رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 45 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

اولین چیزی که به ذهنم رسید انفجاره

چون نیتروژن مایع تو دمای کارکرد سیستم تبدیل به گاز میشه که نتیجش افزایش شدید فشاره

درسته

برا همینه تو سیستم‌های نیتروژن مایع از لوله مسی استفاده می‌کنن که استحکام داره و در دمای پایین هم مشکل ترد شدن رو نداره

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

خوب فرض کنیم یک تانکر بزرگ نیتروژن مایع داریم. و با یک پمپ آب نیتروژن رو به سیستم هدایت کنیم و با یک وسیله گاز را خارج کنیم.

و اگر لوله ها فلزی باشند احتمال شکست وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

خوب فرض کنیم یک تانکر بزرگ نیتروژن مایع داریم. و با یک پمپ آب نیتروژن رو به سیستم هدایت کنیم و با یک وسیله گاز را خارج کنیم.

و اگر لوله ها فلزی باشند احتمال شکست وجود داره؟

نه با کمپرسور مخصوصش، پمپ مناسبش، مخزن نگهداری مناسبش و سیستم لوله‌کشی منسبش قابل انجامه

توی این فیلم همینکار رو می‌کنن

https://youtu.be/60OkanvToFI

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام

من از این مدل گرفتم راضیم ، البته سرعتش متوسطه ولی به قیمت می ارزه. یک سر usb معمولی داره که به کامپیوتر وصل میشه و یه سر usb c داره که به گوشی وصل میشه

https://www.digikala.com/product/dkp-186424/فلش-مموری-سن-دیسک-مدل-ultra-dual-drive-usb-type-c-ظرفیت-32-گیگابایت

در ضمن انتقال با کابل هم احتمال کمی داره ویروسی بشه ، چون ویروسهایی که ویندوز رو آلوده می کنند نمی تونن اندروید گوشی رو آلوده کنند

موفق باشید

ویرایش شده توسط mohsen6281
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Snake fan گفته است :

درود

بنده قصد دارم تولید محتوا کنم با یک گوشی (+S8 سامسونگ).

این گوشی از usb c پشتیبانی میکنه.

فیلم ها هم احتمالا با حجم 500 مگ باشن یا حتی بیشتر که آپلودشون خیلی طول میکشه.(ارسال با ایمیل یا چیزگرام یا واتساپ)

حالا چی کار کنم؟

قبلا یک فلش هایی دیده بودم که به پورت شارژ گوشی ها وصل میشد و بعدش به pc. (همون پورتی که 90 درصد گوشی ها پشتیبانی می کنن. اسمش یادم نیست)

ولی فکر کنم usb c نداشته باشه؟

یک روش دیگر هم با کابل هست. ولی فکر کنم گوشی ویروسی بشه و ارزش نداره. فلش باز امن تره.

دوستان اگر می توانید از لینک دیجی کالا استفاده کنید که راحت تر سفارش بدم.

ممنونم.

درود

شما میخواین اطلاعات رو بریزین روی فلش بعد بریزین روی سیستم؟ خوب همون اول گوشی رو در حالت MTP به کامپیوتر متصل کنید ویروس منتقل نمیشه

ضمن اینکه ویروس های کامپیوتر روی اندروید بی تاثیر هستند

لینک به دیدگاه

در در 31 اردیبهشت 1399 در 18:20، woooo639 گفته است :

سلام و درود دوستان کسی جایی میشناسه بدم کارت صدام رو تعمییر کنه  Creative SoundBlaster E3

باطریش باد کرده و میکروفونش هم کار نمیکنه... وقتی هدست وصل میکردم

با تشکر از دوستان لیونی عزیز 😘🌷

سلام عزیز من تعمیرکار موبایلم انجام میدم شما هم تو شهرتو بچرخین کارش موبایل باشه میتونه نشد بده مغازه های الکترونیک حتما انجام میدن

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز، برای مانیتور من هم همین مشکل پیدا شده. همین مشخصات رو داره. باید چکار کنم؟ ممنون.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان. 

مادربرد من msi b350m vd plus هس و دوتاا سوکت داره

تو سوکت دوم رم میزاری بوت نمیشه. 

