رفتن به مطلب

پاور 850 گرین 22 میلیون ؟!

MohammadvM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در در 25 اسفند 1399 در 03:28، Amirhossein Azimi گفته است :

انشالله سریعتر اینترنت ملی راه میفته و بساط همه ماینرا و جویندگان طلا + بیل و کلنگ فروش ها جمع میشه 

ازون طرف هم امیدوارم سریعتر صرافی های ارز های الکترونیک هم جمع بشه 

میمونه اینترنتی که ایلان ماسک وعدشو داده اونم با کمک کشور برادر چین و روسیه با استفاده از دستگاه های مخصوص که شنیدم به اسم دیوار هایدرا معروف هستن فاتحشون خوانده میشه 

بعد به نظرتون کیا میمونن ؟

🤣

ماینرایی که دستگاهاشون پشیزی ارزش نداره + وارد کننده و دلال هایی که انبار انبار گرافیک .... جمع کردن وجیب خالی مردمی که با این قیمت ها توان خریدن حتی یک فلاپی هم ندارند

ادمی که حاضره تا ابد برده اقتصاد ماسونی بمونه تا ماینر ها و ارز دیجیتال نابود بشه

ادمی که حاضره هشتاد میلیون نفر دسترسیشون به نت ازاد قطع بشه و در بدبختی بیشتر فرو برن و این جمله رو با انشالله اغاز میکنه

ادمی که حرف از حرفی میزنه که هیچ منبعی نداره(دیوار هایدرا)

ادمی که که خبر از ارز هایی نداره که فقط با گرافیک ماین میشن و سود عالی دارن

به این ادم نمیدونم چی بگم تو هم هرچی میخوای به من بگو نمیدونم چی باعث شده فکر کنید حق گیمر ها از ماینر ها بیشتره البته انتظار ندارم وسعت دید شما به اندازه فردی مثل ناکاموتو که بیت کوین رو ساخت باشه ولی خب همنه که هست شما راه خودت رو برو ما هم راه خود را در اخر یه برنده بیشتر وجود نداره اون برنده هم ماینر ها نیستن و گیمر ها هم نیستن هر دو گروه هستن

• لایک 2
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

در در 25 اسفند 1399 در 03:28، Amirhossein Azimi گفته است :

انشالله سریعتر اینترنت ملی راه میفته و بساط همه ماینرا و جویندگان طلا + بیل و کلنگ فروش ها جمع میشه 

ازون طرف هم امیدوارم سریعتر صرافی های ارز های الکترونیک هم جمع بشه 

میمونه اینترنتی که ایلان ماسک وعدشو داده اونم با کمک کشور برادر چین و روسیه با استفاده از دستگاه های مخصوص که شنیدم به اسم دیوار هایدرا معروف هستن فاتحشون خوانده میشه 

بعد به نظرتون کیا میمونن ؟

🤣

ماینرایی که دستگاهاشون پشیزی ارزش نداره + وارد کننده و دلال هایی که انبار انبار گرافیک .... جمع کردن وجیب خالی مردمی که با این قیمت ها توان خریدن حتی یک فلاپی هم ندارند

داداش شما اومدی ابرو درست کنی زدی چشم طرف رو هم کور کردی که.

این نسخه پیچیدنتون وضعی بسیار بدتر از وضع فعلی رو رقم خواهد زد.

قرار نیست آرزو کنیم از چاله دربیاییم بیفتیم ته درّه.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

دوستان این قیمتا چه ربطی به ماینر داره کشورای دیگه هم این همه ماینر دارن کجا این قیمتا رو دارن؟ کی میخواید واقعیت ها رو درک کنید؟؟

بنده ماینر نیستم اما ارز های دیجیتال رو خرید و فروش میکنم

سال بعد نهایتا ۲ سال بعدش دلار ۲۵ بمونه بعدش باز مثل سالای قبل حداقل ۴ برابر میشه یکی از بهترین راه های حفظ سرمایه همین ارزهای دیجیتال

مطمئنم باشید بیت کوین هیچ وقت نابود نمیشه بلکه آینده تو همین ارز های دیجیتال

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

ادمی که حاضره تا ابد برده اقتصاد ماسونی بمونه تا ماینر ها و ارز دیجیتال نابود بشه

ادمی که حاضره هشتاد میلیون نفر دسترسیشون به نت ازاد قطع بشه و در بدبختی بیشتر فرو برن و این جمله رو با انشالله اغاز میکنه

ادمی که حرف از حرفی میزنه که هیچ منبعی نداره(دیوار هایدرا)

ادمی که که خبر از ارز هایی نداره که فقط با گرافیک ماین میشن و سود عالی دارن

به این ادم نمیدونم چی بگم تو هم هرچی میخوای به من بگو نمیدونم چی باعث شده فکر کنید حق گیمر ها از ماینر ها بیشتره البته انتظار ندارم وسعت دید شما به اندازه فردی مثل ناکاموتو که بیت کوین رو ساخت باشه ولی خب همنه که هست شما راه خودت رو برو ما هم راه خود را در اخر یه برنده بیشتر وجود نداره اون برنده هم ماینر ها نیستن و گیمر ها هم نیستن هر دو گروه هستن

با قسمت اول حرفت کاری ندارم چون میدونم چنین چیزی وجود نداره چون هنوز ثابت نشده چه خوشت بیاد چه نیاد ما توی دنیا واقعی زندگی میکنیم نه دنیایی فانتزی تو که فکر میکنی 8 میلیارد ادم برده اقتصاد ماسونی هستن !

ادمی که حاظره بخاطر منفعت شخصی یک جامعه به گند بشه و باعث خرابی بازار کشورش بشه برای من میره روی منبر و رجز میخونه و دم از انصاف میزنه !

ادمی که بدون تحقبق فقط حرف میزنه منو متهم به بی منبعی میکنه کار به این قسمتت ندارم اینو بدون توی دنیایی تکنولوژی محدودیتی تعریف نشده و قعطا راه برای جلوگیری ازین اینترنت وجود خواهد داشت حالا چه خوشت بیاد چه بخوایی خودت بخواب بزنی

همین خط چهارم حرفت ثابت میکنه تو جزع همونایی هستی که برای منفعت شخصیت دست به این کار زدی و جزعی ازین سیکل معیوبی

در ضمن هیچکس فکر نکرده حق گیمر ها بیشتر از ماینر ها هست اما این تو و مثال تو بودین که این وضعیت شلم شو سخت افزار بوجود اوردین هنوز فراموش نکردم که قیمت گرافیک gtx 1060 6gb یک شبه از 900 هزار تومن پرید روی 4 میلیون تومن !!! اینکه دیگه ربطی به دلار نداشت چون قیمت دلار اون موقع ثابت بود !

حرف اخر منکه راه خودمو میرم برامم مهم نیست چی میگی اما تو و بقیه افراد مثل تو خودتون میدونید چکار کردین حتی توی بلاد کفر هم همه انگشت اتهام به سوی ماینر ها گرفتن همین الان دوتا کارت درست درمون تو امازون گیر نمیاد !!!! اینو چی میخوایی بگی ؟ دلیل گرانی گرافیک در بلاد کفار چیه ؟

ادمی که خواب باشه میشه بیدار کرد اما ادمی که خودش زده باشه به خواب نمیشه بیدار کرد 

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

داداش شما اومدی ابرو درست کنی زدی چشم طرف رو هم کور کردی که.

این نسخه پیچیدنتون وضعی بسیار بدتر از وضع فعلی رو رقم خواهد زد.

قرار نیست آرزو کنیم از چاله دربیاییم بیفتیم ته درّه.

