رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

در 3 ساعت قبل، hellbrain666 گفته است :

من ویندوز رو نصب کردم.

هاردم 1 تربابایت هست.

قبلا هم عملیات پارتشین بندی رو انجام داده بودم.

الان 2 تا از درایو هام هستن اون یکی که 480 گیگ بود نیست.

اون مهم ترین درایوم قرار بود باشه که تمام نرم افزار ها + بازی ها + ذخیره سازی پروژه های ادوبی باشه.

الان نیست. چیکار کنم؟ تروخدا نگید دوباره ویندوز بریزم که اصلا حالشو ندارم.

الان کلا 2 تا درایو 240 گیگ برام مونده😭😭😭.

لینک به دیدگاه

• ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 26 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

من ویندوز رو نصب کردم.

هاردم 1 تربابایت هست.

قبلا هم عملیات پارتشین بندی رو انجام داده بودم.

الان 2 تا از درایو هام هستن اون یکی که 480 گیگ بود نیست.

اون مهم ترین درایوم قرار بود باشه که تمام نرم افزار ها + بازی ها + ذخیره سازی پروژه های ادوبی باشه.

الان نیست. چیکار کنم؟ تروخدا نگید دوباره ویندوز بریزم که اصلا حالشو ندارم.

الان کلا 2 تا درایو 240 گیگ برام مونده😭😭😭.

یعنی چی نیست؟ نکنه فرمت کردی هاردو؟

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

یعنی چی نیست؟ نکنه فرمت کردی هاردو؟

موقع پارتیشن بندی چند بار هاردو فرمت کردم تا تمیز تمیز باشه. ولی از بخش نصب ویندوز این کار رو کردم. نه با نرم افزار خاصی. قبلا هم این کارو کردم ولی اتفاقی نیافتد فقط همون فایر وال چند ماه بعدش خراب شد.

یکبار هم اشتباهی درایو 500 گیگی رو انتخاب کردم تا ویندوز نصب بشه برای همین pc رو ریست کردم و دوباره مراحلو انجام دادم. هاردم وسترن دیجیتال 1 ترابایت هست.

Capture.thumb.PNG.22c498682158f013fee2b877f81ef3ae.PNG

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

یکبار هم اشتباهی درایو 500 گیگی رو انتخاب کردم تا ویندوز نصب بشه برای همین pc رو ریست کردم و دوباره مراحلو انجام دادم. هاردم وسترن دیجیتال 1 ترابایت هست

سلام. ایراد از همین کارتون هست. انتخاب کردین، اتوماتیک فرمت شده و هنگام استارت کپی دستای نصب یا اجرای ویندوز شما ریست کردین...

الان عکسی از Disk Management بفرستین تا مشخص بشه

اگر درایوش هنوز ساخته نشده بهش دست نزنین و در صورتی که اطلاعاتش رو نیاز دارین با نرم افزار Active Partition Recovery اون درایو رو برگردونین... (البته اول عکسی که عرض کردم بفرستین اگر اوکی بود نیاز نیست این کار انجام بشه و انجام شدنش حتی برای دیتای شما مضر هست)

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. ایراد از همین کارتون هست. انتخاب کردین، اتوماتیک فرمت شده و هنگام استارت کپی دستای نصب یا اجرای ویندوز شما ریست کردین...

الان عکسی از Disk Management بفرستین تا مشخص بشه

اگر درایوش هنوز ساخته نشده بهش دست نزنین و در صورتی که اطلاعاتش رو نیاز دارین با نرم افزار Active Partition Recovery اون درایو رو برگردونین... (البته اول عکسی که عرض کردم بفرستین اگر اوکی بود نیاز نیست این کار انجام بشه و انجام شدنش حتی برای دیتای شما مضر هست)

سلام.

grdr.thumb.PNG.17484fa24e233364a122a492c8c3ac2f.PNG

متوجه ی جمله ی آخرتون نشدم. ولی فکر کنم منظورتون اینه که از  ویندوز قبلی توش چیزی ریخته باشم. که کلا اطلاعات رو توی هارد اکسترنالم ریختم. الان هم توی ویندوز هیچ چیزی نصب نکردم تا اگر نیاز به نصب مجدد ویندوز شد دوباره نصب نکنم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Snake fan گفته است :

سلام.

grdr.thumb.PNG.17484fa24e233364a122a492c8c3ac2f.PNG

متوجه ی جمله ی آخرتون نشدم. ولی فکر کنم منظورتون اینه که از  ویندوز قبلی توش چیزی ریخته باشم. که کلا اطلاعات رو توی هارد اکسترنالم ریختم. الان هم توی ویندوز هیچ چیزی نصب نکردم تا اگر نیاز به نصب مجدد ویندوز شد دوباره نصب نکنم.

