رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 51 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

طبق بایوس ولتاژ ها خوبن.

خب مشکل اینجاست که قبلا اون 3.360 اکثرا روی 3.408 بود الان این مشکلی نداره؟

در 46 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. مگه میخواین با این کابل کشتی بگیرین!؟ کابل پاور باید محکم تو جایگاه خودش قرار بگیره

آخه چرا کابل برق رو تکون میدین وقتی سیستم روشنه (اگر روشن باشه البته)

این کار شما دقیقا به این معنی هست که "میخوام تلاش کنم سیستمم رو آتیش بزنم، چرا این سیستم آتیش نمیگیره!؟ "

مانیتورینگ و مشاهده ولتاژها در Bios یا محیط ویندوز درست نیست، اینو بارها و بارها دوستان تو تاپیک‌های مختلف فرمودن

سلام حرف شما هم درست ولی وقتی سیستم خاموش هست باز هم این مشکل پا بر جا هست فعلا ولتاژ ها فکرمو درگیر کردن

این پاور زندگیم رو به آتش کشید الانم یه مشکل جدید پیدا کرد وقتی به ورودی های صدا مادربرد یه چیزی نظیر اسپیکر وصله وقتی سیستم درحال روشن شدن هست و اون اسپیکر هم صدای ویز میده و بعد از ۱۵ ثانیه قطع میشه کابل ورودی هم تعویض کردم و اسپیکر رو هم تعویض کردم فرقی نکرد فکر کنم به مادربرد آسیبی رسیده

در 38 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

با تعویض کابل مشکل حل شد؟

ولتاژ بایوس درسته ممکنه مال ویندوز غلط باشه.جهت اطمینان باید یه مولتی متر دیجیتال داشته باشی وصل کنی ببینی ولتاژ ها چندن.

فعلا که با تعویض کابل مشکل پاور حل شده مشکل های باقی مانده:

تغییرات قسمت کنترل فن ها

ولتاژ ها

صدای ویز ورودی صدا مادربرد

در 30 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

اون ویز ویز احتمالا بخاطر سیم ارت هست.اگه خونتون سیم ارت نداره یه سیم از بدنه کیس بزن به لوله شوفاژ یا هرچیزی که تهش به زمین برسه.پنجره ای که رنگ نداشته باشه هم خوبه(نه کلش بیرنگ باشه یه قسمت برا وصل کردن سیم و آهنی هم باشه).اگه مولتی متر داری ولتاژ هارو با مولتی متر اندازه بگیر.دقیق ترین روش اینه.

اینم انجام میدم توی همین فروم نتیجش رو میزارم

الان فقط مشکل تغییر در قسمت کنترل فن مونده

در 2 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

حتی توی قسمت کنترل فن ها هم یه تغیراتی ایجاد شده که با ریست بر نمیگرده کلا تو ولتاژ ها و ... تغیراتی به وجود اومده چطور میتونم همشون رو به اول برگردونم؟

؟

در 21 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

اینا رو میشه تغییر داد مثل قبل کرد.اگه نمیشه از بایوس برو.

خب تغییر میدم ولی بعد از ریستارت شدن به اول بر میگرده از محیط بایوس هم تنظیم میکنم سیو میکنم ولی بعد از ریستارت دوباره بر میگرده

در 15 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

همه اتصالات بیرونی (مانیتور و کیبرد و...)از کیس جدا کن از برق هم بکش.باتری مادربرد یا همون cmos رو دربیار بزار یه دقیقه بمونه بعد بزار جا ببین چطور میشه.باز فردا در خدمتتم.

