رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید قطعات کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، htcnaser گفته است :

داخل ایران نیست ولی خارح کشو ی مشتری دارم بد عید میاد ایران حساب دارم باهاش میخوام بدم اون بیاره میتونه بیاره ولی خب من فقط نیتم بازی مال اف تویتی وارزون ن بیشتر زیاد گیمینگ نیستم فقط جسارتا بین مدل های FX-8350  , AMD FX-9590 Eight-Core   مطمعا هستی 8350 بهتره چون قیمتشون زیاد فرق نداره؟

دلیل اینکه اون رو پیشنهاد ندادم 

- توان مصرفی بالا (220 وات!) - نیازمند واتر کولر - نیازمند پاور قوی 

حالا اگه شما میخوای تو  کیس بخاری برقی روشن کنی اون دیگه بحثش جداس😁

در ضمن تفاوت انچنان زیادی هم با هم ندارن  مگر اینکه اورکلاک بکنی . اگه با اون موارد بالا مشکلی نداری بخر

قابل اعتماد ترین پردازنده برای این سوکت همین 8350 هست.

نظر بقیه رو هم بگیر متضرر نشی.

--------------------

قیمتشون رو بگین چند در میاد .

ویرایش شده توسط Mohammad-DS
لینک به دیدگاه

• ارسال 27.2k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 14 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

دلیل اینکه اون رو پیشنهاد ندادم 

- توان مصرفی بالا (220 وات!) - نیازمند واتر کولر - نیازمند پاور قوی 

حالا اگه شما میخوای تو  کیس بخاری برقی روشن کنی اون دیگه بحثش جداس😁

در ضمن تفاوت انچنان زیادی هم با هم ندارن  مگر اینکه اورکلاک بکنی . اگه با اون موارد بالا مشکلی نداری بخر

قابل اعتماد ترین پردازنده برای این سوکت همین 8350 هست.

نظر بقیه رو هم بگیر متضرر نشی.

--------------------

قیمتشون رو بگین چند در میاد .

داداشم ممنونم مرسی از لطفی ک کردی حال ایشالا اگر مادر بردمو ب گفتهی شما عوض نکردم همینو میگیرم مرسی داشم فقط ی فن هم راهنمای کن لطفا ظاهرا فنش ایراد داره

لینک به دیدگاه

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همگی. دوستان من 8 میلیون تو دست وبالم دارم وقصد داشتم یه گرافیک با یک مانتیور بخرم .
مانیتوری که دوست دارم بخرم LG 24mk430h-b هست چون که تو رنج قیمت 4 میلیون فکر میکنم بهترین گزینه باشه با توجه به پنل IPS که داره . و برام میمونه 4 میلیون . با این 4 میلیون تنها گرافیک نویی که میتونم بخرم Gt 1030 هست که واقعا ستمه ولی خب 1 میلیون هم برام میمونه چون این گرافیک 3 میلیون هست .
حالا گفتم من اگه بخوام مانیتور خوب بخرم با گرافیک ضعیف فایده نداره . پس بزار یک گرافیک مشتی بخرم بعدا برای مانیتور هم جور میکنم .
خودم اول PH-GTX1650S-O4G مد نظرم بود که خب با توجه به نظرات متوجه شدم توی تنظیمات بالای بازی دماش به 80 و خورده ای میرسه و با توجه به مدلش گیمینگ هم نیستو یک عدد فن داره .
پس رفتم سراغ TUF GTX1650S-O4G-GAMING که گیمینگ هم هست و دماش بین 75 اینا میمونه و 2 عدد فن داره . تنها ایرادی که دیدم تو نظرات گفتن صدای بدشه که واقعا بنظرم میتونه تو بلند مدت اذیت کنه ادمو ( هرچند نشنیدم صداشو ) .

