رفتن به مطلب

تبلت ملی در مراسم رونمایی اش روشن نشد!

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

یک شرکت ایرانی با اعلام تولید تبلت ملی از دولت خواست که تعرفه واردات تبلت را افزایش دهد تا از این طریق بتواند تبلت*هایش را با قیمت رقابتی بهتر در بازار به فروش برساند.

25-03.jpg

رضا مرواریدی مدیرعامل شرکت تولیدکننده این تبلت در جلسه رونمایی این محصول و در پاسخ به این پرسش دنیای*اقتصاد که چند درصد از قطعات این تبلت در داخل تولید می*شود، گفت: تمام تجهیزات این تبلت از خارج وارد می*شود و در کارخانه اهواز این شرکت مونتاژ می*شود.

وی با اعلام تولید این تبلت ورود تبلت*های دیگر به کشور را قاچاق اعلام کرد و از مسوولان خواست تا جلوی قاچاق تبلت و تبلیغ آن در داخل کشور را بگیرند تا محصولات این شرکت بتوانند در بازار جای خود را باز کنند.

وی در پاسخ این پرسش که آیا می*توان مونتاژ یک محصول را تولید محصول عنوان کرد و از آن طریق خواستار افزایش تعرفه برای ایجاد رانت برای فروش محصول شد، گفت: ما تجهیزات این تبلت را از با کیفیت*ترین کارخانه*ها تامین مي*کنیم و این چیز عجیبی نیست؛ چون تمام شرکت*هاي تولیدکننده تبلت در جهان هم همه قطعاتشان را مونتاژ می*کنند!

وی برای مثال به تبلت شرکت اپل اشاره کرد و مدعی شد تمام تجهیزاتش را از شرکت*های دیگر خریداری می*کند و حتی آنها را در کشورهای دیگر مونتاژ می*کند؛ در حالی که ما در داخل کشورمان مونتاژ می*کنیم.

قیمت تعیین شده برای این تبلت که دیمو نام دارد برای نمونه ۷ اینچی ۳۹۰ هزارتومان و برای صفحه ۹ اینچی ۵۸۰ هزارتومان است. به گفته مسوولان، این شرکت آنها قصد دارند تا پایان سال ۲۰۱۳ در حدود ۴۳ درصد و تا پایان ۲۰۱۴ نیز ۵۴ درصد از سهم بازار تبلت ایران را به خود اختصاص دهند و سپس به صادرات آن به کشورهای خاورمیانه نیز بپردازند.

به گفته مرواریدی، هم*اکنون ماهانه ۱۰ هزار تبلت توسط این شرکت تولید می*شود که این ظرفیت تا پایان سال ۹۱ دو برابر می*شود.

هنگام رونمایی از این تبلت یکی از آنها روشن نشد که مسوولان برنامه مجبور به تعویض آن شدند.

ictna

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا بهتر بیخیال تولید داخلی و حمایت از اون بشیم.

لینک به دیدگاه

آره موافقم

شاهکار که نمیخواد حتما ولی یه چیز درست و حسابی هم کافیه . اصلا لازم نیست که ایران انقدر سریع بره سراغ اینا ( میخواد چیکار ؟!! )

لینک به دیدگاه

وقتی میگم جنس ایرانی به درد نمیخوره همتون علیه من جبهه میگیرین!!! دیدین که.....روشن نشد!!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه سوال :

در صورت وجود رغیب برای تولید یک کالا در کشور اون صنعت پیشرفت میکنه و یا در صورت عدم وجود رغیب؟

مسلما همتون میدونید وقتی فضای رقابتی ایجاد بشه هرکدوم از رغبا در تلاشند گوی سبقت رو از یکدیگر بربایند.

حالا رغیب وجود نداشته باشه میشه سایپا : بعد از حدود 20 سال پراید رو با 114 امتیاز منفی میده دست مردم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به نظر من هم اینکه اول کاری درخواست افزایش تعرفه را کردند دلیل بر خودخوایی و طمع و ... هست. واقعا اگه دولت بخواد زیر بار این خواسته بر باید بهش ایراد گرفت.

