رفتن به مطلب

:::::::::::کمک برای خرید رم حرفه ای ::::::::::

Recommended Posts

سلام .امید وارم حالتون خوب باشه ...دوستان میخوام 12 گیگ رم بخرم ولی واقعا گیج شدم ...از دوستان کارشناس میخوام کمکم کنن ...

3 تا مورد رو بهم پیشنها دادن :

1-http://www.memoryc.com/computermemory/ddr3/4gbgskillddr3pc3128001600mhzripjawsxseriesforsandybridge68624dualchannelkit.html

با تایمینگ 6 باس 1600 :2*2 گیگ

2-http://www.corsair.com/en/memory-by-product-family/vengeance/vengeance-12gb-triple-channel-ddr3-memory-kit-cmz12gx3m3a2000c10.html

با تایمینگ 10 باس 2000 :6*2 گیگ

3-http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820231352

با تایمینگ 6 باس 1600 :3*2 گیگ

مادر بوردم GIGA X58A UD3R SOUKET 1366

حالا دوستان چند تا مسئله اینجایت :::

من نظرم رو گزینه 1 هست ولی شنیدم چون رمش بصورت 2*2 دوال هست برا سندی بریج طراحی شده و نمیشه برا سوکت 1366 استفاده کرد حتی از 3 تا کیت 2*2 گیگی که رو هم میشه 12 گیگ و باعث نا پایداری در رم و در نهایت مشکل در کار رم و سیستم میشه ...!؟

هر کدوم بهتره لطفا منو راهنمایی کنین .

کار من اکثرا رندره و کانورت و تا حدودی هم بازی ...

اگه پیشنهاد دیگه ای هم دارین مطرح کنین خوشحال میشم ...

بودجه ای که برا رمم در نظر گرفتم تا 240 تومنه نهایت 250 تومن ....

ممنون ... ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ببنید شما از 6 تا ماژول رم استفاده کنید و تمام اسلات های رمتون پر میشه و به مرور به مین بردتون فشار وارد میشه و از طرفی پایداری برای تایمینگ زدن هم کم میشه.بهترین راه استفاده از رمهای با حجم بالاتر هست مثلا سه ماژول 4 گیگ.برای بازی که 6 گیگ رم تا دو سه سال آینده کافی هست.برای کانورت هم کلا پردازنده مهمه و البته جدیدا هسته هاش !

میمونه رندر !

حالا شما چی رندر میکنی؟

حالا از طرفی رمهای ترپل چنل یا همون سه کاناله دیگه تو بازار کم شدن و عمرشون سر اومده.یا باید دست دوم اونها رو از جایی تهیه کنید.و یا باید به فرکانس 1600 و تاخیر 9 بسنده کنید.که سه تا ماژول 4 گیگ با این مشخصه که گفتم تهیه کنید و بر روی سیستم استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

من نظرم رو گزینه 1 هست ولی شنیدم چون رمش بصورت 2*2 دوال هست برا سندی بریج طراحی شده و نمیشه برا سوکت 1366 استفاده کرد حتی از 3 تا کیت 2*2 گیگی که رو هم میشه 12 گیگ و باعث نا پایداری در رم و در نهایت مشکل در کار رم و سیستم میشه ...!؟

نظرتون در مورد این قضیه چیه ؟ نا پایداری اتفاق میوفته..؟در ضمن چرا همه اسلاتها پر شه به مین فشار میاد .؟مادربورد قویه!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اون ناپایداری که میگید دقیقا بخاطر پر شدن تمام اسلاتهای مادربرد هست.

برای مثال خدمتتون میگم.

سیستم یکی از دوستان که پلتفورم سندی بریج هست رو اور میکردم و هرچقدر ولتاژ هسته رو بالا میبردم باز صفحه آبی میگرفتم.بعدا دوتا از چهارتا ماژول رو رو در آوردم و با دوتا تست گرفتم نتیجه خیلی جالب بود با ولتاژ 1.33 در فرکانس 4.6 پایدار بود.

نمیشه بگی پر شدن همه اسلاتهای رم صددرصد ناپایداری داره ولی مطمئنا محدودیت در تایمینگ و اورکلاک رو داره.اگر در آنده نمیخواهید دیگه رمهارو بفروشید یه حرکت دیگه هم میتونید بزنید :

دو تا پک 2*4گیگ 1866 با تاخیر 9 ریپجاز تهیه کنید و یک ماژول 4 گیگش رو بعدا تنها بفروشید.که همون حدود 250 براتون در میاد.

