رفتن به مطلب

سخت افزار مورد نیاز برای اتریوم و ماینینگ

Recommended Posts

سلام من یه مادربرد AMD -M5A99FX pro r2.0 یه سی پی یو  1090 و 4 گیگ رم / GP535A دارم 

می خواستم ببینم برای ماین اتریوم مثلا میشه یه گرافیمک rx5700 بخرم و ازین سیستم براش استفاده کنم؟

آیا بین هارد ssd  و معمولی تو ماینینگ تفاوتی هست؟

و یا اگه یه برد نو بذارم تو کیفیت ماینینگم تاثیر داره؟ مثلا یه h310m-k با سی پی یو i3-9100 و 4گیگ رم یا اینکه چون ماینینگ گرافیک هست برد و سی پی یو اهمیت چندانی نداره

لینک به دیدگاه

من شنیدم ایتریوم ماه آینده از POW به POS میره و دیگه ماین نمیشه. به نظرم بیشتر تحقیق کنید قبل از این که سرمایه گذاری کنید.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

سلام من یه مادربرد AMD -M5A99FX pro r2.0 یه سی پی یو  1090 و 4 گیگ رم / GP535A دارم 

می خواستم ببینم برای ماین اتریوم مثلا میشه یه گرافیمک rx5700 بخرم و ازین سیستم براش استفاده کنم؟

و یا اگه یه برد نو بذارم تو کیفیت ماینینگم تاثیر داره؟ مثلا یه h310m-k با سی پی یو i3-9100 و 4گیگ رم یا اینکه چون ماینینگ گرافیک هست برد و سی پی یو اهمیت چندانی نداره

تنها چیزی که در ماین مهم هست پاور و کارت گرافیکه و کیفیت رایزر و اتصالات مادربرد و سی پی یو رم و حافظه اس اس دی یا هارد تاثیری ندارن پهنای باند مورد نیاز واسه ماین هم واسه اینترنت هم واسه خود اطلاعاتی که بین کارت گرافیک و سیستم رد و بدل میشه خیلی پایینه پس نسل اون اسلات pcie هم مهم نیست

ویرایش شده توسط YUNKI
لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

مادربرد AMD -M5A99FX pro r2.0 یه سی پی یو  1090 و 4 گیگ رم / GP535A دارم 

احتمالا خیر

چون پاور تون جوابگو نیست

در 2 ساعت قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

خیر فرق شون فقط تفاوت در تایم لود ویندوز هست

به هیچ وجه !

مادربورد شما با مادربورد روز در این زمینه هیچ فرقی نداره 

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

من شنیدم ایتریوم ماه آینده از POW به POS میره و دیگه ماین نمیشه. به نظرم بیشتر تحقیق کنید قبل از این که سرمایه گذاری کنید.

جدا ؟؟!!! منبعی دارید

اگه اینطور باشه باید منتظر کاهش شدیدددد قیمت گرافیک باشیم.

گرافیک 2070 میشه ۱۲میلیون، RX580 ۳میلیون 😄

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

اگر منبعی دارید حتما به اشتراک بزارید، دوستان دیگه هم اگر اطلاعی دارند دریغ نکنند.

لینک به دیدگاه

در ۴۳ دقیقه قبل، Gh-Moradi گفته است :

اگر منبعی دارید حتما به اشتراک بزارید، دوستان دیگه هم اگر اطلاعی دارند دریغ نکنند.

دوست عزیز طبق آخرین اخبار رسمی، اتریوم ۲ داره آخرین تست هاش رو میگذورنه و حدود اوایل نوامبر یا ماه اول دوم ۲۰۲۲ به صورت کامل و تجاری ریلیز میشه. (البته این قطعی نیست ولی احتمالش خیلی بالاست.)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

احتمالات موجود برای ماه آخر 2021 یا ماه اول 2022 هست

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۳/۵ در 13:49، YUNKI گفته است:

تنها چیزی که در ماین مهم هست پاور و کارت گرافیکه و کیفیت رایزر و اتصالات مادربرد و سی پی یو رم و حافظه اس اس دی یا هارد تاثیری ندارن پهنای باند مورد نیاز واسه ماین هم واسه اینترنت هم واسه خود اطلاعاتی که بین کارت گرافیک و سیستم رد و بدل میشه خیلی پایینه پس نسل اون اسلات pcie هم مهم نیست

ممنون

فقد یه نکته  چون برد من دارای 4 اسلات pci Express16 هست و من می خوام ازونا استفاده کنم.. آیا بازم نیاز به رایزر هست؟

اگه یه راهنماییم بدید که الان با این وضع بازار کدوم کارت برا ماینیگ بهتره ممنون میشم. منظورم از نظر بازدهی نثبت به قیمت هست.

یا علی

در ۱۴۰۰/۳/۵ در 12:44، saeed0c گفته است:

♥♥♥از همه دوستان ممنونم☺☻♥♥♥

در ۱۴۰۰/۳/۵ در 20:00، Alirezatha گفته است:

احتمالات موجود برای ماه آخر 2021 یا ماه اول 2022 هست

خوب در این صورت پس دیگه ماین اتریم تعطیل میشه. میشه از همین سیستم برا ماینینگ ارز دیگه ای استفاده کرد؟ آیا ارزهای دیجیتال دیگه قابل اعتمادن؟ اگر اره میشه معرفی کنید؟

در ۱۴۰۰/۳/۵ در 15:14، aVaOMi گفته است:

احتمالا خیر

چون پاور تون جوابگو نیست

خیر فرق شون فقط تفاوت در تایم لود ویندوز هست

به هیچ وجه !

مادربورد شما با مادربورد روز در این زمینه هیچ فرقی نداره 

جدا ؟؟!!! منبعی دارید

اگه اینطور باشه باید منتظر کاهش شدیدددد قیمت گرافیک باشیم.

گرافیک 2070 میشه ۱۲میلیون، RX580 ۳میلیون 😄

خوب پاور پیشنهادی چیه؟

لینک به دیدگاه

در ۴۳ دقیقه قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

خوب پاور پیشنهادی چیه؟

حداقل ۵۰۰ وات

با ۲عدد خروجی ۸پین 

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

حداقل ۵۰۰ وات

با ۲عدد خروجی ۸پین 

خوب الان پاورم همینطور که گفتم GP535AGreen هست 535 وات یک کانکتور 8 پین داره که من با تبدیل یک کانکتور دیگه رو هم ایجاد می کنم.

لینک به دیدگاه

در ۹ دقیقه قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

خوب الان پاورم همینطور که گفتم GP535AGreen هست 535 وات یک کانکتور 8 پین داره که من با تبدیل یک کانکتور دیگه رو هم ایجاد می کنم.

استفاده از تبدیل های پاور کار پر ریسک ی هست، اگه مشکلی برای گرافیک پیش بیاد گارانتی زیر بار نمیره....

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

ممنون

فقد یه نکته  چون برد من دارای 4 اسلات pci Express16 هست و من می خوام ازونا استفاده کنم.. آیا بازم نیاز به رایزر هست؟

اگه یه راهنماییم بدید که الان با این وضع بازار کدوم کارت برا ماینیگ بهتره ممنون میشم. منظورم از نظر بازدهی نثبت به قیمت هست.

یا علی

یجوری بزارش کارت هاداغ نکنن مشکلی نداره یعنی تو کیس نزار

از تبدیل استفاده نکن

کارت 580 و 5700 خوب هستن 580 قیمتش نسبت به عملکردش بهتره البته بستگی داره 5700 چه قیمت بهت بدن

اتریوم کلاسیک-ریون کوین-بیم-گرین-به ترتیب پر سود ترین ارزها بعد از اتریوم هستن

لینک به دیدگاه

در ۳ ساعت قبل، Seyed Mostafa Javadi Rad گفته است :

♥♥♥از همه دوستان ممنونم☺☻♥♥♥

خوب در این صورت پس دیگه ماین اتریم تعطیل میشه. میشه از همین سیستم برا ماینینگ ارز دیگه ای استفاده کرد؟ آیا ارزهای دیجیتال دیگه قابل اعتمادن؟ اگر اره میشه معرفی کنید؟

بله میشه.