مثل اینکه هر چی فایل داشتی پریده،چرا نزدیک ۱.۵ گیگ حافظه ی دست نخورده داری

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Silvermanhhh گفته است :

مثل اینکه هر چی فایل داشتی پریده،چرا نزدیک ۱.۵ گیگ حافظه ی دست نخورده داری

نمی دونم. هر بار که دارم پارتیشن می سازم میاد نیم گیگ رو می سازه. و بعدش نه میزاره پاکش کنم نه بچسبونم به یک درایو دیگه.

الان رفتم عکسو دیدم. فهمیدم که درایو 500 گیگ هست. اما ... (نمی دونم چی بگم؟ اصلا نمی دونم فاز ویندوز چیه؟)

لینک به دیدگاه

بله همون‌طور که عرض کردم اطلاعاتش رو با اون کار پاک کردین...

رو درایو راست کلیک کنین و change drive letter رو زده و یه حرف لاتین برای letter درایو انتخاب کنین...

بعد در صورتی که اطلاعاتش رو نیاز دارین با نرم افزار Active Partition Recovery اون درایو رو برگردونین

• لایک 1
لینک به دیدگاه

من میام ویندوز عوض کنم اول جدیدترین نسخه رو میگیرم روی فلش اون هم GPT میریزم موقع نصب درایو م.رد نظر و پارتیشن های 500 و 16 مگ رو دیلیت میکنم(با درایو ویندوز که دیلیت کردم یکی میشه) و بعد درایو ویندوز رو میسازم و نصب رو میزنم تمام

دوره mbr تموم شده

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

بله همون‌طور که عرض کردم اطلاعاتش رو با اون کار پاک کردین...

رو درایو راست کلیک کنین و change drive letter رو زده و یه حرف لاتین برای letter درایو انتخاب کنین...

بعد در صورتی که اطلاعاتش رو نیاز دارین با نرم افزار Active Partition Recovery اون درایو رو برگردونین

خدای من. باورم نمیشه. کار کرد.

از کاربرای لیون کامپیوتر باید بت ساخت و مورد پرستش قرارشون داد🤣. هم شما و هم آقای Silvermanhhh  که خیلی به بنده در تاپیک ها کمک کردید.

دست شما درد نکنه بابت تایپ کردن. اصلا حال نداشتم دوباره ویندوز رو نصب کنم.

سپاس فراوان.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام.

عکس از سیستم خراب گذاشتم. صبر کنید تا لود بشه.

یک سیستم دارم که قطعات زیر روش نصبه.

amd athlon ad7750wcj2bgh) amd Athlon X2 7750)

ASUS m4n78 se

AMD HD 4650

ram : 4gb ddr2

500gb hdd

پاور 380 وات گرین

این سیستم قبلا کار میکرد و یهویی خراب شد.

بعدا کشف کردم که ویندوز هفتی که روش نصب بود خراب شده. و کیس هم درایو نوری نداشت. برای همین اومدم هاردو کندم و به سیستم خودم زدم ، سپس کابل هارد خودم رو در آوردم و شروع به نصب ویندوز 10 64bit کردم. قبلا روی این سیستم ویندوز 10 نصب میشد. و خود cpu هم 64 بیته. و بعد از 18 ساعت نصب انواع نرم افزار ها و بازی ها (قرار بود سیستم داداش کوچکم باشه که تابستون کف نکنه.) هارد رو کندم. و به کیس اصلی زدم.و سیستم فقط بلو اسکرین میداد. انقدر اعصابم خورد شد که کیس رو خاموش کردم و رفتم خوابیدم. فردا شد و اومدم ویندوز رو توی هارد و روی خود کیس بریزم که همش سیستم ریست میشد یا بلو اسکرین میداد.

حالا نمی دونم چی کارش کنم؟ هاردو فرمت کنم؟ چطوری هارد رو توی اون وضعیت فرمت کنم؟ قطعه هاشو ارتقا بدم؟ بایوس رو آپدیت کنم؟ ایده ای دارید که چطور عیب یابی کنم؟

قرار بود روی این کیس بازی هایی مثل ماینکرافت ، csgo و انواع دیگر بازی های سبک انجام بشه.

