رفتن به مطلب

مشکلات من با سیستمم (این بار مادربرد b360 f)

Kiarash
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خوب پس با این اوصاف به احتمال زیاد از پاور هست  

ولی میتونی باتری Cmos هم یه چک بزنی شاید تاثیر داشته باشه 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ariarko گفته است :

خوب پس با این اوصاف به احتمال زیاد از پاور هست  

ولی میتونی باتری Cmos هم یه چک بزنی شاید تاثیر داشته باشه 

ممنون از نظرتون
باتری ها سالمن میدونم مشکل از اونا نیست    فکر کنم باید پاور رو دوباره بدم گارانتی

لینک به دیدگاه

سلام
کیس من Z+ grand هست من میخوام دوتا فن برا جلوی قسمت ورودی کیس نصب کنم ولی فن ها پشت این پنل زنبوری مانند قرار میگیرن و عملا rgb فن ها دیده نمیشه و یا خیلی کم دیده میشه  هیچ روشی وجود نداره که اینو بشه حلش کرد؟

-z-plus-grand.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

در حال کار با باندل z490 tuf و i5 10400 بودم که گفتم برم یه آپدیت بایوس و یه چند تا درایور از سایت ایسوس دان کنم   رفتم دیدم کلا سایت برام ارور داد قند شکن رو فعال کردم دیدم اینبار رفت ولی قسمت درایور وجود نداره   رفتم قسمت معرفی مادربرد دیدم باز نمیاره   با همون اینترنت با یه لپتاپ رفتم به سایت دیدم همه چی اوکی هست  با گوشی رفتم دیدم اوکی هست     اینبار با strix b360f و 8400 رفتم  دیدم  تو این  قسمت tuf مشکلی نداره   ولی درایور های b360f وجود نداره    با گوشی و لپتاپ با همون اینترنت دوباره رفتم دیدم اوکی هست   

این یعنی چی آخه؟ 

لینک به دیدگاه

سلام. سایت ASUS ROG در حال حاضر برای ایرانی‌ها در دسترس نیست

از اونجا که مادربرد شما سری ROG هست روی سایت اصلی ASUS نیست بلکه روی زیردامنه rog.asus.com هست که شرایطش عرض شد...

البته کلا این سایت رو بهتره با سیستم باز کنین و اگر گوشی و تبلت هست در حالت Desktop Mode ازش استفاده کنین

اینکه درایورها لود نمیشن به علت عدم صبر کردن شماست، چون بنده به راحتی است کردم و بالا اومد، البته برای سایت Rog با ابزار گذر از محدودیت‌ها چک کردم و اون هم جواب داد...

در کل خدمت‌تون عرض کنم سایتش مقداری کند هست.

در 22 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

با سیستم میرم کلا نزدیک یه ساعت منتظر موندم  لود نشد  پلتفرم رو از rog به tuf تغییر دادم  با tuf تونستم به لطف قند شکن  به قسمت درایور های rog برسم  ولی  به خود درایور های tuf نتونستم دسترسی پیدا کنم    کلا چه با rog  چه با tuf نمیتونم سایتی رو ببینم که در مورد مادربرد بنده هست و احتمال زیاد این از ویندوز من هست که اجازه این کار هارو بهم نمیده  میخوام بدونم چطور میشه اینو درست کرد؟

احتمالا اشتباه جستجو می‌کنین...

سایت معمولی ASUS در دسترس هست، نیاز به هیچ ابزار دیگه ای نداره.

مرورگر دیگری استفاده کنین یا از همین مرورگر در حالت ناشناس استفاده کنین

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. سایت ASUS ROG در حال حاضر برای ایرانی‌ها در دسترس نیست

از اونجا که مادربرد شما سری ROG هست روی سایت اصلی ASUS نیست بلکه روی زیردامنه rog.asus.com هست که شرایطش عرض شد...

البته کلا این سایت رو بهتره با سیستم باز کنین و اگر گوشی و تبلت هست در حالت Desktop Mode ازش استفاده کنین

اینکه درایورها لود نمیشن به علت عدم صبر کردن شماست، چون بنده به راحتی است کردم و بالا اومد، البته برای سایت Rog با ابزار گذر از محدودیت‌ها چک کردم و اون هم جواب داد...

