رفتن به مطلب

تغییرشرایط گارانتی هارد و ssd در ایران

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

چند روز پیش شرکت galax اعلام کرده بود در صورت استخراج رمز ارز chia با ssd گارانتی باطل میشه.

الان که بررسی میکردم بعضی از شرکتهای گارانتی کننده هارد وssd در ایران هم شرایط گارانتی این محصولات رو تغییر دادن به عنوان مثال :

شرکت اونگ :

نمونه موارد خارج از گارانتی اونگ :

هرگونه استفاده نامتعارف مانند استخراج رمزارز 

در صورتی که از محصولات ای دیتا برای هرگونه استفاده نامتعارف با حجم ذخیره سازی و تبادل بالا و خارج از استاندارد مانند استخراج انواع رمز ارز استفاده شود، بروز اشکال در عملکرد آن ها مصداق صدمه عمدی کاربر بوده و ارائه سرویس به این محصولات خارج از تعهد گارانتی است. لازم به ذکر است که مرجع تشخیص استفاده نامتعارف از محصولات، تست فنی کارشناسان خدمات پس از فروش آونگ است.

شرکت متین : 

تذکر این شرکت هم در قسمت گارانتی با انتشار تصویر زیر:

2021-05-19_184147.jpg.d6e234a0dd6c4d91a00b80ded4f83e0a.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
  • لایک 9
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

الآن اون بندگان خدایی که واقعا هارد یا SSD شون مشکلی پیدا کرده با این توجیه شرکتِ گارانتی کننده، گارانتی شون باطل میشه.

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Mohammad-RI گفته است :

الآن اون بندگان خدایی که واقعا هارد یا SSD شون مشکلی پیدا کرده با این توجیه شرکتِ گارانتی کننده، گارانتی شون باطل میشه.

تنها چیزی که راحت تعویض میکردن همین SSD بود که ماشالله بهانه گیرشون اومد تا اونم عوض نکنن!!!

تست فنی کارشناسان 🤣 چهارتا آدم دو زاری بی مدرک شدن کارشناس،اخه بوزینه تو که یک دوره ی ICDL هم نرفتی چطور شدی کارشناس !!!! فکر کنم اگه هر شب رو SDD دانلود کنید و خراب بشه بگن ماین کردی 

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
  • لایک 3
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

ابتدا به ساکن عرض کنم تشخیص این مسئله که با اس اس دی ماین شده بسیار ساده است. شما یا هر شخصی میتونه این تشخیص رو بده. رایت روی SSD کاملا LOG میشه و حتی در صورت خرابی اس اس دی به خاطر نوشتار زیاد، اطلاعات SMART شامل میزان رایت، قابل خوانش خواهد بود.

مطلب دوم، سازنده اس اس دی، محصول خودش رو کلاسه بندی می کنه، و فرض می کنه قرار نیست از یک اس اس دی گیمینگ/خانگی/اداری در شرایط سروری استفاده بشه، حالا اگر اون کاربر بیاد اس اس دی کاربری عادی رو در شرایط سروری استفاده کنه، قطعا شامل گارانتی نمیشه. در روز عادیش هم همینطوری بوده.

ایضا برای ماین چیا. در ماین چیا، برای هر 1 پلات حدود 2 ترابایت رایت انجام میشه که در 24 ساعت شبانه روز شما اگر 2 یا 3 پلات بزنید، مجموع 5 تا 6 ترابایت رایت بر روی اس اس دی انجام میدین که اظهر و من الشمس تابلو هست که ظرف دو ماه ترتیب اون اس اس دی داده می شود. از آنجایی که میزان روشن بودن اس اس دی LOG می شود، و میزان رایت هم LOG می شود، به راحتی با تقسیم میزان رایت بر تعداد روزهایی که اس اس دی روشن بوده، میزان رایت روزانه بدست می آید و...... گارانتی باطل می شود.

البته ماینر های چیا مثل کبک سرشون رو توی برف کردن:

635495372_2021-05-1414_12_31.thumb.jpg.421846b94eaf541046d608c6b8b38d90.jpg

• لایک 14
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 4
لینک به دیدگاه

ادمهای بی سواد و بد دهن همیشه تو هر موضوعی که کوچکترین سواد و فهمی درش ندارند با حالت طلبکارانه ابراز وجود می کنند!!

