رفتن به مطلب

مشکل پایین بودن سرعت SSD Crucial BX500!!

FEARR
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز...
من به این SSD مشکوک بودم تازه هم خریدمش 72 روز از کارکردش میگذره و اکبند خریداری شده  ولی سرعتش با تستهایی که ازش گرفته شده در سایتها حتی در دیجی کلا توسط کاربرا خیلی پایینتره مثلا من در برنامه کامتازیا لگ دارم که قبلا با سیستم های قبلیم نداشتم SSd گرفتم بهترشه تغییری نکرد رم رو 12 گیگ کردم باز تغییری نکرد گرافیک rx 470 گرفتم همچنان مشکل من پابرجا بود همه هاردهارو هم تغییر دادم .. بعد یه تست گرفتم از SSD دیدم سرعتش خیلی پایینتر از تست هاست الان بنظرتون مشکل از چیه سلامت SSd  هم 97 درصده

photo_2021-03-15_09-48-55.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

مدل مادربرد

احیانا در سوکت ساتا 2 قرار ندادین

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، WINNER گفته است :

سلام

مدل مادربرد

احیانا در سوکت ساتا 2 قرار ندادین

سلام دوست عزیز...
این مدل مادربرده
Gigabyte Technology Co. Ltd. P61A-D3

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 42 دقیقه قبل، FEARR گفته است :

سلام دوست عزیز...
این مدل مادربرده
Gigabyte Technology Co. Ltd. P61A-D3

شما به احتمال زیاد روی ساتا 2 نصب کردین

نهایت سرعت روی ساتا 2 همین هست

شما مادربردتون 2 عدد ساتا 3 داره اون پورت سفیدا

تو اونا نصب کنید بعد دوباره تست کنید

لینک به دیدگاه

در در 25 اسفند 1399 در 21:28، WINNER گفته است :

شما به احتمال زیاد روی ساتا 2 نصب کردین

نهایت سرعت روی ساتا 2 همین هست

شما مادربردتون 2 عدد ساتا 3 داره اون پورت سفیدا

تو اونا نصب کنید بعد دوباره تست کنید

سلام رفیق داخل اونا تست کردم این شد نتیجه بازم به سرعت تست ها نمیرسه تازه یکی از تست هاش سرعتش 5 مگه با قبلی مقایسه کن عکسو

photo_2021-03-17_19-33-53.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بایوس مادربرد اپدیت هست

اون کابلی که بهش وصل کردی سلامت هست

لینک به دیدگاه

SSD رو رو یه سیستم دیگه که ترجیها بروز باشه (DDR4) تست کنید.

چک کنید ببینید کنترلر ساتا توی بایوس روی IDE هست یا AHCI یا RAID

لینک به دیدگاه

دوست خوبم

به نظرم ضعف مادربرد شماست که این اس اس دی نمیتونه سرعت خودشو نشون بده. خروجی چیپست مادربرد شما SATA II است، (پورت های آبی رنگ) بنابراین با این وضع سرعت بهتره به نظرم روی همون آبی ها اس اس دی رو نصب کنید.

پورت های سفید SATA III مادربرد شما متصله به کنترلر ثانوی Marvell 88SE9172 هستش، اون کنترلر برای استفاده از درایو های به روز تر نیاز به آپدیت فیرمور داره. یعنی نه اینکه مشکل حل بشه ها، ولی ممکنه بهتر بشه سرعتش. و صرفا برای استفاده بهینه تر (قوی تر از چیزی که الان هست) باید فیرمور این کنترلر رو آپدیت کنید: http://gofirmware.com/content/marvell-88se9172-firmware

آپدیت فیرمور مارول توسط شما ممکنه کمی دشوار باشه یا ممکنه از سمت بایوس آپدیتش قفل باشه و باید باز بشه. یا ممکنه آپدیتش کنید کلا مادربرد No Respond بشه. اینو دیگه نمیدونم - چون روی هر مادربرد قدیمی یه داستان متفاوت داریم. برای همین، اگر آپدیتش می کنید - با مسئولیت خودتون باشه.

کلا تو چنین شرایطی که مادربرد دوستان از کنترلر ثانوی SATA III بهره مند هستند، من بهشون توصیه می کنم اول روی این تست کنند ببین سرعت چطوریه بعدش روی درگاه های SATA II خود چیپست تست کنند، اگر روی SATA II سرعت و پاسخدهی سیستم بهتر بود، همون SATA II رو استفاده کنند خیلی بهتر از کنترلر "آپدیت نشده" Marvell هست.

خلاصه مادربردتون سالمه، درگاهش هم سالمه، الان تست ها نرماله از نظر من، سیستمتون روی این درگاه ها همین قدر کشش داره. اس اس دی هم سالمه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...