رفتن به مطلب

دلیل این "گلیچ" چه می‌تواند باشد آیا؟

Rasoul.A
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اساتید

در Steam ،FDM، و Game، وقتی Ctrl+Alt+Delete رو زده و در صفحه‌ی جدید، روی Sign out کلیک میکنم، در پروسه‌ی ساینینگ اوت، اینجوری میشه صفحه :

Untitled.thumb.png.a8addefaa7007cc8311b680dcbf2c891.png

سخت‌افزارها:

i7-3770

Z68A-GD55

GTX 1060 6GB

DDR3 3x4GB 1600MHz + 1x4GB 1333MHz

GP550A-UK Gold

Samsung SyncMaster BX2285Plus

قبل از نصب مجدد سیستم‌عامل هم چنین مشکلی وجود داشت، اما به خاطر ندارم که قبل‌ترها هم چنین اتفاقی می‌افتاده یا نه.

درایور گرافیک، همونیه که به صورت اتومات دانلود و نصب شده؛ نسخه‌‌ی 456.71. البته قبلا نسخه‌ی به‌روزش رو هم داشتم و باز این گلیچ/قطعی/هرچی‌که‌هست!، اتفاق می‌افتاد.

در FireFox و Desktop، مشکلی به وجود نمیاره ظاهرا.

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کابل های اتصال تصویر درست وصل هستن؟

من تازگی سیستمم رو 3 تصویره کردم. روی مانیتور های جدید همچین مشکلی بود. با dvi اونارو وصل کرده بودم و چون پیچ های کابل رو نسبته بودم اینجوری میشد.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

کابل های اتصال تصویر درست وصل هستن؟

من تازگی سیستمم رو 3 تصویره کردم. روی مانیتور های جدید همچین مشکلی بود. با dvi اونارو وصل کرده بودم و چون پیچ های کابل رو نسبته بودم اینجوری میشد.

درود بر شما

سپاس وافر از راهنمائیتون

تا اونجایی که اطلاعات ناقص بنده قد میکشه، بله، درست وصل هستن. البته من پیچی نمیبینم که مرتبط با کابل باشه اینجا.

در حالی که برنامه‌ی FDM در حالت Full Screen بود، کابل رو از مانیتور جدا کرده، فوتش نموده (و همچنین جایگاهش روی مانتور را!)، سپس به پورت HDMI #1 وصل گردانیدم! ^_^
برای گرافیک هم همین کارو کردم با این تفاوت که به پورت جدیدی نزدم.
مانیتور تصویر نمیداد. ندانمی چرا. شاید باید کامپیوتر رو ری‌استارت میکردم.
کابل رو وصل کردم جای قبلیش و تصویر باز گشت.
بعد، Sign out کردم، اما اون "گلیچ" رو ندیدم.
برنامه‌ی Steam رو اجرا و مجدد Sign out کردم، اما این بار باز هم گلیچیده شد! (اگر درست یادم بیاد، قبل از اجرای Steam، روی FDM هم تست کردم و قطعیه مثل قبل اتفاق افتاد.)

گرافیک هم نه اورکلاک شده، و نه برده‌ی ماین بوده.

لینک به دیدگاه

بنده هم به تازگی مانیتور جدید خریدم و با کابل hdmi وصل کردم . همیشه این گلیچ رو دارم . حتی توی بازی . ولی همیشه فقط یک بار ابتدای بازی اتفاق میوفته.

تا حالا نشده برم توی گیم و این گلیچ ظاهر نشه .

احتمالا نرمال و طبیعیه .

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Hype گفته است :

بنده هم به تازگی مانیتور جدید خریدم و با کابل hdmi وصل کردم . همیشه این گلیچ رو دارم . حتی توی بازی . ولی همیشه فقط یک بار ابتدای بازی اتفاق میوفته.

تا حالا نشده برم توی گیم و این گلیچ ظاهر نشه .

احتمالا نرمال و طبیعیه .

