رفتن به مطلب

انتخاب مادربرد و cpu

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان عزیز من می خوام یک کیس ببندم تا قیمت 700 هزارتومان اما نمی دونم که چه مادربرد و cpu انتخاب کنم لطفا اگر ممکنه دوستانی که توی این کار واردن بیان و راهنمایی کنن اخه هر مادربرد یک امکانات خاص خودشو داره یک میگه asus خوبه یکی میگی گیگابایت و یکی میگه سویو لطفا یک راهنمایی کامل ودقیق بکنین تا ببینم کدوم مادربرد خوبه با تشکر از کلیه دوستان و اساتید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به فروم خودتون خوش امدین

ببینید اول بگید کاراییتون چیه با سیستم؟ یعنی با سیستم می خواید چیکار کنید؟

موفق و موید باشید

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

راستش من این سیستم برای کار در مغازه می خوام برای برنامه های مختلف برای بازی کمتر ممکنه میکس هم همراه باشه

لینک به دیدگاه

با سلام

مین: P5Q

سی پی یو: Q6600

vga: 4850

رم: 2تا 1گیگ باس 800 کراشیال بالستیک یا کرسیر xms2 DDR2 !

HDD: 160 western

بقیه اش هم به اختیار خودت!

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام cpu رو با قیمت خوبی که الان داره Q6600 بردار 4 هسته ای!

main: همون p5qdeluxe خوبه ! p5Q هم خوبه! چون اون p5ke چیپ p35 ولی بقیه چیپ p45!

vga: 4850 or 4870 بردار!

رمتم خوبه ! ولی حرفه ای تر می تونی برداری مثل برند corsair یا ocz!

پاور برای این سیستم 500 وات به بالا توصیه میشه

dvdwr: پایونیر یا ایسوس

شرمنده نتونستم بعضی ها رو جواب بدم چون نمی دونم و کاریم که نمی دونی نباید توش دخالت کرد تا شرمنده دیگران شد بعدآ!!!

موفق و مویدباشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

با سلام

دوستان خواهش یه تاپیک جدا بزنید و توی تاپیک دیگران مشاوره درخواست نکنید

با تشکر

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان عزیز من می خوام یک کیس ببندم تا قیمت 700 هزارتومان اما نمی دونم که چه مادربرد و cpu انتخاب کنم لطفا اگر ممکنه دوستانی که توی این کار واردن بیان و راهنمایی کنن اخه هر مادربرد یک امکانات خاص خودشو داره یک میگه asus خوبه یکی میگی گیگابایت و یکی میگه سویو لطفا یک راهنمایی کامل ودقیق بکنین تا ببینم کدوم مادربرد خوبه با تشکر از کلیه دوستان و اساتید

دوست خوبم بهترین راه برای انتخاب قطعات مناسب اینه که اول بفرمایید که این سیستم با این قیمتی که فرمودید فقط یک کیس میخواید یا با تمام تجهیزاتش و در ضمن بفرمایید که برای چه کاری میخواید .

دوستان لطفا همیشه برای پیشنهاد دادن اول صحبت دوستان رو بخونید و بعد پیشنهاد بدید .

ممنونم از همتون .

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان اول می خواستم بگم که فقط کیس می خوام با این قیمت بردارم حالا ببینید این سیستم که خودم میگم چطوره خوبه یا نه:

cpu:dulcore E8400 6mb cash

vga:xfx 8600 gt

ram:ddr2 2*1gig

main:asus p5kc

hdd:500 gig

به نظر شما چطوره؟ با تشکر از همه ی دوستان

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان اول می خواستم بگم که فقط کیس می خوام با این قیمت بردارم حالا ببینید این سیستم که خودم میگم چطوره خوبه یا نه:

با سلام

دوست عزیز سیستم انتخابیتون سیستم خوبیه ولی به جای e8400 یه q6600 بردارید بهتره و اورکلاک پذیری خوبی هم داره و برنامه ها برای 4 هسته ای دارند بهینه میشن و اینکه کارت گرافیکتون رو حتما ddr3 بردارید .

