رفتن به مطلب

ریستارت شدن سیستم با اجرای Valorant

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام...

شب گذشته بازی Valorant رو نصب کردم اما هنگام اجرا شدن بازی، سیستم ریستارت میشد. حتی وقتی نرم افزار ضدتحریم رو فعال می کردم، باز هم همون مشکل رو داشتم. بازی رو پاک کردم و اینبار با استفاده از نرم افزار ضدتحریم بازی رو دانلود کردم که اجرا شد و با تنظیمات گرافیکی LOW حدود 80 FPS توی بخش Practice میداد و هیچ لگی هم نداشت.

اما امشب که خواستم بازی رو اجرا کنم باز هم سیستم ریستارت میشه.

مشخصات سیستم :

i3 9100

آنبرد Intel UHD Graphics 630

Geil 8GB x 2

WD 1T Blue

430W

شاید بگید مشکل از گرافیکه، اما بعد از اینکه یکبار بازی رو بدون هیچ مشکلی اجرا کرد باعث شد فکرکنم که ممکنه مشکل از قسمت دیگه ای باشه.

.

.

حدود ده ثانیه بعد از نمایش این صفحه، سیستم ریستارت میشه

VALORANT   21_02_24 6_24_55 PM.png

ویرایش شده توسط Reza_ap
لینک به دیدگاه

سلام. ری استارت شدن سیستم میتونه نشان دهنده مشکل از پاور باشه. پاور را تست کنید. برنامه occt را دانلود کنید و سیستم رو روی بار حداکثر بگذارید با استفاده از تست هایی که داره ببینید ری استارت میشه یا نه. مشکل کولینگ سی پی یو هم میتونه باشه که در همون برنامه دمای تمام قطعات رو نشون میده.

لینک به دیدگاه

دمای پردازنده موقع اجرای بازی رو می‌تونید مشاهده کنید؟ خنک‌کننده پردازندتون چیه؟
مدل کیستون چیه؟ و چندتا فن روش نصبه؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

سلام. ری استارت شدن سیستم میتونه نشان دهنده مشکل از پاور باشه. پاور را تست کنید. برنامه occt را دانلود کنید و سیستم رو روی بار حداکثر بگذارید با استفاده از تست هایی که داره ببینید ری استارت میشه یا نه. مشکل کولینگ سی پی یو هم میتونه باشه که در همون برنامه دمای تمام قطعات رو نشون میده.

برنامه ای که گفتید رو نصب کردم و تمام تست های اون رو انجام دادم. بیشترین دمایی که برای CPU ثبت شد 63 درجه بود. یکبار هم سیستم ریستارت نشد.

حتی برای اطمینان یکی از فن های کیس و نوار LED رو از پاور جدا کردم اما باز هم با اجرای بازی، سیستم ریستارت میشه.

موقع بالا اومدن بازی، Task manager رو باز کردم و متوجه شدم چند ثانیه قبل از ریستارت شدن سیستم، هارد روی 100% قفل میشه. امکان داره مشکل از این قسمت باشه؟

در 1 ساعت قبل، Sandor گفته است :

دمای پردازنده موقع اجرای بازی رو می‌تونید مشاهده کنید؟ خنک‌کننده پردازندتون چیه؟
مدل کیستون چیه؟ و چندتا فن روش نصبه؟

با برنامه ی HWMonitorPro نگاه کردم قبل از ریستارت دمای CPU از 45 درجه بالاتر نرفت.

خنک کننده Cooler Master Z50

کیس هم استرایکر گرین که 6 تا فن 120 روش نصبه. 3 تا فن ساده و 3 تا فن LEDدار تک رنگ.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza_ap گفته است :

هارد روی 100% قفل میشه. امکان داره مشکل از این قسمت باشه؟

ممکنه
هارد رو چند وقته که استفاده می‌کنید؟ و مدل دقیقش؟
تنها راه اطمینان پس از تست هارد، اینه که بازی رو روی یک هارد دیگه نصب و تست بکنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza_ap گفته است :

برنامه ای که گفتید رو نصب کردم و تمام تست های اون رو انجام دادم. بیشترین دمایی که برای CPU ثبت شد 63 درجه بود. یکبار هم سیستم ریستارت نشد.

حتی برای اطمینان یکی از فن های کیس و نوار LED رو از پاور جدا کردم اما باز هم با اجرای بازی، سیستم ریستارت میشه.

موقع بالا اومدن بازی، Task manager رو باز کردم و متوجه شدم چند ثانیه قبل از ریستارت شدن سیستم، هارد روی 100% قفل میشه. امکان داره مشکل از این قسمت باشه؟

با برنامه ی HWMonitorPro نگاه کردم قبل از ریستارت دمای CPU از 45 درجه بالاتر نرفت.

خنک کننده Cooler Master Z50

کیس هم استرایکر گرین که 6 تا فن 120 روش نصبه. 3 تا فن ساده و 3 تا فن LEDدار تک رنگ.

اگر هارد باشه باید بلو اسکرین بزنه. برید به قسمت event viewer و قسمت critical ببینید چه اروری زده و مربوط به چیه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، pedi9004 گفته است :

اگر هارد باشه باید بلو اسکرین بزنه. برید به قسمت event viewer و قسمت critical ببینید چه اروری زده و مربوط به چیه.