سلام. واسه بنده این "گلیچ" هنگام Sign out نمایان میشه. غیر از این جایی دیگه ندیدمش. یعنی مشکل از مانیتوره؟

لینک به دیدگاه

روی یه مانیتور دیگه تست کن اما به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک هست اصلا نباید رنگ قاطی کنه،من بعد از چندین سال استفاده از 1060 کم کم شاهد رنگ قاطی کردن،بالا نیومد کارت گرافیک شدم که خمیر Z9 بهش زدم حل شد،الانم سه ماه سیستم رو فروختم طرف داره استفاده میکنه

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

روی یه مانیتور دیگه تست کن اما به احتمال زیاد مشکل از کارت گرافیک هست اصلا نباید رنگ قاطی کنه،من بعد از چندین سال استفاده از 1060 کم کم شاهد رنگ قاطی کردن،بالا نیومد کارت گرافیک شدم که خمیر Z9 بهش زدم حل شد،الانم سه ماه سیستم رو فروختم طرف داره استفاده میکنه

سلام. مانیتور دیگه ندارم. خمیر Z5 دارم برای چند سال پیشه، خودم میتونم عملیات تعویض رو بانجامم آیا؟ از ارزش گرافیک نخواهد کاهید؟! جاهای دیگه این رنگ قاطی کردنه پیش نمیاد، فقط هنگام Signing out، اونم وقتی که چیزایی که در پست اول عرض کردم، در حال اجرا باشند. البته برنامه‌های دیگه رو امتحان نکرده‌ام.

لینک به دیدگاه

سلام
عین این مشکل رو من هم داشتم هر کاری کردم درست نشد آخر سر فهمیدم که مشکل از تبدیل vga به hdmi بود چون مانیتور من hdmi نداشت   با یه مانیتور 22 با دسپلی پورت امتحان کردم  مشکل حل شد

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام
عین این مشکل رو من هم داشتم هر کاری کردم درست نشد آخر سر فهمیدم که مشکل از تبدیل vga به hdmi بود چون مانیتور من hdmi نداشت   با یه مانیتور 22 با دسپلی پورت امتحان کردم  مشکل حل شد

سلام بر شما.

خدا رو شکر مشکل شما برطرف شد، اما بنده از تبدیل VGA به HDMI استفاده نمیکنم.

کابل دیگری هم یادم نیست داشته این مانیتوره یا نه! (دوران سربازی خریدمش، دست دوم.)

مانیتوره یه دونه پورت داره که بالاش نوشته RGB IN و دو تا پیچ میخوره فکر کنم، گرافیکه هم یه دونه پورت DVI-D داره که ندانمی چیستند! ^_^

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Rasoul.A گفته است :

سلام. مانیتور دیگه ندارم. خمیر Z5 دارم برای چند سال پیشه، خودم میتونم عملیات تعویض رو بانجامم آیا؟ از ارزش گرافیک نخواهد کاهید؟! جاهای دیگه این رنگ قاطی کردنه پیش نمیاد، فقط هنگام Signing out، اونم وقتی که چیزایی که در پست اول عرض کردم، در حال اجرا باشند. البته برنامه‌های دیگه رو امتحان نکرده‌ام.

خمیر بهتر که هر دو سال یکبار عوض بشه

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز ،این مشکل گلیچ در زمان بوت و یا ری استارت بعد از لوگو ویندوزبرای این کاربرهم بوده و کارت هیچ مشکل دیگه ای نداشته درنهایت بعد از تست های مختلف باتعویض کارت مشکل حل شده .لینک برای مطالعه :tomshardware

2021-02-19_204522.jpg.e370b7f50dde1ba9acea034b6e4ccca0.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

درود دوست عزیز ،این مشکل گلیچ در زمان بوت و یا ری استارت بعد از لوگو ویندوزبرای این کاربرهم بوده و کارت هیچ مشکل دیگه ای نداشته درنهایت بعد از تست های مختلف باتعویض کارت مشکل حل شده .لینک برای مطالعه :tomshardware

2021-02-19_204522.jpg.e370b7f50dde1ba9acea034b6e4ccca0.jpg

سلام بر شما.

