رفتن به مطلب

مشکل R9 290x

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

من یه r9 290x دارم وقتی درحال  بازی کردن هستم 60 70 درصد گرافیک پر میشه سریعا به دمای 94 93 درجه میرسه که بعدش یهو مانیتورهام(دوتا مانیتور دارم)میرن رو حالت power save mod در اصل کارت دیگ تصویر نمیده

من خودم با عوض کردن خمیر سیلیکون موافقم 

نظر شما چیه؟!

لینک به دیدگاه

سلام هم خمیر هم یه سرویس کلی،اوکی میشه

خمیر خوب بخر

در 16 ساعت قبل، Sigmund گفته است :

ممنون از شما
خمیر خوب که تو بازار باشه معرفی میکنید؟

خواهش خمیر های کولر مستر و دیپ کول باید خوب باشن،و خمیر گرین هم بد نیست 

z3 دیپ کول قیمت = 76
z5 دیپ کول قیمت = 95

e2 کولر مستر قیمت = 190 

کدوم از اینا به صرف هستن بخرم؟

البته من منظورم از دیپ کول مدل های جدیدش یعنی g15 و g40 هست اینا بهترن تا سری زد ،اون زد ها هم ممکنه قدیمی باشن بخری میبینی هیچ دما هم بهتر نشه

در 7 ساعت قبل، mohammad osmani گفته است :

سلام دوستان ببخشید میدونم به تاپیک ربطی نداره اما من بعد از 6 سال رفتم که خمیر سی پی یو و گرافیک رو عوض کنم طرف هم که از اشنایان بود و بهش اعتماد دارم به ایشون دادم و بعد قیمت رو ازش پرسیم وقتی قیمت رو شنیدم تعجب کرد گفت میشه 20 هزار تومان خیلی ارزون نیست؟نمی دونم چه خمیری زده که اینقدر ارزون بود چون شنیدم از طرف شما که میگید بالای 100 تومان باید باشه 

خمیر دندان نزده باشه😂🤣

سلام این که مشخصه

خمیر هالنزای هر سرنگی تو دیجی دو سه تومنه

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام هم خمیر هم یه سرویس کلی،اوکی میشه

خمیر خوب بخر

ممنون از شما
خمیر خوب که تو بازار باشه معرفی میکنید؟

در 16 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

خواهش خمیر های کولر مستر و دیپ کول باید خوب باشن،و خمیر گرین هم بد نیست 

z3 دیپ کول قیمت = 76
z5 دیپ کول قیمت = 95

e2 کولر مستر قیمت = 190 

در 16 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

Z9بگیر

باشه ممنون از شما

در 16 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

Z9بگیر

بعد بگیرم واقعا روی خنک شدن کارتم تاثیر میذاره؟
بعد از اون یه سوال دیگ من الان سرعت فن رو بالا بردن خیلی خنک شد مشکلی در طولانی پیش نمیاد؟

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

قطعا تاثیر داره ، کارت گرافیک منم تصویر نمیداد Z9 بهش زدم هم دماش اومد پایین هم مشکل تصویرش حل شد الانم یه سال فروختمش طرفم راضیه

میگن سرعت فن رو ببری بالا در دراز مدت فن آسیب میبینه چیزی در اینباره نمیدونم من خودم زمان بازی کردن فن لپ تاپ رو میزارم رو 6500RPM

جای خمیر قبلی رو با دقت پاک کن،Z9 هم یه خمیر قویه مدلای بالاترم هست ولی همین کافیه، خمیر چربی گرزیلی نمیدونم ایران پیدا میشه یا نه ، ولی از مالتینا میتونی بخری حدود 600 تومن میوفتاد

اوکیه خریداری میکنم خمیر رو ولی داخل سایت دیجی کالا که نگاه کردیم بعضی از نظرات خریداران نوشته بودن که تقلبیه و خوب نیست
نظر شما اینه از همون دیجی کالا بخرم یا جایی دیگ اینم در نظر بگیرید دیجی کالا 7 روز ضمانت بازگشت هم داره

در 12 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

من چند سال پیش از لیون خریدم اون موقع اینطوری نبود اگه شک دارید دراینباره  مدل گرین رو تهیه کنید

https://www.lioncomputer.com/product/eqnrp/GREEN-GT-4-Thermal-Paste

اگه هم یه چیز کاملا با کیفیت می خوای این مدل دیگه حرفی دربارش نیست

https://www.digikala.com/product/dkp-3500369/خمیر-سیلیکون-کولر-مستر-مدل-mastergel-pro

مدل گرین در حد z9 هست دیگ؟

در 4 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اگر گرافیکتون رفرنس باشه این دما برای 290x طبیعی هست 

دما درست نیست و غیر عادیه در پرشدن ۵۰درصد ۹۰ درجه میشه و درحالت استند بای ۷۰ درجه هست

لینک به دیدگاه

z3 دیپ کول قیمت = 76
z5 دیپ کول قیمت = 95

e2 کولر مستر قیمت = 190 

Z9بگیر

در 15 ساعت قبل، Sigmund گفته است :