در کل خدمت‌تون عرض کنم سایتش مقداری کند هست.

سلام

با سیستم میرم کلا نزدیک یه ساعت منتظر موندم  لود نشد  پلتفرم رو از rog به tuf تغییر دادم  با tuf تونستم به لطف قند شکن  به قسمت درایور های rog برسم  ولی  به خود درایور های tuf نتونستم دسترسی پیدا کنم    کلا چه با rog  چه با tuf نمیتونم سایتی رو ببینم که در مورد مادربرد بنده هست و احتمال زیاد این از ویندوز من هست که اجازه این کار هارو بهم نمیده  میخوام بدونم چطور میشه اینو درست کرد؟

در 24 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

احتمالا اشتباه جستجو می‌کنین...

سایت معمولی ASUS در دسترس هست، نیاز به هیچ ابزار دیگه ای نداره.

مرورگر دیگری استفاده کنین یا از همین مرورگر در حالت ناشناس استفاده کنین

با چندین مرورگر امتحان کردم  فرقی نکرد

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۲۵ در ۱۹:۳۷، kiarash۹۱۷ گفته است :

سلام

در حال کار با باندل z490 tuf و i5 10400 بودم که گفتم برم یه آپدیت بایوس و یه چند تا درایور از سایت ایسوس دان کنم   رفتم دیدم کلا سایت برام ارور داد قند شکن رو فعال کردم دیدم اینبار رفت ولی قسمت درایور وجود نداره   رفتم قسمت معرفی مادربرد دیدم باز نمیاره   با همون اینترنت با یه لپتاپ رفتم به سایت دیدم همه چی اوکی هست  با گوشی رفتم دیدم اوکی هست     اینبار با strix b360f و 8400 رفتم  دیدم  تو این  قسمت tuf مشکلی نداره   ولی درایور های b360f وجود نداره    با گوشی و لپتاپ با همون اینترنت دوباره رفتم دیدم اوکی هست   

این یعنی چی آخه؟ 

سلام یه بار کوکی های مرورگر پاک کنید در صورت جواب ندادن مرورگر را لغو نصب کنید و دوباره نصب کنید.

یک بار با مرورگر مایکروسافت اج برید و تست کنید.

به جای ق.ن.د شکن حتما با سایت شکن یکبار تست بفرمایید روش شکن فقط برای تحریم های اینترنتی جواب میده که ایسوس هم ایران رو تحریم کرده شما با استفاده از شکن تحریم رو دور می زنید.

آدرس:https://shecan.ir

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام  خواستم سیستم رو روشن کنم دیدم  کلا ۲ بار ریستارت میشه و به صفحه ای میره    کیبوردم رو هم اصلا نمیشناسه   

گفتم شاید پردازنده مشکل داشته باشه با 9100f تعویض کردم ولی فرقی نکرد

کلر کاموس زدم  فرق نکرد

باتری رو عوض کردم  فرقی نکرد

هر بار که پاور رو صفر و یک میکنم  دوبار ریستارت میشه   نمیدونم چرا

چکار کنم؟

B360 f

ram 4  gtx 960

16226530261141599618745.jpg

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام  خواستم سیستم رو روشن کنم دیدم  کلا ۲ بار ریستارت میشه و به صفحه ای میره    کیبوردم رو هم اصلا نمیشناسه   

گفتم شاید پردازنده مشکل داشته باشه با 9100f تعویض کردم ولی فرقی نکرد

کلر کاموس زدم  فرق نکرد

باتری رو عوض کردم  فرقی نکرد

هر بار که پاور رو صفر و یک میکنم  دوبار ریستارت میشه   نمیدونم چرا

چکار کنم؟

B360 f

ram 4  gtx 960

16226530261141599618745.jpg

سلام 

یا مشکل از هارد یا حافظه زخیره سازی هست 

یا حالا به هر دلیلی بایوس مادربورد بهم ریخته

از اونجایی که شما عملا نمیتونید برید تو بایوس چون کلا کیبوردی ندارید که دکمه بزنید ،مادر بورد ها دکمه ی فلش بایوس دارن (من که رو مادر بورد خودم ندیدم)که میتونید بدون اینکه هیچ کارت گرافیک رم یا پردازنده ای نصب باشه ،بایوس رو اپدیت کنید ،،،این اطلاعات رو از این جا گرفتم اگه انگلیسی بلدید یه نگاه بندازید :

https://forums.tomshardware.com/threads/stuck-in-american-trends-post-usb-keyboard-doesnt-connect-cant-access-bios-or-windows.3569514/