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست من با 700 تومان سیستم خوب و به روزی میتونید خریداری کنید :

نظر من در مورد قطعات انتخابیتون اینه و پیشنهاد خودم رو هم میدم در نارشون :

CPU یا 8500 بردارید یا Q6600 البته اگر 8500 رو اور کنید از 6600 قویتر میشه . که گرون شدن و حدوددا 200 تومانه

VGA 9600GT 512MB 256bit DDR3 = حدودا 165 تومان چون 8600 دیگه به درد سیستم خوب و حرفه ای نمیخوره و این کارت حدود چند برابر 9600 قدرت داره

RAM 1GB *2 800 = حدودا 45 تومان

M.B MSI P45 neo یا ASUS P5Q که MSI حدود 135 تومانه و ASUS هم که گرون شده حدود 148 تومان

HDD هم حدود 72 تومان شده

CASE حدود 36 تومان

پاور حدود 535 وات 55 تومان

DVD RW هم ساموسنگ ساتا 22X حدود 28 تومان و یا پاینیر 35 تومان

این سیستم حدود 750 تومان در میاد که از نظر من یک سیستم به روز و کاربردیه .

لینک به دیدگاه

دوست من با 700 تومان سیستم خوب و به روزی میتونید خریداری کنید :

نظر من در مورد قطعات انتخابیتون اینه و پیشنهاد خودم رو هم میدم در نارشون :

CPU یا 8500 بردارید یا Q6600 البته اگر 8500 رو اور کنید از 6600 قویتر میشه . که گرون شدن و حدوددا 200 تومانه

VGA 9600GT 512MB 256bit DDR3 = حدودا 165 تومان چون 8600 دیگه به درد سیستم خوب و حرفه ای نمیخوره و این کارت حدود چند برابر 9600 قدرت داره

RAM 1GB *2 800 = حدودا 45 تومان

M.B MSI P45 neo یا ASUS P5Q که MSI حدود 135 تومانه و ASUS هم که گرون شده حدود 148 تومان

HDD هم حدود 72 تومان شده

CASE حدود 36 تومان

پاور حدود 535 وات 55 تومان

DVD RW هم ساموسنگ ساتا 22X حدود 28 تومان و یا پاینیر 35 تومان

این سیستم حدود 750 تومان در میاد که از نظر من یک سیستم به روز و کاربردیه .

با سلام و ممنون از اینکه پاسخ میدید اخه یک چیزم هست من این سیستم رو می خوام بدم یکی از کامپیوتری ها ببنده برای همین این سیستم که گفتم قیمت قطعات تقریبا 700 در می یومد که با بستن 750 تا 760 می گفت در میاد البته قیمت روز دستش نبود اگر ممکنه این قطعات خودمو که لیست دادم یک قیمت بزار ببینم چقدر درمیاد چون این قضیه رو هم میدوم که توی بازار کامپیوتر هر چی حتی 20 30 هزار تومان پول دی همیشه یک چیز بهتر هست ممنون در ضمن در مورد رم 1گیگ 800 هست و میگفت که ddr3 گرون درمیاد یا مادر برد های قوی تر روی 200 تا 240 در میاد حالا با همه ی این تفاصیر راهنمایی کنید تا ببینم با این قیمت کدوم بهتر با تشکر از همه ی بچه ها گل این سایت

لینک به دیدگاه

در ضمن این مادربردی رو که میگی p5q که ddr3 ساپورت نمی کنه

در ضمن لطفا بگید که چه مارکی خوبه هم برای کارت گرافیک و منظورتون رو از VGA 9600GT 512MB 256bit DDR3 یک توضیح بدید با تشکر البته قسمت ddr3

لینک به دیدگاه

با سلام و ممنون از اینکه پاسخ میدید اخه یک چیزم هست من این سیستم رو می خوام بدم یکی از کامپیوتری ها ببنده برای همین این سیستم که گفتم قیمت قطعات تقریبا 700 در می یومد که با بستن 750 تا 760 می گفت در میاد البته قیمت روز دستش نبود اگر ممکنه این قطعات خودمو که لیست دادم یک قیمت بزار ببینم چقدر درمیاد چون این قضیه رو هم میدوم که توی بازار کامپیوتر هر چی حتی 20 30 هزار تومان پول دی همیشه یک چیز بهتر هست ممنون در ضمن در مورد رم 1گیگ 800 هست و میگفت که ddr3 گرون درمیاد یا مادر برد های قوی تر روی 200 تا 240 در میاد حالا با همه ی این تفاصیر راهنمایی کنید تا ببینم با این قیمت کدوم بهتر با تشکر از همه ی بچه ها گل این سایت

خوب دوست من این سیستم با بسته شدنش براتون در میاد 750 تومان حالا که شما اصرار دارید باشه بهتون قیمت قطعات درخواستیتون رو میدم .

