رفتن به مطلب

محلی برای بحث و گفتگو در مورد تعمیر قطعات کامپیوتر، لوازم جانبی و تلفن همراه

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

اصولا وقتی هارد صدای غیر معمول داره به این معنی هست که مشکل سخت افزاری داره که دلایل مختلفی میتونه داشته باشه و کلا تو این مرحله اگر پشتیبان از اطلاعات نداشته باشی باید درگیر استرس و افکار ناخوشایند :D بشی . میتونی بری وضعیت سلامتی هارد رو با برنامه های مثل HD Tune ببینی ولی تو کیس شما خود این کار یه فشار سنگین روی هارد میاره با توجه به صدا و مشکلی که تو فایل کپی داری باید مستقیم بری سراغ کپی کردن اطلاعات مورد نیازت تو فروم نرم افزار معرفی شده که از روی USB یا DVD بوت میشه و ابزار های کپی پارتیشن و اطلاعات روش هست میتونی از اون استفاده کنی اگر به مشکل برخوردی میتونی از HDD Regenerator برای چک و احتمالا برطرف کردن بد سکتور ها اقدام کنی . از بوت های لینوکسی هم میتونی برای فایل کپی استفاده کنی اگر اطلاعات حساس هست کلا توصیه میکنم هارد رو ببری به یه مرکز ریکاوری .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • ارسال 1.3k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• 5 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام.پاور گرین gp250 دارم که با سیم سبزو مشکی روشن نمیشه ولی با زرد و بنفش میشه .از ic نیست . میشه راهنمایی کنید ؟

ویرایش شده توسط محمد احدی
لینک به دیدگاه

من يكى دارم سالمه ميخواى تا اونارو بزارى واسه تعمير از اين يكى استفاده كنى.... B)

لینک به دیدگاه

5131_big_44304138787105028302.jpg

عکس بالا رو ببینید

همونطور که میدونید بنده یک مین z68 گیگا مطابق با تصویر داشتم که روی پاور گرین آکبند 600 وات بسته بودم

یک روز صحیح و سالم کار کرد و روز دوم موقع زدن کلید پاور از کیس دود خارج شد سریعا 0 پاور رو زدم و دیدم سه قطعه کوچکی که توی تصویر مشخص کردم سوختن

پاور رو بردم گارانتی گرین تست کردن گفتن مورد داره و مین برد بنده رو هم این پاور به باد داده ، خدا از گرین نگذره :( پاور رو برام فرستادن تهران تعویض بشه

اما مین برد به خاطر خسارت ظاهری گارانتی قبول نکرد و تعویض نشد .

به نظر تعمیر کار های گرامی این سه قطعه ریز توی ایران قابل تعمیر هست ؟

به خاطر خیلی ریز بودن اینا به نظر من فکر نمیکنم با دست اصلا قابل تعمیر باشه ، پس فکر نمیکنم به درد تعمیر دستی بخوره و تعمیر ماشینی میخواد که نمیدونم کجا ببرم.

مین برد فعلا دست آواژنگ هست تا تعمیر کارشون بیاد و یک نگاه بندازه ببینه قابل تعمیر هست یا خیر .

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

درود

همین دیروز بحث کیفیت سر قطعات داخل پاور های گیرین بوده...چه جالب شد شما این تایپیک رو زدید که مدرکش هم ثابت بشه...

به نظر من بدید دست همون گارانتی تا براتون تعمیرش کنند چون کارشناسانشون روزانه 10 تا مین با مشکلات مختلف تعمیر میکنند و ابزار تعمیراتشون هم کامله...

اگه تعمیر نمیکنند صبر کنید تا یک تعمیر کار خوب پیدا کنید بعد اقدام به تعمیر بکنید چون هیچ تعمیر کاری ادامه ی کار نکرده ی تعمیرکار قبلی رو انجام نمیده...