Image1.png

ویرایش شده توسط silvermanHHH
  • قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

سلام 

از اونجایی که شما عملا نمیتونید برید تو بایوس چون کلا کیبوردی ندارید که دکمه بزنید ،مادر بورد ها دکمه ی فلش بایوس دارن (من که رو مادر بورد خودم ندیدم)که میتونید بدون اینکه هیچ کارت گرافیک رم یا پردازنده ای نصب باشه ،بایوس رو اپدیت کنید ،،،این اطلاعات رو از این جا گرفتم اگه انگلیسی بلدید یه نگاه بندازید :

https://forums.tomshardware.com/threads/stuck-in-american-trends-post-usb-keyboard-doesnt-connect-cant-access-bios-or-windows.3569514/

هارد که ۱۰۰ درصد میدونم سالمه

رم رو نمیدونم ولی تا امروز صبح خوب کار میکرد    راستی  یه چیزی   دیدم مادربرد دوجاش  حالت سوختگی داره

الان که بایوس به هم ریخته 

یعنی کلا باید فلش زد بایوس رو؟

۲۰۲۱۰۶۰۲_۲۱۵۶۴۴.jpg

اگه اون دکمه هه که مال فلش بایوس هست رو داری روی پنل ،انجامش بده،قبلش اطلاعات کسب کن برای نحوه نصب،یا بقیه دوستان اگه تجربه دارن بگن من فقط یکبار کلا بایوس فلش زدم اونم به همون روش معمولی

اون تیکه که نشونه گذاشتید هم بالایی مال اسپیکر یا همون تیکه کوچیکه که بوق میزنه،و پایینی مال نور پاوره که جلو کیس وقتی سیستم روشن میکنی ،روشن میشه

نه اون دکمه رو نداره

اون محلی که نشون ندادم  نمیدونم چرا اون تیکه سیاهی شبیه سوختگی داره   قبلا نبود

با کیبورد دیگه ای تست نکردی؟

نه تست نکردم   فعلا کیبورد دیگه ای دم دست ندارم

الان بایوس فلش میخواد   چطوری میشه کلا؟

کلا پایدار میمونه؟

سلام 

Image1.png

با کلی زحمت وارد بایوس شدم  ولی همچنان سیستم بالا نمیاد   بایوس آپدیت بزنم؟ 

@slivermanHHH

در 3 ساعت قبل، silvermanHHH گفته است :

بزن،باید اسم بایوس رو عوض کنی ،اگه دانلود کردی و اسمش فرق داشت ،تو اینترنت دنبال آموزشش بگرد ،ایشلا درست بشه

یعنی چی عوض کنم؟

یه توضیحی میدین؟

الان فایل بایوس رو رو فلش ریختم آمادس    از سایت ایسوس برداشتم  اسمش همون rog strix b360 f هست

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

هارد که ۱۰۰ درصد میدونم سالمه

رم رو نمیدونم ولی تا امروز صبح خوب کار میکرد    راستی  یه چیزی   دیدم مادربرد دوجاش  حالت سوختگی داره

الان که بایوس به هم ریخته 

یعنی کلا باید فلش زد بایوس رو؟

۲۰۲۱۰۶۰۲_۲۱۵۶۴۴.jpg

اگه اون دکمه هه که مال فلش بایوس هست رو داری روی پنل ،انجامش بده،قبلش اطلاعات کسب کن برای نحوه نصب،یا بقیه دوستان اگه تجربه دارن بگن من فقط یکبار کلا بایوس فلش زدم اونم به همون روش معمولی

اون تیکه که نشونه گذاشتید هم بالایی مال اسپیکر یا همون تیکه کوچیکه که بوق میزنه،و پایینی مال نور پاوره که جلو کیس وقتی سیستم روشن میکنی ،روشن میشه

