رفتن به مطلب

مشکل فریز شدن گرافیک

Mehrad1385
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید امید وارم اگر دارید این متن رو میخونید شما این مشکل رو نداشته باشید چون درد خیلی بدیه ،خوب من یه لپتاب دل دارم که حدود ۵ یا ۴ ساله دارمش سیستمش

Core i7 2440

Main دقیق نمیدونم ولی ddr3

گرافیک gt540m

گرافیگ ان برد intel hd5500

رم ۲x4  ,1300hz

داستان از این قراره که من در حین بازی این مشکل برام پیش میومد که صفحه بطور کامل گیر میکرد و یک صدای نویز مانندی از سیستم خارج میشد.سیستم روی گرافیک اینتل فقط روشن میشه اگر سیستم رو با گرافیک gt540m روشن کنم میره رو safe mode.درایور نزدیک به ۵ یا ۴ بار عوض کردم ولی تغیری نکرد قبلا سیستم هم ۳ یا ۲ ساعت یکبار این اتفاق براش میوفتاد ولی الان حدود هر ۴ تا ۵ دقیقه گرمای سیستم رو هم چک کردم ولی مشکلی نداشت.این مشکل داخل همه بازی ها اتفاغ میوفته برای مثال داخل ماینکرافت + csgo + dota2 بعد از ۳ تا ۴ دقیقه فریز میشه.تنظیمات بایوس رو دست نزدم،سیستم اور کلاک نشده ، ویندوز ۱۰،۸،۷ چک کردم باز هم فریز میشد تنها بازی ای که داخلش من فریز نمیشد سیستمم brawl halaبودکه تا حالا توش فریز نشده .داخل بازی هایی که انجام دادم متوجه یجیزی شدم fpsاز۶۰ بالا تر نمیزه یعنی هیچ راهی نداره حتی اگر رو ضعیف ترین بازی هم تست کردم fpsمیره رو ۶۰ و دیگه بالاتر نمیره. داخل فیلم هم مشکلی نداشت سیستم .حدود ۳ساعت فیلم پلی دادم ولی مشکلی نداشت.   اگراطلاعی در مورد این مشکل دارید ممنون میشم کمک کنید

ویرایش شده توسط Mehrad1385
تمیز تر نوشتن +واضح تر نوشتن
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز
اول از همه اگر بتونید خواناتر بنویسید خیلی بیشتر به بچه‌ها کمک می‌کنه که عیب کار رو پیدا کنن و بتونن راهنمایی‌تون کنن. بنده به صورت کلی متوجه شدم که مشکل شما چیه. من قبلا چنین مشکلی رو روی PC قدیمیم تجربه کردم. کاری که اون موقع انجام دادم و نتیجه داد این بود که گرافیک رو باز کردم و گردگیری کردم (متاسفانه خیلی خاک داشت)
اگر فرض کنیم مشکل شما هم در رابطه با همین موضوع باشه، احتمالا گرافیک شما زود داغ می‌شه و نمی‌تونه خوب حرارت رو دفع کنه. بنابراین لبتاپ باید باز بشه و گردگیری بشه یا یک تهویه مناسب براش تهیه کنید. ممکنه نیاز به تعویض خمیر هم باشه.

غیر از این تنها مشکلی که به نظرم می‌رسه اینه که خود گرافیک مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sandor گفته است :

سلام دوست عزیز
اول از همه اگر بتونید خواناتر بنویسید خیلی بیشتر به بچه‌ها کمک می‌کنه که عیب کار رو پیدا کنن و بتونن راهنمایی‌تون کنن. بنده به صورت کلی متوجه شدم که مشکل شما چیه. من قبلا چنین مشکلی رو روی PC قدیمیم تجربه کردم. کاری که اون موقع انجام دادم و نتیجه داد این بود که گرافیک رو باز کردم و گردگیری کردم (متاسفانه خیلی خاک داشت)
اگر فرض کنیم مشکل شما هم در رابطه با همین موضوع باشه، احتمالا گرافیک شما زود داغ می‌شه و نمی‌تونه خوب حرارت رو دفع کنه. بنابراین لبتاپ باید باز بشه و گردگیری بشه یا یک تهویه مناسب براش تهیه کنید. ممکنه نیاز به تعویض خمیر هم باشه.