cpu:dulcore E8400 6mb cash = 172

vga:xfx 8600 gt = = مشخص نکردید که کدوم مدل هستش DDR3 یا DDR2 و چند مگ هستش اگر 1024 باشه حدود 100 تومانه که اصلا ارزش خرید نداره

ram:ddr2 2*1gig = 45

main:asus p5kc = خیلی کمه و الان با وجود چیپ P45 کسی اینرو ر نمیخره البته قیمتش حدودا 150 تومانه

hdd:500 gig = الان گرون شهد حدود 72 تومانه

خلاصه مبارک باشه

لینک به دیدگاه

در ضمن این مادربردی رو که میگی p5q که ddr3 ساپورت نمی کنه

در ضمن لطفا بگید که چه مارکی خوبه هم برای کارت گرافیک و منظورتون رو از VGA 9600GT 512MB 256bit DDR3 یک توضیح بدید با تشکر البته قسمت ddr3

شما فکر میکنید که مادربورد RAM DDR3 ساپورت کنه خیلی شاهکاره ؟ نه عزیز اینطور نیستش . شما وقتی میخواید اگر هم یک مادربورد خوب بخرید و چند وقت دیگه باید دوباره اون رو ارتقا بدید البته دیگه بستگی به شما داره ما فقط نظر خودمون رو میگیم .

در مورد این کارت گرافیک با اون 8600 اصلا قابل قیاس نیستش عزیز . خیلی قوتیره حتی چند برابر . اون کارت گرافیک 8600 6 ماه پیش پیشنهاد میشد ولی الان با پایین اومدن قیمتها اصلا پیشنهاد نمیشه اون هم برای یک سیستم خوب و نیمه حرفه ای

لینک به دیدگاه

مادربردی رو که شما گفتید نظر خودمه اگر با این قیمت شما نظر دیگه در مورد مادربرد دارید برام ینویسید و آیا این مادربرد sli و کراس فایر(که خودمم نمیدونم چیه) داره؟ و اخر در مورد cpu در مورد این مادربرد خودتون که با قیمت من سازگار باشه E8500 بزارم یا q6600 و چون اطلاعات کامپیوتریم کمه میشه در موردش بیشتر توضیح بدی که آیا اینها cpu های 4 هسته ای هستن و چند مگ کش هستن و فقط یک چیز دیگه میمونه که کارت گرافیک آیا مارک xfx خوبه یا مارک های دیگه مثل گیگا و به چه موردی توجه داشته باشم خوبه مثل همون ddr3 یا ddr2 چه فرقی میکنه اینو نمی دونم لطفا بگید؟ لطفا در این مورد هم بگید با تشکر میدونم خیلی اذیتتون کردم

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی آقا من همون سیستمی که شما گفتید رو تایید کردم فقط و فقط روی مادربرد گیر کردم آقا کامپیوتری میگه که نسبت به قیمت و اینکه این مادربرد p5kc رم های ddr3 رو ساپورت میکنه برای ارتقاش و اینکه قابلیت sli رو داره بهتره در صورتی که شما این مادربردی رو که گفتید قابلیت sli و رم ddr3 رو نداره و قیمت هر دو هم نزدیک به هم هستش فقط فرق چیپست با هم دارم که مادربرد اول p35 و مادربردی رو که شما گفتید چیپستش p45 حالا اگر ممکنه :

1-فرق این چیپست ها رو بگید؟

2-توی این رنج قیمت آیا مادربردی بهتر با تمام امکانات که این دو دارند هست؟

3- چه مارکی برای رم و چه مارکی برای گرافیک که به من پیشنهاد کردید خوبه؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت آقای حسینی آقا من همون سیستمی که شما گفتید رو تایید کردم فقط و فقط روی مادربرد گیر کردم آقا کامپیوتری میگه که نسبت به قیمت و اینکه این مادربرد p5kc رم های ddr3 رو ساپورت میکنه برای ارتقاش و اینکه قابلیت sli رو داره بهتره در صورتی که شما این مادربردی رو که گفتید قابلیت sli و رم ddr3 رو نداره و قیمت هر دو هم نزدیک به هم هستش فقط فرق چیپست با هم دارم که مادربرد اول p35 و مادربردی رو که شما گفتید چیپستش p45 حالا اگر ممکنه :

