رفتن به مطلب

خرید قطعات قبل از عید یا بعد از عید؟

Ali_14
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

من همیشه گفتم اگر نخری ضرر کردی ولی در مورد این زمان میگم صبر کنی بهتره

به 3 دلیل

1. امکان داره کمی از تحریم ها کم بشه(حتی حرفش هم باعث پایین امدن قیمت ها میشه)

2.اگر هم تحریم ها کم نشه حکومت برای جلب رضایت نسبی مردم زمان انتخابات که خرداد ما هست از یک ماه قبلش دلار رو پایین میاره (میگن 15 تا 20 تومن حالا باید دید)

3.تا 2 ماه دیگه قیمت بیتکوین پایین تر میاد و قیمت گرافیک ها و پاور هم کمی پایین تر میاد.

درکل هر زمانی بجز زمان قبل از انتخابات در ایران باید خرید.

لینک به دیدگاه

اگر همین امشب چیزی پیدا کردی اینترنتی خرید کن

چون فردا صبح هم دیر شده 😄

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، ATER گفته است :

به 3 دلیل

2.اگر هم تحریم ها کم نشه حکومت برای جلب رضایت نسبی مردم زمان انتخابات که خرداد ما هست از یک ماه قبلش دلار رو پایین میاره (میگن 15 تا 20 تومن حالا باید دید)

3.تا 2 ماه دیگه قیمت بیتکوین پایین تر میاد و قیمت گرافیک ها و پاور هم کمی پایین تر میاد.

سلام عزیز.

الآن قیمت قطعات که نسبتی با نرخ ارز و تحریم نداره.

مثلا جنس 100 دلاری که هیچ ارتباطی به ماین نداره هم اینجا 400 دلار داره فروخته میشه.

با این حساب گزینه 1 و 2 چقدر میتونه روی بازار سخت افزار تاثیر گذار باشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز طبق تجربه سالیان گذشته متاسفانه فکر نکنم کاهش محسوس قیمتی داشته باشیم فقط یه حالت شاید پیش بیاد اوضاع واردات قطعات بهتر بشه یه کم عرضه بیشتر بشه تو بازار که قیمت ها یه نمه کاهش پیدا کنه که اونم بعد دو ماه با افزایش قیمت جبران میشه دوباره!

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

سلام عزیز.

الآن قیمت قطعات که نسبتی با نرخ ارز و تحریم نداره.

مثلا جنس 100 دلاری که هیچ ارتباطی به ماین نداره هم اینجا 400 دلار داره فروخته میشه.

با این حساب گزینه 1 و 2 چقدر میتونه روی بازار سخت افزار تاثیر گذار باشه؟

الان بجز گرافیک و پاور شما قطعات دیگه رو حساب کنی با دلار 30 تومن محاسبه شده تقریبا همینی که هست درمیاد (هزینه جابه جایی ، گمرک ، مالیان ، گارانتی ، سود فروشنده ، خواب پول رو هم باید روش حساب کرد).

وقتی به مدت 6 ماه قیمت دلار پایین بمونه میشه تاثیرش رو روی قطعات دید چون اگر هم کسی که با  دلار قیمت بالا وارد کرده الان قیمت رو پایین نیاره یک پول خودش خوابیده 2 یکی دیگه میره وارد میکنه جسن مشابهش رو وبه قیمت پایین تر از اون میفروشه و بازار رو اشباع میکنه 

بهترین کار ممکن اینه که کسی که الان پول نقد دستش داره صبر کنه و زمان انتخابات همش رو دلار کنه و بعد از انتخابات وقتی که دوباره برگشت روی 25 تا 30 تومن (که امکانش خیلی زیاده) همه دلار ها رو ریال کنه و قطعاتی که لازم داره رو خرید کنه.

حتی این رو هم در نظر بگیریم که دلار دوباره بالا نمیره باز طرف ضرر نکرده چون قیمت قطعات با دلار پایین میاد بعد از چند ماه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام دوستان

قصد خرید چند قطعه دارم برای مصرف.

از طرفی تشویش دارم بعد از عید مجدد طبق روال هرساله قیمت ها بکشه بالا.

از طرف دیگه شاید واردکننده ها بعد از عید قطعات جدید بدن توی بازار و با مقدار کمی کاهش قیمت روبه رو بشیم. (با توجه به اینکه قیمت های الآن واقعی نیست).

پارسال قبل از عید 2080Ti بود 20 میلیون بعد از عید شد 40 میلیون (در عرض چند روز).