درضمن پایین هم مشخصات سیستمم رو میزارم که ببینید قطعات در آینده با هم مچ خواهند بود یا نه .
و اینکه کیس من 7 تا جای فن داره که دوتاش مشغوله . یکی باد رو تو میده و که جلو نصبش کردم و دیگری پشت باد رو بیرون میده . با گرافیکی که قراره بخرم نیاز هست باز بهش فن اضافه کنم ؟
Main : MSI B350M PRO VD_PLUS
CPU : AMD RYZEN 3 1200 ( مشکلی با گرافیک های Nvidia ایجاد نمیکنه ؟ )
RAM : 8GB DDR4 2400MHz SINGLE CHANNEL
POWER : GREEN GP650A-UK
CASE : GREEN PARS RVO
و اینکه کاربری بنده اول از همه گیم ( نه به صورت حرفه ای و تخصصی ، همون که بتونم بازی های سنگین رو با گرافیک بالا بازی کنم کافیه ) ، برنامه نویسی ، طراحی سایت ، فیلم دیدن وکارهای روزمره هست . ( شاید در آینده ادیت ویدیو و عکس هم اضافه شد )
لطفا فقط دوستانی که تخصص بالایی تو سخت افزار دارند پاسخ بدهند . خیلی مشتکرم

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، DiakoRK گفته است :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همگی. دوستان من 8 میلیون تو دست وبالم دارم وقصد داشتم یه گرافیک با یک مانتیور بخرم .
مانیتوری که دوست دارم بخرم LG 24mk430h-b هست چون که تو رنج قیمت 4 میلیون فکر میکنم بهترین گزینه باشه با توجه به پنل IPS که داره . و برام میمونه 4 میلیون . با این 4 میلیون تنها گرافیک نویی که میتونم بخرم Gt 1030 هست که واقعا ستمه ولی خب 1 میلیون هم برام میمونه چون این گرافیک 3 میلیون هست .
حالا گفتم من اگه بخوام مانیتور خوب بخرم با گرافیک ضعیف فایده نداره . پس بزار یک گرافیک مشتی بخرم بعدا برای مانیتور هم جور میکنم .
خودم اول PH-GTX1650S-O4G مد نظرم بود که خب با توجه به نظرات متوجه شدم توی تنظیمات بالای بازی دماش به 80 و خورده ای میرسه و با توجه به مدلش گیمینگ هم نیستو یک عدد فن داره .
پس رفتم سراغ TUF GTX1650S-O4G-GAMING که گیمینگ هم هست و دماش بین 75 اینا میمونه و 2 عدد فن داره . تنها ایرادی که دیدم تو نظرات گفتن صدای بدشه که واقعا بنظرم میتونه تو بلند مدت اذیت کنه ادمو ( هرچند نشنیدم صداشو ) .

درضمن پایین هم مشخصات سیستمم رو میزارم که ببینید قطعات در آینده با هم مچ خواهند بود یا نه .
و اینکه کیس من 7 تا جای فن داره که دوتاش مشغوله . یکی باد رو تو میده و که جلو نصبش کردم و دیگری پشت باد رو بیرون میده . با گرافیکی که قراره بخرم نیاز هست باز بهش فن اضافه کنم ؟
Main : MSI B350M PRO VD_PLUS
CPU : AMD RYZEN 3 1200 ( مشکلی با گرافیک های Nvidia ایجاد نمیکنه ؟ )
RAM : 8GB DDR4 2400MHz SINGLE CHANNEL
POWER : GREEN GP650A-UK
CASE : GREEN PARS RVO
و اینکه کاربری بنده اول از همه گیم ( نه به صورت حرفه ای و تخصصی ، همون که بتونم بازی های سنگین رو با گرافیک بالا بازی کنم کافیه ) ، برنامه نویسی ، طراحی سایت ، فیلم دیدن وکارهای روزمره هست . ( شاید در آینده ادیت ویدیو و عکس هم اضافه شد )
لطفا فقط دوستانی که تخصص بالایی تو سخت افزار دارند پاسخ بدهند . خیلی مشتکرم

پردازنذه به شدت ضعیفه

رم 8 گیگ کمه حداقل 16

گرافیک هم 580 و یا 570 دست دو بگیر

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، hosin گفته است :

پردازنذه به شدت ضعیفه

رم 8 گیگ کمه حداقل 16

گرافیک هم 580 و یا 570 دست دو بگیر

580 که عجیب غریب گرون شده و مسئله اینه که اینقدر ماین زیاد شده نمیشه به قطعه دست دوم اعتماد کرد نوش بهتره . 