درود دوست عزیز 

من از شما یه سوال دارم ! وقتی که فروردین 96 ماین تو ایران راه افتاد و نقطه شروع افزایش قیمت های الکترونی بود هیچکس اومد از قشر گیمر طرفداری کنه ؟ کسی اومد اون موقع مشکل حل کنه و جلو وخامت موضوع بگیره ؟ 

قبول کن مردم ایران تا زور بالا سرشون نباشه و دچار محرومیت نشن کاریو درست انجام نمیدن ! سناریو هایی که بالا تر گفتم که شما بهش ایراد گرفتی به نظر من تنها راه برای ریشه کن کردن این وضعیته شاید با این سناریو وضعیت بهتر نشه اما حداقل درس بقیه میفهمن که عاقبت افراط در یک چیز چیه !

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

با قسمت اول حرفت کاری ندارم چون میدونم چنین چیزی وجود نداره چون هنوز ثابت نشده چه خوشت بیاد چه نیاد ما توی دنیا واقعی زندگی میکنیم نه دنیایی فانتزی تو که فکر میکنی 8 میلیارد ادم برده اقتصاد ماسونی هستن !

ادمی که حاظره بخاطر منفعت شخصی یک جامعه به گند بشه و باعث خرابی بازار کشورش بشه برای من میره روی منبر و رجز میخونه و دم از انصاف میزنه !

ادمی که بدون تحقبق فقط حرف میزنه منو متهم به بی منبعی میکنه کار به این قسمتت ندارم اینو بدون توی دنیایی تکنولوژی محدودیتی طعریف نشده و قعطا راه برای جلوگیری ازین اینترنت وجود خواهد داشت حالا چه خوشت بیاد چه بخوایی خودت بخواب بزنی

همین خط چهارم حرفت ثابت میکنه تو جزع همونایی هستی که برای منفعت شخصیت دست به این کار زدی و جزعی ازین سیکل معیوبی

در ضمن هیچکس فکر نکرده حق گیمر ها بیشتر از ماینر ها هست اما این تو و مثال تو بودین که این وضعیت شلم شو سخت افزار بوجود اوردین هنوز فراموش نکردم که قیمت گرافیک gtx 1060 6gb یک شبه از 900 هزار تومن پرید روی 4 میلیون تومن !!! اینکه دیگه ربطی به دلار نداشت چون قیمت دلار اون موقع ثابت بود !

حرف اخر منکه راه خودمو میرم برامم مهم نیست چی میگی اما تو و بقیه افراد مثل تو خودتون میدونید چکار کردین حتی توی بلاد کفر هم همه انگشت اتهام به سوی ماینر ها گرفتن همین الان دوتا کارت درست درمون تو امازون گیر نمیاد !!!! اینو چی میخوایی بگی ؟ دلیل گرانی گرافیک در بلاد کفار چیه ؟

ادمی که خواب باشه میشه بیدار کرد اما ادمی که خودش زده باشه به خواب نمیشه بیدار کرد 

درود دوست عزیز 

من از شما یه سوال دارم ! وقتی که فروردین 96 ماین تو ایران راه افتاد و نقطه شروع افزایش قیمت های الکترونی بود هیچکس اومد از قشر گیمر طرفداری کنه ؟ کسی اومد اون موقع مشکل حل کنه و جلو وخامت موضوع بگیره ؟ 

قبول کن مردم ایران تا زور بالا سرشون نباشه و دچار محرومیت نشن کاریو درست انجام نمیدن ! سناریو هایی که بالا تر گفتم که شما بهش ایراد گرفتی به نظر من تنها راه برای ریشه کن کردن این وضعیته شاید با این سناریو وضعیت بهتر نشه اما حداقل درس بقیه میفهمن که عاقبت افراط در یک چیز چیه !

خب انگشت اتهام هم بگیرید اصلا برید زیراب ماینر هارو هم بزنید واقعیت اینه ارز دیجیتال خیلی از گیمینگ مهمتر هست چون زندگی خیلی ها باهاش داره میچرخه و صرفا سرگرمی نیست

نمیتونی بازی کنی زندگیت به گند کشیده میشه "؟ واقعا؟

اینهمه ادم فهمیدن با ارز دیجیتال چقدر از مشکلات بشر حل میشه و هرچقدر از خوبی هاش بگیم کم نگفتیم نشون میده داره زندگی میلیون ها نفر رو بیگاری کشیدن واسه یه لقمه نون بخور نمیر واسه گرفتار سیستم های اداری سنتی بهبود میبخشه یعنی این مهم نیست ولی چون گیمر ها بصورت موقت کارت دستشون نمیرسه این خیلی بده اره؟ یعنی همه این ها بره رو هوا تا شما بتونی گیم بزنی؟

قبلش وضعیت عالی بود؟ کارت 4 تومنی رو سه برابر بهت میدادن عالی بود؟

حالا ماینر ها شدن ادن بد ها؟ به لطف همین ماینر ها امنیت شبکه داره حفظ میشه بجای اینکه به اون فیات(ارز های بی پشتوانه رایج ) بیاید ببینید ارز دیجیتال چه چیزی .اسه گفتن داره اینقدر نیاید مارو مقصر بدونید بدبختی های دنیا و گرفتاری ها فراتر از گرون شدن کارت گرافیکه دارم از مشکلات اساسی جهان حرف میزنیم افرادی هم که ازش سود میبرن از ارز دیجیتال میترسن شما هم در خواب ابدی هستید کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو زده به خواب رو نمیشه بیدار کرد به هر حال تاریخ قضاوت خواهد کرد بعد از جا افتادن این ارز های دیجیتال(دوباره بگو این دنیایی فانتزیه و واقعی نیست) درباره کسایی حرف میزنن که چقدر سنگ انداختن جلوی ای مردم چقدر گرون کردن چقدر زیراب زدن چقدر توهین کردن

ویرایش شده توسط YUNKI
اصلاح کملات توهین امیز
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

خب انگشت اتهام هم بگیرید اصلا برید زیراب ماینر هارو هم بزنید واقعیت اینه ارز دیجیتال خیلی از گیمینگ مهمتر هست چون زندگی خیلی ها باهاش داره میچرخه و صرفا سرگرمی نیست

نمیتونی بازی کنی زندگیت به گند کشیده میشه "؟ واقعا؟

اینهمه ادم فهمیدن با ارز دیجیتال چقدر از مشکلات بشر حل میشه و هرچقدر از خوبی هاش بگیم کم نگفتیم نشون میده داره زندگی میلیون ها نفر رو بیگاری کشیدن واسه یه لقمه نون بخور نمیر واسه گرفتار سیستم های اداری سنتی بهبود میبخشه یعنی این مهم نیست ولی چون گیمر ها بصورت موقت کارت دستشون نمیرسه این خیلی بده اره؟ یعنی همه این ها بره رو هوا تا شما بتونی گیم بزنی؟

قبلش وضعیت عالی بود؟ کارت 4 تومنی رو سه برابر بهت میدادن عالی بود؟

حالا ماینر ها شدن ادن بد ها؟ به لطف همین ماینر ها امنیت شبکه داره حفظ میشه بجای اینکه به اون فیات(ارز های بی پشتوانه رایج ) بیاید ببینید ارز دیجیتال چه چیزی .اسه گفتن داره اینقدر مثل بچه ها نیاید مارو مقصر بدونید بدبختی های دنیا و گرفتاری ها فراتر از گرون شدن کارت گرافیکه دارم از مشکلات اساسی جهان حرف میزنیم افرادی هم که ازش سود میبرن از ارز دیجیتال میترسن شما هم در خواب ابدی هستید کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد کسی که خودشو زده به خواب رو نمیشه بیدار کرد به هر حال تاریخ قضاوت خواهد کرد بعد از جا افتادن این ارز های دیجیتال(دوباره بگو این دنیایی فانتزیه و واقعی نیست) درباره کسایی حرف میزنن که چقدر سنگ انداختن جلوی ای مردم چقدر گرون کردن چقدر زیراب زدن چقدر توهین کردن

الکی سفسطه نکن بلکه انگشت اتهام به سمت تو میگیرم لازم نکرده پشت سر گیمرا قایم شی فقط گیمر ها نیستن که تحت فشارن اونی که کارش رندرینگه چی ؟ اونی که اموزشگاه داره چی ؟ اونی که ارش خرید و فروش قطعات هست چی ؟ و هزاران مشاغل دیگه که چه مستقیم چه غیر مستقیم با صنعت الکترونیک سروکار داره امثال تو به گند کشیدید