برای این سیستم، فقط هنگام Sign out چنین اتفاقی رخ میده. حالا که دیگه برنامه هم اجرا نکرده، باز هم میگلیچد!

اون کاربر هم گفته گرافیک و رم رو تعویض کرده و مشکلش برطرف نشده، اما بعدا گفته که گرافیکشو عوض کرده و مشکلش رفع شده. 🤔

برای استفاده از گرافیک داخلی CPU، حتما باید گرافیک رو از بورد درآورد؟ بنده همینجوری کابل HDMI مانیتور رو از گرافیک جدا و به پورت HDMI بورد وصل کردم، تصویر نداد.

لینک به دیدگاه

چرا کامنت ارسال شده کلا بهم ریخته بود؟!باعرض معذرت وبه ناچار ازدوباره ارسال شد.

در در 2 اسفند 1399 در 07:25، Rasoul.A گفته است :

سلام بر شما.

برای این سیستم، فقط هنگام Sign out چنین اتفاقی رخ میده. حالا که دیگه برنامه هم اجرا نکرده، باز هم میگلیچد!

میتونید بقیه مراحل عنوان شده رو هم تست کنید.

اون کاربر هم گفته گرافیک و رم رو تعویض کرده و مشکلش برطرف نشده، اما بعدا گفته که گرافیکشو عوض کرده و مشکلش رفع شده. 🤔

خیر،در جمله اول معنی اون کلمه دراوردن ،بیرون اوردن هست، کارت رو از کیس خارج و با کابل hdmi به مادربرد وصل کرده و مشکل گلیچ مشاهده نشده بعدا کارت رو تعویض کرده ومشکل حل شده.

برای استفاده از گرافیک داخلی CPU، حتما باید گرافیک رو از بورد درآورد؟ بنده همینجوری کابل HDMI مانیتور رو از گرافیک جدا و به پورت HDMI بورد وصل کردم، تصویر نداد.

بدون تنظیمات به طور خودکار سوییچ میشه روی کارت اصلی.خیر نیازی نیست وارد بایوس بشید بعد از اعمال تنظیمات ذخیره کنید،سیستم رو خاموش و کابل رو به مادربرد وصل کنید.آموزش گرافیک آنبورد و تنظیمات آن در بایوس مادربورد

ویرایش شده توسط ahmadsa
مشکل فروم نبود!
لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از راهنمائیتون

در 19 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

چرا کامنت ارسال شده کلا بهم ریخته بود؟!باعرض معذرت وبه ناچار ازدوباره ارسال شد.

ندانمی. از شگفتی‌های وب دیزاینینگ میهپس؟!

در 12 ساعت قبل، ahmadsa گفته است :

میتونید بقیه مراحل عنوان شده رو هم تست کنید.

خیر،در جمله اول معنی اون کلمه دراوردن ،بیرون اوردن هست، کارت رو از کیس خارج و با کابل hdmi به مادربرد وصل کرده و مشکل گلیچ مشاهده نشده بعدا کارت رو تعویض کرده ومشکل حل شده.

بدون تنظیمات به طور خودکار سوییچ میشه روی کارت اصلی.خیر نیازی نیست وارد بایوس بشید بعد از اعمال تنظیمات ذخیره کنید،سیستم رو خاموش و کابل رو به مادربرد وصل کنید.آموزش گرافیک آنبورد و تنظیمات آن در بایوس مادربورد

خلاصه اینکه، الان کابل HDMI از مانیتور متصله به پورت HDMI بورد.

قبلش که هنوز به گرافیک وصل بود، دو بار تست کردم، گلیچ رو نمشاهدیدم! اما بعدش مجدد پیداش شد.