لینک به دیدگاه

باشه عزیز .اخه طبق گفته دوستمون که تخصص دارن تو این زمینه این رم ها 2*4 گیگ برا سندی ساخته شده و نمیتونه بجای تریپ چنل استفاده شده ...حتی گفته شما که میگین دو پک بگیرم یک ماژول رو کنار بذارم که بشه 3*4 گیگ .!!!

بهش گفتم فکر نکنم به این صورت باشه ولی اون گفت از کارخونه روی این رمها بصورت سندی بریج و دوال کار میشه و اگه بصورت تریپ چنل استفاده بشه نا پایدار میشه و مشکل اور پیدا میکنم ..و از این حرفا ...خلاصه این شد که من اینجا تاپیک زدم تا به نتیجه برسم ...

واقعا ازت ممنونم .نظرتو در مورد این قضیه بگو تا دیه مطمئن شم تو تصمیمم .

ممنونم

لینک به دیدگاه

پک های نریپل یا دوال فقط برای این ارائه میشن که کسانی که میخوان از این امکان استفاده کنن ، مطمئن باشن که رمهای اونها دقیقا یک مدله و همه چیزشون یکسانه . اگر شما بتونی 3 تا رم جدا بگیری که دقیقا یکی باشن ، چیپ ، فرکانس ، تایم و ولتاژ یکسان داشته باشن ، هیچ مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

پک های نریپل یا دوال فقط برای این ارائه میشن که کسانی که میخوان از این امکان استفاده کنن ، مطمئن باشن که رمهای اونها دقیقا یک مدله و همه چیزشون یکسانه . اگر شما بتونی 3 تا رم جدا بگیری که دقیقا یکی باشن ، چیپ ، فرکانس ، تایم و ولتاژ یکسان داشته باشن ، هیچ مشکلی پیش نمیاد .

ممنون دوست من .اگه ممکنه یه رم بهم معرفی بکن که 1*4 گیگ باشه تا سه تا کیت بردارم یا یه کیت 3*4 گیگ باشه ...

ترجیحا جی اسکیل باشه /

با تایمینگ 6 باس 1600

یا تایمینگ 9 باس 2000

ممنون .پس نیجه گرفتم که تموم اسلات های رممو پر نکنم ولی میتونم 3 تا 4 گیگ بگیرم بدون نا پایداری...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میکنم دوست من.

ولی اون چیزی که گفته میشه با اون چیزی که در عمل هست خیلی متفاوته.مثلا یکسری رم G.Skill بود که فقط با پلتفورم Z68 و P67 سازگاری داشت ولی رو AMD و پلتفورم فنوم دو خیلی خوب جواب میداد و تایمینگ خوبی هم میزد.

ببنید مثل این میمونه که بگم این لباس برای من دوخته و طراحی شده.نه اینکه آدمهای دیگه بپوشن و بهشون نیاد بعضا میشه افرادی باشن خیلی بهتر از من بهشون بیاد.پس مشکلی از بابت سازگاری نیست.پیشنهاد من سه ماژول 4 گیگ G Skill ripjaws و یا corsair vengeance Red هست.که قیمتی کمتر از 180 تومان برای اینها باید پرداخت کنی.براحتی هم با 1.65v در 1600 روی 8-8-8-24 پایدار میشن.1600 با تاخیر 6 خیلی گرون در میاد شاید بالای 400 تومان برای 12 گیگش باید پرداخت کنی و بعید میدونم تو بازار ما موجود باشه.فرکانس بالا هم 8 گیگ 2000 تا خیر 9 بالای 200 تومان برات در میاد.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خواهش میکنم دوست من.

ولی اون چیزی که گفته میشه با اون چیزی که در عمل هست خیلی متفاوته.مثلا یکسری رم G.Skill بود که فقط با پلتفورم Z68 و P67 سازگاری داشت ولی رو AMD و پلتفورم فنوم دو خیلی خوب جواب میداد و تایمینگ خوبی هم میزد.