اما خب اگر قرار باشه بعد عید کاهش قیمتی ببینیم, توی یک سیستم کامل این یعنی کلی ضرر مالی.

بخدا مدتیه موندم چکار باید بکنم...

آیا جا داره که باز هم مثل همیشه مثلا پاوری که الآن 15 تومنه بعد عید بشه 20 تومن؟

تحلیل شما از این روزهای بازار سخت افزار چیه؟

چه پیشنهادی میدین که آدم ضرر نکنه یا حداقل کمتر ضرر کنه؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی هاتون.

سلام

دوست عزیز

بهترین کار اینه که اگه مقدوره براتون بگید قصد تهیه چه قطعاتی رو دارید تا روی اون قطعات بشه نظر داد که امیدی هست یا نه؟ 😊

در حالت کلی گرافیک که گیرتون نخواهد اومد و پاور با توان بالای ۵۵۰ وات هم چندین برابر قیمت قابل تهیه هست.

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، ATER گفته است :

الان بجز گرافیک و پاور شما قطعات دیگه رو حساب کنی با دلار 30 تومن محاسبه شده تقریبا همینی که هست درمیاد (هزینه جابه جایی ، گمرک ، مالیان ، گارانتی ، سود فروشنده ، خواب پول رو هم باید روش حساب کرد).

وقتی به مدت 6 ماه قیمت دلار پایین بمونه میشه تاثیرش رو روی قطعات دید چون اگر هم کسی که با  دلار قیمت بالا وارد کرده الان قیمت رو پایین نیاره یک پول خودش خوابیده 2 یکی دیگه میره وارد میکنه جسن مشابهش رو وبه قیمت پایین تر از اون میفروشه و بازار رو اشباع میکنه 

بهترین کار ممکن اینه که کسی که الان پول نقد دستش داره صبر کنه و زمان انتخابات همش رو دلار کنه و بعد از انتخابات وقتی که دوباره برگشت روی 25 تا 30 تومن (که امکانش خیلی زیاده) همه دلار ها رو ریال کنه و قطعاتی که لازم داره رو خرید کنه.

حتی این رو هم در نظر بگیریم که دلار دوباره بالا نمیره باز طرف ضرر نکرده چون قیمت قطعات با دلار پایین میاد بعد از چند ماه 

برای خرید بعضی قطعات حق با شماست قیمت نزدیک دلار 30 تومن هست اما بعضی دیگه اینطور نیست.

برای مثال این ماینتور 327 دلاری روی لیون حدود 711 دلار هست.

قیمتو از خودشون که پرسیدم گفتن به علت کمبود کالاست. برای همین از طرفی واردات بعد از عید ممکنه باعث بشه کالا زیاد بشه و قیمتا کمی کاهش داشته باشه. اما از طرفی هم این سوال پیش میاد که چرا وارد کننده ها جنسو نگه داشتن برای بعد عید؟ حتما روی افزایش قیمت ها حساب کردن دیگه وگرنه دلیلی نداشت الآن اینقدر جنس کم باشه توی بازار. شاید اشتباه میگم (برای همین دارم مشورت میگیرم ازتون).

گذشته از این بحث, اینکه همه میگن باید چیزی شبیه 6 ماه دلار پایین بمونه تا قیمتا بیاد پایین درسته اما خب مسئله همینه که 6 ماه مدت طولانی ای هست و در این مدت "جو بایدن" یکبار سرمابخوره مجدد قیمتا میره بالا (مثل چند ماه پیش وقتی ترامپ "مثلا" کرونا گرفت). در کل فکر میکنم نستراداموس هم بود نمیتونست یک پیشبینی دقیق از 2 ماه آینده بده. :|

در 39 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

دوست عزیز

بهترین کار اینه که اگه مقدوره براتون بگید قصد تهیه چه قطعاتی رو دارید تا روی اون قطعات بشه نظر داد که امیدی هست یا نه؟ 😊

در حالت کلی گرافیک که گیرتون نخواهد اومد و پاور با توان بالای ۵۵۰ وات هم چندین برابر قیمت قابل تهیه هست.

سلام برادر گلم

پردازنده

مادربورد

رم

اس اس دی

پاور

یا منظور شما به طور مشخص اسم هر قطعه هست؟

ویرایش شده توسط Ali_14
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

برای خرید بعضی قطعات حق با شماست قیمت نزدیک دلار 30 تومن هست اما بعضی دیگه اینطور نیست.