البته در حال حاضر پر سود ترین ارز اتریوم هست. اینکه بعد غیر قابل ماین شدن اتریوم چه ارزی رو ماین کنیم همون موقع طبق سود دهی ارز ها در همون تاریخ باید تصمیم گرفت چیزی نیست که از الان بشه گفت

در 1 دقیقه قبل، YUNKI گفته است :

یجوری بزارش کارت هاداغ نکنن مشکلی نداره یعنی تو کیس نزار

از تبدیل استفاده نکن

کارت 580 و 5700 خوب هستن 580 قیمتش نسبت به عملکردش بهتره البته بستگی داره 5700 چه قیمت بهت بدن

اتریوم کلاسیک-ریون کوین-بیم-گرین-به ترتیب پر سود ترین ارزها بعد از اتریوم هستن

580 کارت خوبی نیست

چرا؟

چون اگر ماین اتریوم متوقف بشه بیشتر از هر کارت دیگه ای افت قیمت داره چندین برابر قیمتش از دست میره و بازگشت سرمایه رو سخت میکنه

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بله میشه.

البته در حال حاضر پر سود ترین ارز اتریوم هست. اینکه بعد غیر قابل ماین شدن اتریوم چه ارزی رو ماین کنیم همون موقع طبق سود دهی ارز ها در همون تاریخ باید تصمیم گرفت چیزی نیست که از الان بشه گفت

580 کارت خوبی نیست

چرا؟

چون اگر ماین اتریوم متوقف بشه بیشتر از هر کارت دیگه ای افت قیمت داره چندین برابر قیمتش از دست میره و بازگشت سرمایه رو سخت میکنه

درباره قیمت نمیتونم نظر بدم ممکنه نیاد پایین بلاخره ماینری که صد تومن پول خرج کرده حداقل قبل از فروش یه مشورت میکنه میبینه بله بعد از اتریوم ارز هایی هستن تقریبا بین نصف تا هشتاد درصد درامد اتریوم رو بهشون میدن پس فروش نمیصرفه

ولی منطق شمارو نمیدونم چرا فکر کردید هشریت 580 در ارز های دیگه نسبت به کارت های دیگه ضعیفتر هست

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

با عرض سلام و ادب 

آیا میشود با مادربرد ddr3 و یک کارت گرافیک(اتریوم) ماین کرد؟

بر فرض اینکه کارت گرافیک مناسبی برای ماین باشد مثل rx 580

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۷/۹ در 19:37، Muhammad rasol گفته است:

با عرض سلام و ادب 

آیا میشود با مادربرد ddr3 و یک کارت گرافیک(اتریوم) ماین کرد؟

بر فرض اینکه کارت گرافیک مناسبی برای ماین باشد مثل rx 580

بله

۱ ساعت قبل، DarkMERC گفته است:

با لپتاپ نمیشه ماین کرد؟😅

خیر ( البته به طور تکنیکی میشه ولی عملا نباید اینکار رو انجام بدین)

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است:

خیر ( البته به طور تکنیکی میشه ولی عملا نباید اینکار رو انجام بدین)

نمیشه سرعتشو محدود کرد که بهش فشار نیاد و آروم آروم ماین کنه؟

لینک به دیدگاه

۵۴ دقیقه قبل، DarkMERC گفته است:

نمیشه سرعتشو محدود کرد که بهش فشار نیاد و آروم آروم ماین کنه؟

میشه ولی ارزش نداره

جدا از درامد بسیار کم لپ تاپ

ذات لپ تاپ ها اینه که خنک کننده پدر مادر دار ندارن و ماینینگ کولینگ قوی میخواد

از طرف دیگه اگر گرافیک لپ تاپ بسوزه کل لپ تاپ سوخته در صورتی که در دسکتاپ اینطوری نیست

در کل گفتم به لحاظ فنی میشه ولی یه مقدار سبک سنگین کنی انجام ندادنش بهتر از دادنشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...