با این پولی که دارم فقط میتونم یه گرافیک مشتی بخرم نه بیشتر . با این پول بخوام چند تا قطعه بگیرم باید چیز های اشغال بگیرم

لینک به دیدگاه

سلام رفقا برای این سیستم رم با چه فرکانسی بخرم ؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید دو تا 8 تا میخوام بگیرم ولی فرکانسش رو گیج شدم 2666 بگیرم یا 3000 یا 3200

پردازنده تا 3200 جواب میده 

مادربرد تا 2666 در حالت عادی

AMD Ryzen 5 3600XT

ASUS TUF B450-Plus Gaming

لینک به دیدگاه

در در 13 بهمن 1399 در 03:52، htcnaser گفته است :

داداشم ممنونم مرسی از لطفی ک کردی حال ایشالا اگر مادر بردمو ب گفتهی شما عوض نکردم همینو میگیرم مرسی داشم فقط ی فن هم راهنمای کن لطفا ظاهرا فنش ایراد داره

خواهش میکنم

حتما اولویت رو بزار با عوض کردن باندل.

ایراد فن چیه دقیقا

اگه هنگام روشن کردن کامپیوتر صدای بدی میده  بعد مدتی درست میشه یا بد میچرخه باید گردگیری کنی روغن بزنی

ویرایش شده توسط Mohammad-DS
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mohammad-DS گفته است :

خواهش میکنم

حتما اولویت رو بزار با عوض کردن باندل.

ایراد فن چیه دقیقا

اگه هنگام روشن کردن کامپیوتر صدای بدی میده  بعد مدتی درست میشه یا بد میچرخه باید گردگیری کنی روغن بزنی

اره حتما بنظرم بهترین پیشنهاد دادی موافقم مادر بردمو عوض میکنم  بد با ی CPU AM4خوب داداش ی باندل قیمت مناسب معرفی کن ممنون

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، htcnaser گفته است :

اره حتما بنظرم بهترین پیشنهاد دادی موافقم مادر بردمو عوض میکنم  بد با ی CPU AM4خوب داداش ی باندل قیمت مناسب معرفی کن ممنون

شما اول ببین چه پردازنده ای میخوای بخری بعد دنبال مادربرد باش

بنظرم اینتل بگو بیاره برات مثل 10600k 10400 یا 10700

مادربرد هم سری b460 کافیه براتون

لینک به دیدگاه

سلام 

Corei3 4460

1050Ti

Asrock h81

16gb ddr3 Ram

500Gsdd sanddisk

چه پاوری براش مناسبه؟ 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان  بنده سیستم جمع کردم و فقط مادربرد باقی مونده که بودجه براش 4 ملیون مد نظر دارم   سیستم بنده به این صورت هست 4x4 ram 16 geil evo rgb   با cpu i5 9400 گرافیک دار           با gtx 1660ti  و پاور 750 وات کولرمستر  و کیس g6 گرین  با هارد 1 ترابایت وسترن و یک عدد ssd سامسونگ 120 گیگ   به هیچ عنوان اهل اورکلاک نیستم  فقط و فقط کیفیت ساخت مادربرد و عمر مادربرد برام مهمه  این سیستم را تا چندین سال ها نگه خواهم داشت  بهترین مادربردی که میشه با 4 ملیون میشه خرید چی هست؟  