قیمتو از خودشون که پرسیدم گفتن به علت کمبود کالاست. برای همین از طرفی واردات بعد از عید ممکنه باعث بشه کالا زیاد بشه و قیمتا کمی کاهش داشته باشه. اما از طرفی هم این سوال پیش میاد که چرا وارد کننده ها جنسو نگه داشتن برای بعد عید؟ حتما روی افزایش قیمت ها حساب کردن دیگه وگرنه دلیلی نداشت الآن اینقدر جنس کم باشه توی بازار. شاید اشتباه میگم (برای همین دارم مشورت میگیرم ازتون).

گذشته از این بحث, اینکه همه میگن باید چیزی شبیه 6 ماه دلار پایین بمونه تا قیمتا بیاد پایین درسته اما خب مسئله همینه که 6 ماه مدت طولانی ای هست و در این مدت "جو بایدن" یکبار سرمابخوره مجدد قیمتا میره بالا (مثل چند ماه پیش وقتی ترامپ "مثلا" کرونا گرفت). در کل فکر میکنم نستراداموس هم بود نمیتونست یک پیشبینی دقیق از 2 ماه آینده بده. :|

سلام برادر گلم

پردازنده

مادربورد

رم

اس اس دی

پاور

شرکت ها توی 6 ماه اول وارد میکنن و در 6 ماه بعدی مخصوصا آخرای سال چک هاشون رو که از فروشگاه های میرسه نقد میکنن و پول کارمنداشون و عیدی هاشون رو میدن در نتیجه در 6 ماه پایانی سال اکثر شرکت ها واردات زیادی ندارن

الان هم وارداتی نیست چون همه منتظر هستن دم انتخابات قیمت دلار بیاد پایین و دلار بخرن برن اون طرف کالا بگیرن بیان بعد انتخابات که دلار رفت بالا بفروشن سودش رو ببرن

لینک به دیدگاه

ماینرر های عزیز حرفه ای های عزیز الان اسیک 2 گیگاهشی هست 15 هزار دلار سه تا بخر یکی ببر اینو سیلیکون بازگشت سرمایه زیر دو ماه دست از سر گرافیک ها بردارید هم خودتون رو مسخره کردید هم مارو

لینک به دیدگاه

داداش من به نظر من بهتر قبل عید بخری 40 ساله این داستان داره تکرار میشه.برای مثال خود من یه تولید کننده تو یراق هستم یه جنسی داریم میدیم بازار 6هزار تومن و بعد عید هم میخواییم 7.5 کنیم و علاقه ای هم نداریم که قبل عید کلی جنس بازار بدیم بعد عید میره روش بهتر هم میشه.تا قیام قیامت ایران امریکا دوست نمیشن و روز به روز میره بالا

لینک به دیدگاه

اگه پول داری بخر ادا در نیار

نقل قول

لینک به دیدگاه

دوستان بنظرتون کارت گرافیک میاد پایین قیمتش؟

1 به دلیل اینکه تعطیلات چین هست و جنس تو بازار کم شده

2 قیمت ارز دیجیتال در حال ریزش هست

3 قطعا تو بازار جهانی قیمت سری 3 بعد از تعطیلات کم میشه

حالا میگید چیکار کنیم😄

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

به 3 دلیل

درود

تا حدودی ایشون هم درست میگن  ولی دولت فعلی فوق العاده  غیر قابل پیش بینی هست

البته که کامپیوتر و ماشین و لوازم برقی و یسری موارد دیگه مثل اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری زندگی   برای زنده موندن  واجبتر نیست    و اگر بخوان چیزی رو ارزون کنن  و عرضه داشته باشن  گوشت و مرغ رو کم میکنن  بعد  موارد دیگه     ولییییی    ممکنه استثناء هم بشه و بجای این موارد ضروری  برن  سراغ رایانه و گوشی  و تبلت و این چیزا  با بهونه  تامین مایحتاج  آموزشی  

ابعاد  این مشکل  بزرگه  خیلی موارد هست  که بهم پیوسته هستن  و وقتی  دست میزاری روشون میبینی که  تصمیم ساده ای نیست  

توصیه  به استارتر  باندل  قیمتش  همینه  و بیشتر نشه  کمتر نخواهد شد  چون وارداتی در کار نیست  بخاطر گمرکی  بالای قطعات  که  شرکت های  بزرگ هم رقبتی به وارد کردن ندارن 

