رفتن به مطلب

مشکل باز شدن برنامه نقاشی ویندوز (paint) با تاخیر حدود 2 دقیقه

NabiKAZ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مشکل عجیبی که برخوردم در جدیدترین نسخه ویندوز10، باز شدن برنامه نقاشی ویندوز (paint) با تاخیر حدود 2 دقیقه و بعضاً بیشتر همراه است.
چیزی فریز نمیشود و پروسه ای درگیر نمیشود.
مشکلی با سایر برنامه ها نیست و عملکرد کلی ویندوز مشکلی ندارد و سریع است.
عجیبتر اینکه نسخه قدیمی paint (که فکر میکنم مربوط به نسخه XP) باشه رو دانلود کردم و اون هم چنین مشکلی رو داره!
این مشکل در تمام سایتهای خارجی هم مطرح شده و مشکل خیلی ها بوده.
همه هم یک سری راه حل های کلی مثل chkdsk و uninstall/install و... مطرح کردند اما هیچکس راه حل مشخص و قطعی ارائه نکرده!
حتی در فروم رسمی مایکروسافت هم همین بحث بوده و هیچکس دلیل قطعی ارائه نکرده و هیچکس نگفته مشکلش حل شده!
آیا شما با این مشکل برخورد داشتید و راه حل شما چیست؟

Windows 10 Pro
21H1
19043.985
Windows Feature Experience Pack 120.2212.2020.0

ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

دو راه داری دوست گرامی

یا خودت نقاشی کن

یا اینکه ویندوز ریست بزن 

راه کارایی که مایکروسافت گفته شوخی بیش نیست معمولا اینطور مشکلات مربوط به سیستم عامل میشه و مشخص نیست شما چیکارش کردی یا اینکه ممکنه بخاطر باگ جدید باشه

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/ms-paint-takes-time-about-5-minutes-to-open-and/39b1b038-40f5-48a8-bbd4-5ccdddeb9895?page=2

خودم یه آپدیت Pending دارم تو ویندوز نصب میکنم ببینم قضیه چیه

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تمام برنامه های ماکروسافت در ویندوز 10 قبل از اجرا، یه تبادل دیتا با اینترنت + درگیری شدید درایو ذخیره سازی رو دارن، اگه ویندوزتون روی هارد نصبه و ssd ندارید، 2 دقیقه زمان کاملا مناسبیه. اما اگه ssd دارید، برید دنبال اینکه یا با اینترنت قطع کار کنید، یا مشکلات اینترنت، اعم از فایروال، آنتی ویروسا، و سرعت isp رو رفع کنید.

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دو راه داری دوست گرامی

یا خودت نقاشی کن

یا اینکه ویندوز ریست بزن 

راه کارایی که مایکروسافت گفته شوخی بیش نیست معمولا اینطور مشکلات مربوط به سیستم عامل میشه و مشخص نیست شما چیکارش کردی یا اینکه ممکنه بخاطر باگ جدید باشه

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/ms-paint-takes-time-about-5-minutes-to-open-and/39b1b038-40f5-48a8-bbd4-5ccdddeb9895?page=2

این نسخه 21h1 واقعا چرت شده، ویندوز 10 اوایل ویندوز 8.1 بود با رابط کاربری جدید، اما هی به مرور داره یه بخشایی از سیستم که به کنترل پنل ارجاع میشد رو حذف میکنه، اینجوری نه آدم به رابط جدیدش عادت داره، هم گزینه ها توی این مدل رابط، ناقصه.

ادم حس میکنه داره با اندروید کار میکنه، دیگه ویندوز اون آزادی قدیمو نداره. من واسه گشتن دنبال یه تنظیملت، باید کلی بگردم، اخرشم سرچ بزنم ببینم دستورش چیه، از خط فرمان اجراش کنم.

لینک به دیدگاه

الان من آپدیت کردم Paint هم راحت باز میشه

اینم به تسک منیجر اضافه شده 

fewdfwefwefwe.thumb.png.7a766aa60d80140da91e74ed56640762.png

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۳/۱۹ در 02:12، Yosef Faraji گفته است :

با فتوشاپ کار کن

E16iV8PXMAY87dX.thumb.jpg.bb5a5ee6409b2f8c7f9536eb74f2531a.jpg

البته راه های زیادی برای دور زدن صورت مسئله وجود دارد که به ذهن خودم هم رسیده! ولی دنبال راه حلم 🙂

khabi_shit.png.a2f5cce98ce07d39c0563f5ad46babd3.png

در در ۱۴۰۰/۳/۱۹ در 07:01، Coffee Addicted گفته است :

دو راه داری دوست گرامی

یا خودت نقاشی کن

یا اینکه ویندوز ریست بزن 

البته خودمم که میکشم ولی کمکی به کراپ و ویرایش عکسهای دیجیتال توی کامپیوتر نمیکنه! 😉

ویندوز ریست کردن هم فرقی با نصب دوباره ویندوز نداره و البته هم دور زدن صورت مسئلس و هیچ تضمینی نیست که دوباره مشکل تکرار نشه!

عجیبه چرا نباید یک لاگ مشخص وجود داشته باشه که بشه واضح اشکال رو ردیابی کرد!

در در ۱۴۰۰/۳/۱۹ در 09:51، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

تمام برنامه های ماکروسافت در ویندوز 10 قبل از اجرا، یه تبادل دیتا با اینترنت + درگیری شدید درایو ذخیره سازی رو دارن، اگه ویندوزتون روی هارد نصبه و ssd ندارید، 2 دقیقه زمان کاملا مناسبیه. اما اگه ssd دارید، برید دنبال اینکه یا با اینترنت قطع کار کنید، یا مشکلات اینترنت، اعم از فایروال، آنتی ویروسا، و سرعت isp رو رفع کنید.

