رفتن به مطلب

فعال کردن VIRTU در مادربرد ASROCK

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

تمام دفترچه مادربردم رو زیرو رو کردم ننوشته بود این قابلیت رو چطوری باید فعال کنم

کلا این فعال هست اتوماتیک یا باید تو بایوس فعالش کنم ؟

مادربردم ASROCK Z68 EXTEREM3 GEN3

سی پی یو هم I5 2500K

اگه فعال نیست دقیقا بگید کدوم قسمت بایوس برم فعالش کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز. معمولا در بایوس فعاله. خودم همین مین رو دارم

باید درایور ویرتو رو بگیرین نصب کنین.

ویرایش شده توسط subzero7111
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اول آخرین ورژن lucid رو بگیر میخوای از سایت خود مادربورد بگیری یا www.lucidcentral.com...

http://download.asro...0176_64Bit).zip

جهت اطلاعت این lucid virtu -MVP کلا روی مادربوردهای z77 لیسانس داره و روی z68 ها trial هست 30 روزه و هنگام اجرای بازی یه لوگوی خوشکل میچسبونه تو تصویر و بعد از 30 هیچ راهی واسه برداشتن یا فعال کردنش فعلا نیست...

هیچ افزایش پرفورمنسی ندارید شما در حقیقت با این mvp زیاد خودتو درگیرش نکن...

کلا این hyperperformance واسه بازی هایی که شما بیشتر از 60 fps دارید افزایش fps میده که کاملا بی معنی هستش...

بیشتر از 60 fps هیچ اتفاقی نمیوفته تو بازی...

این تکنولوژی رو واسه این طراحی که بدون Vsync شما Tearing تصویر نداشته باشید که تا الان نتونسته این کار رو بکنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ابتدا گزینه IGPU باید از بایوس روشن بشه!

بعدش درایور Intel HD graphic 4000 رو نصب میکنی

ریست میکنی

نرم افزار Lucid virtu مخصوص ازراک رو از سایت ازراک میگیری و نصب میکنی

اینم شاتی که همین الان گرفتم با مادربورد Asrock z77 fatality pro و گرافیک 5850

در حالت ویرتو خاموش:

u9jo4gf20lgjxbj9vqxc_thumb.jpg

در حالت ویرتو روشن

ia5edvoarhfdvmnfen9t_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

فرجام جان آدرس درایور گرافیک رو اشتباه دادی عزیز ;) گرافیک 2500K که اینتل 4000 نیست .

یک سوال در مورد خود نرم افزار . برای اینکه این نرم افزار بین گرافیک داخلی و کارت گرافیک سوئیچ کنه ، باید برنامه هایی رو که این کار توشون میخواهیم انجام بشه رو براش لیست کنیم ؟ چون یک لیست داره که پیش فرض 2-3 تا برنامه هست . من پاور دی وی دی رو تو لیستش بردم و با اجرای اون لوگوی Virtu اومد . ولی خواستم فیلم رو اجرا کنم هنگ کرد پاور دی وی دی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخ ببخشید حواسم نبود:دی البته درایورشون یکیه من از همون درایور 4000 برای هر 2 استفاده کردم

لیست خودش تقریبا" کامل هستش و وقتی که نرم افزار آپدیت میشه یا نسخه جدیدش نصب میشه نرم افزارهای سازگار با این بهش اضافه میشه

در مورد پاور دی وی دی هم فکر کنم چون با این نرم افزار سازگاری نداره هنگ میکنه

لینک به دیدگاه

پس هیچ کدوم از نرم افزار های من باهاش سازگار نیستن . چون آپدیت هم کردم ولی فقط 3 تا نرم افزار توش داره که من هم اونها رو ندارم تازه :D

post-59-0-99408800-1340381251_thumb.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

امروز خواستم ویرتو رو نصب کنم گفت که گرافیک پردازنده نصب نیست از بایوس اکتیو کن / در حالیکه اکتیو کردم/

چیکار کنم ؟؟

cpu : core i5 3450

M.B : Asus P8Z68-V LE

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حامد جان فکر کنم یه مشکلی هست :دی مال من لیستش شونصد تا نرم افزار توشه :دی

عطلا جان:

اول از بایوس فعالش میکنی

درایور گرافیک مجتمع HD intel رو نصب میکنی

ریست میکنی

اومد بالا نرم افزار ویرتوی مخصوص مادربورد خودت رو(هر مادربورد نسخه مخصوص داره مثلا مال اسوس رو ازراک نصب نمیشه و اینا) نصب میکنی