انشالله که مشکلتون حل بشه...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام/ اتفاقی که افتاده و انشاالله زود مشکل حل میشه /

----------------

راستی به گرین گفتین که همین پاور باعث سوختن بردتون شده ؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام داداش اونا ترانزیستور smd هست روی هر کدوم کدی نوشته که هر کدوم شمارش فرق میکنه یعنی عملکردش فرق میکنه ببین شمارش خونده میشه تهیه کن جا برو البته شاید جای دیگه جریان کشیده که اونا سوخته باید تست بشه مادربورد ممکنه پیدا کنی جا هم بزنی باز دود سفید مهربون بده :p  ولی بودنش باید باشه ترانزیستورو میگم فکر کنم مربوط به تغذیه رم ها باشه از سالم بودن رمت مطمئنی یا رم بد جا نزدی

لینک به دیدگاه

سلام/ اتفاقی که افتاده و انشاالله زود مشکل حل میشه /

----------------

راستی به گرین گفتین که همین پاور باعث سوختن بردتون شده ؟؟

من اصلا به اونا نگفته بودم که پاور مین منو ترکونده

پاور رو بردم گارانتی گفتم این پاورو تست کنید ، تست کردن گفتن مادربردتون چیزیش نشده ؟ گفتم چرا پریده !

انگار یک مشکل عمومی بوده که قبلا هم پاور هاشون داشته و دیدن این پاور هم اینطوریه متوجه شدن که پرسیدن !

سلام داداش اونا ترانزیستور smd هست روی هر کدوم کدی نوشته که هر کدوم شمارش فرق میکنه یعنی عملکردش فرق میکنه ببین شمارش خونده میشه تهیه کن جا برو البته شاید جای دیگه جریان کشیده که اونا سوخته باید تست بشه مادربورد ممکنه پیدا کنی جا هم بزنی باز دود سفید مهربون بده :p  ولی بودنش باید باشه ترانزیستورو میگم فکر کنم مربوط به تغذیه رم ها باشه از سالم بودن رمت مطمئنی یا رم بد جا نزدی

نه عزیزم الان یک مین برد دیگه بستم ، رم سالم و سلامت روی سیستم بالا میاد

عزیزم سیستم دو روز با همون مین و پاور داشت کار میکرد ! روز سوم بدون اینکه هیچ گونه دستکاری در کیس داشته باشم این اتفاق افتاد که این مورد نشون میده دخالت بنده نبوده و اشکال پاور بوده

اصلا چیزی نمونده که از روش چیزی بخونم ! دود شدن کلا !!!

لینک به دیدگاه

اون آیسی ها اونجور که میدونم مال اینه که جریان بیش از حد از برد عبور نکنه (تا حدی هم تو عملکرد تاثیر داره)

عوامل زیادی میتونه باعث بشه همچین اتفاقی سر برد بیاد فقط پاور نیست میتونه جمع شدن جریان تو برد یا الکتریسیته ساکن باشه

میتونه شارش الکتریسیته بدن به کیس باشه (در صورتی که کف پا مستقیم با زمین در اتصال الکتریکی باشه)

بهر حال بایستی پیش یک تعمیر کار حرفه ای برد ببرید

این مورد اولی نیست که برد مرخص شده و زیادن از این موارد

لینک به دیدگاه

اون آیسی ها اونجور که میدونم مال اینه که جریان بیش از حد از برد عبور نکنه (تا حدی هم تو عملکرد تاثیر داره)

عوامل زیادی میتونه باعث بشه همچین اتفاقی سر برد بیاد فقط پاور نیست میتونه جمع شدن جریان تو برد یا الکتریسیته ساکن باشه

میتونه شارش الکتریسیته بدن به کیس باشه (در صورتی که کف پا مستقیم با زمین در اتصال الکتریکی باشه)

بهر حال بایستی پیش یک تعمیر کار حرفه ای برد ببرید

این مورد اولی نیست که برد مرخص شده و زیادن از این موارد

مسئله همینه

دنبال تعمیر کار حرفه ایم !