غیر از این تنها مشکلی که به نظرم می‌رسه اینه که خود گرافیک مشکل داشته باشه

سلام گرافیک روی مادربرده و جدا نمیشه سیستم از لحاظ گرمایی هیچ مشکلی نداره.                  من به شخصه فکر میکنم که مشکل خود گرافیک باشه ولی همون طور که گفتم گرافیک از مادر برد جدا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mehrad1385 گفته است :

سلام گرافیک روی مادربرده و جدا نمیشه سیستم از لحاظ گرمایی هیچ مشکلی نداره.                  من به شخصه فکر میکنم که مشکل خود گرافیک باشه ولی همون طور که گفتم گرافیک از مادر برد جدا نمیشه.

منظور من این نبود که گرافیک رو بکنید و جدا تمیز کنید!
منظور این بود که کل قطعات باید تمیزکاری بشن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Mehrad1385 گفته است :

منظور من این نبود که گرافیک رو بکنید و جدا تمیز کنید!
منظور این بود که کل قطعات باید تمیزکاری بشن

لینک به دیدگاه

نحوه بازکردن لپتاپ رو تو اینترنت پیدا گنید  بعد باز کردن فن خنک کننده رو باز و تمیز کنید 

تو باز کردن لپتاپ اصلا عجله نکنید خیلی نازک نارنجی هست 

لینک به دیدگاه

در در 28 اسفند 1399 در 23:04، شکار تاریکی گفته است :

سلام داش -  اکثره لبتابها وقتی بهشون خیلی فشار بیاد اتوماتیک تنطظیمات بهینه سازی میکنن تا به سخت افزار اسیب نزنه - با چند مدل لبتاب مثل ایسوس و لنوو  تا 8 گیگ  همین تجربه داشتم {محصوص گیم نبودن}مثل بازیhomrfront 2 یاdoom که با حجم خیلی زیادی که داشت کلا گرافیک از دسترس خارج میشد و ارور درایور میدادو صفحه یه لحظه سیاه میشد و دوباره ویندوز میومد - در حال که بازیه های کم حجم راحت اجرا میکرد - البته بعصضی از بازیهها هم به خاطر موتور گرافیکی بازی کلا اصلا اجرا نمیشد- مثل موتور Fox Engineبای بازی metal salid

یا موتور Havok  تو بازی Just Cause 4  که دهنه لبتابمو  ام اس ای سرویس کرد - طوری که نرمافزا مانیتورینگ GPU Monito بارنگ قرمز هشدار داد- دیگه واقعا از یه لب تاب کممصرفی که بردازندهاون بسوند u داره  نباید انتظاری بیشتر از این داشت -

سلام دوست عزیز سیستم من تو هر بازی ای کرش میکنه حتی ضعیف ترینشون مثل ماینکرافت سیستم هم سیستم ضعیفی نیست که کم بیاره تو ماینکرافت😅

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، شکار تاریکی گفته است :

دایی مطمینی که همه درایورهارو نصب میکنی -  والا من که 30سالمه تو این 15سالی که کامبیوتر داشتم تا حالا چنین ابر مشکلی ندیدم  و تنها دلیلش میتونه خرابی هسته گرافیکت باسشه که چاره ای جز تعویض مادربرد لبتابت نداری -{ درایور گرافیک اصلیgt540m  سیستم نصب نکن با همون گرافیک انبورد cpuادامه بده- کاش سیستم لبتابت amd بود - ثابت شده که  هسته گرافیکvegaدر apu  های amdواقعا  خیلی بهتر از گرافیک داخلی اینتله - تنهایی تا فول اچ دی جواب گرفتم البته با رم 16 - در هر صورت    بالاتر گفتی فقط 60فریم جواب نمیده بایینتر اجرا میشه اره؟من که همیشه بازیهارو با کمترین رزولوشن اجرا میکنم و خودم عادت دادم -اگر هم خیلی رو اعصابته  بنظرم اللان اگه بفروشی تا 5 تومان میخرن ازت بعد با 7 تومان یه سیستم گیم دسته دوم میتونی ردیف کنی -  اگه همین قیمت بفروشی سر به سره 4 سال بیشته خریدته ضرر نمیکنی{داری میری هیچ کسی بشتت باقی نزار {تکه از بازی فارکرای 😃2008

سلام دوست عزیز سیستم پیشنهادی خودت چیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...