این اروری هست که داده

یه مسئله دیگه اینکه وقتی Riot Vanguard رو غیرفعال میکنم تا انیمیشن ابتدای بازی هم پیش میره و اونجا خوده بازی ارور میده که باید Vanguard رو فعال کنی و سیستم یه باره خاموش نمیشه

Capture.PNG

ویرایش شده توسط Reza_ap
لینک به دیدگاه

یه مورد دیگه هم ذکر نکردید.

اینکه فقط تو این بازی به این مشکل بر می‌خورید یا اینکه تو بازی های دیگه (مثلا یه بازی سبک) هم این مشکل برقراره؟

لینک به دیدگاه

این ارور رو منم داشتم اما بعد 1 الی 2 ساعت بازی سیستم قفل میکرد راهی جز خاموش کردن دستی نداشت( ناسازگاری رمهای سیستم بود)

لینک به دیدگاه

یعنی متفاوت بودن مدل رم های روی سیستم باعث این مشکل میشه؟ یا همه ی رم ها یکسان و یه مدل بودن؟

در 13 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

این ارور رو منم داشتم اما بعد 1 الی 2 ساعت بازی سیستم قفل میکرد راهی جز خاموش کردن دستی نداشت( ناسازگاری رمهای سیستم بود)

یعنی متفاوت بودن مدل رم های روی سیستم باعث این مشکل میشه؟ یا همه ی رم ها یکسان و یه مدل بودن؟

در 47 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

یه مورد دیگه هم ذکر نکردید.

اینکه فقط تو این بازی به این مشکل بر می‌خورید یا اینکه تو بازی های دیگه (مثلا یه بازی سبک) هم این مشکل برقراره؟

بازی های دیگه ای رو اجرا کردم. مثلا توی Dota 2 حدود 40 fps میده و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

رم ها تمام مشخصاتشون و سازندشون یکی بود جز نوع مموری ها که یکی میکرون بود و دیگری هینیکس

با یدونه رم تست کنید ببینید مشکل نداره شما هم مشکل رم دارید

در ضمن این مشکل فقط با وارزون داشتم زیر تست نرم افزار و بازیهای دیگه درست بود

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sandor گفته است :

ممکنه
هارد رو چند وقته که استفاده می‌کنید؟ و مدل دقیقش؟
تنها راه اطمینان پس از تست هارد، اینه که بازی رو روی یک هارد دیگه نصب و تست بکنید

هارد Western Digital 1TB Blue

سه چهار سالی هست که دارمش ولی اینطور نبوده که هرروز باهاش کار کنم و خیلی ازش کار بکشم

با نرم افزار HDsentinel هم تستش کردم صددرصد سالم زده

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

رم ها تمام مشخصاتشون و سازندشون یکی بود جز نوع مموری ها که یکی میکرون بود و دیگری هینیکس

با یدونه رم تست کنید ببینید مشکل نداره شما هم مشکل رم دارید

در ضمن این مشکل فقط با وارزون داشتم زیر تست نرم افزار و بازیهای دیگه درست بود

هر دو رم من یک مدل هستند ( Geil Pristine 2400mhz cl17 8gb) . هردو رم رو به صورت تکی روی مادربرد نصب کردم ولی باز هم سیستم ریستارت میشه

لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1399 در 06:17، Reza_ap گفته است :

سلام...

شب گذشته بازی Valorant رو نصب کردم اما هنگام اجرا شدن بازی، سیستم ریستارت میشد. حتی وقتی نرم افزار ضدتحریم رو فعال می کردم، باز هم همون مشکل رو داشتم. بازی رو پاک کردم و اینبار با استفاده از نرم افزار ضدتحریم بازی رو دانلود کردم که اجرا شد و با تنظیمات گرافیکی LOW حدود 80 FPS توی بخش Practice میداد و هیچ لگی هم نداشت.

مشخصات سیستم :

i3 9100

Geil 8GB x 2

WD 1T Blue

430W

شاید بگید مشکل از گرافیکه، اما بعد از اینکه یکبار بازی رو بدون هیچ مشکلی اجرا کرد باعث شد فکرکنم که ممکنه مشکل از قسمت دیگه ای باشه.

.

.

رم های سیستم رو با استفاده از برنامه PassMark MemTest86 Pro 9.0 تست کردم و هیچ اروری نشون نداد.

بازی Apex Legends رو از استیم نصب و اجرا کردم و تونستم حدود 30 FPS حین بازی ازش بگیرم و با اینکه این بازی نسبت به ولورانت سنگین تر هست اما سیستم حتی یکبار هم ریستارت نشد.

لینک به دیدگاه

در در 6 اسفند 1399 در 06:17، Reza_ap گفته است :

سلام...

مشخصات سیستم :

i3 9100

Geil 8GB x 2

WD 1T Blue

430W

.

.

حذف نصب آنتی ویروس 360 total security (که حدود دوسه سال ازش استفاده می کردم) باعث شد بازی به راحتی اجرا بشه. حتی غیرفعال کردن این آنتی ویروس در هنگام اجرای بازی هم باعث ری استارت سیستم میشد.

اول آنتی چیت Riot Vanguard رو پاک کردم و بعدش این آنتی ویروس رو حذف کردم.

با اجرای لانچر بازی، آنتی چیت دوباره دانلود شد و بازی بدون مشکل بالا اومد.

360_total_security.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...