رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید کیس بودجه 50 میلیون

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام دوستان یه کیس میخواستم جمع کنم برای گیم و رندر (افترافکت) بعد از کلی تحقیق قطعات زیر رو برام پیشنهاد کردن :

cpu :10700k

z490 gigabyte auros pro

VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz cl 16

graphic : 1650 super

case G6 green

در مورد قطعات انتخاب شده و بخصوص رم لطفا راهنمایی کنید چون شنیدم این رم هم خوبه :VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz

و یه خنک کننده سی پی یو و پاور معرفی کنید 

و اینکه نیاز به nvme هست یا نه ؟ و چه قطعه ای خوبه ؟

لینک به دیدگاه

پردازنده Intel Core i9 10850K

12,680,000 تومان

تعداد:

1

مادربرد×

مادربرد

مادربرد ASUS TUF GAMING Z490 PLUS

6,430,000 تومان

تعداد:

1

رم (RAM)×

رم (RAM)

رم Patriot Viper Steel 32GB Dual 3600MHz CL18

6,330,000 تومان

تعداد:

1

کارت گرافیک×

کارت گرافیک

کارت گرافیک ASUS ROG STRIX GTX 1650 Super O4G

9,630,000 تومان

تعداد:

1

هارد دیسک×

هارد دیسک

هارد دیسک WD Blue 7200 rpm 1TB

1,030,000 تومان

تعداد:

1

SSD×

SSD

حافظه اس اس دی TeamGroup MP33 128GB

1,230,000 تومان

تعداد:

1

درایو نوری×

درایو نوری

تعداد:

1

فن و خنک کننده×

فن و خنک کننده

کولر پردازنده Corsair Hydro Series H100x

4,400,000 تومان

تعداد:

1

پاور×

پاور

پاور SilverStone 650W ET650-HG

3,990,000 تومان

تعداد:

1

کیس×

کیس

کیس Master Tech APACHI

3,080,000 تومان

تعداد:

1

بعدها هم میتونی گرافیک رو اپگرید کنی

قیمت تموم شده اینا 48 میل شد حالا میتونی بگردی سایت های دیگه شاید ارزون ترهم دربیاد

لینک به دیدگاه

پردازنده: Ryzen 7 5800x

مین: Asus Prime X570 Pro

رم: Corsair Vengeance 32GB 16GBx2 3200MHz Cl16

کارت گرافیک: ASUS ROG STRIX GTX 1650 Super O4G

اس اس دی: Samsung 970 Evo Plus

هارد: WD blue

پاور: 650 - 750 وات

کولر، کیس و سایر اقلام به انتخاب خودتون

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کانفیگ بالایی که دوستمون گفتن، خیلی بهتره، برای رندر به هیچ وجه سمت اینتل نرید.

منم پیشنهادم همین کانفیک بالاییه، اما مادربرد b550-f و سیپیو 3900x.

5800 زیاد ارزش خرید نداره، 3900 4 هسته بیشتر داره و توی رندر قوی تره، قیمتش هم الان با 5800 یکی هست!

مادربرد هم b550 خوبه، تنها فرقش با x570 مسیر های بیشتر و 2 پورت ساتا بیشتر هست، دیگه تفاوتی ندارن!

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

کانفیگ بالایی که دوستمون گفتن، خیلی بهتره، برای رندر به هیچ وجه سمت اینتل نرید.

منم پیشنهادم همین کانفیک بالاییه، اما مادربرد b550-f و سیپیو 3900x.

5800 زیاد ارزش خرید نداره، 3900 4 هسته بیشتر داره و توی رندر قوی تره، قیمتش هم الان با 5800 یکی هست!

مادربرد هم b550 خوبه، تنها فرقش با x570 مسیر های بیشتر و 2 پورت ساتا بیشتر هست، دیگه تفاوتی ندارن!

