دیدگاه

البته بعضی گیم ها کلا با ssd و علی الخصوص m2 مشکل دارن .. 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، SAMAN.Z گفته است :

به نظر میاد سری سبز رو یکم تغییرات روش انجام دادن تا عملکرد بهتری داشته باشه و به عنوان سری آبی میفروشن اینو از دورشون میشه فهمید

اگه سرعت برات مهمه سری ایکس رو بگیر که دورش 7200 هست ولی واسه هارد سینمایی و ... دور 5400 بگیر که ارزون تر هست

اره شنیدم که سری سبز رو بجای آبی میفروشه فقط الان از کجا میشه تشخیص داد که کدوم ابیه و کدوم سبزه که بجای آبی میفروشن؟

اره سرعت برام مهمه فقط منظورت از سری ایکس کدومه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amirmdge گفته است :

اره شنیدم که سری سبز رو بجای آبی میفروشه فقط الان از کجا میشه تشخیص داد که کدوم ابیه و کدوم سبزه که بجای آبی میفروشن؟

اره سرعت برام مهمه فقط منظورت از سری ایکس کدومه؟

من تقریبا 2 ماه قبل یه هارد 4 ترا ابی گرقتم 

بعد از 1 هفته به صدا افتاده عصابمو ریخته به هم هلت و پروفمنس هم درستع میگن عادیه در صورتی که من 5 سال هارد 1 ترا بنفش اصلا صدا نمیده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...