سلام دوستان  سیستم بنده به این شرح هست  i5 9400 گرافیک دار    رم 16 (4x4) geil evo rgb  با گرافیک gtx 1660ti و پاور 750 وات کولرمستر  و کیس گرین g6   برا مادربرد چه چیزی با بودجه 4 ملیون پیشنهاد میدین؟   اهل اورکلاک نیستم  و فقط و فقط و فقط کیفیت و عمر مادربرد برام مهمه

ویرایش شده توسط mehrdadM20
لینک به دیدگاه

با سلام 

برای پردازنده 3600xt  چه رمی از چه برند و چه ظرفیتی بگیرم ؟ مادربوردمم x570-p 

لینک به دیدگاه

دوستان کسی خبری شنیده که چیپ B460 هم قراره نسل 11 رو ساپورت کنه یا کلا فقط نسل دهه؟

درکل خرید کدوم منطقی تره؟هردو سری tuf

اهل اورکلاک هم نیستم ولی خب اگه از لحاظ کیفیت و آینده نگری و .. z490 بهتره همینو بگیرم

در 1 ساعت قبل، mehrdadM20 گفته است :

سلام دوستان  سیستم بنده به این شرح هست  i5 9400 گرافیک دار    رم 16 (4x4) geil evo rgb  با گرافیک gtx 1660ti و پاور 750 وات کولرمستر  و کیس گرین g6   برا مادربرد چه چیزی با بودجه 4 ملیون پیشنهاد میدین؟   اهل اورکلاک نیستم  و فقط و فقط و فقط کیفیت و عمر مادربرد برام مهمه

اگر نظر منو بخواین برای قطعات دیگه،9400 اصلا ارزش نداره..حداقل 9400f قیمتش بهتره.ولی بهتر از همه شون 10400 هستش.مادربرد b460 tuf هم میشه تو همون حدود قیمت پیدا کرد که کاملا مناسبه واسه این رنج قیمت

و پاور هم بنظرم به جای وات بیشتر(اگه اشتباه نکنم مدل ۲.۷ میلیون تومنی رو مد نظرتونه)،یه چیزی بگیرین که 80+ گلد یا حداقل برنز باشه چون توی استفاده تاثیر بیشتری داره.این سیستم شما هم خیلی کم مصرف تر از ۷۵۰ هست

بقیه ی قطعات رو نظری ندارم

ادیت :

خب نگفتین که همه ی قطعات رو خریدین..مادربرد پیشنهادی من b360-tuf plus هست..قیمت هم حدود سه تومن.بیشتر نیازی نیست هزینه کنین کیفیت خوبی داره مادربرد

ویرایش شده توسط GoodboYT
اصلاح
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GoodboYT گفته است :

دوستان کسی خبری شنیده که چیپ B460 هم قراره نسل 11 رو ساپورت کنه یا کلا فقط نسل دهه؟

درکل خرید کدوم منطقی تره؟هردو سری tuf

اهل اورکلاک هم نیستم ولی خب اگه از لحاظ کیفیت و آینده نگری و .. z490 بهتره همینو بگیرم

همین امروز خبرشو خوندم متاسفانه مادربردهای b460 و h410 هیچکدوم نسل بعد رو ساپورت نمیکنن. فقط مین‌های h470 و z490 نسل بعد رو ساپورت میکنن اونم بدون قابلیت پی سی آی اکسپرس 4

اما خبر خوب نسل بعد اینکه مادربردهای b560 هم از رمهای سرعت بالا پشتیبانی میکنن و هم قابلیت اورکلاک دارن. سی پی یوهای i3 نسل 11 هم قابلیت اورکلاک دارن بالاخره. 

پول تون رو به هیچ عنوان پای مادربردهای نسل 10 مخصوصا h410 و b460 حروم نکنید. سرعت پایین رم روی این مادربردها کلا پردازنده سری 10 رو خیلی عقب نگه میداره. اینتل خودش به خودش ضربه میزنه. رئیس اینتل هم چند روز پیش استعفا داد.  