اینا با این کار می خوان رقیب را از بازار حذف کنند تا تبلت ها را با هر کیفیت و هر قیمتی که دل شون بخواد بفروشند . از طرفی سایر برندها هم قیمتش و هم قاچاقش بیشتر میشه

خلاصه جز اینکه بازار تبلت را می ریزند به هم و باعث افزایش قیمت ها میشند هیچ فایده ای نداره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل من بکل با این جور کله گنده ها اینه که نمی خوان و نخواستن بگن که بابا - ای مردم ایران - آهای توی جوونی که نشستی اونجا داری به حرف من و امثال من گوش میدی این

ساخت ایران نیست ها ما مونتاژ میکنیم

بعد از اینکه توی رادیو هم یه حالی دادن بهش / دوباره شروع کردن به گفتن اینکه همه قطعات تولید داخل هستش / حالا ما موندیم تولید داخله یا از اونور میاد /

همین / نمیمیرن که بلکه با این کار یه نوع رقبتی برا گرفتن اون جنس میشه - چرا ؟؟ چون میدونیم که دورغی در کار نیست / ولی اینا میگن این تبلت با سخت افزار ایرانی در ایران تولید شد/ همین الان توی 19:15 نشون داد / یعنی ایران پردازنده ای زده که توی اسن تبلت کار میکنه تکنولوژی تا این حد و ما بیخبریم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدا کنه که اینجور باشه

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

وایه این جنس ایرانی بهع درد نمی خوره چون توش دز.دی می کنن!

اینا تو اهواز تولید می شه ؟ : ))))))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وایه این جنس ایرانی بهع درد نمی خوره چون توش دز.دی می کنن!

اینا تو اهواز تولید می شه ؟ : ))))))

جون من شما که اهوازی برو ببین چطور تولید میکنن.

راستی من دوتا از اون 5570 رو خریدم.بعدا یکیشو بهت میدم. :دی

لینک به دیدگاه

قیمتش رو با تبلت های این تاپیک مقایسه کنید:

http://forum.persian...217-page15.html

همچنین مشخصات این تبلت رو با اون تبلت ها!

مشابه این تبلت پیچ شده داخلی ، تو سایت های خارجی قیمت تک فروشیش 69 $ هست!

مثال:

https://www.google.com/search?q=tablet+price&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=fflb#q=Ainol+Novo+7+Tornado&hl=en&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=fflb&tbs=p_ord:p&tbm=shop&ei=Cr7cT7j_GOfA2gWR1qnFDQ&ved=0CBUQuw0oAQ&fp=1&biw=1920&bih=976&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&cad=b

http://www.androidin...campaign=baseus

حالا این بالایی که 69 دلار هست هم رمش 1 گیگ ( داخلی 512 هست) هم سی پی یو ش a9 هست که جدید تره (البته نه arm cortex A9) !!!

هم حافظش 8 گیگ هست (در مقابل 4 گیگ) هم باتریش قوی تر هست 3700 در برابر 3000

مشخصات تبلت داخلی:

DSC_0041.jpg

با مقایسه اینا تبلت خودمون باید اون ور آب چیزی حدود 50 دلار باشه! حالا عمده هم بخوای 45 دلار! اینم بیاری اینجا مونتاژ کنی 40$ (این 40 دلار هم زیاده!! )

:D

حالا یه چیز 40$ رو بفروشی 400 هزار و انتظار داشته باشی دولت هم ازت حمایت کنه و هر کی تبلت خارجی میاره رو از دار آویزون کنه انصافا خیلی خوش انصافی :p

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دیدی وقتی یه چیزی کلک داخلش باشه همیجوری میشه مایه ابرو ریزی میشه :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

متاسفانه فقط بلدن از این همور کاریها انجام بدن تو ایران، هیچ کس دلش بحال مملکت و من وتو نمی سوزه همه دارن تو مملکت سر هم کلاه میزان بلا نسبت دوستان! -_-

اوضاعی شده فقط از مسلمونی اسمشو داریم تو اسم کشورمون! فقط ظاهر سازی می کنن!

این خاریجیا ولمون کنند خودمون زودتر حساب خودمونومی رسیم! :D

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مونتاژ؟ :(

موندم که مگه مونتاژ اسم دیگه واردات و قیمت گذاری دلبخواهی نیست؟ :blink:

درضمن کدوم شرکت بوده؟

من اهوازم میخوام برم چک کنم و بخندم... :p

لینک به دیدگاه

at%20wits%20end.gifat%20wits%20end.gif :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: rolling%20on%20the%20floor.gifrolling%20on%20the%20floor.gif شما بفرمایید اختلاس و دزدی کنید احتیاج نیست واسش سرپوش و ماله درست کنید و خودتون رو تویِ زحمت بندازید. ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

سلام

چون من کیسمو تو ایران اسمبل کردم اسمشو می زارم تولید ملی و به خودم می گم کار آفرین -_-

اگه اینطور حساب کنیم ما بالای میلیون نفر کارآفرین دارم :blink:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...