از کی تاحالا کار کردن و با زحمت پول در اوردن شده بیگاری ؟؟؟ از ابتدای خلقت همین بوده - هیچ کاری بدون زحمت نبوده و پول دراوردن از ابتدای خلقت سخت بوده و با زحمت به دست میومده نه نفس کشیدن 

من امثال تورو خوب میشناسم تو و امثال تو همونی هستین که دنبال درامد بیشتر بدون زحمت هستین!!!! و این واقعیت ماینه حالا چه بخوایی چه نخوایی اصل موضوع نمیتونی که از زیرش دربری 

جواب سوالمو ندادی توی بلاد کافر چرا باید یه کارت 800 دلاری قیمت بخوره 2000 دلار ؟ چرا قطعاتی که مستقیم با صنعت ماین در ارتباط هستن باید توی کل دنیا یهو کمیاب بشن ؟ 

و یک سوال اصلی چرا به بواسطه یکی مثل تو که ادعا میکنی ماین هزاران فایده داره باید قطعات کمیاب بشه که بقیه نتونن به صورت مساوی از قطعات الکترونیک با قیمت واقعیش بهره مند بشن ؟ 

چرا الان یه خانواده بخواد یه کامپیوتر بخره باید ده برابر بیشتر از ارزش واقعی اون پول بپردازه ؟

جواب این سوالا دادی که میشینیم بیشتر بحث میکنیم ندادی و چرتو پرت تحویل دادی یا خواستی سفسطه کنی دیگه باهات بحث نمیکنم 

در ضمن بچه هم خودتی 

ویرایش شده توسط Amirhossein Azimi
  • لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

الکی سفسطه نکن بلکه انگشت اتهام به سمت تو میگیرم لازم نکرده پشت سر گیمرا قایم شی فقط گیمر ها نیستن که تحت فشارن اونی که کارش رندرینگه چی ؟ اونی که اموزشگاه داره چی ؟ اونی که ارش خرید و فروش قطعات هست چی ؟ و هزاران مشاغل دیگه که چه مستقیم چه غیر مستقیم با صنعت الکترونیک سروکار داره امثال تو به گند کشیدید

از کی تاحالا کار کردن و با زحمت پول در اوردن شده بیگاری ؟؟؟ از ابتدای خلقت همین بوده - هیچ کاری بدون زحمت نبوده و پول دراوردن از ابتدای خلقت سخت بوده و با زحمت به دست میومده نه نفس کشیدن 

من امثال تورو خوب میشناسم تو و امثال تو همونی هستین که دنبال درامد بیشتر بدون زحمت هستین!!!! و این واقعیت ماینه حالا چه بخوایی چه نخوایی اصل موضوع نمیتونی که از زیرش دربری 

جواب سوالمو ندادی توی بلاد کافر چرا باید یه کارت 800 دلاری قیمت بخوره 2000 دلار ؟ چرا قطعاتی که مستقیم با صنعت ماین در ارتباط هستن باید توی کل دنیا یهم کمیاب بشن ؟ 

و یک سوال اصلی چرا به بواسطه یکی مثل تو که ادعا میکنی ماین هزاران فایده داره باید قطعات کمیاب بشه که بقیه نتونن به صورت مساوی از قطعات الکترونیک بهره مند بشن ؟ 

چرا الان یه خانواده بخواد یه کامپیوتر بخره باید ده برابر بیشتر از ارزش واقعی اون پول بپردازه ؟

جواب این سوالا دادی که میشینیم بیشتر بحث میکنیم ندادی و چرتو پرت تحویل دادی یا خواستی سفسطه کنی دیگه باهات بحث نمیکنم 

در ضمن بچه هم خودتی 

من به مشکلات عمیقتر نگاه میکنم نه اینکه یه نفر بخواد واسه خونواده سیستم بخره یا معامله کنه

امثال ماهم حق خرید دارن برو اون قانون نانوشته رو بیار که گفته ماینر ها نباید کارت گرافیک بخرن یا تعداد زیاد بخرن

فعلا که کرونا هست نمیدونم این شرکت ها دقیقا میخوان با چه تراکم انسانی کار کنن که به بهانه کرونا تراشه نمیسازن ولی هر موقع وضع بهتر شد قیمت ها بهتر میشه

اونوقت اون دسته افراد هم میتونن سیستم بخرن

دقیقا حرف شما اینه باید چرخ اقتصاد متوقف بشه چون ارز دیجیتال اقتصاد جدید هست و چه بخواهید چه نخواهید این اتفاق میفته و مجبور به استفاده هم میشید اون موقع ماینر ها کسایی هستن که شبکه رو حفظ میکنن

ابته رفته رفته محبوبیت اثبات کار کم خواهد شد و شما هم به کارت های نازنین تون میرسید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

من به مشکلات عمیقتر نگاه میکنم نه اینکه یه نفر بخواد واسه خونواده سیستم بخره یا معامله کنه

امثال ماهم حق خرید دارن برو اون قانون نانوشته رو بیار که گفته ماینر ها نباید کارت گرافیک بخرن یا تعداد زیاد بخرن

فعلا که کرونا هست نمیدونم این شرکت ها دقیقا میخوان با چه تراکم انسانی کار کنن که به بهانه کرونا تراشه نمیسازن ولی هر موقع وضع بهتر شد قیمت ها بهتر میشه

اونوقت اون دسته افراد هم میتونن سیستم بخرن

دقیقا حرف شما اینه باید چرخ اقتصاد متوقف بشه چون ارز دیجیتال اقتصاد جدید هست و چه بخواهید چه نخواهید این اتفاق میفته و مجبور به استفاده هم میشید اون موقع ماینر ها کسایی هستن که شبکه رو حفظ میکنن

ابته رفته رفته محبوبیت اثبات کار کم خواهد شد و شما هم به کارت های نازنین تون میرسید

به مشکلات عمیق تر ؟ کدوم مشکلات عمیقتر ؟اون مشکلات عمیقتر شما مهم تره یا نابود شدن کسب کار هموطانات ؟ کدوم یکی مهتره ؟ 

امثال تو بله که حق خرید دارن اما نه به قیمت بهم زدن بازار و نایاب کردن اجناس در بازار همونطور که تو حق خرید داری یکی دیگه هم حق داره ولی وقتی تو بهم بزنی جو بازار با خرید بالا که منجر به کمبود قطعات و بالا رفتن باقیمانده قطعات بشه کی همچین حقیو بهت داده ؟

هیچ مدرکی دال بر اینکه شرکت های تولید کننده قطعات تراشه نمیسازن به بهانه کورونا وجود نداره چون اگر نسازن خودشون ورشکست میشن و بازار به رقباشون میبازن پس این حرف به هیچ عنوان صحت نداره ! به هیچ عنوان وضع موجو بهتر نمیشه و نخواد هم شد مگه توی این سه سال از 96 تا الان بهتر شده وضعیت ؟

اصن چرا توی همین وضعیت فعلی باید بیشتر قطعات توسط ماینر ها خریداری بشه که بقیه مردم نتونن خریداری کنن یا اگر خواستن خرید کنن با قیمت های گزاف بهاشو بپردازن ؟ روی چه حسابی شما میگی نوبت تایین میکنید ؟

چرخ اقتصاد اگر هم متوقف بشه هم مطمعن باش بازم به خودتون برمیگرده چون خیلی از کسب و کار ها توسط یکی مثل تو داره نابود میشه توی همین انجمن یامدمه چند نفر دیدم که مغازه های خدمات کامپیوتریشون تعطیل کردن چونکه دخل و خرج با هم نمیخوند ؟ البته که این بلا سر دوستان منصف اومد (همونایی که بعد گران شدن قطعات بازم اجناس انبارشونو به قیمت خرید قبل فروختن نه اونا دوستانی که با جو بازار جلو رفتن )