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

همین امروز خبرشو خوندم متاسفانه مادربردهای b460 و h410 هیچکدوم نسل بعد رو ساپورت نمیکنن. فقط مین‌های h470 و z490 نسل بعد رو ساپورت میکنن اونم بدون قابلیت پی سی آی اکسپرس 4

اما خبر خوب نسل بعد اینکه مادربردهای b560 هم از رمهای سرعت بالا پشتیبانی میکنن و هم قابلیت اورکلاک دارن. سی پی یوهای i3 نسل 11 هم قابلیت اورکلاک دارن بالاخره. 

پول تون رو به هیچ عنوان پای مادربردهای نسل 10 مخصوصا h410 و b460 حروم نکنید. سرعت پایین رم روی این مادربردها کلا پردازنده سری 10 رو خیلی عقب نگه میداره. اینتل خودش به خودش ضربه میزنه. رئیس اینتل هم چند روز پیش استعفا داد.  

آها خیلی ممنون

با این اوصاف،به نظرتون خریدن b560 منطقیه با یه پردازنده ی i5 نسل 11؟؟ چون به نظرم خیلی گرون درمیاد و کاراییش هم واقعا نمیدونم چقدر تفاوت داشته باشه..

الان بین z490+10400 موندم و b560+11400...

لینک به دیدگاه

سلام من میخواستم بدونم میتونم 

مادربرد h81 plus

Core I3 9100f

Readon rx 470

و دو تا رم ۴ گیگ ddr3

رو سیستم ببندم جواب میده؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، GoodboYT گفته است :

آها خیلی ممنون

با این اوصاف،به نظرتون خریدن b560 منطقیه با یه پردازنده ی i5 نسل 11؟؟ چون به نظرم خیلی گرون درمیاد و کاراییش هم واقعا نمیدونم چقدر تفاوت داشته باشه..

الان بین z490+10400 موندم و b560+11400...

خواهش میکنم. خوب والا تو بنچمارکهایی که از 11400 اومده پردازنده رو حدود 11 درصد قویتر از 10400 نشان میده. برتری دیگه 11400 هم پشتیبانی از رم 3200 هست و گرافیک جدید xe اینتل. ساپورت پی سی آی اکسپرس 4 هم دارن. مادربرد B560  هم از رمهای سرعت بالا مثل 3200 پشتیبانی میکنه و قابلیت اورکلاک هم داره.

اما اینم توجه داشته باشید که پردازنده‌های سری 11 فقط سرگرم کنی هستن. وگرنه اینتل آخر همین سال پردازنده‌های سری 12 یا آلدر لیک با سوکت 1700 رو میده بیرون که احتمالا جهش بی‌نظیری دارن، ساپورت ddr5 هم با سری آلدرلیک وارد بازار میشه. الان هم رم‌های ddr5 در حال تولید انبوهن تا برای بازار آخر سال آماده باشن. 

در مورد باندل احتمال زیاد قیمت جفتشون با هم فرقی چندانی نخواهد داشت، بعدشم z490 سری 11 رو هم پشتیبانی میکنه فردا روز خواستی میتونی یه 11400 بندازی روش، بنابراین همون z490 و 10400 با یه رم 3200 انتخاب بهتری هست. هر چند یکم عجیبه ست کردن z490 با 10400 ولی چاره‌ای نیست، حماقت اینتل راه دیگه‌ای واسه آدم نمیگذاره. فقط زیاد هزینه نکن رو مین z490 تا جای ممکن قیمت پایین‌تر رو بگیر. در هر حال این مادربردا عمرشون تا آخر سال هست فردا روزی هم که بخوای بفروشی اگر افت قیمت شدید خورد زیاد ضرر نکنی. 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، jetalpha گفته است :

خواهش میکنم. خوب والا تو بنچمارکهایی که از 11400 اومده پردازنده رو حدود 11 درصد قویتر از 10400 نشان میده. برتری دیگه 11400 هم پشتیبانی از رم 3200 هست و گرافیک جدید xe اینتل. ساپورت پی سی آی اکسپرس 4 هم دارن. مادربرد B560  هم از رمهای سرعت بالا مثل 3200 پشتیبانی میکنه و قابلیت اورکلاک هم داره.

