رفتن به مطلب

فریز شدن عجیب سیستم جدیدم

ahmad91
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

سیستم جدیدی که بستم نمیدونم چه مرگشه روزی 3 یا 4 بار هنگ میکنه و فقط هم باید ریستش کنم !!!؟اونم موقعی هنگ میکنه که در حالت بیکار هست یا داره دانلود میکنه ولی زیر فشار باشه یا دارم بازی می کنم هنگ نمیکنه !

1-مشکل گرمایی نداره دمای پردازنده حدود 40 و گرافیک 45

2-ویندوز تازه نسب کردم و نرم افزار هم زیاد روش نسب نیست ویروس یابی هم کردم چیزی نبود

3-موقعی که هنگ میکنه و برای بار اول که ریستش میکنم لوگوی اول که مال مادربرد هست با رزولیشن پایین نشون میده نوشته های ریز واضح نیستند و داخل بایوس هم حروف ناخوانا هستند حالت برفکی دارند برای بار دوم که سیستم بالا میاد همه چیز درست میشه

4-صفحه ابی هم نمیاد که بگه ایراد سخت افزاریه

cpu i7 3820

vga asus 560ti top

main asrock x79 xterme 4

cpu cooler termal right macho 02

hdd segate 1000gb

power 785 green

os win 7 x64

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

سلام ،

دوست عزیز این هنگ با پیغامی چیزی همراه هست یا فقط هنگ میکنه ؟ ( بلوسکرین و... )

پیشنهاد من اینه که قطعات رو دونه دونه تحت استرس قرار بدهید و ببینید که در زمان کدوم قطعه تحت استرس هنگ میشه سیستم.

نرم افزارهای زیادی هست ، از نرم افزهای بوتیبل hiren's boot هم میتونید کمک بگیرید . (mem test و... )

البته احتمال داره اشکال ویندوزی باشه ، مجددا ویندوز عوض کنید ( ترجیحا یه سون با آپدیت جدید بزارید با توجه به پلتفرم high-end شما 64 بیتی باشه )

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

بایوس مادربورد رو آپدیت کن . اگر میتونی ویندوز رو عوض کن . یک ویدوز از روی یک دیسک دیگه بریز . باید تست کنی ببینی چی جواب میده . چون اگر ایراد سخت افزاری بود ، تو لود خودش رو بیشتر نشون میداد . ممکن هم هست ایراد از یکی از نرم افزار ها باشه که تو حالت بیکاری شروع به کار میکنه . مثلا آنتی ویروس . نرم افزار های بهینه سازی مادربورد هم ممکنه مشکل ایجاد کرده باشن . مثلا برای صرفه جویی مصرف رو میخوان بیارن پایین و درست عمل نمیکنن .

لینک به دیدگاه

با تشکر

من دو تا ویندوز نصب کردم که اخرین نسخه بودن و 64 بیتی الان هم ویندوز رو تازه 3 روزه نصب کردم و از نر افزارهای مادربرد هیچی نصب نکردم فقط درایورها رو نصب کردم با انتی ویروس و بدون اون هم باز سیستم هنگ میکنه هیچ کدوم از قطعات تحت فشار نیستن بر عکس اگر تحت فشار باشن هنگ نمیکنه مثلا 6 ساعت یکسره بازی کنم ولی تو حالت بیکاری یحو هنگ میکنه و هیچ پیغامی هم نمیده...!!!؟اون مورد شماره 3 که پست اول گفتم مهم نیست؟

رم رو چطور تست کنم؟

بایوس مادربرد رو برم اپدیت کنم ببینم چی میشه...

لینک به دیدگاه

با اجازه از دوستان عزیز

دوست عزیز اسلات های رم رو با مسواکی چیزی تمیز کن و رم هاروجابجا کنو دوباره جا بزن ....همینطور پردازنده(یعنی پردازندرو در بیار و یه بار دیگه بذار جاش ) و کولرشو همینطور و اتصالاتشم یه بار چک کن ...برای من با این کارا بر طرف شد...

در ضمن بایوسو حتما حتما حتما ابدیت کن ...

موفق باشی عزیز

ویرایش شده توسط xx1051xx
لینک به دیدگاه

احمد جان، اگه چندتا ماژول رم داری، یکی یکی در بیار، با سیستم کار کن ببین هنگ میکنه یا نه، یا جاشونو عوض کن.

لینک به دیدگاه

عزیزم اولین کار اینه که شما ببینید در safemode اینطور میشه یا نه ، یعنی راحت بگذارید ببینید چی میشه منتظر جواب هستم -_-

ضمنا چقدر طول میکشته تا هنگ کنه؟ ریتم داره؟

ویرایش شده توسط sohail
لینک به دیدگاه

اون مورد 3 که گفتی ، احتمال داره به خاطر وجود مشکل تو بایوس باشه . چون اونجا هیچ ربطی به گرافیک و رم و چیزهایی که به تصویر ارتباط دارن نمیشه . مال خود بایوسه . حالا بایوس رو آپدیت کن . شاید مشکل حل بشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم با حرف دوستمون موافقم hamed خان درست میگن اگه بایوس شما مشکل داشته باشه پیشنهاد یه بایوس خالی کردن و آپدیت کردن...