البته تفاوت کوچکی بینشون مشاهده کردم: آنبورده در لحظه‌ی گلیچ، کمی مکث میکنه، اما مشکلی نداره ظاهرا.

حالا خمیرشو اگر تغییر بدم به Z5، از قیمت و ارزش گرافیک کم خواهد شد آیا؟ یا این که بر آن خواهد افزودوید؟! ^_^

ویرایش شده توسط Rasoul.A
لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1399 در 13:49، lvlEhRaN گفته است :

سلام مربوط به نرم افزار MSI gaming App  هستش 

سلام بر شما

نرم‌افزار رو به صورت نصب‌شده‌از‌قبل و یه جورایی Portable داشتمش! خواستم اجراش کنم که نمی‌اجرائید. در هر صورت آن‌اینستال و حذفیده شد، اما یادم نیست که مشکل رو برطرف کرده باشه.

درایور گرافیک رو هرچند با DDU حذف کردم، بعدش دیگه گلیچ نداشت! سپس، نسخه‌ی 461.40 درایور رو نصبیده و در FDM و Steam امتحان کردم، مشکل نداشت. اما، مدتی بعد که مجدد رفتم پای سیستم (سیستم برای یه مدتی خاموش بود)، گلیچ اتفاقید باز هم.

در نرم‌افزار Furmark v1.25 هم دو بار استرسیده شد. هر بار بالای 15 دقیقه. دفعه‌ی اول حداکثر دمای ۶۹ درجه و دفعه‌ی دوم هم حداکثر دمای ۷۰ درجه رو در دفترچه‌ی گینس به ثبت رسانید! ^_^

لینک به دیدگاه

سلام عصر بخیر

این مورد هم امتحان کنید کل آپدیت های microsoft visual C++ Iها رو از روی سیستم حذف کنید به همراه درایور گرافیک با نرم افزار DDU سپس ورژن 2015 یا جدیدتر 64 بیتی Visual c++ رو نصب کنید 

در انتها  بررسی کنید که آثاری از MSi Gaming App روی تسکهای سیستم نباشه به همین منظور در Task manager به دنبال فایل های اجرایی gaming App باشید اگر در تسک های اجرایی وجود داشته باشه یعنی هنوز هم هستش 

برای حذف کاملش راهی به غیر از نصب مجدد ویندوز به ذهنم نمیرسه (حالا دوستان دیگه شاید برای حذفش راهکار دیگه ای داشته باشند ).

این مورد برای من پیش اومد که به این ترتیب مشکل حل شد به نظر میرسه نرم افزار گیمینگ اپ با ورژن ویندوز 10 سازگار نیست و باید منتظر آپدیت باشیم

لینک به دیدگاه

در در 8 اسفند 1399 در 12:08، lvlEhRaN گفته است :

سلام عصر بخیر

این مورد هم امتحان کنید کل آپدیت های microsoft visual C++ Iها رو از روی سیستم حذف کنید به همراه درایور گرافیک با نرم افزار DDU سپس ورژن 2015 یا جدیدتر 64 بیتی Visual c++ رو نصب کنید 

در انتها  بررسی کنید که آثاری از MSi Gaming App روی تسکهای سیستم نباشه به همین منظور در Task manager به دنبال فایل های اجرایی gaming App باشید اگر در تسک های اجرایی وجود داشته باشه یعنی هنوز هم هستش 

برای حذف کاملش راهی به غیر از نصب مجدد ویندوز به ذهنم نمیرسه (حالا دوستان دیگه شاید برای حذفش راهکار دیگه ای داشته باشند ).