مثل احتکار کننده های  یخچال  و لوازم برقی که رفتن انباراشون و لو دادن  خیلیا هم زرنگ بودن  لوازم کامپیوتری خریدن  و  ظاهرا  با  دستهای پشت پرده در ارتباط بودن  و بجای سوله  تو خونه ها یا انبار های شخصی غیر قابل دید  انبار کردن چون فضای آنچنانی هم لازم نداره  و تو این  فرصت دارن کم کم  استفاده میکنن

ولی گرافیک و  توصیه میکنم  نگیری  تا  متعادل بشه  ماینرا  یه طرف این  بازار هستن و خرید و فروششون یهو تاثیر میزاره  

لینک به دیدگاه

البته که کامپیوتر و ماشین و لوازم برقی  از     یسری موارد دیگه مثل اقلام خوراکی و مایحتاج ضروری زندگی   برای زنده موندن  واجبتر نیست

اصلاح شد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

عزیز دل برادر : از لحظه لحظه زندگیت لدت ببر هر طور که باشه

اگه بودجشو داری بدون کوچکترین شک و تردید اون چیزی که لازم داری رو بخر و خلاص

پایینتر هم بیاد مگه چقدر پایین میاد ؟؟ چندین برابر اومده روش یه چند مثقال بیاد پایین هیچ ارزشی نداره

اگر صبر کنی و منتظر بشی با توجه به وضعیت حال حاظر باید تا ابد صبر کنی و هیچیم نمیتونی بخری

تو خرید دو دل نشو بوجش که اوکی بود انتخابت رو بکن و خریدتو بزن

ویرایش شده توسط Ata_Se7en
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، WOLF!! گفته است :

دادا همین الان برو هر چی میخوای رو سفارش بده امروز بخری بهتر از فرداست 

من خودم عید امسال خریدم همین کرونا که اومد بعد عید همه چیز شد 2 برابر فقط خدارو شکر میکنم که خریدم شما هم همین کارو بکن پشیمون نمیشی تو این مملکت هیچ چیز ارزون بشو نیس 

مهم نیست قیمت ارز که کاهش پیدا کنه به سادگی میشه وسایل مورد نیاز رو از امارات سفارش داد با قیمت عالی دوستانی هستن که اینکارو کنن

در 5 ساعت قبل، .mohammad.javad گفته است :

دوستان بنظرتون کارت گرافیک میاد پایین قیمتش؟

1 به دلیل اینکه تعطیلات چین هست و جنس تو بازار کم شده

2 قیمت ارز دیجیتال در حال ریزش هست

3 قطعا تو بازار جهانی قیمت سری 3 بعد از تعطیلات کم میشه

حالا میگید چیکار کنیم😄

گرافیک که قطعا پایین میاد

یعنی اگر هیچ قطعه ای هم ارزون نشه گرافیک چیزیه که قطعا ارزون میشه شک نکن اصا ممکنه چند ماه منتظر بمونی ولی قیمت اکثر کارته ها چهل درصد کم میشه

لینک به دیدگاه

قیمت های گرافیک عجیب غریبه واقعا من rx 580 8gb  رو با R9 380 4gb معاوضه کردم 3 تومن سر گرفتم(580 قیمتش ۷ تومن بود 380 4تومن) بعد یهو 580 ک خودم 2500 خریده بودم شد 12500 تا 15 میلیون و فقط هم همین کارت قیمتش بالا رفت و بقیه همون قیمت باقی موندن!!!

مربوط به زمان شاهم نیس مال 4 ماه پیشه 🙂

خلاصه #گرافیک_نخریم

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

سلام برادر گلم

پردازنده

مادربورد

رم

اس اس دی

پاور

بله منظورم دقیقا اسم و مشخصات قطعات هست، چون هنوزم بعضی مدل ها قیمت مناسبی دارن به نسبت بقیه و احتمال خیلی کمی داره که پایین تر بیاد.

نوع کاربری سیستم هم مهم هست. (پس اینم اعلام کنید.)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. قیمت گرافیک و پاور که واقعا مسخره است و اصلا ارزش خرید برای گیمر نداره. قیمت این دو قطعه میاد پایین تا فکر می کنم خرداد. اما قیمت دلار رو نمیدونم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 ساعت قبل، Ali_14 گفته است :

آیا جا داره که باز هم مثل همیشه مثلا پاوری که الآن 15 تومنه بعد عید بشه 20 تومن؟

درود

اگه منظور تان خرید فقط  پاور هست صددرصد  نخرید چون قیمت ایش  بعلت  نیاز ماینر عزیز بی علت بالا رفته.قیمت جهانی  خیلی پایین تره با دلار 30000 تومانی هم حساب کنید. 120*30000 می شود 3600 که صد مرتبه از لحاظ کیفیت از گرین آشغال بهتره