ببنید مثل این میمونه که بگم این لباس برای من دوخته و طراحی شده.نه اینکه آدمهای دیگه بپوشن و بهشون نیاد بعضا میشه افرادی باشن خیلی بهتر از من بهشون بیاد.پس مشکلی از بابت سازگاری نیست.پیشنهاد من سه ماژول 4 گیگ G Skill ripjaws و یا corsair vengeance Red هست.که قیمتی کمتر از 180 تومان برای اینها باید پرداخت کنی.براحتی هم با 1.65v در 1600 روی 8-8-8-24 پایدار میشن.1600 با تاخیر 6 خیلی گرون در میاد شاید بالای 400 تومان برای 12 گیگش باید پرداخت کنی و بعید میدونم تو بازار ما موجود باشه.فرکانس بالا هم 8 گیگ 2000 تا خیر 9 بالای 200 تومان برات در میاد.

ممنون داداش .توجیه کردی منو...

در نهایت رم با باس بالا تایمینگ بالا تهیه کنم و بعد باس و تایمینگ شو پایین بیارم بهتره یا نه بر عکس باس پایین تر مثلا 1600 با تایمینگ 6 بگیرم و ازش تو همون حالت استفاده کنم بهتره و کیفیت وسرعت بهتری داره و اور بهتری میشه ....

هزینش مهم نیست دوست من ...من خیلی دوست داشتم که 6تا 2 گیگ بگیرم تا تمام اسلات هام پر شه البته به دلایلی ...که بعدا سر فرصت خدمتتون میگم ولی شما نظرمو عوض کردین .همو کاری که میگین میکنم ...

و در نهایت :::؟؟؟

لینک به دیدگاه

این تایمینگ و فرکانس شک دارم بتونی پیدا کنی . اگر هم پیدا کنی خیلی گرونتر از 250 تومان میشه 3 تاش .

من تو سایت های خارجی اینها رو تونستم پیدا کنم ، شاید گیر بیان :

Crucial Ballistix 4GB DDR3 2000 CL9 = 50$

CORSAIR DOMINATOR GT 12GB (3 x 4GB) DDR3 2000 CL9 = 160$

فکر میکنم اولی رو بتونی گیر بیاری . دومی هم خیلی گرونتر در میاد .

لینک به دیدگاه

این تایمینگ و فرکانس شک دارم بتونی پیدا کنی . اگر هم پیدا کنی خیلی گرونتر از 250 تومان میشه 3 تاش .

من تو سایت های خارجی اینها رو تونستم پیدا کنم ، شاید گیر بیان :

Crucial Ballistix 4GB DDR3 2000 CL9 = 50$

CORSAIR DOMINATOR GT 12GB (3 x 4GB) DDR3 2000 CL9 = 160$

فکر میکنم اولی رو بتونی گیر بیاری . دومی هم خیلی گرونتر در میاد .

باشه داداش حامد ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر پیدا کردی اینو بگیر :

2000 CORSAIR XMS3 12GB (3 x 4GB)

نبود مجبوری به ماژولهای 4 گیگ با باس 1600 و تاخیر 9 اکتفا کنی؟چیزی که شما میخوای تقریبا تو بازار نیست!؟12 گیگ رم تریپل چنل که موجودیش کم شده و یا باشه هم قیمت های خفنی داره و یا ماژول تکی 1600 با تاخیر پایین و حجم 4 گیگ که اینم نیست اصلا و یا رمهای با فرکانس بالاتر بصورت تک ماژول که اونم کمیاب هست.

منطقی ترین کاری که شما میتونی انجام بدی دنبال رمهای تریپل چنل با حجم 12 گیگ بگردی که شاید پیدا کنی؟

لینک به دیدگاه

اگر پیدا کردی اینو بگیر :

2000 CORSAIR XMS3 12GB (3 x 4GB)

نبود مجبوری به ماژولهای 4 گیگ با باس 1600 و تاخیر 9 اکتفا کنی؟چیزی که شما میخوای تقریبا تو بازار نیست!؟12 گیگ رم تریپل چنل که موجودیش کم شده و یا باشه هم قیمت های خفنی داره و یا ماژول تکی 1600 با تاخیر پایین و حجم 4 گیگ که اینم نیست اصلا و یا رمهای با فرکانس بالاتر بصورت تک ماژول که اونم کمیاب هست.