1-فرق این چیپست ها رو بگید؟

2-توی این رنج قیمت آیا مادربردی بهتر با تمام امکانات که این دو دارند هست؟

3- چه مارکی برای رم و چه مارکی برای گرافیک که به من پیشنهاد کردید خوبه؟

درود

دوست من چیپ P45 بجای P35 اومده و یک جدید تره و هم از نظر کارایی بهتر . و قطعات بالاتری رو ساپورت میکنه و قابلیت اور بیشتری داره . مادربوردی که من به شما پیشنهاد دادم فقط یک عدد PCI-E داره و یک کارت گرافیک رو ساپورت میکنه . مادربورد P5KC چیپ P35 هستش و دو تا گرافیک رو ساپورت میکنه البته بهش میگن کراس فایر که فقط کارتهای ATI رو در حالت دال بزارید و SLI مربوط به این مادربورد نمیشه . اگر میخواید رم DDR3 بزارید خوب میتونید با همین چیپ P45 حدود 190 تومان بخرید یا همین P5KC رو بخرید . ولی من یه چیزی رو مطمئنم یه سوال ازتون میپرسم شما هم از اون اقا بپرس من فکر میکنم که اون اقا مادربورد P5Kc توی ویترین خودش موجود داره که اصرار میکنه اون رو بخرید البته اینرو هم بگم کلا مادربورد بدی نیستش شما نظر ما رو خواستید ما هم نظر دادیم .

مارک رم هم میتونید یه مقدار گرونتر میتونید کورسیر و امثال اون بردارید .

کارت گرافیک ماکرهای زیادی هستش زوتاک کلاب

لینک به دیدگاه

آقای حسینی ممنون که جواب دادید نه اینطور نیست که میگین چون شخص اشناست و قطعاتی رو که من بهش بگم همون موقع تهیه میکنه و اصلا توی مغازه اش آماده نداره در مورد مادربرد هم می گفت که می خوام بعدا با پایین اومدن قیمت رم های ddr3 بتونی رم ddr3 روش بندازی حالا یک چیز که برای من مونده اینه که اگر من که زیاد کاری به بازی ندارم اگر 1gig ddr2 گرافیک بندازم و بقیه قیمتشو صرف مادربرد کنم چطوره و یک سوال دارم گرافیک ddr2 و ddr3 چه فرقی میکنه؟ اگر ممکنه یک توضیح بده که اگر اینکار رو بکنم بهتره یا اینکه همون سیستم که گفتم رو ببندم خالا یا بااین مادربرد که شما گفتید یا با اون یکی که بهم گفتن؟ با تشکر

لینک به دیدگاه

کارت گرافیکتو می تونی از برند Gainward برداری تو این سری خوب کار کرد

من خیلی برند گرافیک این جنس رو قبول دارم

9600 از برند Gainward!

موفق و موید باشی

رضا مقدم

لینک به دیدگاه

آقای حسینی ممنون که جواب دادید نه اینطور نیست که میگین چون شخص اشناست و قطعاتی رو که من بهش بگم همون موقع تهیه میکنه و اصلا توی مغازه اش آماده نداره در مورد مادربرد هم می گفت که می خوام بعدا با پایین اومدن قیمت رم های ddr3 بتونی رم ddr3 روش بندازی حالا یک چیز که برای من مونده اینه که اگر من که زیاد کاری به بازی ندارم اگر 1gig ddr2 گرافیک بندازم و بقیه قیمتشو صرف مادربرد کنم چطوره و یک سوال دارم گرافیک ddr2 و ddr3 چه فرقی میکنه؟ اگر ممکنه یک توضیح بده که اگر اینکار رو بکنم بهتره یا اینکه همون سیستم که گفتم رو ببندم خالا یا بااین مادربرد که شما گفتید یا با اون یکی که بهم گفتن؟ با تشکر

خوب خدا رو شکر .

دوست من خلاصه بگم کلا یک کارت گرافیک فقط رم و حافظه نداره که یه سری مسائل که مهمترینش GPU هستش که توش به کار رفته که هر چقدر اونها قدرتشون بالاتر باشه پردازش تصاویر بهتر خواهد بود خلاصه بین DDR3 و DDR2 از نظر کیفیت فاصله زیاده عزیز.

در مورد مادربورد هم برای شما توضیح کافی دادم حالا انتخاب با شماست .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان

من یک سیستم می خوام جمع کنم فقط برای (((بازی))) و موزیک و فیلم

از شما دوستان میخوام نظرتونو بدین

قیمت تمام شده سیستم با مانیتور و... حدود 10.000.000 ریال باشه

ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...