بعد بگیرم واقعا روی خنک شدن کارتم تاثیر میذاره؟
بعد از اون یه سوال دیگ من الان سرعت فن رو بالا بردن خیلی خنک شد مشکلی در طولانی پیش نمیاد؟

قطعا تاثیر داره ، کارت گرافیک منم تصویر نمیداد Z9 بهش زدم هم دماش اومد پایین هم مشکل تصویرش حل شد الانم یه سال فروختمش طرفم راضیه

میگن سرعت فن رو ببری بالا در دراز مدت فن آسیب میبینه چیزی در اینباره نمیدونم من خودم زمان بازی کردن فن لپ تاپ رو میزارم رو 6500RPM

جای خمیر قبلی رو با دقت پاک کن،Z9 هم یه خمیر قویه مدلای بالاترم هست ولی همین کافیه، خمیر چربی گرزیلی نمیدونم ایران پیدا میشه یا نه ، ولی از مالتینا میتونی بخری حدود 600 تومن میوفتاد

در 12 ساعت قبل، Sigmund گفته است :

اوکیه خریداری میکنم خمیر رو ولی داخل سایت دیجی کالا که نگاه کردیم بعضی از نظرات خریداران نوشته بودن که تقلبیه و خوب نیست
نظر شما اینه از همون دیجی کالا بخرم یا جایی دیگ اینم در نظر بگیرید دیجی کالا 7 روز ضمانت بازگشت هم داره

من چند سال پیش از لیون خریدم اون موقع اینطوری نبود اگه شک دارید دراینباره  مدل گرین رو تهیه کنید

https://www.lioncomputer.com/product/eqnrp/GREEN-GT-4-Thermal-Paste

اگه هم یه چیز کاملا با کیفیت می خوای این مدل دیگه حرفی دربارش نیست

https://www.digikala.com/product/dkp-3500369/خمیر-سیلیکون-کولر-مستر-مدل-mastergel-pro

در 11 ساعت قبل، Sigmund گفته است :

بچه های لیون خریده بودن میگفتن خوب و راضی کننده است

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/82004-آیا-خمیرسیلیکون-جدید-گرین-ارزش-خرید-داره-؟/page/7/#comments

ایشان پیشکسوت خمیر ایرانِ ، باشد که انلاین باشد تا جواب بدهد

@HeX

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Sigmund گفته است :

کلا محصولات دیپ کول کیفیتش پایین آمده یک سال یا یک سالو نیم این طوریه. از کولر هاش بگیر تا فن هاش. نمیدونم مربوط به مدل هایی وارد شده در ایران میشه یا خود کمپانی این مسیر رو پیش گرفته.

لینک به دیدگاه

سلام z9 برای این گرافیکا خوب نیست . کولر مستر بگیر

لینک به دیدگاه

سلام بنده هم یه asus rx480 o8gb دارم دماش تو گیم میرسه به 74-78 بنظرتون موقع خمیر عوض کردنش هست؟ نرمفزار رادعون سافتوار هم حالت زیرو فن رو برداشته و فن از دور خیلی پایین روشن هست .وقتی هم دما به مقدار مذکور میرسه بدون اینکه هدست رو گوشم بزارم صدای فن قابل شنیدن هست که تقریبا رو 40 درصد (طبق نمودار نرمفزار) کارمیکنه 

اگر بخوام خمیر عوض کنم همین کولر مستر کفایت میکنه یا باید فکر گریزلی باشم ؟ ترمال پد چی بگیرم؟

لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، Sigmund گفته است :

با سلام

من یه r9 290x دارم وقتی درحال  بازی کردن هستم 60 70 درصد گرافیک پر میشه سریعا به دمای 94 93 درجه میرسه که بعدش یهو مانیتورهام(دوتا مانیتور دارم)میرن رو حالت power save mod در اصل کارت دیگ تصویر نمیده

نظر شما چیه؟!

با درود

تعویض خمیر قطعا کمک میکنه ولی من هم یک r9 290 داشتم که به دیار باقی شتافت 😅

ایشون هم دماشون توی لود 94 درجه بود! یعنی میخوام بگم این دما شاید برای کارت 1080TI یا Rx 580 چیز خیلی عجیب و خطرناکی باشه، ولی برای این کارت یه چیز خیلی نرماله که نه کارت نه چیپ های روش باهاش مشکل ندارن 😂

ممکنه پرش تصویر شما به دلیل لحیم سردی باشه حالا شما خمیر رو عوض کن اگه نتیجه نگرفتی (که احتمال بالای 90 میگیری) بعد سراغ سناریو های بعدی میریم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ببخشید میدونم به تاپیک ربطی نداره اما من بعد از 6 سال رفتم که خمیر سی پی یو و گرافیک رو عوض کنم طرف هم که از اشنایان بود و بهش اعتماد دارم به ایشون دادم و بعد قیمت رو ازش پرسیم وقتی قیمت رو شنیدم تعجب کرد گفت میشه 20 هزار تومان خیلی ارزون نیست؟نمی دونم چه خمیری زده که اینقدر ارزون بود چون شنیدم از طرف شما که میگید بالای 100 تومان باید باشه 