الان کسب و کار این دوستان از بین رفته از مزایا ماینه یا معایبش ؟ الان این دوستان ضرر کردن بخاطر منفعت شما ها چه جوابی میخوایی بدی ؟

ماینر ها هیچ جای شبکه نه حفظ کردن و نه میتونن حفظ کنن این خط و این نشان چون مبحث ماین کردن که به این یکی دوسال برنمیگرده که کم کمش از 10 سال پیش بوده یا حتی بیشترش پس نشون میده ناتوان هست در این قضیه 

جمله اخر منکه توی این سه سال اخیر فقط بدتر شدن اوضاع میبینم نه فقط من خیلی دیگه از دوستان دیگه هم تایپیک های اینچنینی زدن و خواستار پاسش و  راه حل شدن ولی نتیجه ای حاصل نشد 

یه جمله ای هست خیلی معروفه پارسال برای ابو برق مجانی امثال برای پول مجانی 

اسم ها فقط عوض شدن بقیش شکل همونه 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

به مشکلات عمیق تر ؟ کدوم مشکلات عمیقتر ؟اون مشکلات عمیقتر شما مهم تره یا نابود شدن کسب کار هموطانات ؟ کدوم یکی مهتره ؟ 

امثال تو بله که حق خرید دارن اما نه به قیمت بهم زدن بازار و نایاب کردن اجناس در بازار همونطور که تو حق خرید داری یکی دیگه هم حق داره ولی وقتی تو بهم بزنی جو بازار با خرید بالا که منجر به کمبود قطعات و بالا رفتن باقیمانده قطعات بشه کی همچین حقیو بهت داده ؟

هیچ مدرکی دال بر اینکه شرکت های تولید کننده قطعات تراشه نمیسازن به بهانه کورونا وجود نداره چون اگر نسازن خودشون ورشکست میشن و بازار به رقباشون میبازن پس این حرف به هیچ عنوان صحت نداره ! به هیچ عنوان وضع موجو بهتر نمیشه و نخواد هم شد مگه توی این سه سال از 96 تا الان بهتر شده وضعیت ؟

اصن چرا توی همین وضعیت فعلی باید بیشتر قطعات توسط ماینر ها خریداری بشه که بقیه مردم نتونن خریداری کنن یا اگر خواستن خرید کنن با قیمت های گزاف بهاشو بپردازن ؟ روی چه حسابی شما میگی نوبت تایین میکنید ؟

چرخ اقتصاد اگر هم متوقف بشه هم مطمعن باش بازم به خودتون برمیگرده چون خیلی از کسب و کار ها توسط یکی مثل تو داره نابود میشه توی همین انجمن یامدمه چند نفر دیدم که مغازه های خدمات کامپیوتریشون تعطیل کردن چونکه دخل و خرج با هم نمیخوند ؟ البته که این بلا سر دوستان منصف اومد (همونایی که بعد گران شدن قطعات بازم اجناس انبارشونو به قیمت خرید قبل فروختن نه اونا دوستانی که با جو بازار جلو رفتن )

الان کسب و کار این دوستان از بین رفته از مزایا ماینه یا معایبش ؟ الان این دوستان ضرر کردن بخاطر منفعت شما ها چه جوابی میخوایی بدی ؟

ماینر ها هیچ جای شبکه نه حفظ کردن و نه میتونن حفظ کنن این خط و این نشان چون مبحث ماین کردن که به این یکی دوسال برنمیگرده که کم کمش از 10 سال پیش بوده یا حتی بیشترش پس نشون میده ناتوان هست در این قضیه 

جمله اخر منکه توی این سه سال اخیر فقط بدتر شدن اوضاع میبینم نه فقط من خیلی دیگه از دوستان دیگه هم تایپیک های اینچنینی زدن و خواستار پاسش و  راه حل شدن ولی نتیجه ای حاصل نشد 

یه جمله ای هست خیلی معروفه پارسال برای ابو برق مجانی امثال برای پول مجانی 

اسم ها فقط عوض شدن بقیش شکل همونه 

فکر میکنی من به هموطنام فکر نمیکنم دادم بهت میگم که ما هزار مشکل داریم و این مشکلات رو عده ای بر ما تحمیل میکنن که قدرتشونو از چاپ پول مفت میگیرن و با اون پول هزاران ساله بر ما حکومت میکننن مشکل فقط کساد شدن کسبو کار یه عده افراد نیست جصوله نوشتن نیست خودت میدونی دارم از تمام مشکلت حرف میزنم ولی ارز دیجیتال این نشکلات رو نداره خبری از پول بی پشتوانه نیست شفافیت بالا وجود داره و امکان تقلب درش نیست این در دراز مدت اکثر مشکلات رو حل میکنه و خب همیشه قرار نیست با کرات گرافیک ماین کنیم بلارخه یه روز اثبات کار به کلی از بین میره بجز بیت کوین که اون ربطی که گرافیک های شما نداره

اگر حرفت اینه نابود شدن کریپتو=بهتر شدن وضعیت این راه نیست باید صبر کنی هیچ رایه ازین بهتر نیست دنبال اینکه فلان ارز اپدیت واسش بیاد نشه ماینش کرد یهو از اسمون جادو بشه کریپتو از بین بره نت داخلی بشه نباش نت داخلش شد همونطور که گرافیک وارد کردن دیش استارلینک رو وارد میکننن استارلینک از بین رفت یه ارز میسازن که اینرتنت هم بیفته دست ماینر ها برق رو قطع کردن مردم خودشون پنل میزنن ازین فکرا با خودت نکن دلت رو خوش نکن اینکارا فقط باعث اسیب بیشتر به مردم هم خودئتون هم ماینر ها میشه و وضع رو بدتر میکنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

دوستان لطفا اگر بحث می‌کنیم با الفاظ درست دیگران رو خطاب کنیم

بحث کردن بد نیست، منتها این بحث کردن نباید به توهین کردن ختم بشه

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

دوستان لطفا اگر بحث می‌کنیم با الفاظ درست دیگران رو خطاب کنیم

بحث کردن بد نیست، منتها این بحث کردن نباید به توهین کردن ختم بشه

🌹

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

فکر میکنی من به هموطنام فکر نمیکنم دادم بهت میگم که ما هزار مشکل داریم و این مشکلات رو عده ای بر ما تحمیل میکنن که قدرتشونو از چاپ پول مفت میگیرن و با اون پول هزاران ساله بر ما حکومت میکننن مشکل فقط کساد شدن کسبو کار یه عده افراد نیست جصوله نوشتن نیست خودت میدونی دارم از تمام مشکلت حرف میزنم ولی ارز دیجیتال این نشکلات رو نداره خبری از پول بی پشتوانه نیست شفافیت بالا وجود داره و امکان تقلب درش نیست این در دراز مدت اکثر مشکلات رو حل میکنه و خب همیشه قرار نیست با کرات گرافیک ماین کنیم بلارخه یه روز اثبات کار به کلی از بین میره بجز بیت کوین که اون ربطی که گرافیک های شما نداره

اگر حرفت اینه نابود شدن کریپتو=بهتر شدن وضعیت این راه نیست باید صبر کنی هیچ رایه ازین بهتر نیست دنبال اینکه فلان ارز اپدیت واسش بیاد نشه ماینش کرد یهو از اسمون جادو بشه کریپتو از بین بره نت داخلی بشه نباش نت داخلش شد همونطور که گرافیک وارد کردن دیش استارلینک رو وارد میکننن استارلینک از بین رفت یه ارز میسازن که اینرتنت هم بیفته دست ماینر ها برق رو قطع کردن مردم خودشون پنل میزنن ازین فکرا با خودت نکن دلت رو خوش نکن اینکارا فقط باعث اسیب بیشتر به مردم هم خودئتون هم ماینر ها میشه و وضع رو بدتر میکنه

همه حرفاتو فاکتور بگیرم چنتا نکته میمونه ! 