اگه مشکل دما هم نیست ممکنه رمهاتون مشکل داشته باشه که بهترین راه تست اون با memory diagnostics هستش قبل از ورود به ویندوز که طول میکشه 2-3 ساعتی طول میکشه....

موقعی که داره بالا میاد اگه دوتا ویندوز دارید موقع انتخاب ویندوز یه Tab بزن و میاد روی Memory Diagnostics دیگه بعد از اون ادامه بده طبق توضیحاتش...

اگه یک ویندوز داری بعد از بوت شدن سیستم F8 رو پشت سر هم بزن تا به منوی انتخاب ویندوز بری و در ادامه مثل قبل عمل کن...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

سلام

هنگ کردنش حساب کتاب نداره یه روز میبینی هنگ نکرد باز دو روز پشت سر هم هنگ میکنه بعضی مواقع 5 دقیقه بعد از بالا اومدن سیستم بعضی مواقع 2 تا 4 ساعت بعد بعضی مواقع هم هنگ نمیکنه فعلا گفتم که بایوس رو اپدیت کردم ببینم چی میشه به ترتیب جلو میریم با هم ;)

ولی یه سوال این لوگوی اول سیستم که بالا میاد برا مادربرد هست, ونوشته های داخل بایوس ,کلا تصویر در همین دو قسمت داخل بایوس و لوگوی اول سیستم (از لوگو ویندوز به بعد درست میشه) بعضی مواقع برفکی نشون میده خونده نمیشه مه الود میشه انگار رزولوشن خیلی پایین بیاد کلا کیفیت تصویر پایین میاد این عادیه؟؟؟؟بعضی مواقع هم کاملا درست وسالم سیستم بالا میاد مشکلی نداره!بایوس رو هم اپدیت کردم ولی باز هم بعضی مواقع اینجوری میشه!

الان هم 1 ساعت و نیم هست هنگ نکرده بایوس رو هم اپدیت کردم خدا کنه رفع شده باشه.

نتیجه گزارش میشه...

ویرایش شده توسط ahmad91
لینک به دیدگاه

مادربورد گارانتی سازگاره یا شاب ؟ تماس بگیر و مشکل رو بگو . شاید کمکت کردن .

لینک به دیدگاه

من یک بار کارم به گارانتی شاب افتاد . جوابم رو خوب دادن . در مورد اون صفحه اول بایوس سوال کن . اگر مشکلت هم حل نشد تماس بگیر ببین چی میگن .

لینک به دیدگاه

با اجازه ی اساتید محترم منم میخوام تز بدم

البته ببخشید تز میدم ولی یه تاپیک مشکلات واسه بچه ها هست که چند نفر مشکلاشون + راه حلشو گذاشته بودن

یکی هم مشکل شما رو داشت و با وصل کردن کیس با یه سیم به لوه ی شوفاژ درست شد

ضاحرا کیسشون بار الکتریکی داشته

اینم امتحان کنی بدک نیست

لینک به دیدگاه

با اجازه ی اساتید محترم منم میخوام تز بدم

البته ببخشید تز میدم ولی یه تاپیک مشکلات واسه بچه ها هست که چند نفر مشکلاشون + راه حلشو گذاشته بودن

یکی هم مشکل شما رو داشت و با وصل کردن کیس با یه سیم به لوه ی شوفاژ درست شد

ضاحرا کیسشون بار الکتریکی داشته

اینم امتحان کنی بدک نیست

این مورد بیشتر در کیس های قدیمی تر شایع بود ولی اگر در کیس جدید این مورد دیده بشه بد نیست کلا اتصالات چک بشه ضمن اینکه با یک دست زدن ساده به کیس این مورد معلوم میشه

حالا که بایوس آپدیت شد احتمال داره حل بشه اگر نه و این مورد دوستمون هم صادق نیست safemode هم چک کن ببین چی میشه

لینک به دیدگاه

من حدس میزنم از گرافیک شماست!

اگه ممکنه یه گرافیک دیگه رو تست کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شاید مشکل از شکاف pci express باشه گرافیکو رویه یه شکاف دیگه امتحان کن یا حتی پاورت رو هم چک کن بایه پاور خاطر جمع و سالم چون دیده شده که به علت وجود اختلال در شاخه 12 ولت پاور که اصلا به چشم نمیاد سیستم هنگ های بی مورد داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام حامد جان اين مشكلي كه ميگي من دقيقا داشتم و سيستم در حالت ايدل يا وبگردي و دانلود هنگ ميكرد و حساب كتاب هم نداشت. مشكل از كارت گرافيك بود و با تعويض اون مسئله حل شد.

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان از بعد اپدیت بایوس فعلا هنوز هنگ نکرده ...خدا کنه درست شده باشه

ولی اون مشکل تصویر بایوس هنوز هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما اول از همه آخرین نسخه درایورها وBios را دانلود و نصب کن و از قسمت Bios مادربورد power saving را Disable کن

حالت Turbo هم موقتا Disable باشه و نتیجه را اعلام کن .

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

خدا رو شکر فکر کنم مشکل برطرف شده با اپدیت بایوس مادربرد

با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...