رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام فرستادم گارانتی گفتن خازن هاش و آئ سی هاش مشکل پیدا کرده و فعلا رفت تهران برای تعویض

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام فرستادم گارانتی گفتن خازن هاش و آئ سی هاش مشکل پیدا کرده و فعلا رفت تهران برای تعویض

سلام.جرقه های پاور خیلی بد جورن.یه بار یه سیستم رو داشتم تعمیر میکردم پاور رو چند تا سیستم مشکلی نداشت.گذاشتمش رو یکیشون همین که کلید پاور رو زدم به قول شما انگار چهارشنبه سوری بود.یه صدایی داد.که تا یه سال به سختی به داخل کامپیوتر دست میزدم.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من از وقتی که پاور رو دادم گارانتی هنوز خبری نشده هی زنگ میزنم میگن هنوز هیچ خبری نیست ۱۸ روزه دادم خبری نیست و داره نگرانم میکنه چکار کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان من از وقتی که پاور رو دادم گارانتی هنوز خبری نشده هی زنگ میزنم میگن هنوز هیچ خبری نیست ۱۸ روزه دادم خبری نیست و داره نگرانم میکنه چکار کنم؟

از انجمن گرین پیگیر شو 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

از انجمن گرین پیگیر شو 

به نظرتون طبیعی هست یا یه مشکلی هست که اینقدر طول کشیده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

به نظرتون طبیعی هست یا یه مشکلی هست که اینقدر طول کشیده؟

من پاور سالم فرستادم فقط برای تست و عوض کردن کابل پردازنده ، 3 هفته طول کشید اونم با کلی پیگیری از طریق نماینده گرین

• چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

من پاور سالم فرستادم فقط برای تست و عوض کردن کابل پردازنده ، 3 هفته طول کشید اونم با کلی پیگیری از طریق نماینده گرین

خب میدونید مشکل اینجاست که من زنگ میزنم برا پیگیری ولی هیچ کسی جوابگو نیست

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب میدونید مشکل اینجاست که من زنگ میزنم برا پیگیری ولی هیچ کسی جوابگو نیست

وضعیت جالب نیست

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

واقعیت من کارکردن با این انجمن رو زیاد بلد نیستم

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

واقعیت من کارکردن با این انجمن رو زیاد بلد نیستم

.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان بالاخره با کلی پیگیری و... پاور به دستم رسید یه پاور آکبند بهم دادن ولی اینم یه مشکلی داره مثلا وقتی کابل ۳ پین به پاور وصله وقتی دستم رو روی کابل ۳ پین میزارم و کمی تکونش میدم ویز ویز میکنه ولی بقیه جاهاش سالمه آیا این ویز ویز کردن طبیعی هست یا بازم مشکلی داره؟

کسی نیست؟

یه زمانی تا متنی مینوشتی ۵۰ نفر جواب میدان الان که....

لینک به دیدگاه

مال من رو گذاشتم روی فیبر حدود 10 سانت از فرش فاصله داره فیبر هم مال خود کیس بوده مشکلی نداره؟ خونه ما کلا برقش مشکل داشته یه نفر گفت این خونه نول و ارت نداره یبار جعبه برقمون اتیش گرفت یبار هم تبلت شارژ بود شارژر منفجر شد برق کل خونه پرید ایفون و در باز کن هم سوخت؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان بالاخره با کلی پیگیری و... پاور به دستم رسید یه پاور آکبند بهم دادن ولی اینم یه مشکلی داره مثلا وقتی کابل ۳ پین به پاور وصله وقتی دستم رو روی کابل ۳ پین میزارم و کمی تکونش میدم ویز ویز میکنه ولی بقیه جاهاش سالمه آیا این ویز ویز کردن طبیعی هست یا بازم مشکلی داره؟

کابل اصلی استفاده کن

خوب فشار بده تا ته جا بره و گرنه .... نترس چیزیش نمیشه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hamed_crazy گفته است :

کابل اصلی استفاده کن

خوب فشار بده تا ته جا بره و گرنه .... نترس چیزیش نمیشه

یا کابل کامل جا نیست

یا خود کابل داخلش اکسید شده و باعث میشه کانکتور سمت پاور هم سیاه کنه و باعث خرابی میشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

فعلا که رفتم یه کابل با کیفیت به مبلغ ۱۲۰ ت خریدم ببینم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

فعلا که رفتم یه کابل با کیفیت به مبلغ ۱۲۰ ت خریدم ببینم چی میشه

سلام.هیچی کابلای قدیمی نمیشن.عمری کار میکنن.نیاز به 120 تومن نبود.میرفتی یه دست دو فروشی یدونه از این کابل سفیدا که مال 20 سال پیش هستن میگرفتی.البته این که 120 تومن بوده قطعا از این ها هم جنسش بهتره.مبارکت باشه.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.هیچی کابلای قدیمی نمیشن.عمری کار میکنن.نیاز به 120 تومن نبود.میرفتی یه دست دو فروشی یدونه از این کابل سفیدا که مال 20 سال پیش هستن میگرفتی.البته این که 120 تومن بوده قطعا از این ها هم جنسش بهتره.مبارکت باشه.

