رفتن به مطلب

سوال درمورد x7.x9.oc station

Recommended Posts

سلام دوستان من تصمیم دارم یک قاب کیس بخرم درمورد کیس x7و x9 گرین تحقیق کردم اون جور که از شواهد پیداست درون x7 خنک کننده تا 19 سانت جا میشه ولی درون x9 تا 17 سانت جامیشه در حالی که x7 کوچکتر است.ایا این درسته؟ و پاور درون اسکلت oc station هوا از کدام سمت و جهت میکشه؟و اگر ممکنه یک کیس هم برای این سیستم:cpu:amd pheno ll x4 965 be

vga:sapphire 6870

cpu cooler:silver arrow

power:thunder bolt 850 80plus gold

main:msi 970 a-g45

ram:4g 1333 gskill تا 250 معرفی کنید؟

تهویه در کیس x7 از x9 ضعیف تره؟اگر ضعیف تره چقدر؟

و برای تهویه هرچه بهتر(در حد 1 درجه) اسکلت oc staton بهتره یا قاب؟

ممنون

لینک به دیدگاه

X9 کیس جادار تریه و 3 فن 23 سانتی و 2 فن 14 سانتی داره که قدرت خنک کنندگی خوبی بهش دادن . ضمن اینکه دریچه بالایی اون هم قبل تنظیمه . اگر فن روی در کیس رو برداری کولر های بزرگتر هم توش جا میشن . ولی اگر فن رو در باشه تا 17 سانت میتونی بذاری .

X7 رو خودم دارم . فضای کمتری داره داخلش . 1 فن 14 کوگار و 5 فن 12 که یکیشون کوگار هست روش نصبه و یک فن 14 یا 12 هم کف کیس میتونی نصب کنی . کیس خنکیه . من صدایی هم ازش نمیشنوم . تا 19 سانت هم توش کولر جا میگیره .

OC Station همونطور که از اسمش مشخصه برای سیستم هایی طراحی شده که فقط اورکلاک میشن . مثلا کسی بخواد سیستم اور کنه و از حنک کننده نیتروژن مایع استفاده کنه ، نمیتونه تو کیس این کار رو انجام بده ، از OC Station استفاده میکنه . برای کسانی که میخوان سیستم رو ببندن مناسب نیست .

لینک به دیدگاه

X9 کولینگ بهتری نسبت به X7 و OC Station داره .

توی X9 عمق سینی تا درب اصلی کیس حدوداً زیر 21 سانت هستش ولی فن 25 سانتی متری روی درب اصلی کیس 3 سانتی متر قطر داره و 1 سانت هم می ره برای مادربرد ، سوکت CPU و پیچ های برنجی . در اصل توی X9 جا می شه ولی فن روی درب نمی گذاره که جا بشه. شما می تونید اون فن 25 سانتی متری رو باز کنید و 2 تا فن 12 یا 14 سانت روی درب اصلی ببندید (البته توی 2 درگاه پایینی که تداخلی با کولر پیدا نکنه)

توی X7 به راحتی جا می شه و مشکلی از لحاظ ابعاد ندارید و لازم نیست فنی رو باز کنید. ولی کولینگش کمی ضعیف تر از X9 هستش.

OC Station محدودیتی برای نصب کولر نداره ولی دما از دو کیس X9 و X7 بیشتر می شه که برای شما توصیه نمی شه. توی OC Station هم فن پاور رو به بالا قرار می گیره چون نمی تونه از کف هوا بگیره. @};-

لینک به دیدگاه

ممنون- مگه روی اسکلت مادربورد قرار نمیگیره؟پس از کجا هوا میکشه؟یعنی به اندازه ی یک پاور بین مادربورد تا پایین اسکلت جاهست؟اگر فن 23سانتی X9 رو باز کنم کاراییش کم نمیشه؟

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

OC Station به صورت طبقه ایه و فضا برای پاور به صورت جداگانه داره .