باشه انجام میدم فردا نتیجش رو میزارم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

خب مشکل اینجاست که قبلا اون 3.360 اکثرا روی 3.408 بود الان این مشکلی نداره؟ نه

سلام حرف شما هم درست ولی وقتی سیستم خاموش هست باز هم این مشکل پا بر جا هست فعلا ولتاژ ها فکرمو درگیر کردن

این پاور زندگیم رو به آتش کشید الانم یه مشکل جدید پیدا کرد وقتی به ورودی های صدا مادربرد یه چیزی نظیر اسپیکر وصله وقتی سیستم درحال روشن شدن هست و اون اسپیکر هم صدای ویز میده و بعد از ۱۵ ثانیه قطع میشه کابل ورودی هم تعویض کردم و اسپیکر رو هم تعویض کردم فرقی نکرد فکر کنم به مادربرد آسیبی رسیده

فعلا که با تعویض کابل مشکل پاور حل شده مشکل های باقی مانده:

تغییرات قسمت کنترل فن ها

ولتاژ ها

صدای ویز ورودی صدا مادربرد  این صدا اگه تا قبل بالا اومدن ویندوز هست که عادیه! البته با هدست فکر نکنم نویز داشته باشید!

اینم انجام میدم توی همین فروم نتیجش رو میزارم

الان فقط مشکل تغییر در قسمت کنترل فن مونده

؟

خب تغییر میدم ولی بعد از ریستارت شدن به اول بر میگرده از محیط بایوس هم تنظیم میکنم سیو میکنم ولی بعد از ریستارت دوباره بر میگرده باتری مادربرد سالمه؟

باشه انجام میدم فردا نتیجش رو میزارم

جوابها

• لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی با تست کردن متوجه شدم که
فعلا صدای خروجی برطرف شد
ولی الان قسمت کنترل فن و ولتاژ باقی مونده

در 6 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

جوابها

سلام باتری مادربرد سالمه

لینک به دیدگاه

الان هیچ راهی وجود نداره که ولتاژ رو مثل سابق برگردونم؟

و کنترل فن ها هم تغییر یافته که قابل برگشت نیست
واقعا فکرمو درگیر کرده

اما در قسمت ولتاژ ها چیز هایی که مشخص کردم اوایل تغییر میکرد ولی الان ثابت مونده چطور میتونم به اول برگردونمش؟ از بایوس هم ریست کردم ولی تغییری نکرد

Screenshot (427).png

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

اما در قسمت ولتاژ ها چیز هایی که مشخص کردم اوایل تغییر میکرد ولی الان ثابت مونده چطور میتونم به اول برگردونمش؟ از بایوس هم ریست کردم ولی تغییری نکرد

مشکلی ندارید 

1841711698_Screenshot(102).thumb.png.8be8aa33d878c78cf0c9d268c1f23846.png

679731422_Screenshot(103).thumb.png.53617a3e8daf4154566b54859b10a8f5.png

583336265_Screenshot(104).thumb.png.361893df12303a78e02cb61ffdae469d.png

1471776411_Screenshot(105).thumb.png.3c36d88d183dd8b55d14dc3e0ec26f15.png

• لایک 1
لینک به دیدگاه

خب پس در ولتاژ مشکلی ندارم ولی کنترل فن ها مشکل داره در عکس یکیش مال قبلا هست و دیگری مال الان هست740528026_Screenshot(426).thumb.png.c056408c97a01980963b445916282265.png

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

خب پس در ولتاژ مشکلی ندارم ولی کنترل فن ها مشکل داره در عکس یکیش مال قبلا هست و دیگری مال الان هست740528026_Screenshot(426).thumb.png.c056408c97a01980963b445916282265.png

این تغییر بخاطر ریست بایوس و غیره هست..باگ نرم افزاری ai suite هم پیشکش...استفاده کن حالشو ببر اصلا هم به اینا توجه نکن!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان وسط گیم بودم یهو دیدم ولتاژ ها اینطوری شده سریعا خارج شدم الان مدتی هست ولتاژ ها اینجوری شدن و اصلا تغیری نمیکنن خیلی نگرانم

Screenshot (429).png

در 16 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان وسط گیم بودم یهو دیدم ولتاژ ها اینطوری شده سریعا خارج شدم الان مدتی هست ولتاژ ها اینجوری شدن و اصلا تغیری نمیکنن خیلی نگرانم

من تا ساعت 3.30 شب مشغول باز کردن کیس بودم باز کردم و چهار پین رو درآوردم و دوباره جا انداختم مشکل رفع شد ولی هنوز نمیدونم چرا اینطوری شده بود