در مورد سایر قطعات هم بجز گرافیک با توجه به وضعیت مالی اکثر مردم که زیر خط فلاکت هستند نه فقر -به نظر بنده با توجه به عدم توان قدرت خرید مردم  مجبورنداز  استوک وآشغال ها  سایر کشور ها استفاده کنند. هر چه قیمت دلار بیشتر شود این موضوع بیشتر تشدید میشود. ورکود بیشتر بازار داریم در مورد کارت گرافیک هم باید منتظر رد شدن این فاز کاری ماینر شویم تا با کامیون ضایعات ماینر ها برای فروش به بازار ریخته شود بنده خودم توی اوایل بهمن کارت استریکس 480 ایسوس بدون ماین 7 تومان فروختم .حال قیمت ها خند ه دار هستند

image.thumb.png.4b9488b109eda531264ee3a5ced00737.png 

image.thumb.png.7316b7a6804f0932d5ce552c042095b1.pngimage.thumb.png.ef7d561860aab0275ab7b200072d943d.pngimage.thumb.png.0c567765ecfca874c026752513598616.pngimage.thumb.png.62c67419f3b6ad665e913594737daf12.pngimage.thumb.png.3d962c8b509ebeb4872571fe5a0b555c.pngimage.thumb.png.4d0e4b188af3acaf40a05f144bcb6365.png

image.png

ویرایش شده توسط 780ti
لینک به دیدگاه

وقتی پاور بنجل 1200 واتی رو میدن 33 میلیون اون قیمت کارت گرافیک ها طبیعیه

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

وقتی پاور بنجل 1200 واتی رو میدن 33 میلیون اون قیمت کارت گرافیک ها طبیعیه

اره واقعا وقتی همین لیون کارت 580 رو میزنه 25 تومن هیچ انتظار دیگه ای نمیشه داشت

لینک به دیدگاه

دعوا نکونین ( با لهجه اصفهونی)

بیت کوین هم به فااک رفت ولی قیمت گرافیک لیون همینجوری سر به فلک میکشه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 58 دقیقه قبل، Mosi5 گفته است :

دعوا نکونین ( با لهجه اصفهونی)

بیت کوین هم به فااک رفت ولی قیمت گرافیک لیون همینجوری سر به فلک میکشه ...

بیت که در حال اصلاحه الانم روندش صعودی شده و تارگت بعدی احتمالا 60k هستش

قیمت ماینر تو چین به شدت افزایش داشته به طبع قیمت گرافیک هم بالا میره البته ریزش اتریوم بیشتر بوده ولی خوب همیشه اصلاح روند بازاره

یه توصیه به استارتر : کجای این خراب شده دیدی یه چیزی تو مملکت ارزون بشه نهایت یه اصلاح جزئی میزنه و بعدش قیمتها از قبل بالاتر

یادمون نرفته چند سال پیش لیون دم عید اتیش بازی با اواژنگ گذاشت و گرافیک 1080 میداد دو میلیون 250 !

اینقدر از این مدل تاپیکها دیدیم که حالمون به هم میخوره یا ناله میکنن از گرونی یا مشاوره میخوان برای خرید یا صبر (کلی گفتم تنها شما نبودید)

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بیت که در حال اصلاحه الانم روندش صعودی شده و تارگت بعدی احتمالا 60k هستش

قیمت ماینر تو چین به شدت افزایش داشته به طبع قیمت گرافیک هم بالا میره البته ریزش اتریوم بیشتر بوده ولی خوب همیشه اصلاح روند بازاره

یه توصیه به استارتر : کجای این خراب شده دیدی یه چیزی تو مملکت ارزون بشه نهایت یه اصلاح جزئی میزنه و بعدش قیمتها از قبل بالاتر

یادمون نرفته چند سال پیش لیون دم عید اتیش بازی با اواژنگ گذاشت و گرافیک 1080 میداد دو میلیون 250 !

اینقدر از این مدل تاپیکها دیدیم که حالمون به هم میخوره یا ناله میکنن از گرونی یا مشاوره میخوان برای خرید یا صبر (کلی گفتم تنها شما نبودید)

امیدوارم با گرافیک های مخصوص ماین اوضاع بهتر بشه و قیمت گرافیک کاهش پیدا کنه البته قیمت وارداتی بدون گارانتی حسن جان. وگرنه قیمت های داخلی که اصلا روش هیچ حسابی نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...