اما اینم توجه داشته باشید که پردازنده‌های سری 11 فقط سرگرم کنی هستن. وگرنه اینتل آخر همین سال پردازنده‌های سری 12 یا آلدر لیک با سوکت 1700 رو میده بیرون که احتمالا جهش بی‌نظیری دارن، ساپورت ddr5 هم با سری آلدرلیک وارد بازار میشه. الان هم رم‌های ddr5 در حال تولید انبوهن تا برای بازار آخر سال آماده باشن. 

در مورد باندل احتمال زیاد قیمت جفتشون با هم فرقی چندانی نخواهد داشت، بعدشم z490 سری 11 رو هم پشتیبانی میکنه فردا روز خواستی میتونی یه 11400 بندازی روش، بنابراین همون z490 و 10400 با یه رم 3200 انتخاب بهتری هست. هر چند یکم عجیبه ست کردن z490 با 10400 ولی چاره‌ای نیست، حماقت اینتل راه دیگه‌ای واسه آدم نمیگذاره. فقط زیاد هزینه نکن رو مین z490 تا جای ممکن قیمت پایین‌تر رو بگیر. در هر حال این مادربردا عمرشون تا آخر سال هست فردا روزی هم که بخوای بفروشی اگر افت قیمت شدید خورد زیاد ضرر نکنی. 

بازم ممنون🌹

پس خریدن b560 یا z490 فرق خاصی جز ساپورت کردن z490 از دوتا نسل و ساپورت نکردن PCIe 4.0 نداره.

ولی راستش نمیدونم صبر کنم برای سری ۱۲ اینتل یا الان z490 و 10400 بخرم بره..چون میترسم صبر کنم و قیمتها طوری بشه که دیگه خریدن همینا هم غیرممکن بشه!(استفادمم گیم و ادیت عکس و ویدیو و موسیقیه و نمیدونم چقدر مهم باشن این قضایا). 

به نظرتون چند سال بعد که سری جدیدتر کارت ها (مثلا rtx 5000 یا جدیدتر) که بیان و با 10400 گلوگاه ایجاد کنن، با خریدن یه 11700 و پاور جدید (که برای الان 650w کولر مستر گلد ماژولار مدنظرمه) اوکی میشن؟ اگر بشه که الان این سیستمو جمع کنم و بعد از یه بار ارتقا کارت گرافیک و بعدش واسه ارتقا بعدی که دیگه هیچ جوره جواب نمیداد سیستم،کلا از بیخ عوض کنم..

ویرایش شده توسط GoodboYT
اصلاح
لینک به دیدگاه

دوستان این رم خوبیه ارزش خرید داره؟ 

برای گیم و  طراحی و برنامه نویسی میخوام بگیرمش 

https://www.digikala.com/product/dkp-3333432/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-4133-مگاهرتز-cl19-ای-دیتا-ایکس-پی-جی-مدل-spectrix-d80-ظرفیت-8-گیگابایت

در هم اکنون، morteza pc گفته است :

دوستان این رم خوبیه ارزش خرید داره؟ 

برای گیم و  طراحی و برنامه نویسی میخوام بگیرمش 

https://www.digikala.com/product/dkp-3333432/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-4133-مگاهرتز-cl19-ای-دیتا-ایکس-پی-جی-مدل-spectrix-d80-ظرفیت-8-گیگابایت

و یه سوال دیگه اینکه کلاک 19 هستش چقدر تاثیر در فریم و کارایی داره

لینک به دیدگاه

در در 16 بهمن 1399 در 14:45، ۹۹۰Abolfazl گفته است :

سلام من میخواستم بدونم میتونم 

مادربرد h81 plus

Core I3 9100f

Readon rx 470

و دو تا رم ۴ گیگ ddr3

رو سیستم ببندم جواب میده؟

سلام

دوست عزیز پردازنده ای که نوشتی نسل 9 هست همچنین رم ddr4 نیاز داره ولی مادربرد نسل 4 پشتیبانی میکنه با رم ddr3 !!!!!