خمیر دندان نزده باشه😂🤣

در 4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

از آشنا توقع بیشتری نباید داشت

همین اشناها ما رو بدبخت کردن

لینک به دیدگاه

اگر گرافیکتون رفرنس باشه این دما برای 290x طبیعی هست 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، mohammad osmani گفته است :

خمیر دندان نزده باشه😂🤣

از آشنا توقع بیشتری نباید داشت

لینک به دیدگاه

در ۷ ساعت قبل، Sigmund گفته است :

این مدل از اونجایی که خیلی قدیمیه، احتمال اینکه خمیر فاسد شده باشه و منقضی شده باشه، خیلی زیاده.

کارایی g15 , g40 این شرکت خیلی بهتره و احتمال فیک بودنشون هم خیلی کمه.

در ۶ ساعت قبل، yasin۱۳۸۰ گفته است :

سلام بنده هم یه asus rx480 o8gb دارم دماش تو گیم میرسه به 74-78 بنظرتون موقع خمیر عوض کردنش هست؟ نرمفزار رادعون سافتوار هم حالت زیرو فن رو برداشته و فن از دور خیلی پایین روشن هست .وقتی هم دما به مقدار مذکور میرسه بدون اینکه هدست رو گوشم بزارم صدای فن قابل شنیدن هست که تقریبا رو 40 درصد (طبق نمودار نرمفزار) کارمیکنه 

اگر بخوام خمیر عوض کنم همین کولر مستر کفایت میکنه یا باید فکر گریزلی باشم ؟ ترمال پد چی بگیرم؟

سلام

بستگی به هوای محیط اطراف کیس داره.

ولی عوض کردن خمیر بعد این همه مدت قطعا تاثیر داره.

کولر مستر یا آرکتیک mx-4 اصل خیلی خوب هستن و کاملا کفایت میکنه.

ترمال پد که نیاز نیست مگر ترمال پد حرفه ای باشه که حتی از خمیر هم ضریب انتقالش بالاتره.

برای مموریها نیاز نیست کاری بکنید.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۱۱ در ۱۶:۵۶، Blueman۶ گفته است :

این مدل از اونجایی که خیلی قدیمیه، احتمال اینکه خمیر فاسد شده باشه و منقضی شده باشه، خیلی زیاده.

کارایی g15 , g40 این شرکت خیلی بهتره و احتمال فیک بودنشون هم خیلی کمه.

سلام

بستگی به هوای محیط اطراف کیس داره.

ولی عوض کردن خمیر بعد این همه مدت قطعا تاثیر داره.

کولر مستر یا آرکتیک mx-4 اصل خیلی خوب هستن و کاملا کفایت میکنه.

ترمال پد که نیاز نیست مگر ترمال پد حرفه ای باشه که حتی از خمیر هم ضریب انتقالش بالاتره.

برای مموریها نیاز نیست کاری بکنید.

یه سوال از دوستای عزیز من الان فن اسپید رو 60 درصد گذاشتم در طولانی مدت مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

در ۵۸ دقیقه قبل، Sigmund گفته است :

یه سوال از دوستای عزیز من الان فن اسپید رو 60 درصد گذاشتم در طولانی مدت مشکلی نداره؟

اگه صداش شما رو اذیت نمیکنه، نه مشکلی نداره.

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، Blueman۶ گفته است :

اگه صداش شما رو اذیت نمیکنه، نه مشکلی نداره.

ن از لحاظ صدا اصا برام مهم نیست اگ واقعا مشکلی نداشته در طولانی مدت عالیه لازمی هم به خمیر سیلیکون نیست 

*بعد گرمای گرافیک هم یه مشکلی داره اینه که تابستونه و کلا همه ی قطعات داغ شدن

لینک به دیدگاه

سلام

بعد تهیه و تعویض خمیر یه تاپیک برای اندرولت کارت بزنید دوستان کمک میکنند کارت رو اندر ولت کنید خیلی تاثیر میتونه داشته باشه بستگی به مدل کارت.

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، ASTS گفته است :

سلام

بعد تهیه و تعویض خمیر یه تاپیک برای اندرولت کارت بزنید دوستان کمک میکنند کارت رو اندر ولت کنید خیلی تاثیر میتونه داشته باشه بستگی به مدل کارت.

چشم حتما انجام میدم این کار رو هم

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۱۱ در ۰۳:۰۷، Sigmund گفته است :

با سلام

نظر شما چیه؟!

با نرم افزارای مخصوص کنترل فن     سرعت فنو بالاببر بزارش روی 4000 دور     ماله من اکثرا روی 3500 دوره و دماهم روی 85       الان 5 ساله استفاده میکنم مشکلی ندارم            دره کیسو هم باز کن     ببین با این حالت دماش باز بیشتر میشه یا نه که اگه دما رفت روی 94 خمیرتو عوض کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...