IMG_3727.thumb.jpg.f66e49e89cfd500701c502c47f3a58a0.jpgIMG_3728.thumb.jpg.eac1a7f644f0976e0fbec3b076bb6712.jpgIMG_3729.thumb.jpg.ca06d509cc5ae4851d7f6703036e05e4.jpgIMG_3730.thumb.jpg.2c6e66b1330fec26e98697220a41bb4c.jpg

IMG_3731.thumb.jpg.956e4eacf381e2ed9cde3858cf6348fa.jpgIMG_3732.thumb.jpg.a86a5135545f8d6157748d2eb513b1e4.jpgIMG_3733.thumb.jpg.cb053d7820c43dfddac13d4701223791.jpgIMG_3734.thumb.jpg.c1ddb83c83edea59d38c9712a7c5a561.jpg

IMG_3736.thumb.jpg.89b01b2398603ab256e8b57394eb41f9.jpg

IMG_3738.thumb.jpg.afb39d47c30c4a35846c059a1946ac6e.jpg

IMG_3739.thumb.jpg.52aedbd6e002a393cf670d61e7e56830.jpg

IMG_3740.thumb.jpg.6aa390b9c69322611ce161b48ddb3984.jpg

IMG_3741.thumb.jpg.add77ae3348ede9c2378148dc90de42f.jpg

IMG_3743.thumb.jpg.8166ba196320216d1b1131c25b3d7384.jpg

مرسی.

ویرایش شده توسط HosseinRF
لینک به دیدگاه

نمیتونی که همه کارارو با سیستم خودت انجام بدی بعد هاردو بزاری رو سیستم دیگه و جواب بگیری. اینمورد در صورتی امکان پذیره که سیستمت مشابه به هم باشه.

ویندوز رو بزن به فلش. (فلش بوتیبل بساز) و بعد از روی اون ویندوزت رو روی همون سیستم و هارد نصب کن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

ویندوز رو بزن به فلش. (فلش بوتیبل بساز) و بعد از روی اون ویندوزت رو روی همون سیستم و هارد نصب کن

فکر کنم مادربرد از قابلیت بوت با فلش پشتیبانی نکنه.

دوستان به نظرتون این pc رو ببرم جایی مثل بازار کامپیوتر رضا؟ مغازه ای اونجا می شناسید که کارش تعمیر pc باشه؟

خودم ساکن منطقه 12 هستم. ترجیحا آدرس اونطرف کره ی زمین رو ندید.

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

IMG_3727.thumb.jpg.f66e49e89cfd500701c502c47f3a58a0.jpg

خوب این الان خمیر نداره که چجوری استفاده کردید؟

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

خوب این الان خمیر نداره که چجوری استفاده کردید؟

قرار بود براش فن بخرم برای همین از قبل خمیر رو پاک کردم.

ولی موقع تست ها میام روش فن استوکشو با پنکه روی آخرین قدرت میزارم تا داغ نکنه.

قرار بود اگر سیستم کار کرد براش خمیر بخرم.

لینک به دیدگاه

سلام

با فلش ویندوز نصب کنید .

بعیده که مشکلی به وجود بیاد .

اگر هم قرار با سیستم خودتون ویندوز رو نصب کنید باید بعد از ریست اول هارد رو جدا کنید و به سیستم اصلی برگردونید .

میتونید DVD/RW رو هم به سیستم قدیمی وصل کنید . اگر هم با فلش نصب می کنید فلش رو به سیستم قدیمی بزنید .

لینک به دیدگاه

@HosseinRFسلام دوست عزیز

تمامی تاپیک های شما درباره سیستم‌تون که این یکی دو ماه اخیر ایجاد کردین توی این تاپیک ادغام شد.

لطفاً در خصوص اسمبل، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تون بحث ها رو توی همین تاپیک ادامه بدین و از زدن تاپیک های مکرر خودداری بفرمایین.

همچنین از سایز استاندارد فونت در فروم استفاده کنین، فونت درشت هم کاربران دیگه رو اذیت میکنه و هم نظم تاپیک و فروم رو به هم میریزه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

سلام.

یکی از دوستان من یه لپتاپ pavilion 15  داره که گفت در حالت idle یهو خاموش شده و دیگه روشن نمیشه . هیچ علاِم حیاتی هم نداره . برده مرکز خدماتی hp  اونجا ظاهرا عیب یابی کردن و گفتن سیپیو سوخته

حالا این وسط اون تعمیرکار گفته این سیپیو قدیمیه و پیدا نمیشه و ازین حرف ها و بهش پیشنهاد داده که i5 بندازه حتی یکی دو مدل i5 بهش پیشنهاد داده که بندازه رو برد . اونجور که دوستم میگفت 3620  بوده اون سیپیو. سیپیو خود لپتاپ 4005u  هستش.

این وسط چند تا سوال دارم که اصلا همچین چیزی امکان پذیره که یک مدل سیپیو دیگه بندازه رو برد لپتاپ ؟

اگه  بشه پس باید بایوسش  عوض بشه و خب به احتمال 100 درصد همچین بایوسی تاحالا وجود نداشته که هم با برد هم سیپیو هم گرافیک لپتاپ همخونی داشته باشه. سر همین شک دارم که کلا برد مشابه این برد میندازه .