متاسفانه علاقه ای به AMD ندارم چون گیم هم بازی میکنم ممنونم از نظر با ارزشتون

در 12 ساعت قبل، Announces گفته است :

پردازنده Intel Core i9 10850K

12,680,000 تومان

تعداد:

1

مادربرد×

مادربرد

مادربرد ASUS TUF GAMING Z490 PLUS

6,430,000 تومان

تعداد:

1

رم (RAM)×

رم (RAM)

رم Patriot Viper Steel 32GB Dual 3600MHz CL18

6,330,000 تومان

تعداد:

1

کارت گرافیک×

کارت گرافیک

کارت گرافیک س

9,630,000 تومان

تعداد:

1

هارد دیسک×

هارد دیسک

هارد دیسک WD Blue 7200 rpm 1TB

1,030,000 تومان

تعداد:

1

SSD×

SSD

حافظه اس اس دی TeamGroup MP33 128GB

1,230,000 تومان

تعداد:

1

درایو نوری×

درایو نوری

تعداد:

1

فن و خنک کننده×

فن و خنک کننده

کولر پردازنده Corsair Hydro Series H100x

4,400,000 تومان

تعداد:

1

پاور×

پاور

پاور SilverStone 650W ET650-HG

3,990,000 تومان

تعداد:

1

کیس×

کیس

کیس Master Tech APACHI

3,080,000 تومان

تعداد:

1

بعدها هم میتونی گرافیک رو اپگرید کنی

قیمت تموم شده اینا 48 میل شد حالا میتونی بگردی سایت های دیگه شاید ارزون ترهم دربیاد

ممنونم از نظر با ارزشتون

بنده بخاطر کارم شاید در آینده یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنم پس SLI نیاز دارم و مجبور شدم که مادربرد z490 gigabyte auros  pro که sli پشتیبانی میکنه انتخاب کنم! نظر شما چیه بهتره کارت گرافیک عوض بشه در آینده یا دوتا کارت گرافیک استفاده بشه ؟

در مورد رم هم این رم :

Ballistix RGB 32GB 16GB×2 DDR4 3600 MHz CL16:6.400

دیدم که زما تاخیرش 16 هست و فرکانس 3600 داره نظرتون چیه ؟

لینک به دیدگاه

این پول برای سوکت 2066 خیلی کم هست اگر رندر کار حرفه ای هستید باید بودجه رو خیلی بالاتر ببرید سمت AMD هم با این قیمتهای وحشتناک نمیشه رفت یک پردازنده و مین قیمت گرفتم میشه 45 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Analyser گفته است :

این پول برای سوکت 2066 خیلی کم هست اگر رندر کار حرفه ای هستید باید بودجه رو خیلی بالاتر ببرید سمت AMD هم با این قیمتهای وحشتناک نمیشه رفت یک پردازنده و مین قیمت گرفتم میشه 45 

نه بصورت حرفه ای نیست و تفریحی کار میکنم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Tedax گفته است :

ممنونم از نظر با ارزشتون

بنده بخاطر کارم شاید در آینده یه کارت گرافیک دیگه اضافه کنم پس SLI نیاز دارم و مجبور شدم که مادربرد z490 gigabyte auros  pro که sli پشتیبانی میکنه انتخاب کنم! نظر شما چیه بهتره کارت گرافیک عوض بشه در آینده یا دوتا کارت گرافیک استفاده بشه ؟

در مورد رم هم این رم :

Ballistix RGB 32GB 16GB×2 DDR4 3600 MHz CL16:6.400

دیدم که زما تاخیرش 16 هست و فرکانس 3600 داره نظرتون چیه ؟

کارت گرافیک عوض بشه بهتره مثلا به 3070 اپگرید شه 

این رمی ام که شما گفتین برای سیستم های تقریبا حرفه ای زیاد استفاده نمیشه 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Tedax گفته است :

درود

دوست عزیز الان که amd در بازی هم سرتره یک نگاه به تستهای پردازنده 5900 بنداز در سایت annad tech  نظرت عوض میشه 5900 با یک مین  میانرده 550 مثل ایسوس ترکیب خوبی در میاد در ضمن می تونی ssd 980 pro  سامسونگ  که   نسخه 4 pci  هست هم استفاده کنی من تست کردم توی 4 دقیقه ویندوز نصب شد

