رفتن به مطلب

اولین تجربه شخصی از کیس برند Cooler Master

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیزم - امیدوارم که در این دوران ناخوش حال‌تون خوش باشه :x

بعد از چند سالی استفاده از کیس Green Z4 بدون هیچ برنامه‌ی قبلی و هدف خاصی تصمیم به تعویض کیس گرفتم که خب با توجه به قیمت‌های فعلی و بودجه‌ی خودم انتخاب‌های زیادی پیش روم نداشتم. حقیقت این بود که چند وقت پیش برای یکی از دوستان یک کیس Cooler Master H500P Mesh White اسمبل کردم و می‌تونم بگم یکی از بهترین کیس‌هایی بود که اخیرا دیدم و اسمبل واقعا لذت‌بخشی داشت. بنابراین اولویت رو بر انتخاب یه کیس از کولرمستر قرار دادم.

خب با در نظر گرفتن اینکه کیس رو از برند کولرمستر تهیه کنم باز هم انتخاب‌هام محدودتر شدن :D در نهایت به ۳ مورد رسیدم که این‌ها بودن MS600 - NR600 - Q500L - در ابتدا که این مدل‌ها رو دیدم از خرید کیس بدون هدف و برنامه قبلی رسیدم به انتخاب یه مینی کیس تپل مپل  که خب از ریویوها و نقدهای موجود در یوتیوب به این نتیجه رسیدم افتضاح‌ترین انتخاب ممکن می‌تونه Q500L باشه که این مورد رو حذف کردم و موندم بین انتخاب MS600 و NR600 - بعد از دیدن نقدهای دیگه به شدت جذب طراحی MS600 شدم اما از طرفی رنگ‌هاش که فقط سفید و نقره‌ای بودن ناامیدم کردن چرا که تمام قطعات و حتی میزم مشکیه. همین شد که انتخاب نهاییم NR600 شد و رفتم سراغ نقد و بررسی‌های موجود و با دیدنشون باورم نمیشد این کیس با این طراحی عالی برای air-flow و داشتن ۴ سینی هارد ۳.۵ اینچی و ۵ سینی برای نصب اس‌اس‌دی یه کیس low-budget باشه.

اما خب نکته‌ای که بود و میشه گفت نکته مهمی هم بود طراحی کیس بود که نمی‌دونم چرا هر چی گالری تصاویر خود سایت سازنده رو نگاه می‌کردم جذبش نمی‌شدم. این شد که رفتم سراغ ویدیوهای build و ۲ تا ویدیو از کانال GearSeekers دیدم که واقعا جذب این کیس شدم و می‌تونم بگم الان که از نزدیک دیدمش به هیچ‌وجه از انتخابش پشیمون نیستم. در آخر رسیدم به مبحث شیرین خرید کیس که خب انتخاب‌های مثل لیون - ... و دیجی‌کالا رو داشتم که طبعا دیجی‌کالا گرون‌ترین بود اما اختلاف خیلی چشم‌گیر نبود و به خاطر ارسال اختصاصی خود دیجی‌کالا و رویه بازگشت کالا و همینطور ارسال رایگان برای کالاهای سنگین ترجیح دادم خرید رو از همونجا انجام بدم.

در ادامه یه خلاصه کوتاه از روند انتقال قطعات از Z4 به NR600 می‌گذارم که امیدوارم برای دوستان مفید و مورد پسند واقع بشه.

20210309_201625.thumb.jpg.0f359a4462c21a14591a66f0cadfe921.jpg  20210309_201707.thumb.jpg.30b59e83d9b5b5019b33d4b50dd6ba0d.jpg  20210309_201727.thumb.jpg.0c09c942625e933046c0b18fe799edca.jpg

تفاوت اندازه‌های هر ۲ کیس

بعد از اینکه مادربرد رو به همراه سی‌پی‌یو و رم‌ها منتقل کردم به کیس جدید رفتم سراغ پاور که فکر می‌کردم مثل کیس قبلی حسابی بخاطر کمبود جا دستم رو بند می‌کنه و با کلی مکافات باید کابل‌ها رو جا بدم کنار پاور که باز هم اصلا فکرش رو نمی‌کردم اینقدر قشنگ کابل‌ها کنار پاور بدون هیچ فشاری جا بگیرن. احتمالا یکی از دلایلش هم قابلیت جدا شدن یکی از پایه‌های سینی هاردها بود که خیلی کار رو راحت‌تر کرد - ۲ تا پیچ بالا بین سینی اس‌اس‌دی‌ها و ۲ تا هم زیر کیس بود که توی عکس‌های ادامه می‌تونید راحت‌تر ببینید.