منطقی ترین کاری که شما میتونی انجام بدی دنبال رمهای تریپل چنل با حجم 12 گیگ بگردی که شاید پیدا کنی؟

ممنون دوست من ...بابت کمکت

پس بهترین گزینه 3 تا ماژول 4 گیگیه بجای 6تا ماژول 2 گیگیه .؟؟؟درسته ؟هر چند پیدا کردن مورد دوم راحت تره ...؟؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش شده توسط xx1051xx
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صددرصد انتخاب بهتر و بروزتری هست سه تا ماژول 4 گیگ از 6 تا 2گیگ.

لینک به دیدگاه

صددرصد انتخاب بهتر و بروزتری هست سه تا ماژول 4 گیگ از 6 تا 2گیگ.

بابت راهنماییت ممنونم دوست من ...

لینک به دیدگاه

سلام دوست بزرگوار

من هم یک نکته در کنار مطالبی که دوستان فرمودند عرض می کنم :

سی پی یو که شما دارید Core i7 950 هست که در حالت عادی با رم فرکانس 1066 کار می کنه ، بنابراین خرید رم با فرکانس 2000 عملا هدر دادن پولتون هست . چون هر چقدر هم اورکلاک پایداری داشته باشید فرکانس پایه سی پی یو به حدی نمیرسه که فرکانس رم رو از 1600 بیشتر بکنه ، بنابراین سعی کنید رمی با فرکانس مورد نیاز تهیه کنید و به جای اون هزینتون رو برای کلاک پایینتر رم صرف کنید.

بنده بعد مدتها جستجو برای رم Corsair 1600 CL8 (هر مدلی از اون) نهایتا دو هفته پیش 3 ماژول 4 گیگابایتی Corsair Vengeance CL9 از آقای حسینی خریدم.(پیدا کردن رم با کلاک پایینتر از 9 واقعا مشکله)

همانطور که دوستان فرمودند ماژولهای تریپل ، دوال یا سینگل تفاوتشون فقط در تعداد ماژول موجود در بسته بندی هست .مهم اینه که مادربورد اون مدل رم رو ساپورت کنه.

مثلا در مورد رمی که بنده خریدم :

CMZ4GX3M1A1600C9

M نشان دهنده تعداد ماژول موجود در بسته بندی هست و اگه تریپل باشه میشه

CMZ12GX3M3A1600C9

ببخشید با این مطالب ناقص سرتون رو درد آوردم .

ویرایش شده توسط Hamid_5870
لینک به دیدگاه

سلام دوست بزرگوار

من هم یک نکته در کنار مطالبی که دوستان فرمودند عرض می کنم :

سی پی یو که شما دارید Core i7 950 هست که در حالت عادی با رم فرکانس 1066 کار می کنه ، بنابراین خرید رم با فرکانس 2000 عملا هدر دادن پولتون هست . چون هر چقدر هم اورکلاک پایداری داشته باشید فرکانس پایه سی پی یو به حدی نمیرسه که فرکانس رم رو از 1600 بیشتر بکنه ، بنابراین سعی کنید رمی با فرکانس مورد نیاز تهیه کنید و به جای اون هزینتون رو برای کلاک پایینتر رم صرف کنید.

بنده بعد مدتها جستجو برای رم Corsair 1600 CL8 (هر مدلی از اون) نهایتا دو هفته پیش 3 ماژول 4 گیگابایتی Corsair Vengeance CL9 از آقای حسینی خریدم.(پیدا کردن رم با کلاک پایینتر از 9 واقعا مشکله)

همانطور که دوستان فرمودند ماژولهای تریپل ، دوال یا سینگل تفاوتشون فقط در تعداد ماژول موجود در بسته بندی هست .مهم اینه که مادربورد اون مدل رم رو ساپورت کنه.

مثلا در مورد رمی که بنده خریدم :

CMZ4GX3M1A1600C9

M نشان دهنده تعداد ماژول موجود در بسته بندی هست و اگه تریپل باشه میشه

CMZ12GX3M3A1600C9

ببخشید با این مطالب ناقص سرتون رو درد آوردم .

خواهش دوست من ممنون ولی میخواستم کاره دیگه بکنم یا رم باس 1600 با تایمینگ 6یا 7 بگیرم یا رمی با باس 2000 با تایمینگ 9یا 10 بگیرمو اونو با اور به باس 1600 و تایمینگ 6 یا 7 برسونم ...بیشتر نظرم به این شکل بود ...