چرا ما باید صبر کنیم تا اوضاع بهتر بشه ؟ مگه صبر کردن ما تو این سه سال نتیجه ای هم داشته ؟ 

مبحث بعدی من نیاز نیست دلمو خوش کنم به چیزی تونستن گرافیک وارد کنن خوشا به حالشون اگر میتونستن که با این کمیابی الان مواجه نمیشیدم 

خوشا به حالشون اگر تونستن با پنل برق مرود نیازشون تولید کنن فعلا که هرکدومتون دنبال یه سوله میگیردین برای برق مفت صنعتی 

تونستن برن ماینرا اینترنت بگیرن دستشون فعلا که همچین خبری نیست اگر میتونستن از اون 10 سال پیش تا الان باید اینکارو میکردن 

قشر شما ها به من و خیلی های دیگه لطمه زدید نوبتی هم باشه حالا نوبت شماهاست 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

همه حرفاتو فاکتور بگیرم چنتا نکته میمونه ! 

چرا ما باید صبر کنیم تا اوضاع بهتر بشه ؟ مگه صبر کردن ما تو این سه سال نتیجه ای هم داشته ؟ 

مبحث بعدی من نیاز نیست دلمو خوش کنم به چیزی تونستن گرافیک وارد کنن خوشا به حالشون اگر میتونستن که با این کمیابی الان مواجه نمیشیدم 

خوشا به حالشون اگر تونستن با پنل برق مرود نیازشون تولید کنن فعلا که هرکدومتون دنبال یه سوله میگیردین برای برق مفت صنعتی 

تونستن برن ماینرا اینترنت بگیرن دستشون فعلا که همچین خبری نیست اگر میتونستن از اون 10 سال پیش تا الان باید اینکارو میکردن 

قشر شما ها به من و خیلی های دیگه لطمه زدید نوبتی هم باشه حالا نوبت شماهاست 

حرفایی که باید میزدیم زده شد وقتی که موقعش برسه روشن خواهد شد چی درست بوده و چی غلط

تا اون موقع هم هر اسمی میخوای روی من بزار

ولی سود این حرفارو و اخلاف های بین من و تورو کس دیگه ای میبره غم و غصشو من و تو میبریم در اینجا هم قصد قایم شدن پشت کسی یا مقایسه کردن یا چسبوندن خوئم به کسی رو نداشتم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

دوستان این قیمتا چه ربطی به ماینر داره کشورای دیگه هم این همه ماینر دارن کجا این قیمتا رو دارن؟ کی میخواید واقعیت ها رو درک کنید؟؟

بنده ماینر نیستم اما ارز های دیجیتال رو خرید و فروش میکنم

سال بعد نهایتا ۲ سال بعدش دلار ۲۵ بمونه بعدش باز مثل سالای قبل حداقل ۴ برابر میشه یکی از بهترین راه های حفظ سرمایه همین ارزهای دیجیتال

مطمئنم باشید بیت کوین هیچ وقت نابود نمیشه بلکه آینده تو همین ارز های دیجیتال

شما از دنیا بیخبری برادر. یه سر به آمازون بزن، بهم نشون بده یه گرافیک 3090 و یا 3080 موجوده و به قیمت MSRP فروش میره.

در خارج هم باشی آنلاین که هیچی گیرت نمیاد، باید حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنی، و اسم نویسی کنی بعد از چند هفته موجودی اومد صدات می کنند و یا در صفهای طولانی وایسی یه گرافیکی گیرت بیاد، حالا نه اونی که میخوای ولی هرچی رسید بهت. این تنها حالتیه که گرافیک ممکنه گیرت بیاد نزدیک قیمت MSRP، در غیر این صورت، این قیمت هایی که میبینی توی ایران همینها تو خارج هم به همین گرونی هست. منتها اونها توانایی خرید دارند، ما تو ایران توانایی خرید نداریم.

در 11 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود دوست عزیز 

انتظاری داری برادر من، اولا مگه گیمر ها "یک قشر" تعریف شده هستند؟ مثلا مثل کارگران یا معدن کاران، که انتظار داشته باشید کسی ازشون حمایت کنه؟ نه، گیمر هر کسی میتونه باشه. پس ما اصلا قشر تعریف شده ای به نام گیمر نداریم. غیر از همین جماعت سخت افزاری که دور هم جمع میشیم بر مبنای علاقه هامون به گیم، سخت افزار، اورکلاک و غیرو.

این از این، دوما، مگه انویدیا و AMD از گیمر ها حمایتی کردند؟ که انتظار دارید کس دیگری بکنه؟

یعنی گیمر ها این همه سال پول ریختن تو جیب AMD و Nvidia که اونها الان شدن غول، همین 2 تا غول که سالها پولشون و نونشون از گیمر ها بوده، الان تمام قد پشت ماینر ها دراومدن. چون پولدارن و اون شرکت ها هم دنبال پول هستند.

این یعنی تیر خلاص به گیمینگ، چون اونی که باید از مشتری های ثابتش مراقبت کنه - هیچ کاری نمی کنه، و رفته سراغ مشتری فصلی و پولدار (ماینر ها)، دیگه چه انتظاری از بقیه داری؟

این موضوع ماینینگ یک مشکل فراگیر و جهانی است، تو خارجش هم همه موندن با ماینر ها چیکار کنند، وای به حال مملکت ول بشو ایران که هرکی هرکیه. شما نگاه کن زنجیره توزیع گرافیک به خاطر ماینینگ جر خورده از وسط. هنوز RTX 3060 رونمایی جهانی نشده بود، هنوز انویدیا براش درایور نساخته بود که 3 تا دست دومش توی اوکراین داشت فروخته می شد! یعنی ماینر پول داده به توزیع کننده، قبل از اجازه توزیع جهانی گرافیک رو داده به طرف، تست کرده، خوشش نیومده، پس داده به مغازه برای فروش!!!! اصلا همچین بلبشویی توی تاریخ فن آوری ما نداشتیم.

الان اینتل اومده گفته آقاااا، تا 30 مارچ حق ندارید هیچ آماری از پردازنده های نسل 11 ارائه بدین، بعدش توی آلمان!!!! راحت دارن 11700K میفروشن به خلق الله!! این یعنی ماینر ها چنان چرخه توزیع قطعات رو مورد عنایت قرار دادن، که گرافیک های تولیدی 99 درصدش مستقیم میره برای ماینر ها - این هیچ - تازه اون وسط پردازنده های اینتل رو هم بی اجازه برمیدارن میفروشن. دیگه هر کی هر کی بودن چه شکلیه؟ به هم خوردن این سیستم چطوری باید باشه که متوجه بشید چه بلایی ماینینگ سر همه دنیا آورده. نه فقط ایران.

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

انتظاری داری برادر من، اولا مگه گیمر ها "یک قشر" تعریف شده هستند؟ مثلا مثل کارگران یا معدن کاران، که انتظار داشته باشید کسی ازشون حمایت کنه؟ نه، گیمر هر کسی میتونه باشه. پس ما اصلا قشر تعریف شده ای به نام گیمر نداریم. غیر از همین جماعت سخت افزاری که دور هم جمع میشیم بر مبنای علاقه هامون به گیم، سخت افزار، اورکلاک و غیرو.

این از این، دوما، مگه انویدیا و AMD از گیمر ها حمایتی کردند؟ که انتظار دارید کس دیگری بکنه؟

یعنی گیمر ها این همه سال پول ریختن تو جیب AMD و Nvidia که اونها الان شدن غول، همین 2 تا غول که سالها پولشون و نونشون از گیمر ها بوده، الان تمام قد پشت ماینر ها دراومدن. چون پولدارن و اون شرکت ها هم دنبال پول هستند.