قبول ندارم که جنس های قدیمی از جدید بهتر هستن تجهیزات هرچه بروز تر میشن بهترن در انتخاب کابل هم دقت کنید از برند معتبر بخرید چون یجا تو همین فروم شنیدم که نفر واسه سیستمش کابل اسلیو شده خریده بود بعد چون نمیتونست وات بالا رو بکشه ذوب شد هر چند مطمئن نیستم صحت داشته باشه ولی خب بدون شک قطعه نامرغوب همچین خطراتی رو در دراز مدت داره

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اتفاقا از فروشنده پرسیدم جنس مال 2 سال پیش بود آخرین کابلش بود از نگاه اول دیدم با کیفیت هست کلا معلوم بود از کیفیت بالایی برخورد دار هست

در 2 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

قبول ندارم که جنس های قدیمی از جدید بهتر هستن تجهیزات هرچه بروز تر میشن بهترن در انتخاب کابل هم دقت کنید از برند معتبر بخرید چون یجا تو همین فروم شنیدم که نفر واسه سیستمش کابل اسلیو شده خریده بود بعد چون نمیتونست وات بالا رو بکشه ذوب شد هر چند مطمئن نیستم صحت داشته باشه ولی خب بدون شک قطعه نامرغوب همچین خطراتی رو در دراز مدت داره

کلا جنسش با کیفیت هست 16آمپر هست با 250v

سلام مجدد دوستان یه مشکل دیگه هم هست مادربرد من h110 هست و برق cpu آن از طریق 4 پین تامین میشه تا قبل تعویض پاور توی ولتاژ ها یه ولتاژی بود که اکثرا ثابت بود ولی با تعویض پاور پایین تر اومده خواستم بدونم این مشکلی داره؟ عکسشم قرار دادم

Screenshot (425).png

حتی توی قسمت کنترل فن ها هم یه تغیراتی ایجاد شده که با ریست بر نمیگرده کلا تو ولتاژ ها و ... تغیراتی به وجود اومده چطور میتونم همشون رو به اول برگردونم؟

Screenshot (426).png

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

اتفاقا از فروشنده پرسیدم جنس مال 2 سال پیش بود آخرین کابلش بود از نگاه اول دیدم با کیفیت هست کلا معلوم بود از کیفیت بالایی برخورد دار هست

کلا جنسش با کیفیت هست 16آمپر هست با 250v

سلام مجدد دوستان یه مشکل دیگه هم هست مادربرد من h110 هست و برق cpu آن از طریق 4 پین تامین میشه تا قبل تعویض پاور توی ولتاژ ها یه ولتاژی بود که اکثرا ثابت بود ولی با تعویض پاور پایین تر اومده خواستم بدونم این مشکلی داره؟ عکسشم قرار دادم

Screenshot (425).png

اون ولتاژ ها در هر پاور یه جوریه.طبق این سایت https://niviews.ir/2019/01/15/psu-a-to-z/ یه جدولی آخرش هست اونجا ولتاژ هارو نوشته چند باشه خوبه.اما از نظر من مثلا این 3.3 ولت نباید از این که دارید بالا تر و از خود 3.3 پایین تر باشه.با برنامه های دیگه هم مثل hwmonitor و hardware monitor و خود بایوس ولتاژ هارو ببینید.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

کسی نیست؟

یه زمانی تا متنی مینوشتی ۵۰ نفر جواب میدان الان که....