لینک به دیدگاه

با سلام  دوستان مادربرد من مشکل داشته برا همین زیر قیمت فروختم رفت و cpu خودم رو هم فروختم الان یه i3 9100f با h310mkr2 آکبند خریداری کردم و همه چی اوکی شد فقط توی مادربرد یه نوار smd هست که روشن کردنشو بلد نیستم کسی میتونه راهنمایی کنه؟

در 13 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

با سلام  دوستان مادربرد من مشکل داشته برا همین زیر قیمت فروختم رفت و cpu خودم رو هم فروختم الان یه i3 9100f با h310mkr2 آکبند خریداری کردم و همه چی اوکی شد فقط توی مادربرد یه نوار smd هست که روشن کردنشو بلد نیستم کسی میتونه راهنمایی کنه؟

؟؟؟

در 13 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

؟؟؟

.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من باندل آکبند h310mkr2 با i3 9100f تهیه کردم هنگام روشن شدن چند دقیقه کار میکنه ولی بعد از ۱۰ دقیقه کار ارور زیر رو میده چطور میتونم رفعش کنم؟

۲۰۲۰۱۱۱۱_۲۰۵۸۱۸.jpg

۲۰۲۰۱۱۱۱_۲۰۵۸۱۸(0).jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

کسی نیست؟

???؟؟؟

واقعا کسی نیست؟

عزیز شما فروم رو با گروه تلگرامی اشتباه گرفتی نه؟ xD

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

آنتی ویروس نصب کردی؟

این شاید کمک کنه

نه نصب نکردم ولی احتمال میدم مادربرد مشکل داشته باشه چون نوار led هم روشن نمیشه

در 9 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

عزیز شما فروم رو با گروه تلگرامی اشتباه گرفتی نه؟ xD

داداش اینجا جای شوخی نیست که

لینک به دیدگاه

مدل دقیق رم و هارد رو می‌فرمایید؟

کدوم نسخه از ویندوز رو نصب کردید؟

برای نصب مجدد ویندوز اقدام کردید؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

مدل دقیق رم و هارد رو می‌فرمایید؟

کدوم نسخه از ویندوز رو نصب کردید؟

برای نصب مجدد ویندوز اقدام کردید؟

هارد وسترن سبز ۱ ترا دیجیتال و ۵۰۰ گیگ وسترن آبی و ۶۴ ssd فک کنم از هارد باشه رو باندل قبلیم به خوبی کار میکردن

ویندوزم 10 نسخه 1809 هست و فعلا قصد تعویض ویندوز رو ندارم

رم هم همان مدل های معروف gell با cli 17 هست

همون سیاه ها

لینک به دیدگاه

هارد وسترن سبز ۱ ترا دیجیتال و ۵۰۰ گیگ وسترن آبی و ۶۴ ssd فک کنم از هارد باشه رو باندل قبلیم به خوبی کار میکردن

ویندوزم 10 نسخه 1809 هست و فعلا قصد تعویض ویندوز رو ندارم

رم هم همان مدل های معروف gell با cli 17 هست

همون سیاه ها

عزیز مدل دقیق رم ذکر کنید

و اینکه ویندوز روی کدوم یک از این هاردها نصب می‌شه؟

هارد جدیدا خریداری شده یا خیلی وقته داریدش؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

شما اول با برنامه Hard Disk Sentinel سلامت هارد رو چک کنید ، اگر 100 بود که مشکل از هارد نیست ، رم با برنامه memtest98 به صورت بوت تست کنید ، احتمال میدم رم از این مدل های فیک باشه ، در صورتی که رم مشکلی نداشت پاور ، کارت گرافیک رو هم تست کنید ، فقط قبلش تمام اسلات های PCI رو خالی کنید و تمام USB ها رو به جزء موس و کیبورد جدا کنید ، مثلا مادربرد زیر که تازه خریده بود با کارت شبکه وایفا PCI مشکل داشت و بعداز چند دقیقه فریز میشد و نزدیک 1 هفته طول کشید تا این موضوع رو بفهمم 

IMG_20181019_124019.jpg

IMG_20181019_124735.jpg

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Sandor گفته است :