20210309_215320.thumb.jpg.c3742413c1216ac119d57f1699797e60.jpg  20210309_215446.thumb.jpg.26c0cd17d11d53c3d7e0454d8730634c.jpg  20210309_220332.thumb.jpg.30b35027dc08191d1d89a744aa2f7ef7.jpg  20210309_220543.thumb.jpg.cd90a1d3b367bdfaee38cc313f0ef1ce.jpg

بعد از نصب پاور رفتم سراغ هاردها که بالاتر هم گفتم اصلا به ظاهر این کیس نمی‌خوره ولی ۴ تا هارد ۳.۵ اینچی رو تو خودش جا میده که میشه گفت یکی از دلایلش استفاده از این طراحی جالب برای براکت‌های هاردهاست که در زمان نصب شدنش فقط خود هارد فضا می‌گیره و دیگه فضای اضافه‌ای به کف براکت اختصاص داده نمیشه. یکی دیگه از هاردها هم با استفاده از این پیچ‌های جذاب که اصلا نمی‌دونم چی باید صداش کنم :D روی بدنه کیس نصب میشن که هیچ نیازی به پیچ کردن خاصی نیست و فقط باید ۴ تا پیچ مخصوصش رو به خود بدنه هارد یا اس‌اس‌دی نصب کنید. در ادامه سعی می‌کنم توی تصاویر این مواردی که گفتم رو بهتر توضیح بدم:

20210309_220843.thumb.jpg.a4edb503cb91190469991b477a696f9e.jpg  20210309_221421.thumb.jpg.ebd9d628cd243b31073982633549ea5d.jpg  20210309_221455.thumb.jpg.8698bd4f0ca6773b01c77d5e5ef31a2c.jpg

20210309_221900.thumb.jpg.bf96b407a7181f7690ce0e624b96afe6.jpg  20210309_222213.thumb.jpg.bde8279623971baf9a8d476963a486c6.jpg  20210309_222256.thumb.jpg.6cf256c3d00ef45729ed43e4b7c67cdd.jpg

البته نکته‌‌ای رو بگم که بر خلاف کیس قبلی یعنی Green Z4 این کیس به همراه ۲ فن از پیش نصب شده در بازار موجوده ولی بعد از نصب قطعات به این نتیجه رسیدم که اون ۵ فن نصب شده بر روی کیس قبلی به معنای واقعی کلمه هیچ نقش و کمک خاصی در خنک‌کنندگی ایفا نمی‌کنن. متاسفانه با توجه به اینکه منم آخر سال اقدام به خرید کیس کردم از روی بدشانسی یا به دلیل کمبود کالا نتونستم توی بازار یا فروشگاه‌های اینترنتی پک فن‌های کولرمستر رو پیدا کنم اما اگر بشه حتما در سال آینده قصد این رو دارم که ۲ پک ۳ تایی فن‌های ۱۲۰ تهیه کنم که مطمئنم نمای خیلی بهتری به ظاهر کیس میده. در آخر این شد نمای جلو و پشت بعد از نصب قطعات و کابل‌ کشی‌های پشت کیس:

20210309_235659.thumb.jpg.4ee25366e8a4e474e33d090009944998.jpg  20210309_234705.thumb.jpg.48650f97758c554e3a311166407e26ed.jpg

امیدوارم که این مطلب برای دوستان مفید واقع بشه و اگر سوالی هم بود حتما در خدمت‌تون خواهم بود :x

• لایک 20
  • ممنونم 9
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

بررسی شما به جرعت بهتر از بررسی های اکثر سایت ها بود... خیلی پر جزییات و دقیق باریکلا ! 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

بررسی شما به جرعت بهتر از بررسی های اکثر سایت ها بود... خیلی پر جزییات و دقیق باریکلا ! 

سلام دوست عزیزم

ممنونم از لطف‌تون :x

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Ruby گفته است :

سلام دوست عزیز مبارک باشه ، بررسی جامع و کامل تشکر. تست دمای هاردها رو بیزحمت میزارید.

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

مبارکتون باشه مرسی که تجربیاتتون رو به رایگان در اختیار بقیه دوستان قرار می دید

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

سلام دوست عزیز مبارک باشه ، بررسی جامع و کامل تشکر. تست دمای هاردها رو بیزحمت میزارید.

سلام احمد جان

ممنونم دوست عزیزم. خدمت شما:

02.thumb.png.41c6982dfe679863c71ee2631e3ccf10.png  03.thumb.png.08ef11ade6d62b5d57883b3e705d8a79.png  04.thumb.png.d1cb6725107344464d5c76d12ceca40b.png

در 8 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

مبارکتون باشه مرسی که تجربیاتتون رو به رایگان در اختیار بقیه دوستان قرار می دید

سلام دوست عزیزم

ممنون از لطف‌تون. خواهش می‌کنم امیدوارم که مفید واقع بشه برای دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

مبارکتون باشه,😍بررسی دقیق وریزی بود.