ریست میکنی

اومد بالا گزینه های مد نظرت رو از نرم افزارش فعال میکنی

لینک به دیدگاه

به نظرت چی کار کنم که لیستش درست بشه ؟ این رو بگم که من گرافیک پیش فرض رو روی کارت گرافیک گذاشتم از تو بایوس . ممکنه برای این باشه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

فرجام جان گرفتن 150 مگ بود زدم برا نصب گفت که :

اسن سیستم حداقل مشخصات لازم رو نداره و نمیشه نصب کرد/ دیگه دارم دیوانه میشم

برنامه Asus AI Suite II رو هم نصب کردم همه چی نصب شد بعد زدم برا اجرا ارجا نکرد / زدم از نصب خارج کنم نشد/ رفتم Safe Mode بازم نشد که آخر سر با Revo از نصب خارج کردم

:crying: :crying: :crying:

لینک به دیدگاه

عطا جان احتمالا بایوس مادربوردت شبیه مادربورد منه . این راه تو مادربورد من هست :

تو بایوس وقتی میرم روی EZ Mode هست . میرم روی Advenced Mode . اینجا میرم روی تب Advenced . بعد میرم تو قسمت System Agent Configuration . گزینه iGPU Multi Monitor رو فعال میکنم . گزینه Initial Graphic Adaptor رو هم میذارم رو حالت PCIE/ PCI . بعد تغییرات رو ذخیره میکنم و میام بیرون تو ویندوز . حالا درایور اینتل رو نصب میکنم . ریست و بعد نصب نرم افزار Lucid Virtu .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان تست میکنم حامد جان

/////////////////////////////

نگاه کردم اولی فعال بود ولی خبری از Initial Graphic Adaptor نبود/ فقط گزینه ای که میشد Auto/ IGP / PCI / PCIE رو انتخاب کرد Primary Display بودش

قبلاٌ رو اتومات بود / من هم گزینه های PCI و PCIE رو امتحان کردم / ولی اینا فکر نکنم ربطی داشته باشن / نه ؟

:(

رفتم Device Manager و بعد رو Diaplay زدم درایور رو آپدیت کنه از اینترنت داره یه چیزایی دانلود میکنه / چیه نمیدونم

///////////////////////////////

زیاد طول کشید کنسل کردم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

برای من هم همین ارور رو میداد . ولی با فعال کردنش حل شد . این عکس رو ببین . جایی که دورش خط کشیدم باید Enable بشه . بقیه تنظیمات هم باید مثل عکس باشه .

post-59-0-62518100-1340400822_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ( آقای عطا ) ! شما مگه میخوای ویرتوی Z68 واست مثل 77 کار کنه یا فقط سوئیچ کنه ؟ :huh: خب اگه سوئیچ میخوای که جای نگرانی نیست !

بعضی ازدوستان در فروم های خارجی نظرشون این بود که برای استفاده بی نقص از ویرتوی 68 باید پرازندتون هم سندی باشه !

ویرایش شده توسط enigmatic
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

اینم تنظیمات / نمیشه /

وقتی میرم Device Manager زده براش Standard VGA با یه مثلث زردرنگ کنارش ( همون عکس آخری سمت چپ تو پست 15 این صفحه ) / حتی وقتی هم که راست کلیک میکنم رو دسکتاپ فقط گزینه انویدیا هستش که برا پانلش هست

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

اون مثلث زرد معنیش اینه که درایور اینتل نصب نشده . برای من زده Intel HD Graphics . عکسی هم که از بورد گذاشتی دیدم . شما بذار رو همون PCIE .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون دیگه حامد ، کلاً نصب نمیشه :( ~x(

وقتی هم مانیتور رو میبندم به خروجی پردازنده تصویر مبده میاره بالا ولی با رزولیشین پائین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

درایورش رو دانلود کردی از سایت اینتل ؟ بعد از فعال کردن Virtu باید نصبش کنی .

اصلا یه کاری کن . درایور اندیویا و اینتل رو حذف کن . از اول نصبشون کن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درایور اینتل رو گرفتم / ولی موقع نصب اون پیغامی رو میده که توی عکس دیدین /

ویرتو هم میگه که باید گرافیک اینتل اکتیو باشه / که میبینی از بایوس اکتیو هستش /

اصلاً اینتل دریاور نداره که حذف کنم/ فقط انویدیا داره

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

یه کاری کن . اولی رو بذار روی iGPU . مانیتور رو هم به خروجی مادربورد وصل کن . ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو این حالت تصویر به مانیتور که نمیده باید وصل کنی به IGP تا نصویر بده :huh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...