عزیز مدل دقیق رم ذکر کنید

و اینکه ویندوز روی کدوم یک از این هاردها نصب می‌شه؟

هارد جدیدا خریداری شده یا خیلی وقته داریدش؟

هارد هارو خیلی وقته دارم مدل رم هم Pristine هست

در 13 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

شما اول با برنامه Hard Disk Sentinel سلامت هارد رو چک کنید ، اگر 100 بود که مشکل از هارد نیست ، رم با برنامه memtest98 به صورت بوت تست کنید ، احتمال میدم رم از این مدل های فیک باشه ، در صورتی که رم مشکلی نداشت پاور ، کارت گرافیک رو هم تست کنید ، فقط قبلش تمام اسلات های PCI رو خالی کنید و تمام USB ها رو به جزء موس و کیبورد جدا کنید ، مثلا مادربرد زیر که تازه خریده بود با کارت شبکه وایفا PCI مشکل داشت و بعداز چند دقیقه فریز میشد و نزدیک 1 هفته طول کشید تا این موضوع رو بفهمم 

همشون رو تست کردم سالمن از چند نفری پرسیدم گفتن که باید ویندوز عوض شه الان ویندوز رو عوض کنم؟

و اون نوار led مادربرد هم روشن نمیشه چطور روشنش کنم؟

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

همشون رو تست کردم سالمن از چند نفری پرسیدم گفتن که باید ویندوز عوض شه الان ویندوز رو عوض کنم؟

و اون نوار led مادربرد هم روشن نمیشه چطور روشنش کنم؟

اگر چک کردید بخصوص هارد و رم اوکی بود ، پس ویندوز عوض کنید ، اگر مشکلتون برطرف شد همینجا اعلام کنید ، معمولا ویندوز باعث این مشکل نمیشه ، درباره اون نوار اطلاعی ندارم ، احتمالا از سایت مادربردتون برنامش رو باید دانلود کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اگر چک کردید بخصوص هارد و رم اوکی بود ، پس ویندوز عوض کنید ، اگر مشکلتون برطرف شد همینجا اعلام کنید ، معمولا ویندوز باعث این مشکل نمیشه ، درباره اون نوار اطلاعی ندارم ، احتمالا از سایت مادربردتون برنامش رو باید دانلود کنید

رفتم پیش کسی که ازش خریدم گفت که چون ویندوزت روی چیپ مادربرد قبلی نصب شده روی این ارور میده نصب کنیم ببینیم چی میشه

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، cyberpolice گفته است :

این مادربرد اصلا RGB هدر نداره شما ماستو خیارو ترکیب کردید باید کنترلر بگیرید

مادربرد مشکلی نداره اون ارور مربوط به ویندوزه و درایور ها 

ویندوزو عوض کنید

Rgb رو میدونم نداره ولی یه خط زرد رنگ smd داره که غیر فعاله و روشن نمیشه

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان من باندل آکبند h310mkr2 با i3 9100f تهیه کردم هنگام روشن شدن چند دقیقه کار میکنه ولی بعد از ۱۰ دقیقه کار ارور زیر رو میده چطور میتونم رفعش کنم؟

۲۰۲۰۱۱۱۱_۲۰۵۸۱۸.jpg

۲۰۲۰۱۱۱۱_۲۰۵۸۱۸(0).jpg

سلام.اگه ویندوز از کامپیوتر قبلی هست بهتره عوض کنی نمیگم 100 درصد ولی به احتمال زیاد این ارور نده دیگه.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amir.t.1261 گفته است :

سلام.اگه ویندوز از کامپیوتر قبلی هست بهتره عوض کنی نمیگم 100 درصد ولی به احتمال زیاد این ارور نده دیگه.

فعلا که دارم عوض میکنم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ویندوز رو هم عوض کردم ولی دوباره همون ارور رو داد

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام دوستان ویندوز رو هم عوض کردم ولی دوباره همون ارور رو داد

قطعات اضافه مانند هارد ها به جز اونی که ویندوز داره، کارت ها ،کارت گرافیک در صورتی که دارید رو جدا کنید.رم اگه چند تا هست تکی تست کن.پاور رو حتما تست کن و توجه کن که ضعیف نباشه.بدون درایور ها تست کن ببین میده.یا یه نسخه دیگه از درایور هارو نصب کنید.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...