مطمئنا اگر فن رو باز کنی تاثیر میذاره . ولی برای اینکه تاثیرش رو کم کنی ، همونطور که پوریا هم گفت ، میتونی 2 تا فن تو قسمت پایین ببندی . جای همون فن 23 سانتی 4 تا فن 12 یا 14 میتونی ببندی . 2 تای بالایی رو برای کولر خالی بذار و دوتای پایینی رو فن بذار .

لینک به دیدگاه

به نظر من سیستم تو نیازی به x9 نداره. کیس FALCON هم بد نیست. به درد سیستمت میخوره. البته عذر میخوام از اساتید گل.

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان من ممکنه یک 6870 برای کراس به سیستم اضافه کنم و نمیخوام که در تهویه مشکل پیش بیاد و طبیعتا باید فن بغل کیس بهتر باشه در این حالت بازم x9 بهتره(درصورتی که دو فن 12 یا 14 روی x9 ببندم)؟ومشکلی در فاصله با پاور به وجود نمیاد؟

در این رده قیمت کیس بهتری مثلا با برند enermax-super flower-zalman... وجود نداره؟(fulmo)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کیس انرمکس و زالمن موجود دارم بیشتر مدلهاش رو

اما تو این رنج قیمت که شما میخوای بیشترین فضا و کولینگ رو x9 به شما میده

Oc stand هم خودم دارم و فقط برای اونایی که تند تند میخوان قطعه عوض کنن و اورکلاک کنن به درد میخوره! مگرنه در عمل با کوهی از گرد و غبار روی قطعاتت مواجه میشی

لینک به دیدگاه

ممنون دوستان من ممکنه یک 6870 برای کراس به سیستم اضافه کنم و نمیخوام که در تهویه مشکل پیش بیاد و طبیعتا باید فن بغل کیس بهتر باشه در این حالت بازم x9 بهتره(درصورتی که دو فن 12 یا 14 روی x9 ببندم)؟ومشکلی در فاصله با پاور به وجود نمیاد؟

در این رده قیمت کیس بهتری مثلا با برند enermax-super flower-zalman... وجود نداره؟(fulmo)

Flumo در حد X7 و حتی شاید کمی ضعیفتر از اون از نظر امکانات باشه . در حد X9 نیست . بهترین انتخاب برای شما X9 هستش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من کاربر معمولیم اور و این چیزا رو هم ندارم

اما تو داستان x9 من کل فن ها رو خاموش کردم بخاطر گرد و خاک و وقتی دمای سیستم میره بالا فقط کافیه دریچه های بالا رو باز کنم کلا گرما از سیستم دور میشه فقط روی سی پی یو یه دونه فن خوب گذاشتم

دمای سیستم در خالت معمولی 45 بالاتر نمیره

اما فقط کافیه یه دونه فن تو کیس روشن باشه راحت 5 درجه همه قطعات پایین میاد.حالا شما حساب کن چند تا فن روی این کیس هست

فقط تو اتاقت خاک نداشته باشی خیلی خنکه

کیس واقعا جا داره کلا میشه تو فوتبال بازی کنی

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از تمامی دوستان درسته کیس گرین دگمه ی ریست نداره؟اگر نداره پس چجوری میشه ریست کرد؟چرا نداره؟

لینک به دیدگاه

سلام ممنون از تمامی دوستان درسته کیس گرین دگمه ی ریست نداره؟اگر نداره پس چجوری میشه ریست کرد؟چرا نداره؟

ورژن 1 این کیس دکمه ریست نداشت.