البته هنوز کاملا مطمئن و متقاعد نشدم که کاره درستیه یا اصلا شدنی هست یا نه ؟اونو سپردم به کارشناس های محترم ....

ممنون میشم شمام کمکم کنید ...

لینک به دیدگاه

خواهش دوست من ممنون ولی میخواستم کاره دیگه بکنم یا رم باس 1600 با تایمینگ 6یا 7 بگیرم یا رمی با باس 2000 با تایمینگ 9یا 10 بگیرمو اونو با اور به باس 1600 و تایمینگ 6 یا 7 برسونم ...بیشتر نظرم به این شکل بود ...

البته هنوز کاملا مطمئن و متقاعد نشدم که کاره درستیه یا اصلا شدنی هست یا نه ؟اونو سپردم به کارشناس های محترم ....

ممنون میشم شمام کمکم کنید ...

درسته این کار؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیزم اینتل از پروفایل XMP استفاده میکنه و میتونه فرکانس بالاتر رو استفاده کنه ولی واقعا اون تاثیری که در مقابل هزینه بیشتر دارید میکنید بهتون نمیده.بذارید خیالتون رو راحت کنم.من اگر برای خودم بخوام رم بخرم و سیستم شما رو داشته باشم سه تا ماژول 4 گیگ جی اسکیل با تاخیر 9 میخرم و هزینه الکی هم نمیکنم.اختیار با خودتون.

لینک به دیدگاه

عزیزم اینتل از پروفایل XMP استفاده میکنه و میتونه فرکانس بالاتر رو استفاده کنه ولی واقعا اون تاثیری که در مقابل هزینه بیشتر دارید میکنید بهتون نمیده.بذارید خیالتون رو راحت کنم.من اگر برای خودم بخوام رم بخرم و سیستم شما رو داشته باشم سه تا ماژول 4 گیگ جی اسکیل با تاخیر 9 میخرم و هزینه الکی هم نمیکنم.اختیار با خودتون.

ممنون داداشم

لینک به دیدگاه

میخواستم کاره دیگه بکنم یا رم باس 1600 با تایمینگ 6یا 7 بگیرم یا رمی با باس 2000 با تایمینگ 9یا 10 بگیرمو اونو با اور به باس 1600 و تایمینگ 6 یا 7 برسونم ...بیشتر نظرم به این شکل بود ...

شدنی هست ؟کدوم حالت سرعت و کیفیت بالا تر و اورکلاک بهتری میشن؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم اینو یکی جواب بده ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم تا چه حدی از بنچ مارکها مطلع هستید.پس برای بالا رفتن اطلاعاتتون از سایت معتبر تامز هادرور استفاده میکنیم که اهل فن همه قبولش دارند :یه توضیح مختصر :

image014.png

رم اولی که تیم گروپ هست فرکانس 1600 با تاخیر 6 هست و آخری استاندارد 1600 با تاخیر 9 هست.میبینید که کمتر از 1.5 فریم ئر بازی مترو و حدود 2 فریم در بازی دریت 3 بهتر عمل میکنه در فرکانس مشابه و تایمینگ بهتر.

image015.png

در رندر برنامه 3DMAX تفاوتی دیده نمیشه و در فشرده سازی به وسیله ی وین رار که باز هم تفاوتی نیست.(تفاوت خیلی کم و ناچیز فقط 1 ثانیه بهبود)

این از تایمینگ.

در فرکانس 2133 هم شرایط به همین ترتیب هست :

خودتون ملاحظه کنید :

image008.png

image009.png

شما خودتون بگید هزینه اضافی کردن برای خریدن رم با فرکانس بالاتر و یا تایمینگ کمتر چقدر در کارایی تاثیر گذاشته؟

مسلما جوابتون "تقریبا صفر" هست.

پس بطور قاطع میگم شما سه تا ماژول 4 گیگ 1600 با تاخیر 9 از برند جی اسکیل و سری ریپ جاز خرید کنید.هر ماژول کمتر از 60 هزار تومان قیمت داره.که جمعا میشه حدود 175 تا 180 هست.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مدل خاصی مد نظر ندارم ولی اولویت با این 3 برند هست

OCZ

Gskill

crosair

لینک به دیدگاه

مدل خاصی مد نظر ندارم ولی اولویت با این 3 برند هست

OCZ

Gskill

crosair

تشکر...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...