لینک به دیدگاه

تهران هستی؟

کامپیتور پایتخت برو طبق شیشم با اسانسور برو

وقتی میای بیرون مکس کامپیتور 100 در 100 تعمیر میکنه کارش تعمیر قطعات هست با دستگاه های حرفه ای

لینک به دیدگاه

تهران نیستم اما اگه دوستان تایید کنن که اونجا تعمیر میکنه میفرستم

هزینه رو هم باید بدونم چقدر میگیره

لینک به دیدگاه

اقا سلام به همه خسته نباشیددیروز یدونه گرافیک 6870 خریدم تازه از تعمیر اومدهگذاشتمش روی سیستم وقتی ویندوز بالا اومد تصویر هیچ مشکلی نداشت و عادی فقط هنوز درایور رو نصب نکرده بودمشروع کردم به نضب درایور که یدفعه دید م وسط نصب درایور گرافیک شروع کرد به خط انداختن(همون خطا های قرمز و اب و رنگارنگن دیگه)دستم رو روی GPU گذاشتم زیاد داغ نبوداقا حالا کسی میدونه مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه حلش کرد؟؟؟با هزار بدبختی این گرافیکو جور کردم نمیخوام راحت از دستش بدم
58888615827345862547.jpg63000752376889921759.jpg49396799348099608433.jpg
بابت کیفیت بد عکس شرمنده گوشی خوبی دستم نیس که بتونم عکس خوبی بگیرم

ویرایش شده توسط mostafa3123
لینک به دیدگاه

درود ازطریق نصب نرم افزار after burner کلاک کاری پردازنده رو 50 تا کم کنید ممکنه درست بشه!

لینک به دیدگاه

گرافیکتون هنوز مشکل سخت افزاری داره... به احتمال بسیار زیاد GPU قلع سرد شده یا بوده هنوز درست نشده !!! من عکسهاتون رو نمی تونم باز کنم :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز مطمئن هستید که درایور درست نصب کردید؟

ورژن درایور رو یگید؟

برید حتما آخرین ورژن درایور رو بگیرید از سایت AMD...

اگر مشکل حل نشد مدل دقیق گرافیکتون و یک اسکرین از GPUZ بگذارید...

سعی کنید دمای کارت رو در حال کارکرد ببینید...(با همون GPUZ میشه)...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معمولا کارت هایی که هیتر میخورن این مشکل رو دارن

من دوتا کارت 9600gso داشتم که یه زمانی این دوتا رو sli کرده بودم یکیشون این مشکل رو داشت

بهش هیتر(گرما)میدادم یه مدتی خوب بود اصلا هم نشون نمیداد چند وقت,,,,,, یه بار 2 روز یه بار هم 2هفته بعد دوباره مشکل شروع میشد درمی اوردم و پشتش حرارت میدادم درست میشد

فقط شما اول راه های دیگه رو که دوستان میگن امتحان کن

امیدوارم که مشکل شما این نباشه

شما طبق گفته اقا حمید 50 تا از کلاک کم کن تا فعلا فشار کمتر رو پردازنده باشه ببین درست میشه 

مطمئن باش اگه درست بشه 50 تا کم کردن تاثیری رو قدرت کارتت نمیذاره

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

درود ازطریق نصب نرم افزار after burner کلاک کاری پردازنده رو 50 تا کم کنید ممکنه درست بشه!

حمید جان اقا مشکل اینه که اول سیستمو که روشن میکنم گراف مشکلی نداره وتصویر صافه ولی بعد دو سه دقیقه کار کردن این خطوط میان

خب توی بار اول که گرافو سوار میکنم روی حالت بی گرافیک میاد تا شناساییش کنه بعدش یه ریستارت میخواد وقتی ریستارتش میکنم دیگه اصلا وارد ویندوز نمیشه یعنی بعد از صفحه استارت ویندوز روی صفحه سیاه میمونه

لینک به دیدگاه

گرافیکتون هنوز مشکل سخت افزاری داره... به احتمال بسیار زیاد GPU قلع سرد شده یا بوده هنوز درست نشده !!! من عکسهاتون رو نمی تونم باز کنم :(

اقا واسه عکسا شرمنده دوباره آپشون کردم حالا میشه بازشون کرد

عزیز مطمئن هستید که درایور درست نصب کردید؟

ورژن درایور رو یگید؟

برید حتما آخرین ورژن درایور رو بگیرید از سایت AMD...