این نسخه 21h1 واقعا چرت شده، ویندوز 10 اوایل ویندوز 8.1 بود با رابط کاربری جدید، اما هی به مرور داره یه بخشایی از سیستم که به کنترل پنل ارجاع میشد رو حذف میکنه، اینجوری نه آدم به رابط جدیدش عادت داره، هم گزینه ها توی این مدل رابط، ناقصه.

ادم حس میکنه داره با اندروید کار میکنه، دیگه ویندوز اون آزادی قدیمو نداره. من واسه گشتن دنبال یه تنظیملت، باید کلی بگردم، اخرشم سرچ بزنم ببینم دستورش چیه، از خط فرمان اجراش کنم.

2 دقیقه برای برنامه بسیار سبکی مثل پینت در هیچ شرایطی عادی و مناسب نیست. حتی اجرای برنامه سنگین فتوشاپ یا بالا اومدن ویندوز هم این زمان براش عادی نیست، چه برسه به پینت که زیر صدم ثانیه قابلیت اجرا داره.

شبکه و اینترنت و فایروال و غیره هم غیرفعال کردم ولی تاثیری در نتیجه کار نداشت.

منم چند سال 19H1 داشتم و این مشکل رو نداشتم.

حالا که اینا رو گفتید این هم بگم، من روی همون 19H1 آخرین بار مشکلی خوردم که مجبور شدم عوضش کنم، اینکه ظاهراً شبکه wifi عوض شده بود و وقتی ویندوز بالا اومد، وارد مد user temp شد که اگر تغییر میدادیم با ریست شدن ویندوز به تمامی فایل و تغییرات به وضعیت قبل برمیگشت، توی اینترنت هم گفته بودن برا یهمینه work group قبلی رو پیدا نمیکنه یا چنین چیزهایی، در حال راه حل برای این مسئله بودم که چند بار مرگ ویندوزم اومدو دیگه کلاً بالا نیومد و منم یکباره به 21h1 مهاجرت کردم که الانم این مشکل جدید رخ داده!

در در ۱۴۰۰/۳/۱۹ در 11:38، Coffee Addicted گفته است :

الان من آپدیت کردم Paint هم راحت باز میشه

اینم به تسک منیجر اضافه شده 

fewdfwefwefwe.thumb.png.7a766aa60d80140da91e74ed56640762.png

اتفاقاً منم دیروز آپدیت کردم و همین قسمت دمای هوا هم اضافه شده. ولی همچنان مشکل پینت من حل نشده.

اضافه کنم:
در یوزر دیگری که ساختم (administrator) نیز این مشکل وجود دارد.
در حالت safe mode مشکلی وجود ندارد.
و اینکه زمان تاخیری که گفتم حدوداً 2 دقیقه، چند بار تایم گرفتم، دقیقاً 2 دقیقست نه یه ثانیه بیشتر نه کمتر!!!
و پروسه زودتر در تسک منیجر ظاهر میشه ولی فقط پنجرش با تاخیر 2 دقیقه ای ظاهر میشه و در این مدت هیچ پروسه و ترافیک یا چیزی درگیر نیست.
تصویر: (چندین پینت زدم در صف باز شدند هستند!)
paint-hang.thumb.png.cc18e55232fab4d9c0bb9348c10ef1cb.png

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

ظاهراً مشکل بیخ داره! آخرین نسخه gameloop هم اینجوری باز میشه:

image.thumb.png.e68a958d9a955c870ada1522a7389ea5.png

ویرایش شده توسط NabiKAZ
لینک به دیدگاه

این اپدیت اخری مشکل داره کلا . برای من تل گ. راامم  مشکل داشت  رندوم کرش میکرد. نگاه میکردی کرش میکرد. مینیمایز میکردی کرش میکرد .  باز خود  همین چیز یه اپدیت نصف و نیمه داد بهتر شد . قبلش به کل تعطیل بود. 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

این اپدیت اخری مشکل داره کلا . برای من تل گ. راامم  مشکل داشت  رندوم کرش میکرد. نگاه میکردی کرش میکرد. مینیمایز میکردی کرش میکرد .  باز خود  همین چیز یه اپدیت نصف و نیمه داد بهتر شد . قبلش به کل تعطیل بود. 

آخه ویندوز قبلی من که شاید مربوط به یکی دو سال پیش بود آپدیت کرده بودم دقیقاً به همین نسخه بروز شده بود اون موقع مشکلی نداشت. اما این نسخه رو که مستقیم نصب کردم این مشکل بوجود اومد. کاملاً هم بروز شدست.

فکر کنم آخرش باید بیکار بشم ویندوز رو عوض کنم.

لینک به دیدگاه

در ۵۸ دقیقه قبل، NabiKAZ گفته است :

آخه ویندوز قبلی من که شاید مربوط به یکی دو سال پیش بود آپدیت کرده بودم دقیقاً به همین نسخه بروز شده بود اون موقع مشکلی نداشت. اما این نسخه رو که مستقیم نصب کردم این مشکل بوجود اومد. کاملاً هم بروز شدست.

فکر کنم آخرش باید بیکار بشم ویندوز رو عوض کنم.

دقیقا مشکل من مشکل همین اپدیت ویندوز بود چون  دو روز بعدش مجددا نصب کردم نسخه قدیمی رو . سالم بود اپدیت شد دوباره قاطی کرد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...