اما کسی که سواد ، فهم و دانش موضوعی رو داشته باشه خیلی با ارامش،مودب و با دلیل و مدرک صحبت می کنه

من خودم اطلاعاتی در این مورد نداشتم ولی با توضیح خوب پست قبلی متوجه شدم

ممنون از جناب ARMIN  بابت توضیحات کاملشون

ویرایش شده توسط WAR
  • لایک 7
لینک به دیدگاه

کسی که واسه ماین اس اس دی میخره دیگه نباید هم انتظار گارانتی داشته باشه خودش میدونه که وقتی اینهمه رایت کنه و بعد یه مدت اس اس دی دیگه به رحمت خدا بره کاملا منطقی هست و کاریش نمیشه کرد البته از کسی که به اس اس دی میگه هارد اس اس دی انتظار بیشتر ازین نمیره

ویرایش شده توسط YUNKI
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

کسی که به ssd ، میگه هارد m2 !!!!! به نظرتون میشه باهاش بحث کرد ؟!

• لایک 1
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۷ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

مجموع 5 تا 6 ترابایت رایت بر روی اس اس دی انجام میدین که اظهر و من الشمس تابلو هست که ظرف دو ماه ترتیب اون اس اس دی داده می شود.

دو ماه که خیلی خوبه!

عمده درایو های بازار که tlc هستن، من ندیدم رایتشون بره بالای 50 و درست کار کنن. با این تفسیر که روزانه این حجم رایت بیاد روشون، کمتر از یکماه کارشون تمومه.

m.2 ها هم که عمدتا داغن و برن زیر یه نوشتار طولانی و 24 ساعته، 10 روزه مرخص میشن...

در 2 ساعت قبل، m.reza گفته است :

اون هم به کنار m2 و m.2 هم دوباره دو چیز متفاوتن، فرضا حتی پیشوند هارد رو هم نگه، همون m2 گفتن هم غلطه. m2 اینترفیس حافظه های سونی هست و خیلی قدیمی و منسوخ شده هست.

m.2 باید "ام دات تو" تلفظ بشه.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۲۹ در 06:58، ahmadsa گفته است :

سلام دوستان عزیز

چند روز پیش شرکت galax اعلام کرده بود در صورت استخراج رمز ارز chia با ssd گارانتی باطل میشه.

الان که بررسی میکردم بعضی از شرکتهای گارانتی کننده هارد وssd در ایران هم شرایط گارانتی این محصولات رو تغییر دادن به عنوان مثال :

شرکت اونگ :

نمونه موارد خارج از گارانتی اونگ :

هرگونه استفاده نامتعارف مانند استخراج رمزارز 

در صورتی که از محصولات ای دیتا برای هرگونه استفاده نامتعارف با حجم ذخیره سازی و تبادل بالا و خارج از استاندارد مانند استخراج انواع رمز ارز استفاده شود، بروز اشکال در عملکرد آن ها مصداق صدمه عمدی کاربر بوده و ارائه سرویس به این محصولات خارج از تعهد گارانتی است. لازم به ذکر است که مرجع تشخیص استفاده نامتعارف از محصولات، تست فنی کارشناسان خدمات پس از فروش آونگ است.

شرکت متین : 

تذکر این شرکت هم در قسمت گارانتی با انتشار تصویر زیر:

2021-05-19_184147.jpg.d6e234a0dd6c4d91a00b80ded4f83e0a.jpg

پدر ssd در میاد ...هر ssd بدرد این رمز ارز نمیخوره اگر بخوای پول دراری ..گارانتی هم فایده نداره برای درامد ماهی 60 میلیون باید 8 تا ssd ببندی که با گارانتی و از داخل ایران خریده باشی عقلانی نیست ...بهترینش خرید از خارج کشور وبدون گارانتی هست 

اونم فقط ssd های 4 ترا بایت یا بیشتر بصرفه هست

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

کسی که واسه ماین اس اس دی میخره دیگه نباید هم انتظار گارانتی داشته باشه خودش میدونه که وقتی اینهمه رایت کنه و بعد یه مدت اس اس دی دیگه به رحمت خدا بره کاملا منطقی هست و کاریش نمیشه کرد البته از کسی که به اس اس دی میگه هارد اس اس دی انتظار بیشتر ازین نمیره

اصولا گارانتی برای کاربری هر محصول تعریف میشه

وقتی از محصولی که برای استفاده روزانه ساخته شده آدم قصد کسب درآمد داره باطل شدن گارانتی خیلی منطقیه

لینک به دیدگاه

در ۱۲ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

ابتدا به ساکن عرض کنم تشخیص این مسئله که با اس اس دی ماین شده بسیار ساده است. شما یا هر شخصی میتونه این تشخیص رو بده. رایت روی SSD کاملا LOG میشه و حتی در صورت خرابی اس اس دی به خاطر نوشتار زیاد، اطلاعات SMART شامل میزان رایت، قابل خوانش خواهد بود.

