رفتن به مطلب

راهنمایی برای تبدیل مختصات محلی اتوکد به جهانی

AtAgAmEr
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

من یه فایل اتوکد دارم که برداشت های اون بر اساس مختصات محلی هستش

می خوام چند تا از برداشتها رو ببرم به مختصات جهانی دا محل ولقعی اونهارو در Google Earth ببینم

اومدم اینگارئ انجام دادم :

رفتم سراغ این برنامه . محل برداشت رو پیدا کردم و از اونجا مختصات 3 تا نقطه رو برداشتم بر اساس DD بعد در اتوکد هم همینارو وارد کردم یعنی الان 3 نقطه بر اساس مختصات جهانی دارم .

اومدم سروقت این برداشتهایی که محلش در Google Earth معلوم نیست و با دستور Align در اتوکد کل نقشه رو به اون 3 تا نقاطی که در خط بالا گفتم ( از اونجا مختصات 3 تا نقطه رو برداشتم بر اساس DD بعد در اتوکد هم همینارو وارد کردم ) منتقل کردم /خوب در نتیجه همه نقاط منتقل میشن / ولی وقتی که مختصات اون نقاط نامعلوم در Google Earth رو با دستور ID نگاه کردم دیدم بر اساس DD نیست یعنی این :

نقاط معلوم در گوگل

x,y

44.973906

37.656890

44.975543

37.656768

44.982377

37.650766

اینارو وارد اتوکد کردم و بعد با دستور Align کل نقشه رو به این نقطه انتقال دادم / ظاهراً کار درست بود / اومدم تا مختصات مابقی نقاط رو ببرم به گوگل دیدم ای بابا شد این

429.614809

-267.320171

به همین تریب سایر نقاط ولی اون سه نقطه بالایی مختصاتشون با گوگل یکی هستش/

حالا من چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...