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، ali2424 گفته است :

درود

دوست عزیز الان که amd در بازی هم سرتره یک نگاه به تستهای پردازنده 5900 بنداز در سایت annad tech  نظرت عوض میشه 5900 با یک مین  میانرده 550 مثل ایسوس ترکیب خوبی در میاد در ضمن می تونی ssd 980 pro  سامسونگ  که   نسخه 4 pci  هست هم استفاده کنی من تست کردم توی 4 دقیقه ویندوز نصب شد

داداش قیمت این پردازنده خیلی بالاس من بودجه ام نهایتا 10700 میرسه که یاز تومنه این پردازنده 18 میلیون به بالاس

لینک به دیدگاه

به نظر من همه چی خوبه
حالا پردازنده رو شاید بشه یه خورده ارتقا داد ولی خب خیلی نیاز نیست.

من جای شما بودم پول اضافه بابت رم آر جی بی نمی‌دادم مگر اینکه برای شما زیبایی ظاهری خیلی مهم باشه.

خنک کننده رو حتما باید مایع 240 یا 360 بگیرید.

پاور رو من جای شما باشم 750 یا 850 می‌گیرم (خدا رو چه دیدی شاید بعدا بخوای گرافیک قوی‌تر بگیری)

برای هارد هم یه نیاز نیست برای nvme هزینه اضافه بکنید. یه اس اس دی خوب 500 گیگ بگیرید برای نصب ویندوز (خصوصا الان که سری جدیدش اومده تو بازار)

یه هارد 2 یا 4 ترای خوب هم بگیرید برای نصب بازی و آرشیو و ...

اگر می‌خواید روی اس اس دی بازی و برنامه نصب کنید، ترجیحا از یه اس اس دی دیگه استفاده کنید (یعنی اس اس دی درایو ویندوز و غیر ویندوز رو از هم جدا کنید)

گرافیک هم خوبه. متاسفانه بهترین گزینه فعلا همینی هست که انتخاب کردید. فقط یادتون باشه که سمت سری TUF و Ph نرید که از نظر خنک‌کنندگی افتضاح هستند.

لینک به دیدگاه

در در 3 اسفند 1399 در 23:22، Tedax گفته است :

با سلام دوستان یه کیس میخواستم جمع کنم برای گیم و رندر (افترافکت) بعد از کلی تحقیق قطعات زیر رو برام پیشنهاد کردن :

cpu :10700k

z490 gigabyte auros pro

VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz cl 16

graphic : 1650 super

case G6 green

در مورد قطعات انتخاب شده و بخصوص رم لطفا راهنمایی کنید چون شنیدم این رم هم خوبه :VENGEANCE RGB PRO 32GB 16GBx2 3200MHz

و یه خنک کننده سی پی یو و پاور معرفی کنید 

و اینکه نیاز به nvme هست یا نه ؟ و چه قطعه ای خوبه ؟

سلام

منظورتون از رندر ، فقط کار با نرم افزار افترافکت هست؟

اگه بله ، افترافکت (بجز پلاگین cinware اش) ، بصورت میانگین ، از 4 هسته تا 6 هسته استفاده میکنه (کمتر و بیشتر میشه اما میانگینش همین 4 هسته هست) . چه در زمان رندر یا زمان طراحی .

یعنی اینکه شما اگه نهایتا پردازنده ای بیشتر از 6 هسته ای بخرین ، بصورت افزایش کارایی اش بسیار کمتر میشه و ارزش خریدش بسیار پایین تر میاد .

بهترین انتخاب و با ارزش خرید بالا برای افترافکت ، یه پردازنده ی 4 تا 6 هسته ای هست (اگه پول دارین ، پردازنده ی Ryzen 5600X یا اگه هزینه ی کمتری میکنین پردازنده ی Ryzen 3100) . دقت کنید که کارایی amd در افترافکت از اینتل یه کم بیشتر هست (مخصوصا سری 5000 رایزن) .

قطعا هم نیاز به ssd اون هم با حجم بالا دارین (پیشنهادم samsung 970 pro nvme 1tb یا سری evo اش هست) .