مشکل از کجاس با اپدیت بایوس هم حل نشد

کسی یک تعمیر کار خبره سراغ داره و منصف باشه ی اطلاع رسانی کنین

با تشکر 

لینک به دیدگاه

سلام  اره داش تازه گذاشتم

منتهی قبلش. ی سی پیو دیگه داشتم ی پایشو شکستم رایزن 5 3600

گذاشتم رو مادربرد تست کنم شاید اومد بالا. ولی نیومد بعدش یدونه جدید خریدم بعدش دیگه سوکت دوم رم میزاری بوت نمیشه. چراغ led هم رو رم میمونه. فقط ی سوکت کار میکنه ممکنه از سوکت cpu. باشا

ویرایش شده توسط salagh
همینجوری
لینک به دیدگاه

بله احتمالا به خاطر سوکت هستش .

با دوست عزیزی که تگ کردم صحبت کردید ؟

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، salagh گفته است :

منتهی قبلش. ی سی پیو دیگه داشتم ی پایشو شکستم رایزن 5 3600

سلام

چک کنین ببینین پایه شکسته cpu قبلی یا آشغالی رو جایگاه cpu رو مادربرد نیست (اصطلاحا زیف بهش میگن، همون که مشبک یا چارخونه هست و cpu روش سوار میشه)

لینک به دیدگاه

من قبل انداختن سی پی یو جدید تمیز تمیزش کردم. نمیدونم مشکل چیه. 

همچیز عالی کار میکنه تو لود 100 درصد هم میزارم cpu رو نه دما میره بالا و نه کندی احساس میکنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان. کسی سر درمیاره چه جوری میشه این ولوم یا پتاسیمتر هارو شارژ کرد؟ اون قسمت ذغالی پتاسیمتری که هست از بین رفته و دیگه نه مقاومتی نشون میده و نه ارتباطی با طرف دیگه داره. یعنی عملا خراب شده.

لطفا اگر هم کسی از الکترونیک سر درمیاره و مطمئنه که این کار نشدنیه بگه که نمیشه. گرافن مالیدم با کنتاکت شور هم یه حرکتی روش زدم ولی هیچ تغییری نکرد (تست شده با مولتی متر).

مرسی

we.PNG

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

سلام دوستان. کسی سر درمیاره چه جوری میشه این ولوم یا پتاسیمتر هارو شارژ کرد؟ اون قسمت ذغالی پتاسیمتری که هست از بین رفته و دیگه نه مقاومتی نشون میده و نه ارتباطی با طرف دیگه داره. یعنی عملا خراب شده.

لطفا اگر هم کسی از الکترونیک سر درمیاره و مطمئنه که این کار نشدنیه بگه که نمیشه. گرافن مالیدم با کنتاکت شور هم یه حرکتی روش زدم ولی هیچ تغییری نکرد (تست شده با مولتی متر).

مرسی

we.PNG

من که ندیدم کسی تعمیر کنه اینا .چیزی هم نداره که داخلش تعمیر کنید! اون کاری هم کردین اشتباه بوده مداد یا هر چیزی مالیدین به اون قسمت کربنی اصلا دقتی نداره! کد یا مقدارش روی بدنه درج میشه با یکی دیگه تعویض کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی بابت پاسخ. مقدارش 10K هست. متسفانه به خاطر محل قرار گیریش؛ مدل هایی که تو بازاره به اندازه نصف کوچیک تر هستن و قابل استفاده برای کار من نیستن.

لینک به دیدگاه

سلام؛

پتانسیومتر رو نمیشه تعمیر کرد، سایت های فروش قطعات الکترونیکی رو بگردید و اگه سایزش مطابق پتانسیومتر شما نبود میتونید از برد های مشابه بردارید و تعویض کنید.

اگه میشه تصویری یا کاربرد پتانسیومتر رو اگه مشکلی ندارید بفرمایید، میتونید برد پتانسیومتر رو با مال خودتون تعویض کنید اگه سایز برد ها یکیه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، Xen گفته است :

سلام؛

پتانسیومتر رو نمیشه تعمیر کرد، سایت های فروش قطعات الکترونیکی رو بگردید و اگه سایزش مطابق پتانسیومتر شما نبود میتونید از برد های مشابه بردارید و تعویض کنید.

اگه میشه تصویری یا کاربرد پتانسیومتر رو اگه مشکلی ندارید بفرمایید، میتونید برد پتانسیومتر رو با مال خودتون تعویض کنید اگه سایز برد ها یکیه.