مطلب دوم، سازنده اس اس دی، محصول خودش رو کلاسه بندی می کنه، و فرض می کنه قرار نیست از یک اس اس دی گیمینگ/خانگی/اداری در شرایط سروری استفاده بشه، حالا اگر اون کاربر بیاد اس اس دی کاربری عادی رو در شرایط سروری استفاده کنه، قطعا شامل گارانتی نمیشه. در روز عادیش هم همینطوری بوده.

ایضا برای ماین چیا. در ماین چیا، برای هر 1 پلات حدود 2 ترابایت رایت انجام میشه که در 24 ساعت شبانه روز شما اگر 2 یا 3 پلات بزنید، مجموع 5 تا 6 ترابایت رایت بر روی اس اس دی انجام میدین که اظهر و من الشمس تابلو هست که ظرف دو ماه ترتیب اون اس اس دی داده می شود. از آنجایی که میزان روشن بودن اس اس دی LOG می شود، و میزان رایت هم LOG می شود، به راحتی با تقسیم میزان رایت بر تعداد روزهایی که اس اس دی روشن بوده، میزان رایت روزانه بدست می آید و...... گارانتی باطل می شود.

البته ماینر های چیا مثل کبک سرشون رو توی برف کردن:

دیگه وقتی طرف به اس اس دی ام دات 2  میگه هارد m2 سطحش مشخصه دیگه دهن به دهن گذاشتن با چنین افرادی توهین به خودمونه ! :))))

به نظر من هرکس بدون علم و اطلاعات وارد کاری شد و متضرر شد حقشه - چه بورس باشه چه ارز دیجیتال باشه چه ماین باشه چه هرچی 

لینک به دیدگاه

در ۱۵ ساعت قبل، m.reza گفته است :

خدا از دهنت بشنوه برادر ، نمیدونم چه داستانیه یسری به SSD میگن هاااارد ؟!🙃

نه واقعا با این ادما نمیشه بحث کرد ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

این تغییر در شرایط گارانتی دور از ذهن نبود. چند وقتیه گارنتی کارت های گرافیک توسط واردکننده های رسمی هم 3 ماهه شده که رسما یعنی هیچی.

پ ن: بیت کوین چندبار نتونسته مقاومت محدوده 40 هزار دلار رو بزنه و هر سری برگشت. یه ریزش به محدوده 30 هزار و پایین تر و بهبود سطح ایمنی دنیا به واسطه واکسینه شدن و خارج شدن دنیا از رکود احتمالا باعث پایین تر رفتن قیمت رمز ارزها میشه.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

این تغییر در شرایط گارانتی دور از ذهن نبود. چند وقتیه گارنتی کارت های گرافیک توسط واردکننده های رسمی هم 3 ماهه شده که رسما یعنی هیچی.

پ ن: بیت کوین چندبار نتونسته مقاومت محدوده 40 هزار دلار رو بزنه و هر سری برگشت. یه ریزش به محدوده 30 هزار و پایین تر و بهبود سطح ایمنی دنیا به واسطه واکسینه شدن و خارج شدن دنیا از رکود احتمالا باعث پایین تر رفتن قیمت رمز ارزها میشه.

یعنی این رمز ارزها داغون کرد همه بچه های عشق سخت افزار رو، جدا از بحث گرونی جهانی قطعات به دلایل کمبود و...
این موضوع ماینینگ و رمز ارزها پدر همرو درآورده.

• لایک 2
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

آونگ بهترین گارانتی تو ایران هست.

هارد سوخته منو با 15 دقیقه بررسی، عوض کردن و یک هارد آکبند و با سال ساخت جدید! بهم دادن. که قابلیت های بهتری نسبت به مدل قبلی داشت.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در ۱۴۰۰/۲/۳۱ در ۱۸:۴۷، HosseinRF گفته است :

آونگ بهترین گارانتی تو ایران هست.