این مورد برای من پیش اومد که به این ترتیب مشکل حل شد به نظر میرسه نرم افزار گیمینگ اپ با ورژن ویندوز 10 سازگار نیست و باید منتظر آپدیت باشیم

سلام

وقت به خیر

سیستم‌عامل رو چندی پیش مجددا نصبیده‌ام! ^_^ برنامه‌ی MSI Gaming App رو از قبل‌ترها داشتمش. اگر درست به خاطر بیارم:
خواستم دوباره نصبش کنم، اما فایلش رو در فضای مجازی نیافتم! به جاش، Dragon Center رو نصبیدم، توی برنامه‌اش Scan کردم، چندتا آپدیت و اینا داشت که دانلود و نصب شد،
سیستم‌عامل یه دونه آپدیت داشت (Preview نمیدونم چی!) که دانلود و نصب شد،
++Cها (از 2005 تا 2019 رو داشتم، هم x64 و هم x86) رو حذف کردم،
با Snappy Driver Installer، حدود 5.5GB درایور دانلود و نصب شد،
خمیر گرافیک رو از روی تراشه‌اش تمیز و به جاش، خمیر Z5 استفاده کردم،
کیس رو گردروبی کردم،
فن‌های کیس رو تمیز کردم،
اما همچنان، این گلیچ بسیار نامحترم، آن‌گلیچیده نگردید! ^_^

دمای گرافیک در تست جدید FurMark هم به همون ۶۹ درجه رسید.

البته همیشه این اتفاق نمیافته؛ گاهی هم پیش میاد که مشکلی نیست ظاهرا. این به اصطلاح "مشکل"، تا اونجایی که من بهش برخورده‌ام، فقط هنگام Signing out اتفاق میافته. راه حل چیست آیا؟ 🤔 با رسم شکل، توضیح دهید. ٠/٢٥ 😄

لینک به دیدگاه

مشکل  قطعا نرم افزاریه یک نرم افزار در سیستم شما که با کارت گرافیک مرتبطه باعث این ایراد میشه 

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، lvlEhRaN گفته است :

مشکل  قطعا نرم افزاریه یک نرم افزار در سیستم شما که با کارت گرافیک مرتبطه باعث این ایراد میشه 

سلام

ممنون از راهنمائی و شکیبائیتون

در Safe Mode امتحان کردم، مشکل نداشت.
با DDU درایور رو حذف کردم و بعد از ری‌استارت اتوماتیک، مشکل نداشت. دفعه‌ی قبلی هم که درایور رو حذف کردم، مشکل برطرف شده بود.
نسخه‌ی 399.24 درایور رو نصب کردم، مشکل نداشت.
ری‌استارت کردم، مشکل نداشت. اما Sing out در گیم، گلیچ داشت! بعدش هم توی FDM نیز.
بعد از ری‌استارت هم پیامی نمایش داده شد درباره‌ی عدم وجود کنترل پنل، اما آیکان درایور در تسک‌بار موجود بود.

نسخه‌ی 399.24 درایور رو حذف کردم، اما فکر کنم به خاطر اتصال به اینترنت، نسخه‌ی 456.71 به صورت اتوماتیک دانلود و نصب شد. به هر حال، مشکل همچنان وجود داشت.
سرویس NVIDIA Display Container LS رو غیرفعال کردم، فرقی نکرد.
روی آیکان در تسک‌بار هم هر چی کلیک کردم، پنل رو نمایش نمیداد. واسه همین، مراحل نصب درایور گرافیک رو دوباره پیموده و قله‌های افتخار را فتح نمودم! 😄 بعد از حذفش، در FDM، FireFox، Steam، و گیم نیز تست کردم، مشکلی نبود. نسخه‌ی 461.72 رو نصب کردم و بعدش هم ری‌استارت. (بنده GeForce Experience رو نصب نمیکنم.) سپس، دوباره امتحان کردم، مشکل برطرف نشده.

ضمنا، دیروز بود فکر کنم که برنامه‌ی MSI Gaming App رو یافته و نصبیدم. فرقی نکرد. پاکیدمش.
برنامه‌ی Dragon Center هم قبلا نبود، اما گلیچ بود! الان هم که هست، گلیچ نیز همچنان هست! احتمالا بعدا حذفش کنم.