امیدوارم به خوبی استفاده کنید ولذتشو ببرید.👌

لینک به دیدگاه

مبارک باشه دوست عزیز، کیس زیبایی هست و بررسی کاملی ارائه دادید. 

و چه کار پسندیده ای که همه ی ما مثل شما با تحریم گرین، کاری کنیم این شرکت از اقدامات ناشایست اخیرش دست برداره.

لینک به دیدگاه

سلام.

مبارک باشه. سایز مادربردی که داخل کیس قرار گرفته چی هست و اینکه مشکلی از بابت قرار دادن مادربرد و همچنین مشکلی برای مدیریت کابل ها وجود نداشت؟ فضای کافی برای انجام اینکار وجود داره تا کابل ها جلوی بسته شدن درب پشت کیس رو نگیرند؟

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

سلام

مبارکتون باشه,😍بررسی دقیق وریزی بود.

امیدوارم به خوبی استفاده کنید ولذتشو ببرید.👌

سلام دوست عزیزم

ممنونم از لطف‌تون - امیدوارم مفید واقع شده باشه.

در 30 دقیقه قبل، Mreza123 گفته است :

مبارک باشه دوست عزیز، کیس زیبایی هست و بررسی کاملی ارائه دادید. 

و چه کار پسندیده ای که همه ی ما مثل شما با تحریم گرین، کاری کنیم این شرکت از اقدامات ناشایست اخیرش دست برداره.

سلام دوست عزیزم

واقعا ممنونم. بله کیس فوق‌العاده زیبایی هست. متاسفانه توی این مدت اخیر این شرکت خیلی از دوستان همین انجمن رو هم اذیت کرده بود و ترجیح رو بر این گذاشتم که دیگه هیچ کالایی از این برند تهیه نکنم.

در 7 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

مبارک باشه. سایز مادربردی که داخل کیس قرار گرفته چی هست و اینکه مشکلی از بابت قرار دادن مادربرد و همچنین مشکلی برای مدیریت کابل ها وجود نداشت؟ فضای کافی برای انجام اینکار وجود داره تا کابل ها جلوی بسته شدن درب پشت کیس رو نگیرند؟

سلام دوست عزیزم

ممنون از لطف‌تون. ببخشید که من این موارد رو فراموش کردم ذکر کنم.

مادربرد Asus Strix B450-F و سایز ATX هست. در مورد مدیریت کابل‌ها واقعا هیچ مشکلی وجود نداره که بخواد باعث جلوگیری از بسته شدن درب پشت کیس ایجاد کنه. توی عکس‌ آخر که از نمای پشت کیس گذاشتم سمت چپ و بالای هاردها یک سینی قرار داره که هم جای هارد چهارم هست هم برای مدیریت کابل و این بخش یه حالت خمیدگی به داخل داره که خب توی تصویر مشخص نیست و عمق بیشتری رو برای قرارگیری کابل‌ها در اون قسمت در اختیارتون قرار میده و مشکلی در بسته شدن درب کیس ندارید اما کابل ۲۴ پین پاور من یه مقدار تپلی هستش و کاملا به درب کیس می‌چسبه که البته اون دقیقا توی اون بخشی که گفتم قرار نمی‌گیره.

لینک به دیدگاه

مبارک باشه عزیز 
ممنون بابت اشتراک گذاری اطلاعات

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام جناب حسن زاده

مبارک باشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Ruby گفته است :

سلام دوست عزیزم

ممنون از لطف‌تون. ببخشید که من این موارد رو فراموش کردم ذکر کنم.

مادربرد Asus Strix B450-F و سایز ATX هست. در مورد مدیریت کابل‌ها واقعا هیچ مشکلی وجود نداره که بخواد باعث جلوگیری از بسته شدن درب پشت کیس ایجاد کنه. توی عکس‌ آخر که از نمای پشت کیس گذاشتم سمت چپ و بالای هاردها یک سینی قرار داره که هم جای هارد چهارم هست هم برای مدیریت کابل و این بخش یه حالت خمیدگی به داخل داره که خب توی تصویر مشخص نیست و عمق بیشتری رو برای قرارگیری کابل‌ها در اون قسمت در اختیارتون قرار میده و مشکلی در بسته شدن درب کیس ندارید اما کابل ۲۴ پین پاور من یه مقدار تپلی هستش و کاملا به درب کیس می‌چسبه که البته اون دقیقا توی اون بخشی که گفتم قرار نمی‌گیره.

سلام.