برای اینکه چرا نداشت بایستی برید سراغ فلسفه و تاریخچه ریست . دکمه ریست برای زمانی بود که هدهای هاردها مکانیکی حالت اتوپارک نداشتند و اگه سیستم ناگهان خاموش می شد ، هد به عقب نمی رفت و اصطلاحاً پارک نمی کرد. و این امر باعث می شد تا به هاردتون در استارت مجدد و یا تکون خوردن کیس صدمه وارد بشه ولی با وجود دکمه ریست هد در پوزیشن درست خودش قرار می گرفت . با پیشرفت تکنولوژی هاردهای ساتا اتو پارک دار شدند و SSD ها وارد بازار شدند و دکمه ریست رو کیس سازهای مطرح از روی کیس های حرفه ایشون حذف کردند. شرکت گرین هم سفارشش رو روی همین گذاشت ولی از اونجایی که کاربرای ایرانی خیلی بروز هستند و راحت می تونند با این تکنولوژی ها کنار بیان و اصلاً شکایتی در این مورد نداشتند برای همین هم شرکت گرین برای اینکه داد مشتری رو در بیاره توی نسخه دوم دکمه ریست رو اضافه کرد تا داد مشتری همیشه آپدیت و بروز رو در بیاره ... :lol: :D

لینک به دیدگاه

ممنون ببخشید چند سوال دیگه:

1-silver arrow درون elite 430 جا میشه؟

2-test bench کولر مستر در ایران وجود داره؟

3-به غیر از oc station در ایران اسکلت(کیس open frame) وجود داره؟

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

یک سوال دیگه از بین clipus m و elite430 کدوم بهتره؟

ممنون

ویرایش شده توسط kdo
لینک به دیدگاه

ببخشید یعنی کسی نیست جواب سوال های منو بدونه؟؟!!( مخصوص سوال یک) :confused:

یک سوال دیگه یک open frame تهویش بهتره یا یک کیس عادی؟

ممنون

لینک به دیدگاه

در مورد اون سوالها نظری ندارم . ولی بهتره تو کیس های حداقل Advance Tower کولر سیلوراستون رو بذاری .

تهویه کیس خیلی بهتر از اوپن فریمه . اوپن فریم عملا تهویه نداره . چون بازه .

لینک به دیدگاه

ممنون ببخشید چند سوال دیگه:

1-silver arrow درون elite 430 جا میشه؟

2-test bench کولر مستر در ایران وجود داره؟

3-به غیر از oc station در ایران اسکلت(کیس open frame) وجود داره؟

من جواب این سوال رو ارسال کردم ولی مثل اینکه پست نشده اینجا.

1) اگه عرض کیس از 20 سانتی متر بیشتر باشه جا می شه . پیشنهاد می کنم این دو رو با هم نگیرید یا کیس رو عوض کنید یا کولرتون رو . چون نمی تونید عملکرد درست رو توی این کیس از این کولر بگیرید.

2) من ندیدم ، فکر نکنم باشه .

3) یکی از دوستان (آقا حسام گل Castiel) یک فروند Antec اسکلت باز دارند می تونید از ایشون سوال بفرمایید.

در مورد سوالتون که فرمودید اپن فریم تهویش بهتره یا کیس معمولی هم صفحه قبل توضیح دادیم.

لینک به دیدگاه

کیس اسکلت باز فقط و فقط گرین Oc Station هست. البته اگر هم مدل دیگری هم وارد بازار بشه، مطمئنا قیمتی بالاتر از محصول گرین خواهد داشت که فکر نمی کنم کاربرا حاضر به پرداخت باشند. به هر حال Oc Station‌ برای کاربرد خودش چیزی کم نداره.

در مورد Antec Skeleton هم فکر نمی کنم نمونه دومی داخل ایران موجود باشه. قیمتش هم حدود 150 دلار هست که اگر کسی برای شما وارد کنه حدود 400 هزار تومان خواهد بود. کیس انتک مشکل نصب کولر پردازنده داره، کابلکشی در این کیس خیلی سخته ولی کیفیت ساخت فوق العاده ای داره،‌سیستم کولینگ به نسبت خوبی داره و میتونید دور تا دور کیس فن نصب کنید، مشکلی هم فکر نمی کنم با گرافیک هایی مثل 6870 و 560 داشته باشه ولی برای 6990 فکر می کنم فضای طولی کم داشته باشه. از همه مهم تر پاورهای گرین مثل GP1035B، GP1235B و دو مدل جدید GP1350B-Oc و GP1600B-Oc هم داحل محفظه پاور نصب نخواهد شد

تصویر 1

تصویر 2

ویرایش شده توسط Castiel
لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...