ندانمی چه باید انجامید دیگر آیا 🤔

نرم‌افزار هم چیز خاصی ندارم که نصب باشه. چه برنامه‌ای میتونه اختلال ایجاد کنه با گرافیک؟ 🤔

احتمالا به خاطر DirectX که نیست؟ 🤔

توی جعبه‌ی مانیتورم رو چک کردم، دیدم یه کابل آبی رنگ هم داره. DVI میگن؟ 🤔 اما فکر نکنم مشکل از کابل HDMI باشه؛ چون اتصالش به پورت روی بورد، گلیچی به همراه نداشت! هرچند، برای اتصال این کابل آبی رنگ به گرافیک، نیاز به تبدیل‌کننده خواهد بود که ندارم.

لینک به دیدگاه

سلام 

شب شما بخیر

با توضیحاتی که دادید حالا بیشترین شک روی کابل HDMI است اگر میتونید یه کابل HDMI سالم قرض بگیرید و امتحان کنید 

من توی چند تا فروم خارجی مشابه مشکل شما رو جستجو کردم راه حل ها مختلف بود  یکی از راه حل ها همین تعویض کابل بود 

اما قبل از اون به خاطر اینکه از سلامت ویندوز مطمئن بشید یه ویندوز 8.1 نصب کنید احتمال میدم از باگ ویندوز  10 باشه .

ویروس رو هم در نظر بگیرید و قبل از هر کاری آنتی ویروس آپدیت شده روی سیستم نصب کنید و اجازه بدید کامل سیستم اسکن بشه

لینک به دیدگاه

در در 11 اسفند 1399 در 22:58، lvlEhRaN گفته است :

سلام 

شب شما بخیر

با توضیحاتی که دادید حالا بیشترین شک روی کابل HDMI است اگر میتونید یه کابل HDMI سالم قرض بگیرید و امتحان کنید 

من توی چند تا فروم خارجی مشابه مشکل شما رو جستجو کردم راه حل ها مختلف بود  یکی از راه حل ها همین تعویض کابل بود 

اما قبل از اون به خاطر اینکه از سلامت ویندوز مطمئن بشید یه ویندوز 8.1 نصب کنید احتمال میدم از باگ ویندوز  10 باشه .

ویروس رو هم در نظر بگیرید و قبل از هر کاری آنتی ویروس آپدیت شده روی سیستم نصب کنید و اجازه بدید کامل سیستم اسکن بشه

سلام بر شما

وقت شما نیز به خیر و خوشی إن شاء الله 💐

کابل HDMI رو وقتی به پورت روی بورد وصل کرده بودم و از GPUی CPU استفاده میشد، گلیچی در کار نبود! 🤔

ممنون که وقت گذاشتید. برسم، تعویض کابل رو هم مثل این که باید امتحان کنم. و همچنین تعویض سیستم‌عامل رو.

برای ویروس هم قبلا ESET Internet Security داشتم که اگر درست یادم بیاد، گلیچ پا بر جا بود. تا الانم که آنتی‌ویروس سیستم‌عامل، چیزی پیدا نکرده.

با MSI هم در تماس بوده‌ام که جواب درست و حسابی نداده‌اند تاکنون. البته هنوز پروسه‌ی رفع مشکل در وبسایتشون دائره!

سلام اساتید. برای فروش این گرافیک، با توجه به گلیچ، خمیر Z5، و مدل Plus بودنش، چه قیمتی میتونم روش بذارم؟ 🤔 پشتیبانی MSI هم که میگه پرفورمنس کارت خوبه.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

درود

تاپیک   رو خوندم   چنتا مورد هست  که به امتحانش می ارزه !

اول اینکه شما  فورمارک و ولش کن     با نرم افزار  unigine  super position    این  کارت و تست کن  اگر  بدون مشکل  و آرتیفکت (گلیچ 😄)  امتیاز گرفتید  نباید مشکل خاصی باشه  ولی اگر تو این نرم افزار  مشکل داشتید  پرید بیرون  یا  هنگ کرد یا اررور دیگه ای داد  مطمئن باشید  گرافیک  مشکلش حاد  هست !    بعد از این کار برید سراغ  مراحل بعد

با ویندوز 7 تست کردید ؟  

پاور رو عوض کردید ؟  سوکت  6 پین  رو هم  تعویض کنید  ! 