بله منم یکبار گیر آونگ افتادم کارشون خوب بود، یدونه su630 بردم پیششون و با دریافت مابالتفاوت بهم یه su650 نو دادن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۶ ساعت قبل، ورای محدودیت گفته است :

سرعته فلشهای usb2 adata معادله usb3هستش

O.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.oO.o

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

اگر ازش سو استفاده نشه خیلی قانون خوبیم  هست . آقا آرمین هم گفتم چطور تشخیص داده میشه. ولی خب ماینرا یجور دنبال کلاه گذاشتنن . خود گارانتی ها هم یه شکل .چوبشم این وسط مصرف کننده واقعیی میخوره. البته خب این قوانین و باید مختص گروه خاصی از محصولات کنن. کمتر مصرف کننده ای دنبال ssd چند ترا میره .

پ ن : آقا 90 درصد مردم تو محاوره ssd و hdd   و m2 با نقطه و بی نقطه رو میگن . همون  تعمیر کار موبایلم گوشی میبری میگه هاردش سوخته.

یه جماعتی همیشه سیاهی لشکرن برای  خوردن ته مونده غذای بقیه. از بورس و بازار ارز دیجیتال و ماین و .... بزارید با خودشون حال کنن بزارید ته قطره آخر ssd رو بچلونه  بعد بره ببینه ای دل غافل به کاهدون زده :)))))))

پ ن دوم: ربطی به تاپیک نداره ولی صداقت توی فروم موج میزنه. تا 2 ماه پیش کارت گرافیک قحطی بود نمیدونم  چی شد یهو هرچی گیمره یهو زدن تو کار فروش 580  و 1070 و  3060  و فلان.. ( دیشب پی کارت میگشتم تو فروم فقط یه مورد دیدم صادقانه نوشته بود ماین شده )

ویرایش شده توسط milad.azn
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، ورای محدودیت گفته است :

وقتی روفلش نوشته 165 وات یعنی واقعا همینه و الکی ننوشته و اینو شما تو بازی متوجه میشی

😑

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، ورای محدودیت گفته است :

AND?

...و اینکه من همچنان خیال میکنم دارید شوخی میکنید دور همی.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۲۹ در ۰۹:۲۶، ورای محدودیت گفته است :

اونگ حقیقتا بهترینه و من اینو با قدرت میگم - شاهدش هم اینکه شیوه برخورد با مشتری بسیار عالیه و از همون ابراتورهاش که  یه خانومه با صداش هیبنوتیزمت میکنه{ذفتر تهران} شروع میشه تا شیوه بازاریابی و جذب مشتریشون واقعا معرکست - یکی از دوستان برای ویلاش دوربین تحت شبکه  از اونگ خریده بود {اصفحان} و خودشون نصب کردن و خیلی راضی بود رفیقم -  همین رفیقم که گیمنت داره  کلا بیشتر تجیزات شبکه از روتر و اکسس بوینت  بگیر  تا  هدست موس کیبورد  و دوربینهاش همه زیر مجوعه گارنتی اونگ اند - حالا هم اینها جدا از اعتبار  و ارزش تجاری شرکت adata هستکه تنها رقیب واقعیه سامسونگ در زمینه حافظههای چانبی هستش , ارزش بازار این شرکت در بورس تایوان گواه انصاف، صداقت، ثبات، ‌نبوغ، این شرکته که تا - حالا شنیدین که رمهای ADATA  بسوزه ؟سرعته فلشهای usb2 adata معادله usb3هستش , وقتی روفلش نوشته 165 وات یعنی واقعا همینه و الکی ننوشته و اینو شما تو بازی متوجه میشی که power silicon با این همه ادعا حرفی برای گفتن نداره  {داغ میکنه سریع } در مقابل فلش های adata{نظر منه و اینو تو اجرای بازی از طریق فلش فهمیدم که خودش  یه تایبیک جداست}- ادم رو از طریق دوستاش میشناسن شرکت هم از طریق زیر مجوعه هاش باید بشناسی 

داداش این الان تبلیغ بود؟؟

لینک به دیدگاه

آقا من خیلی سختمه چیزی نگم.

حتی نمیدونم از کجا شروع کنم.

بنظرم اگه تاپیک به نتیجه رسیده... ببندیم بره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، pKasra گفته است :

آقا من خیلی سختمه چیزی نگم.

حتی نمیدونم از کجا شروع کنم.

بنظرم اگه تاپیک به نتیجه رسیده... ببندیم بره

دادا فقط استارتر تاپیک میتونه درخواست بسته شدنش رو بده.

• ممنونم 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...