خواهش میکنم. وقتی میخواستید کابل های مربوط به کیس رو به مادربرد وصل کنید مشکلی وجود نداشت؟ چون این کیس مثل z4 مید تاور هست. و توی کیس z4 وقتی که میخوای کابل های مربوط به کیس رو به مادربرد های atx وصل کنی دچار مشکل میشی و کابل ها خیلی سخت از قسمت بالای پاور که دارای سوراخ هستند عبور میکنند.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Aydin گفته است :

مبارک باشه عزیز 
ممنون بابت اشتراک گذاری اطلاعات

سلام دوست عزیزم

خواهش می‌کنم. انجام وظیفه‌ست.

در 20 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سلام جناب حسن زاده

مبارک باشه

سلام حسن جان

ممنونم از لطفت دوست عزیزم

در 17 ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام.

خواهش میکنم. وقتی میخواستید کابل های مربوط به کیس رو به مادربرد وصل کنید مشکلی وجود نداشت؟ چون این کیس مثل z4 مید تاور هست. و توی کیس z4 وقتی که میخوای کابل های مربوط به کیس رو به مادربرد های atx وصل کنی دچار مشکل میشی و کابل ها خیلی سخت از قسمت بالای پاور که دارای سوراخ هستند عبور میکنند.

سلام مجدد خدمت دوست عزیزم

دقیقا این مشکلی که گفتید رو توی کیس Z4 داشتم ولی توی این کیس بخاطر برش‌‎های مناسبی که از پشت به جلوی کیس برای رد شدن کابل‌هایی مثل USB و ورودی هدست که بالای پاور قرار دارن هیچ مشکلی پیش نمیاد.

در 17 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

هر کی بگه کیس کولرمستر بده ، خدا سنگش میکنه.

زنده باد :D

لینک به دیدگاه

دوستانی که از محصولاتشون بررسی می گذارند گلی هستند از گلهای بهشت. واقعا دمتون گرم. بررسی جالبی بود.

لینک به دیدگاه

فقط ی سوال عزیز 
اون قسمت جک 3.5 میلیمتریش مثل گوشیه یعنی سه خطیه یا فقط میکروفون یا هدفونه؟
و اینکه به نظرتون خودتون airflow ش چطوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود،بررسی زیباوجامعی بود دست تون درد نکنه ومبارکتون باشه🌹

لینک به دیدگاه

سلام یه عکس از روشن شدن کیس هم بزارید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوستانی که از محصولاتشون بررسی می گذارند گلی هستند از گلهای بهشت. واقعا دمتون گرم. بررسی جالبی بود.

آفرین جیگر گل گفتی

منم بررسیهاتو تو سایت سخت افزار مگ میخونم بسیار جامع و مفیده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

سلام آرمین جان

ممنونم، لطف دارید

در 3 ساعت قبل، Aydin گفته است :

فقط ی سوال عزیز 
اون قسمت جک 3.5 میلیمتریش مثل گوشیه یعنی سه خطیه یا فقط میکروفون یا هدفونه؟
و اینکه به نظرتون خودتون airflow ش چطوره؟

سلام مجدد آیدین عزیز

حقیقتش من هنوز ازش استفاده‌ای نکردم چون هدست خودم PlayStation Gold هست و از دانگل usb استفاده می‌کنم ولی توی سایت سازنده ازش به عنوان ۴ خط استفاده شده و اینکه توانایی پشتیبانی همزمان صدا و میکروفن رو داره برای همین دیگه نیازی به اتصال جداگانه هر کدوم نداره.

در مورد airflow هم فعلا نمی‌تونم نظری بدم چون تنها فن‌های موجود روی کیس فن استوک خودش هست و بعد از نصب فن‌های جدید حتما در همین تاپیک اعلام می‌کنم. دیروز داشتم Warzone رو تست می‌کردم برای دما که خب با دمای ۸۰ سی‌پی‌یو مواجه شدم که نشون می‌داد این ۲ فن به خوبی نمی‌تونن هوای گرم رو دفع کنن. البته این رو هم بگم که سی‌پی‌یو Ryzen 5 3600XT هست که خودش سی‌پی‌یوی خیلی داغیه.

در 3 ساعت قبل، Maxwell گفته است :

درود،بررسی زیباوجامعی بود دست تون درد نکنه ومبارکتون باشه🌹

سلام دوست عزیزم

ممنونم از لطف‌تون.

در 2 ساعت قبل، Announces گفته است :

سلام یه عکس از روشن شدن کیس هم بزارید

سلام دوست عزیزم

منظورتون رو متوجه نشدم دقیقا ولی خب این نمای روشن کیس هست - بابت نور اتاق عذر می‌خوام چون چیز زیادی از قطعات داخل کیس مشخص نیست

20210310_002354.thumb.jpg.474b00467282186cf390f6c1680c8a9a.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...