نمیدونم در چه حد از افترافکت استفاده میکنین مهمترین الویت در افترافکت ، میزان و حجم حافظه هست . بنابراین اگه بصورت حرفه ای استفاده میکنین و در صورت داشتن بودجه ، میتونین بیش از 32 گیگ رم تهیه کنین (64 گیگ رم) .

همچنین برای گیم ، روش sli پیشنهاد نمیکنم . به نسبت هزینه ای که میشه ، افزایش کارایی زیادی نداره و افزایش توان مصرفی و ... ، مشکلات sli هست . یه تک گرافیکِ گرونتر ، بهتره .

همچنین مادربرد سری ارزونتر هم کارتون را به راحتی راه میندازه .

لینک به دیدگاه

9700f

z370/tuf/rog

rx5600 8gb

power 600w

ram 3200 cl16 16gb

ssd sata 512gb

ssd m.2 nvme 512

hdd 2tb

گفتی تفریحی کار میکنی و خیلی حرفه ای نیستی و گیم هم میزنی پس بهترین کار خرید یه پردازنده هشت هستیه ایه نیاز به ریخت و پاش واسه سوکت های ایکس نیست و یا هایپرترد چون نمیخوای حرفه ای کار کنی

میرسیم به بحث گیم که کارت 4 گیگ کاملا اوت هست و هر چی میخری باید هشت گیگ باشه با توجه به بودجه ات بهتره یه چیز در حد 5600 برداری

از اونجا که در این کانفیگ اینده نگری کردم برای بازی های اینده نیاز به اس اس دی داری که ساتا کفایت میکنه

واسه دیگر گیم ها فایل های خامی که روشون کار انجام میدی هم باید حجمشون بالا باشه 2 ترابایت زیاد نیست گرون هم در نمیاد و یک ترا واقعا کمه در اینجا دور هارد و ابی بودنش هم مهمه

برای نرم افزار ها حتما روی nvme نصب کن از اونجا که ویندوز علاقه خاصی به خوردن فضا داره و نرم افزار ها هم حجم دارن 256 کمه و باید 512 یا 500 باشه یهچیز خوب مثل اس اس دی ابی یا sx8000 بردار که نه گرون باشه نه ریخت و پاش

این سیستم کم مصرف هست همه چیش پاور 600 وات واسش خوبه

9700 اف یه غول گرمایشی نیست و همین برد واسش خوبه ولی دقت کن برد رو یه برد های اند برار یعنی پرایم نباشه از هر چیپست یه خوبشو بردار که راحت این گرافیک و پردازنده رو هندل کنه

چون حرفه ای کار نمیکنی 16 گیگ رم کافیه واسه گیم هم کافیه بخاطر گیم های روز و برنامه های گرافیکی جدید رم هم حتما تایمینگ پایین و فرکانس بالا داشته باشه که همونا که نوشتم خوبه

اگر کارت 5600 قیمت خوب گیرت نیومد میتونی یه کارت ارزونتر برداری ولی ببین این درصورت که مجبور باشی چون با همین وضعیت افتضاح حتی, بودجه خوبی گذاشتی و لایقی چیزی بهتر سری 500 یا 16 انویدیا یا 5500 داشته باشی

کولر رو در موردش اطلاع ندارم نظر نمیدم نیاز به واتر کولر نیست یه ایرکولر خوب چهار تا پایپ به بالا داشته باشه بخر سمت گرین هم نرو

کیس هم یه چیز معمولی بردار برو تومغازه های شهر یه چیزی که فقط بتونی 4 تا فن به بالا بهش وصل کنی و سیستم توش جا بشه

مانیتور هم 1440 باشه اگرم رزولشون واست مهم نیست یه فول اچ دی بر مدل های خوب زیاد هستن و قیمت های خوب هم دارن حتما ips باشه

برد 370 خوبه چون 390 هیچ فرقی باهاش نداره عملا بجز اینکه برخی مدل ها وایرلس و بلوتوث دارن اگر به کارت میاد سری وایفای بخر اگرم نه همون عادیشو بخر

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...