اگر مشکل حل نشد مدل دقیق گرافیکتون و یک اسکرین از GPUZ بگذارید...

سعی کنید دمای کارت رو در حال کارکرد ببینید...(با همون GPUZ میشه)...

به به اقا میلاد گل

داداش ربطی به دریاور نداره

همه ی این حالتایی هم که گفتی ممکن نیست چون بعد از شناسایی گرافیک توسط بورد و ریستارت دیگه اصلا وارد ویندوز نمیشه

معمولا کارت هایی که هیتر میخورن این مشکل رو دارن

من دوتا کارت 9600gso داشتم که یه زمانی این دوتا رو sli کرده بودم یکیشون این مشکل رو داشت

بهش هیتر(گرما)میدادم یه مدتی خوب بود اصلا هم نشون نمیداد چند وقت,,,,,, یه بار 2 روز یه بار هم 2هفته بعد دوباره مشکل شروع میشد درمی اوردم و پشتش حرارت میدادم درست میشد

فقط شما اول راه های دیگه رو که دوستان میگن امتحان کن

امیدوارم که مشکل شما این نباشه

شما طبق گفته اقا حمید 50 تا از کلاک کم کن تا فعلا فشار کمتر رو پردازنده باشه ببین درست میشه 

مطمئن باش اگه درست بشه 50 تا کم کردن تاثیری رو قدرت کارتت نمیذاره

داداش مشکل اینه که بعد ازریستارت سیستم دیگه به ویندوز دسترسی ندارم تا با افتر برنر بتونم کلاکشو کم کنم

مشکلی نیست هرچقدر کلاک رو بیارم پایین فقط درست بشه کافیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به به اقا میلاد گل

داداش ربطی به دریاور نداره

همه ی این حالتایی هم که گفتی ممکن نیست چون بعد از شناسایی گرافیک توسط بورد و ریستارت دیگه اصلا وارد ویندوز نمیشه

سلام عزیزم، خوب با این حساب مشکل گرما زیاد هستش که به بالا اومدن ویندوز نمیرسه...

کارت مشکل داره هنوز...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مصطفی جان اقا تا چه مرحله ای تصویر داری؟

من امکان میدم ویندوزت مشکل پیدا کرده باشه

سی دی ویندوز رو بزار و مراحل نصب ویندوز رو پیش برو .فقط مرحله نصب قطعی رو انجام نده فقط میخوایم ببینیم تا این مرحله تصویر داری یا نه!

اگه تصویر بود ویندوزت مشکل پیدا کرده

ببین تو حالت safe mode بالا میاد

چون در هرصورت شما با همون مشکل نویز کارت هم باید وارد ویندوز بشی 

ویرایش شده توسط mehdi-gtx
لینک به دیدگاه

سلام عزیزم، خوب با این حساب مشکل گرما زیاد هستش که به بالا اومدن ویندوز نمیرسه...

کارت مشکل داره هنوز...

والا همه یه چیزی میگن ولی اکثر نظرات روی گرمای زیاد کارت و هیت خوردن بدشه

سی دی ویندوز رو بزار و مراحل نصب ویندوز رو پیش برو .فقط مرحله نصب قطعی رو انجام نده فقط میخوایم ببینیم تا این مرحله تصویر داری یا نه!

مهدی جان توی عکس پست اول دقت کن ببین تا صفحه بوت ویندوز تصویر دارم روی حالت safe mode هم میره مشکلی نداره فقط بدبختی اینه که توی هردوحالت تصویر خطوط عمودی داره هم سیف مود هم حالت عادی ویندوز(که البته حالت عادیش همونطور که گفتم بعد از صفحه بوت دیگه نمیاد یعنی بعد از صفحه بوت روی صفحه سیاه میمونه)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...