این یعنی تیر خلاص به گیمینگ، چون اونی که باید از مشتری های ثابتش مراقبت کنه - هیچ کاری نمی کنه، و رفته سراغ مشتری فصلی و پولدار (ماینر ها)، دیگه چه انتظاری از بقیه داری؟

این موضوع ماینینگ یک مشکل فراگیر و جهانی است، تو خارجش هم همه موندن با ماینر ها چیکار کنند، وای به حال مملکت ول بشو ایران که هرکی هرکیه. شما نگاه کن زنجیره توزیع گرافیک به خاطر ماینینگ جر خورده از وسط. هنوز RTX 3060 رونمایی جهانی نشده بود، هنوز انویدیا براش درایور نساخته بود که 3 تا دست دومش توی اوکراین داشت فروخته می شد! یعنی ماینر پول داده به توزیع کننده، قبل از اجازه توزیع جهانی گرافیک رو داده به طرف، تست کرده، خوشش نیومده، پس داده به مغازه برای فروش!!!! اصلا همچین بلبشویی توی تاریخ فن آوری ما نداشتیم.

الان اینتل اومده گفته آقاااا، تا 30 مارچ حق ندارید هیچ آماری از پردازنده های نسل 11 ارائه بدین، بعدش توی آلمان!!!! راحت دارن 11700K میفروشن به خلق الله!! این یعنی ماینر ها چنان چرخه توزیع قطعات رو مورد عنایت قرار دادن، که گرافیک های تولیدی 99 درصدش مستقیم میره برای ماینر ها - این هیچ - تازه اون وسط پردازنده های اینتل رو هم بی اجازه برمیدارن میفروشن. دیگه هر کی هر کی بودن چه شکلیه؟ به هم خوردن این سیستم چطوری باید باشه که متوجه بشید چه بلایی ماینینگ سر همه دنیا آورده. نه فقط ایران.

این شد حرف حساب 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

شما از دنیا بیخبری برادر. یه سر به آمازون بزن، بهم نشون بده یه گرافیک 3090 و یا 3080 موجوده و به قیمت MSRP فروش میره.

در خارج هم باشی آنلاین که هیچی گیرت نمیاد، باید حضوری به فروشگاه ها مراجعه کنی، و اسم نویسی کنی بعد از چند هفته موجودی اومد صدات می کنند و یا در صفهای طولانی وایسی یه گرافیکی گیرت بیاد، حالا نه اونی که میخوای ولی هرچی رسید بهت. این تنها حالتیه که گرافیک ممکنه گیرت بیاد نزدیک قیمت MSRP، در غیر این صورت، این قیمت هایی که میبینی توی ایران همینها تو خارج هم به همین گرونی هست. منتها اونها توانایی خرید دارند، ما تو ایران توانایی خرید نداریم.

والا من از سیستم آمازون سر در نمیارم ولی همین سایت علی بابا یه سر به قیمتاش بزنید نسل های 2000 و 1000 قیمتاشون معقول 

درسته که با فروش عمده این قیمتا رو میدن ولی خب وارد کننده ها هم عمده میارن دیگه!

حالا من از خارجیا هم سوال میکنم ولی بعید میدونم هیچ کجای دنیا مثل ایران قیمت گذاری کرده باشن

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بنظر من ماینینگ بزودی اقتصاد دنیا رو تخریب میکنه

ارزش بر پایه هیچ!!! بهم خوردن نظم بازار و دلالی سر قطعاتی که الان باید دور ریخته بشن. این وسط فقط $$$$$ مهمه

طبق روال گذشته کارت تولید 2 سال منسوخه ولی rx580 رو تا 24 میلیون فروختن!!!!!!!!!!!!

جهت اطلاع ماینینگ 4 سال خواب بود خودتون میدونید چرا اگه نفهمیدید فاصله سالهای 2016-2020 رو مجدد مرور کنید

• لایک 3
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماینینگ دیگه از بین نمیره و همه چی رو تغیر میده بزودی
صنعت گیم و قطعه سازی هم بزودی راه خودشو پیدا میکنه توی این گیر و دار ماین و این مسائل
خوشبحال اونها که دستی دارن در این موضوع
هر کسی میتونه ورود کنه

• لایک 4
لینک به دیدگاه

پاورهای کورسیر، کولر مستر و ایسوس 850 وات پلاتینیوم رو میشه از خارج با نصف این قیمت وارد کرد.

دلیل نداره تولیده کننده که فکر کرده سرگردنه هست هر قیمت برای جنسی که ادعا میکنه تولید داخل هست بذاره و ملت هم بخرند!

نظارت نیست، برخورد هم نیست و گرنه جرئت نمیکردند از این آب گل آلود اینجوری ماهی بگیرند!

پاییز 97 پاور 850 وات گرین او سی پی تی با 10 سال گارانتی اکبند 570 هزار تومان بود.

چی با خودشون فکر کرده اند که همون رو گذاشته اند الان 20 میلیون تومان؟!

حدود چهل برابر؟؟؟؟!

یه شکایت دسته جمعی به تعزیرات حکومتی نسخه شون رو میپیچه و یاد میگیرند اینجوری کم فروشی و گرون فروشی نکنند!

• لایک 4
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، KoenigTiger گفته است :

یه شکایت دسته جمعی به تعزیرات حکومتی نسخه شون رو میپیچه و یاد میگیرند اینجوری کم فروشی و گرون فروشی نکنند!

عه! پسر یعنی اگر به تعزیرات بگیم سال 97 قیمت خونه، ماشین، دلار، طلا، وسایل خونه مثل لباسشویی، یخچال، اجاق گاز، ساعت، قطعات کامپیوتر، مرغ، گوشت، میوه، آجیل، همه نسبت به امروز چند برابر ارزونتر بودن، میان نسخه همه اشون رو می پیچن؟؟ با تعزیرات دیگه همه چیز برمیگرده به همون قیمت ها؟ من سال 97 پردازنده 390 دلاری 8700K خریدم 1.750، یعنی بریم تعزیرات بگیم 390 دلار میشد 1.750.000 تومن، دیگه دوباره همه چیز به قیمت خودش برمی گرده؟

چرا به فکر ما نرسید.

• لایک 4
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

پاورهای کورسیر، کولر مستر و ایسوس 850 وات پلاتینیوم رو میشه از خارج با نصف این قیمت وارد کرد.

دلیل نداره تولیده کننده که فکر کرده سرگردنه هست هر قیمت برای جنسی که ادعا میکنه تولید داخل هست بذاره و ملت هم بخرند!

نظارت نیست، برخورد هم نیست و گرنه جرئت نمیکردند از این آب گل آلود اینجوری ماهی بگیرند!

پاییز 97 پاور 850 وات گرین او سی پی تی با 10 سال گارانتی اکبند 570 هزار تومان بود.

چی با خودشون فکر کرده اند که همون رو گذاشته اند الان 20 میلیون تومان؟!

حدود چهل برابر؟؟؟؟!

تعزیرات فقط زورش به ضعیفتر ها میرسه نه امثال گرین در ایران واسه هر دسته کالا یه مافیا داریم و کسایی که از کار سود میبرن همون کسایی هستن که گمرک رو بستن و جنس هارو نگه داشتن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://wheeltech.co/product/اکتان-بنزین/

Screenshot 2021-04-03 103507.jpg

ویرایش شده توسط Hassan.SK
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

عه! پسر یعنی اگر به تعزیرات بگیم سال 97 قیمت خونه، ماشین، دلار، طلا، وسایل خونه مثل لباسشویی، یخچال، اجاق گاز، ساعت، قطعات کامپیوتر، مرغ، گوشت، میوه، آجیل، همه نسبت به امروز چند برابر ارزونتر بودن، میان نسخه همه اشون رو می پیچن؟؟ با تعزیرات دیگه همه چیز برمیگرده به همون قیمت ها؟ من سال 97 پردازنده 390 دلاری 8700K خریدم 1.750، یعنی بریم تعزیرات بگیم 390 دلار میشد 1.750.000 تومن، دیگه دوباره همه چیز به قیمت خودش برمی گرده؟

چرا به فکر ما نرسید.

نیاز به تمسخر نیست.