الان با توجه به هزینه 2500 تا 3200 که تعمیرگاه برای اون 2 مدل سیپیو i5 گفته  خرید یک برد نو به صرفه نیست ؟

و اینکه برد نو از کجا میتونم برای این دوستم پیدا کنم چون خودش زیاد وارد نیس.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان محترم

کسی رو میشناسید توی اصفهان که لپتاپ سرویس یا تعمیر کنه و توی کارش حرفه‌ای باشه؟

اگه میشناسید ادرس و شماره ازش بگید

خیلی ممنون میشم❤

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان عزیز

یه پاور EVGA NEX650G دارم که زیر فشار هم نبوده و معمولا ۲۰ تا ۶۰ درصد لود روش بوده، چند ماه پیش بی دلیل و بدون حتی نوسان برق دیگه روشن نشد و باز که کردم و با جامپر زدن روی پایه های ۲۴ پین یه بار حدود ۲-۳ ثانیه روشن میشه و بعد خاموش و دیگه روشن نمیشه تا برقش قطع و مجدد وصل بشه...

روی سیستم هم که نصب هست همین طوره.

نیازمند راهنمایی دوستان و همچنین دنبال تعمیرکار مطمئن هستم.

خود شرکت وارد کننده که گارنتیش هم همونه خدمات پس از فروش نمیده برای دستگاه و چند سال هم هست گارانتیش تموم شده.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

امروز بعد از 3 سال استفاده از نوکیا 8، بعد از پلی دادن چند تا موسیقی ، اولش اسپیکر های گوشی کمی قطع و وصل شد، و بعد از نیم ساعت به کل اسپیکر های گوشی از کار افتاد☹️ من واقعا در تعجبم چطوری، و چه دلیلی باعث شد این گوشی همچین بشه، از طریق نرم افزار خود گوشی هم امتحان کردم که واقعا خود سخت افزار اسپیکر کار نمیکرد و نرم افزاری نیستش. حالا میخوام بدونم واقعا تعیمر میشه؟ من این گوشی رو خیلی دوست دارم و حتی با داشتن یک عدد سامسونگ A50 هنوزم از این استفاده میکنم و اصلا دوست نداشتم همچین بشه، حالا با توجه به این که شهرستان هستم و غرب کشور، کجا رو واسه تعمیر پیشنهاد میدید، شهرستان خودمون که توبه، زخم های خوردم از تعمیر گوشی که تا ابد یادم نمیره، گوشی رو دادم فلتش تعویض کنند، 5-6 سال پیش ایفون، و کل اهم گوشی رو داغون کردند...😑

بنظرتون اصلا قابل تعمیر هست؟ با توجه به این که تو یوتیوب دیدم، متسفانه پیچیدگی گسترده ای داره ای داره و تقریبا پایین ترین قسمت گوشی هست و جدا از تاج و صفحه نمایش باید برد و باتری هم دربیاد تا اسپیکر هاش قابل تعویض بشند....😑

شانس ما هم گارانتیش فقط 2 سال بودش -__-

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

دوست عزیز  اگه چیزی تو گوشی نداری. حتما یه هارد ریست بکن. انشاله که درست بشه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود خدمت همه دوستان

بنده یک عدد تلیویزیون 43 اینچ 4K از برند LG دارم که صفحه نمایشگرش در اثر ضربه ترک خرده

مدل دقیق روی کارتن LG 43UH65 درج شده حالا سوال من اینه کجا میتونم پنلشو گیر بیارم ؟ و هزینه تعمیرش حدودا چقدر میشه؟ 

و سوال اخر اینه که ایا پنل جدید به کیفیت پنل قبلی هست؟ و دوامش چقدره؟

لینک به دیدگاه

سلام بنده تعمیرات تخصصی تلوزیون دارم هیچ راهی برای تعمیر پنل شکسته تو ایران نیست . و با شرایط ارز مضخرف کشور تعویض پنل اصلا بصرفه نخواهد بود چون کل ارزش تلوزیون به پنل هست و 90 درصد از کل قیمت تلوزیونه . تنها راه اینه که اگه مدل قدیمی نباشه برد و پاورش رو به کسی که همین تی وی شمارو داره و برد یا پنلش سوخته بفروشین که باید تو دیوار بزنین تا اگر کسی خواست ازتون خرید کنه .

خودم برای یکی از کاربرای لیون چند ماهه دنبال یه پنل 49 هستم ولی چون مدل 2016 هست گیرنمیاد و خیلی وقته وارد نمیشه و حتی گیرم بیارم برای بنده خدا به صرفه نیست .

ویرایش شده توسط Logan2020
  • لایک 3
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...