روی تمام  خروجی ها  تو همین قسمت مشکل دارید ؟  اگر تست نکردید  حتما انجام بدید !

اگر موارد بالا  جواب نداد  با نرم افزار  یه 50 یا 100 واحد  از کور کلاک  کم کنید  تست کنید   جواب نداد  از مموری !   نشد  از هر دو  !  در آخر  به اندازه 0.01 از  ولتاژ کم کنید  و تست کنید !

در آخر  اگر بتونید  روی یه سیستم دیگه تست کنید بد نیست  !

یه تجربه  1 هفته ای برات تعریف میکنم  

یه باندل ddr2  داشتم  با  گرافیک 1 گیگ ddr2  و یه هارد ساتا  80 گیگ  17 بار  تو  مدت 1 هفته  نصب ویندوز  انجام دادم  !!!!!  

حالا چه اتفاقی می افتاد !   بعد از نصب  نرم افزار  و ریست کردن  ویندوز دستگاه اصلا بالا  نمیومد  نه ریکاوری  نه ریستو  نه حتی  سیف مود    روزی  2بار بیشتر  نمیتونستم  اینارو بکنم  چون واقعا اعصاب مو بهم ریخته بود  و نمیدونستم  چرا سیف مود نمیره !  حتی با ریپیر ویندوز  هم  نمیشد کاری کرد !  خلاصه  شروع کردم  به تعویض  هارد  گرافیک   رم    و حتی پاور !   فکر میکردم  بخاطر  نصب درایور  کارت گرافیک   اینجوری میشه  و گرافیک  مشکل داره  خلاصه  شروع کردم  یکی  یکی درایور نصب کردم و ریست میکردم  تا ببینم  کی و چرا اینجوری میشه  بعد از نصب  13بار   ویندوز نصب کردن    فهمیدم گرافیک و هارد  هیچ مشکلی  ندارن    ولی چون    خیلی از نرم افزار ها  بدون ریست  نصب میشدن   بازم  نفهمیدم  

خلاصه  دسته بندی کردم  و تو 4 بار نصب ویندوز بعدی  فهمیدم که یه نرم افزار  اصلی  داره این بلا رو  سر ویندوز میاره  و  بلاخره  پیداش  کردم  

آنتی ویروس نود ورژن 8  وقتی نصب میشد  هیچ مشکلی  هم نداشت  بعد از ریست   کلا  ویندوز  از بین میرفت  همین آنتی  ویروس  ورژن 5  رو نصب کردم  و بدون مشکل    کار کرد  

یعنی  1 هفته  کاملا  ایسکو  بودم   هیچ ارزش مالی هم نداشت  برام   ولی برام  حیاتی شده بود که چی  همچین بلایی سر سیستم  میاره !

بعضی مشکلات کوچیک  رو وقتی بهش اهمیت نمیدی   مشکلات بزرگتری  رو درست میکنن   

در آخر  امیدوارم  مشکل خاصی نباشه  و   اگر نیاز به تعمیر هم داره  زودتر  رفع بشه 

لینک به دیدگاه

سلام بر شما

ممنون که تایم گذاشتید فور دیس آرتیفکت ثینگ! :D 💐

برنامه رو از وبسایت اصلیش، گذاشتم تو دانلود. ببینیم چی میشه...

خیر، فقط روی نسخه‌ی 10 باهاش کار شده. حتی نسخه‌ی 8.1 رو هم آماده‌ی نصب دارم روی فلش، اما نه حوصله‌ی تعویض سیستم‌عامل دارم، نه تمایلشو! یعنی تنبلی در این حد :D

پاور رو چند سال پیش خریده‌ام. تعمیر و حتی باز هم نشده. اگر اشتباه نکنم، گرین 550 UK Gold این چیزاست. ببینم اگه داشته باشه، به اون یکی سوکت 2+6 پین وصلش کنم.