اتفاقا میخواستم چند قلم از موارد مختلف من جمله زمین، سکه، مرغ و شتر رو مثال بزنم صرف نظر کردم گفتم دوستان متوجه میشن قطعا درصد تغییرات رو جز شما انگار.

2 برابر یعنی 100 درصد افزایش قیمت، 40 برابر یعنی 2000 درصد افزایش قیمت.

یه پاور که تولیده کننده مدعی تولید داخل بودنش هست، 40 برابر بشه یعنی 2000 درصد افزایش، به زبان ساده هم نوشتم برندهای مطرح تولید کننده ی پاور مثل ایسوس و کولرمستر و کورسیر و ... همون وات پاور پلاتینیوم رو میشه نهایت ازشون به قیمت 6 7 میلیون تومان تهیه کرد با احتساب دلاری 25 هزار هزینه حمل و ...!!! اونوقت پاور مثلاً ایرانی با همون وات 20 میلیون تومن؟

بسم الله کارت گرافیک 580 که اواسط سال 97 بوده 1.5 میلیون تومن الان 17 میلیون تومن میفروشند، حساب کتاب ساده ست، یعنی 12 برابر شده!! نه 40 برابر! تازه اون کارت گرافیک 580 تولید داخل نیست کسی هم توی بوق و کرنا نمیکنه تولید داخل تولید داخل!

حالا جای خوش نویسی و متلک انداختن به بنده بفرمایید چند قلم از موارد موجود 40 برابر شده قیمتشون که تولید داخل بوده باشه؟ 2000 درصد افزایش قیمت داشته باشه و تولید کننده مدعی باشه.

در ضمن مادامی که افرادی مثل شما جز مسخره کردن کار دیگه ای نکنند و یا بدتر خودشون عامل همین نابسامانی باشند، مملکت هیچ وقت روی خوشی رو نمیبینه.

گوجه ای که به فرض کیلویی 500 تومن بوده باشه الان 5000 تومان شده باشه یعنی 10 برابر!

بادومی که کیلویی 50 هزار تومان بوده باشه 97 و الان 400 هزار تومان شده باشه یعنی 8 برابر!

میگید خوراکی مثال نزن؟ چشم

دلار رو مثال بزنم؟ به فرض 3 هزار ت بوده باشه که نبوده و الان 30 هزار ت هم باشه که نیست یعنی 10 برابر!

کاغذ مثال نزنم؟ بسیارعالی

ترکیب هیدرولیک و ترمودینامیک و آیرودینامیک و ... رو مثال میزنم، پراید اگه 20 میلیون تومن بوده باشه اواسط 97 و به فرض الان 160 میلیون تومان باشه یعنی 8 برابر شده!

نَه 40 برابر!!!!!

از خوراکی تا کاغذ دلار و خودرو و کارت 580 و ... مثل زدم.

مادربوردی که 700 هزار تومن میخریدم، شما در نظر بگیرید 500 هزار تومن. چند روز پیش 4 میلیون تومن توی دیجیکالا دیدم، شما اصلا بگیرید 8 میلیون تومن!، با این فرضهای محال تازه میشه 20 برابر نه 40 برابر!

بهتر هست گول نزنیم خودمون رو.

یه موقع تورم هست، وضعیت اقتصادی خوب نیست، طبیعی هست ارزش پول ملی کاهش پیدا میکنه و این ریزش یه نسبت داره با ارزهای دیگه، مثلا ارزشش یک هفتم میشه، یا به اشتباه میگن ارزهای دیگه هفت برابر شده. و افزایش قیمت اقلامی که مستقیما به ارز خارجی مرتبط هستند کاملا طبیعی هست، به فرض تهیه اون اجناس با ارز آزاد! خب وارده کننده طبیعتاً به نرخ روز وارد میکنه و محاسبه میکنه (بگذریم که ارزهای خارجی پایین بیاد ادعا میکنن خرید قبل هست!)، اما این افزایشها نسبت معقولی داره با افت ارزش پول ملی، حتی اگه گردوی سر درخت رو که خاک مملکت، آب، کود و هوای مملکت رو استفاده میکنه تولیده کننده بیاد هفت برابر کنه بخاطر یک هفتم شدن ارزش ریال، شاید خرده ای بهش نشه گرفت.

یه جنس خارجی مثلا 7 برابر میشه، یکی 8 برابر، یه جنس داخلی و بیربط هم 10 برابر یکی دیگه هم 1.5 برابر یه چیز دیگه هم 3 برابر.

اساتید 40 برابر شدن قیمت یه پاور داخلی نمیجنگه با هیچ حساب و کتاب و عقل و منطقی! خصوصا وقتی محصولات رقبای خارجی اون کالای داخلی رو بشه به نرخ روز با یک پنجم یا یک چهارم قیمت تهیه کرد.

خودم از امارات پاور 850 وات کورسیر خریدم 3.5 میلیون تومن چند هفته ی پیش! با هزینه ی حمل و گمرکی و ... بگیرید 5 میلیون تومن. نه اصلا بگیرید 10 میلیون تومان، این کجا و پاور 850 وات 20 میلیونی گرین کجا؟!!

ویرایش شده توسط KoenigTiger
  • لایک 6
  • ممنونم 4
لینک به دیدگاه

نیاز به تمسخر نیست.

اتفاقا میخواستم چند قلم از موارد مختلف من جمله زمین، سکه، مرغ و شتر رو مثال بزنم صرف نظر کردم گفتم دوستان متوجه میشن قطعا درصد تغییرات رو جز شما انگار.

اینهایی که مثال زدین تولید High Power هست و از طریق واردات به کشور اومده؟

2 برابر یعنی 100 درصد افزایش قیمت، 40 برابر یعنی 2000 درصد افزایش قیمت.

دلار 2 برابر شده نسبت به سال 97؟ یا خونه 2 برابر شده؟

یه پاور که تولیده کننده مدعی تولید داخل بودنش هست،

گرین ادعا کرده اینو اون تولید کرده؟ شما یادت نمیاد، روز اولی که پاور های Overclocking Evo به دنیا اومد، مراسم تشکیل شد و خدمت جمیع مسلمانان توضیح داده شد که این پاور ها به سفارش گرین و تولید High Power چین است. این پاور ها تماما وارداتی است.

40 برابر بشه یعنی 2000 درصد افزایش، به زبان ساده هم نوشتم برندهای مطرح تولید کننده ی پاور مثل ایسوس و کولرمستر و کورسیر و ... همون وات پاور پلاتینیوم رو میشه نهایت ازشون به قیمت 6 7 میلیون تومان تهیه کرد با احتساب دلاری 25 هزار هزینه حمل و ...!!! اونوقت پاور مثلاً ایرانی با همون وات 20 میلیون تومن؟

پاور ایرانی کیلو چنده؟ پاور ایرانی چی هست؟ داریم توی یه فروم حرفه ای سخت افزاری صحبت می کنیم، کجای ایران اینقدر پیشرفته شده میتونه پاور پلاتینیومی تولید کنه؟ این پاور تولید High Power هست و تماما وارداتی است.

بسم الله کارت گرافیک 580 که اواسط سال 97 بوده 1.5 میلیون تومن الان 17 میلیون تومن میفروشند، حساب کتاب ساده ست، یعنی 12 برابر شده!! نه 40 برابر! تازه اون کارت گرافیک 580 تولید داخل نیست کسی هم توی بوق و کرنا نمیکنه تولید داخل تولید داخل!

کی گفته اینا تولید ایرانه؟ توی کدوم ریویو از این پاور ها اعلام شده OEM گرین هست؟ نه High Power؟

سال 1393 خود من خبرش رو توی سایت لیون گذاشتم، کل این پاور ها ساخت High Power است. از نسل اولش بگیر، تا همین نسل فعلی که OCDG است.

کارت گرافیکی هم که مثال زدین دلیلش گران فروشی نیست، دلیلش ماینینگه، اگر روزی روزگاری ماینینگ از بین بره، یا سقوط کنه، به همون نسبتی که اون گرافیک ارزون میشه، پاور های واتیج بالا هم ارزون میشن.