دستگاه، پدال های فرمان بازی G27 هست. متسفانه اندازه تنها مشکل منه. عکس اول که ولم تنها هست یک دوم مدل اصلیه سایز دایرش هست و شَفت وسطش هم یک سوم کوتاه تره. دایره مرکزش هم که شفت ازش رد شده با اختلاف یک میلیمتر برای شعاع کوچیک تره و اون شفت بزرگ تر که تصویرش اینجا نیست ازش رد نمیشه. در نهایت حتی اگه با سوهان سوراخشم گشاد تر بکنم باز پین هایی که انتهاش هست، خیلی با هم فرق میکنه؛ منظورم پین هایی هست که روی سطح مقاومت لیز میخوره و دیده نمیشنه.

راه حل دیگه و اصولی ترش تبدیل های پرینت سه بعدی شده ای هست که سه تاش 20 یورو تموم میشه و یه سایت ایتالیایی داره. که باعث میشه همین پتاسیمترای متداول بازار خودمون بهش خرونده بشه. فقطم پی.پال قبول میکنه که من ندارم.

G25_POT.jpgrerw.JPG

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز پتانسیومتر قیمت زیادی نداره چرا یکی دیگه نمیخری؟؟؟؟؟

اگر خواستید من 10k میتونم براتون جور کنم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، sepehr-reyzor گفته است :

سلام دوست عزیز پتانسیومتر قیمت زیادی نداره چرا یکی دیگه نمیخری؟؟؟؟؟

اگر خواستید من 10k میتونم براتون جور کنم.

توضیح دادم گرامی. الانم چهارتا خریدم و دلو روده یکیشو ریختم بیرون تا ببینم چه حرکتی میشه زد. به خاطر کاربری پیچیدشون اندازه خیلی شرطه. ولوم ضبط و پخش نیست مثلا بگیم اوکی یه درپوش میزاریم روش کسی هم نمیفهمه ولی صدا که باهاش کمو زیاد میشه!

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

توضیح دادم گرامی. الانم چهارتا خردیدم و دلو روده یکیشو ریختم بیرون تا ببینم چه حرکتی میشه زد. به خاطر کاربری پیچیدشون اندازه خیلی شرطه. ولوم ضبط ماشین نیست مثلا بگیم اوکی یه درپوش میزاریم روش کسی هم نمیفهمه!

بله درست میگید ولی حرف من اینه که چیزی نیست که ادم بخواد وقتشو بزاره برای درست کردنش خراب بشه نهایت یکی دیگه میخری....

لینک به دیدگاه

سلام این لینک رو ببینید شاید بدرد تون خوردنhttps://eshop.eca.ir/ولوم/8660-ولوم-10k-اهم-مدل-p.html?search_query=پتانسیومتر&results=144توی سایتش زیاد داره نگاهی بندازید اگرم نباشه بگین براتون جور میکنن و انجمن تعمیرات هم داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، sepehr-reyzor گفته است :

بله درست میگید ولی حرف من اینه که چیزی نیست که ادم بخواد وقتشو بزاره برای درست کردنش خراب بشه نهایت یکی دیگه میخری....

دوست عزیز. آکبند این وسیله بین 7 تا 9 میلیون خریدو فروش میشه و من از فرمونم 10 ساعتم استفاده نکرده بودم که هر سه پدالش یهو خراب شد. پس ارزش داره اگه بتونم راش بندازم.

در 7 ساعت قبل، aliazizi گفته است :

سلام این لینک رو ببینید شاید بدرد تون خوردنhttps://eshop.eca.ir/ولوم/8660-ولوم-10k-اهم-مدل-p.html?search_query=پتانسیومتر&results=144توی سایتش زیاد داره نگاهی بندازید اگرم نباشه بگین براتون جور میکنن و انجمن تعمیرات هم داره

ممنون بابت لینک. اینترنت رو خیلی گشتم ولی چون همه سورسشون یک جاست، ریز که بشی میبیی فقط یک مدل هست که تو فروشگاه های مختلف به فروش میرسه.

تو بازار هم که بری میبینی خیلی ها گه داشته باشن رقبت نمیکنن سرشونو بالا بیارن ببینن چی تو دستته و چی میخوای. همون جور که سرشون تو گوشیه میگن نداریم.

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...