برای این پردازنده باید مادربرد سری 300 بگیرید مثل h310 h370 b360 z370 و ... 

ویرایش شده توسط SAMAN.Z
لینک به دیدگاه

سلام دوستان، به نظرتون این قطعات برای یک سیستم برنامه نویسی مچ هستند ؟

مادربرد : asus prime z390-p

cpu : core i5-9400f Coffee Lake

گرافیک : ph-gt1030-02g ایسوس

رم : گیل 2400 مگاهرتز تک کاناله 8 گیگابایت مدل پریستین (2 عدد)

پاور : gp 480a - eu plus

کیس : green ava plus

هارد ssd : گرین وسترن دیجیتال 240 گیگ

ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان لیون

میخوام کیس رو ارتقا بدم و قطعات DDR4 بذارم قطعات مادربرد ، سی پو ، رم و هارد SSD رو ارتقا بدم و بقیه قطعات قبلی بمونه لطفا راهنمایی بکنید(بودجه 10 میلیون)

قطعات فعلی :

MB : ASUS B85M-GAMER

CPU : i3 4130

RAM : 8GB 1600

POWER : GX550

HDD : 4TB+2TB+2TB+2TB

DVD RW ASUS*2

قطعات پیشنهادی خودم:

MB : Z400

CPU : I3 10100

RAM :8GB 

SSD : 120GB

فقط مادربرد باید 6 تا ساتا و یه جای دیگه مثل M2 برای SSD داشته باشه و از چیپست قوی داشته باشه که همزمان از همه کانکتور ها استفاده میکنم کم نیاره درضمن گرافیک انبرد باشه و چه مدل قطعاتی رو پیشنهاد میکنید ؟ 

ویرایش شده توسط HARE46
لینک به دیدگاه

چیپ مادربردی که نوشتید به صورت پیشفرض پردازنده رو ساپورت نمیکنه بنابراین انتخاب سری سیصد میتونه قابل قبول تر باشه.

به نظر من ظرفیت اس اس دی هم پایینه چون یه ظرفیتی باشه بشه حداقل یک گیم و بازی روز رو روش نصب کرد و دچار کمبود حافظه نشید.

میتونید روی نسل ده اینتل مثل پردازنده 10100 و همچنین سری 4000 و 3000 رایزن ای ام دی هم فکر کنید مثل پردازنده 3100

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، HARE46 گفته است :

سلام خدمت دوستان لیون

میخوام کیس رو ارتقا بدم و قطعات DDR4 بذارم قطعات مادربورد ، سی پو ، رم و هارد SSD رو ارتقا بدم و بقیه قطعات قبلی بمونه لطفا راهنمایی بکنید

قطعات فعلی :

MB : ASUS B85M-GAMER

CPU : i3 4130

RAM : 8GB 1600

POWER : GX550

HDD : 4TB+2TB+2TB+2TB

DVD RW ASUS*2

قطعات پیشنهادی خودم:

MB : Z270

CPU : I3 9100

RAM :8GB 

SSD : 120GB

فقط مادربورد باید 6 تا ساتا و یه جای دیگه مثل M2 برای SSD داشته باشه و چه مدل قطعاتی رو پیشنهاد میکنید ؟ 

سلام.مادربرد باید سری 300 باشه.از نظر من هم نسل 10 بهتره.اگه اشتباه نکنم برا نسل 10 مادربرد سری 400 میخواید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...