حالا جای خوش نویسی و متلک انداختن به بنده بفرمایید چند قلم از موارد موجود 40 برابر شده قیمتشون که تولید داخل بوده باشه؟ 2000 درصد افزایش قیمت داشته باشه و تولید کننده مدعی باشه.

داداش شما اول توضیح بده به عنوان یک ایرانی با چه اعتماد به سقفی تصور کردی کشورت توانایی تولید پاور در این سطح و استاندارد رو داره؟

در ضمن مادامی که افرادی مثل شما جز مسخره کردن کار دیگه ای نکنند و یا بدتر خودشون عامل همین نابسامانی باشند، مملکت هیچ وقت روی خوشی رو نمیبینه.

تعزیرات زیر مجموعه دولته، همین دولت دلار رو (به الاجبار) گرون کرده، بانک مرکزی همین دولت مسئول اصلی تاخیر و انباشتگی بیهوده کالاها در گمرکات و بالا آوردن هزینه ها در وارداته، روال دشوار و گران قیمت دریافت ارز، و پروسه واردات طولانی تحت نظارت همین دولته، بعدش شما انتظار داری، از کی به کی شکایت کنیم؟ بگیم گرونی که خود دولت مسببش هست، باعث گرونی شده؟ اونم پاور؟

مردم تو صف مرغ هستند، بعدش شما واسه قیمت پاور 850 واتی میخوای بری تعزیرات؟ داداش مگه قیمت مصوب وجود داره برای کالا های وارداتی غیر ضروری؟ مثلا دولت گفته پاور وارداتی واسه گیمر ها از دم دونه ای 4 میلیون؟ بعد حالا گرین میفروشه 20 میلیون که بری شکایت کنی؟

صحبت شما در مورد شکایت به تعزیرات برای قیمت پاور وارداتی که به خاطر ماینینگ گرون شده، خنده دار بود.

من قصد مسخره کردن نداشتم، بیشتر میخواستم متوجه بی فایده بودن پیشنهادی که دادین بشین. اما به هر شکل اگر از دستم ناراحت شدی عذر خواهی می کنم.

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

اینهایی که مثال زدین تولید High Power هست و از طریق واردات به کشور اومده؟

دلار 2 برابر شده نسبت به سال 97؟ یا خونه 2 برابر شده؟

گرین ادعا کرده اینو اون تولید کرده؟ شما یادت نمیاد، روز اولی که پاور های Overclocking Evo به دنیا اومد، مراسم تشکیل شد و خدمت جمیع مسلمانان توضیح داده شد که این پاور ها به سفارش گرین و تولید High Power چین است. این پاور ها تماما وارداتی است.

پاور ایرانی کیلو چنده؟ پاور ایرانی چی هست؟ داریم توی یه فروم حرفه ای سخت افزاری صحبت می کنیم، کجای ایران اینقدر پیشرفته شده میتونه پاور پلاتینیومی تولید کنه؟ این پاور تولید High Power هست و تماما وارداتی است.

کدوم احمقی گفته اینا تولید ایرانه؟

سال 1393 خود من خبرش رو توی سایت لیون گذاشتم، کل این پاور ها ساخت High Power است. از نسل اولش بگیر، تا همین نسل فعلی که OCDG است.

کارت گرافیکی هم که مثال زدین دلیلش گران فروشی نیست، دلیلش ماینینگه، اگر روزی روزگاری ماینینگ از بین بره، یا سقوط کنه، به همون نسبتی که اون گرافیک ارزون میشه، پاور های واتیج بالا هم ارزون میشن.

داداش شما اول توضیح بده به عنوان یک ایرانی با چه اعتماد به سقفی تصور کردی کشورت توانایی تولید پاور در این سطح و استاندارد رو داره؟

تعزیرات زیر مجموعه دولته، همین دولت دلار رو (به الاجبار) گرون کرده، بانک مرکزی همین دولت مسئول اصلی تاخیر و انباشتگی بیهوده کالاها در گمرکات و بالا آوردن هزینه ها در وارداته، روال دشوار و گران قیمت دریافت ارز، و پروسه واردات طولانی تحت نظارت همین دولته، بعدش شما انتظار داری، از کی به کی شکایت کنیم؟ بگیم گرونی که خود دولت مسببش هست، باعث گرونی شده؟ اونم پاور؟

مردم تو صف مرغ هستند، بعدش شما واسه قیمت پاور 850 واتی میخوای بری تعزیرات؟ داداش مگه قیمت مصوب وجود داره برای کالا های وارداتی غیر ضروری؟ مثلا دولت گفته پاور وارداتی واسه گیمر ها از دم دونه ای 4 میلیون؟ بعد حالا گرین میفروشه 20 میلیون که بری شکایت کنی؟

صحبت شما در مورد شکایت به تعزیرات برای قیمت پاور وارداتی که به خاطر ماینینگ گرون شده، خنده دار بود.

من مسخره نکردم.

من مثال ریاضی و عدد و رقم رو زدم که 2 برابر بشه قیمت کالایی یعنی 100 درصد افزایش، 40 برابر شدن یعنی 2000 درصد افزایش

بعد شما ریپلای میکنین اون جمله رو که دلار مگه 2 برابر شده؟ چه ربطی به هم داشتن؟ چجوری این منظور رو برداشت کردین؟!

همین بس که دیگه اصلا من پاسخی ندم.

بله مسخره نکردین و متلک ننداختین، داشتین انتقاد سازنده میکردین به عنوان ناظر یک انجمن حرفه ای! این ادبیات از ناظر همچین انجمنی بعید هست.

10 خط نوشتین که بگین تولید داخل نیست، قبول. حالا بفرمایید کدوم کالای خارجی 2000 درصد افزایش قیمت داشته که این 850 وات گرین بخواد 2000 درصد افزایش قیمتش منطقی باشه؟

درضمن من مثال مادربورد، گرافیک و ... هم زدم که هم جز قطعات کامپیوتری مرتبط هست هم تولید خارج.

پاور رو هم مثال زدم ولی گویا شما دوست نداشتین ببینین اون قسمت رو و سعی کردین مانور بدین روی بحث تولید داخل و خارج و بحث رو به حاشیه ببرین.

پاور مثال زدم از استاندارد گلد تا پلاتینیوم رو میشه از برندهای کورسیر و کولر مستر همین 850 وات 1000 وات حتی 1200 واتشون رو به قیمتی ارزونتر از 850 وات گرین وارد کرد قانونی و استفاده کرد!

بخاطر ماینینگ گرون شده؟ کارت گرافیک بخاطرش گرون نشده؟ مادربوردِ دقیقا ماینینگ گرون نشده؟

نخوندین گویا، بازم مینویسم شاید جای توجیه تیکه انداختن و مسخره کرده خوندینش این سری آقای ناظر!، مادربورد بی250 ایسوس مخصوص ماینینگ رو 1.5 میلیون تومن سال 97 میخریدیم این بورد تا 900 هزار تومان قیمتش اومد پایین تا الان که حدود 9 میلیون تومن هست، یعنی با ارفاق 9 برابر!

گرافیکی رو مثال زدم و میزنم که از قدیم بوده باشه نه 3070 3080 5700 6800 رو، 580 رو مثال زدم و میزنم، دقیق برای ماینینگ استفاده میشه، 1.5 میلیون بوده اواسط 97 الان با 17 میلیون تومن میشه تهیه کرد، یعنی حدود 12 برابر.

حالا شما بنویسید پاور گرین 40 برابر شده طبیعی و عادی هست، بخاطر ماینینگ 40 برابر شده! پاور کورسیر و کولر مستر 40 برابر نشده، گرافیک 580 40 برابر نشده، مادربورد ماینینگ 40 برابر نشده.

فقط پاور گرین 850 هست 40 برابر شدنش عادی و طبیعی هست. صحیح.

ویرایش شده توسط KoenigTiger
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...