این صدا رو میده ؟ هدست بزن به گوشت این کلیپو ببین

https://www.aparat.com/v/yJYIm

اینم در نظر بگیر برق کل مازندران نوسان داره برای همینه میگن کولر بدون اینورتر دار بخرید که خراب نشه

فقط با خرید UPSمشکلت حل میشه البته جات بودم گرین رو مینداختم دور یه کولر مستر میخریدم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اره دقیقا مثل اینه البته وقتی که کابل رو تکون میدم این صدا رو میده

در 19 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

اینم در نظر بگیر برق کل مازندران نوسان داره برای همینه میگن کولر بدون اینورتر دار بخرید که خراب نشه

فقط با خرید UPSمشکلت حل میشه البته جات بودم گرین رو مینداختم دور یه کولر مستر میخریدم

خب دیگه ما ایرانی ها بخاطر شرایط گارانتی مجبوریم گرین بخریم

خب حالا این صدا رو یه جوری حل میکنم الان مشکل من ولتاژ هایی هست که میده

یه عکس هم از ولتاژ ها از محیط بایوس قرار دادم

۲۰۲۰۱۱۰۷_۲۲۱۲۴۲.jpg

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

یه عکس هم از ولتاژ ها از محیط بایوس قرار دادم

طبق بایوس ولتاژ ها خوبن.

در 45 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب مشکل اینجاست که قبلا اون 3.360 اکثرا روی 3.408 بود الان این مشکلی نداره؟

با تعویض کابل مشکل حل شد؟

در 47 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. مگه میخواین با این کابل کشتی بگیرین!؟ کابل پاور باید محکم تو جایگاه خودش قرار بگیره

آخه چرا کابل برق رو تکون میدین وقتی سیستم روشنه (اگر روشن باشه البته)

این کار شما دقیقا به این معنی هست که "میخوام تلاش کنم سیستمم رو آتیش بزنم، چرا این سیستم آتیش نمیگیره!؟ "

مانیتورینگ و مشاهده ولتاژها در Bios یا محیط ویندوز درست نیست، اینو بارها و بارها دوستان تو تاپیک‌های مختلف فرمودن

ولتاژ بایوس درسته ممکنه مال ویندوز غلط باشه.جهت اطمینان باید یه مولتی متر دیجیتال داشته باشی وصل کنی ببینی ولتاژ ها چندن.

در 37 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

این پاور زندگیم رو به آتش کشید الانم یه مشکل جدید پیدا کرد وقتی به ورودی های صدا مادربرد یه چیزی نظیر اسپیکر وصله وقتی سیستم درحال روشن شدن هست و اون اسپیکر هم صدای ویز میده و بعد از ۱۵ ثانیه قطع میشه کابل ورودی هم تعویض کردم و اسپیکر رو هم تعویض کردم فرقی نکرد فکر کنم به مادربرد آسیبی رسیده

فعلا که با تعویض کابل مشکل پاور حل شده مشکل های باقی مانده:

تغییرات قسمت کنترل فن ها

ولتاژ ها

صدای ویز ورودی صدا مادربرد

اون ویز ویز احتمالا بخاطر سیم ارت هست.اگه خونتون سیم ارت نداره یه سیم از بدنه کیس بزن به لوله شوفاژ یا هرچیزی که تهش به زمین برسه.پنجره ای که رنگ نداشته باشه هم خوبه(نه کلش بیرنگ باشه یه قسمت برا وصل کردن سیم و آهنی هم باشه).اگه مولتی متر داری ولتاژ هارو با مولتی متر اندازه بگیر.دقیق ترین روش اینه.

در 28 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

اینم انجام میدم توی همین فروم نتیجش رو میزارم

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

برا تثبیت ولتاژ هم فکر نکنم ups خوب باشه.تا جایی که میدونم استابلایزر همون طور که از اسمش پیداست کارش اینه.

در 24 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

؟

اینا رو میشه تغییر داد مثل قبل کرد.اگه نمیشه از بایوس برو.

در 20 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب تغییر میدم ولی بعد از ریستارت شدن به اول بر میگرده از محیط بایوس هم تنظیم میکنم سیو میکنم ولی بعد از ریستارت دوباره بر میگرده

همه اتصالات بیرونی (مانیتور و کیبرد و...)از کیس جدا کن از برق هم بکش.باتری مادربرد یا همون cmos رو دربیار بزار یه دقیقه بمونه بعد بزار جا ببین چطور میشه.باز فردا در خدمتتم.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام. مگه میخواین با این کابل کشتی بگیرین!؟ کابل پاور باید محکم تو جایگاه خودش قرار بگیره

آخه چرا کابل برق رو تکون میدین وقتی سیستم روشنه (اگر روشن باشه البته)

این کار شما دقیقا به این معنی هست که "میخوام تلاش کنم سیستمم رو آتیش بزنم، چرا این سیستم آتیش نمیگیره!؟ "

مانیتورینگ و مشاهده ولتاژها در Bios یا محیط ویندوز درست نیست، اینو بارها و بارها دوستان تو تاپیک‌های مختلف فرمودن

• لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...