خروجی اگر منظورتون پورتهای گرافیکه، فقط یه دونه HDMI داره. منم کابلهای مرتبط دیگرش رو ندارم. مانیتورم یکی داره که به گرافیک نمیخوره.

ترجیح میدم کلاک ملاک گرافیکو تغییر ندم. حوصله‌ی دردسر ندارم.

شرایط تست روی یه سیستم دیگه، همچین هموار نیست.

عجب! کارآگاه گجت شده بودید پس؟! :D منم تا چند وقت پیش، Nod داشتم... یعنی آنتی‌ویروسه این مشکل رو موجب شده؟ 🤔

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی ببین مشابه این مشکل رو من وقتی نرمافزارTuneUp Utilities 2014 ویندوز رو بهینه میکردم و توی برخی امکانات ویندوز  مثل ایکونها ی my camputer , control panel  و ابشنهای جدید و انمیشن اضافه میکردم ایجاد میشد- به این صورت که بعد از زدن دکمه  loggin off یه صفحه سیاه با اشکال عجیب غریب میمود و بعد ویندوز بالا میمود - کلا این مشکل نرمافزاری نه سخت افغزار - اینکه به خاطر چیز به این کوچیکی سخت افزارت ببری زیر سوال غیر حرفه ای بنظرم - مثل این که یه مگس رو بخای با بازوکا بکشی - بنظرم یه نرماافزار مخربی وارد بایوس سیستمت شده تا وقتی خلافش ثابت بشه - بس اول باتری cmos دربیارتا بایوست resetبشه  بعد در صورت ادامه گزینه های دیگه رو امتحان کن {راستی شوهره ملانیا ترامب سهامدار مایکروسافته میتو نی از اونهم کمک بگیری}- کنایه از بی خیالش شدنه

سلام بر شما

ضمن عرض تبریک 💐

گرافیک رو میخوام بفروشم. حالا حرفه‌ای یا غیرحرفه‌ای بودن من اینجا واسم اهمیتی نداره 🤗

مگس‌های این دوره زمونه که نه تنها میان بازوکا رو ازت میگیرن، چند تا چکت هم میزنن! :D

ریست شدن BIOS، موجب میشه تا بورد دوباره شروع کنه به شناسایی HDDها آیا؟ 🤔 با یه بساطی شده هاردهام رو بشناسه این بزرگوار! :D اوضاع نابه‌سامان‌وارگونه‌مانندی بود!

در 21 ساعت قبل، teknesian گفته است :

اول اینکه شما  فورمارک و ولش کن     با نرم افزار  unigine  super position    این  کارت و تست کن  اگر  بدون مشکل  و آرتیفکت (گلیچ 😄)  امتیاز گرفتید  نباید مشکل خاصی باشه  ولی اگر تو این نرم افزار  مشکل داشتید  پرید بیرون  یا  هنگ کرد یا اررور دیگه ای داد  مطمئن باشید  گرافیک  مشکلش حاد  هست !    بعد از این کار برید سراغ  مراحل بعد

سلامی دوباره 💐

Superposition_Benchmark_v1.1_2007.thumb.png.151dbccd5bcdf386d1719c81806d651f.png   Superposition_Benchmark_v1.1_2292.thumb.png.7c1821bbe2064dc4e0de4798011c8e50.png   Superposition_Benchmark_v1.1_6079.thumb.png.e48e1737814448dde3f9361bc87b528f.png   Superposition_Benchmark_v1.1_6711.thumb.png.14646c7bf99e0e4247aa4a3302c627d7.png   Superposition_Benchmark_v1.1_8504.thumb.png.14128520063514ecb1f96b262257371c.png   Superposition_Benchmark_v1.1_9327.thumb.png.45a4ca5382f9c9227a409ccda7295b58.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...