در 5 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

نه اون دکمه رو نداره

اون محلی که نشون ندادم  نمیدونم چرا اون تیکه سیاهی شبیه سوختگی داره   قبلا نبود

با کیبورد دیگه ای تست نکردی؟

در 4 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

با کلی زحمت وارد بایوس شدم  ولی همچنان سیستم بالا نمیاد   بایوس آپدیت بزنم؟ 

@slivermanHHH

بزن،باید اسم بایوس رو عوض کنی ،اگه دانلود کردی و اسمش فرق داشت ،تو اینترنت دنبال آموزشش بگرد ،ایشلا درست بشه

در 3 ساعت قبل، kiarash917 گفته است :

یعنی چی عوض کنم؟

یه توضیحی میدین؟

الان فایل بایوس رو رو فلش ریختم آمادس    از سایت ایسوس برداشتم  اسمش همون rog strix b360 f هست

خوبه بزن

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۵۴ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

تو این مدت یدونه کیبرد گیر میاوردی تست میکردی

الان رفتم یدونه کیبورد خریدم usb کار نکرد

یدونه ps2 داخل انبار پیدا کردم  باز کار نکرد

یدونه usb مال همسایه رو گرفتم  باز کار نکرد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

بعد از آپدیت بایوس  این شکلی شده

۲۰۲۱۰۶۰۳_۱۸۲۵۵۶.jpg

ایندفعه بعد از آپدیت هارد رو هم شناسایی نکرده توی تصویر اینجوریه؟؟😱😱

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Amirakbar گفته است :

ایندفعه بعد از آپدیت هارد رو هم شناسایی نکرده توی تصویر اینجوریه؟؟😱😱

نه هارد رو دراوردم اینجا

فکر کنم باید بره تهران  آی سی های مخصوص بایوس رو دربیارن  زیر مادون بنفش بره   دوباره رو برد لحیم شه

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

نه هارد رو دراوردم اینجا

فکر کنم باید بره تهران  آی سی های مخصوص بایوس رو دربیارن  زیر مادون بنفش بره   دوباره رو برد لحیم شه

یه ایده مسخره دارم نمیدونم جواب بده یا نه

هر 2 تا کیبوردتون هم usb هم ps2 با هم وصل کنید و سیستم رو روشن کنید بالاخره یکیش رو برای ورود بایوس شناسایی می کنه

اگه مثلا مود هارد رو از sata به RAID یا از RAID به sata تغییر دادید به حالت قبل برگردونید

رد هایی از مود raid دیده میشه:

After setting up Intel(R) Optane Memory or the raid configuration was built,
sata Mode Selection must be changed to RAID mode to avoid unknown issues,

بعد هارد رو وصل کنید و ببینید بایوس درست شده و ویندوز بالا میاد یا نه؟

ویرایش شده توسط Amirakbar
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

سلام

مشکلت رو درک میکنم

برد منم  با این که دیگه قدیمی هست asus h87 pro

بعد از اخرین اپدیت دیگه با کیبوردم به بایوس نمیرفت.. 

یکبار  پدرم رو در اورد  سیستم همش f1 رو میخواست بزنم 

رفتم از تو انباری یک کیبورد قدیمی پیدا کردم که پورت ps2 داشت 

سیستم رو خاموش میکنم

کیبورد  ps2‌ رو وصل میکنم بعد سیستم رو روشن میکنم و کیبورد رو میشناسه

حالا جدیدا متوجه شدم کیبوردusb  با پنل  و پورت usb3 جلوی کیسم کار میکنه !!‌ ولی با خود مادربرد پشت کیس کار نمیکنه .. خیلی عجیبه 

و به شدت تو مخی

ویرایش شده توسط Mr.jalilpour
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

سلام

مشکلت رو درک میکنم

برد منم  با این که دیگه قدیمی هست asus h87 pro

بعد از اخرین اپدیت دیگه با کیبوردم به بایوس نمیرفت.. 

یکبار  پدرم رو در اورد  سیستم همش f1 رو میخواست بزنم 

رفتم از تو انباری یک کیبورد قدیمی پیدا کردم که پورت ps2 داشت 

سیستم رو خاموش میکنم

کیبورد  ps2‌ رو وصل میکنم بعد سیستم رو روشن میکنم و کیبورد رو میشناسه

حالا جدیدا متوجه شدم کیبوردusb  با پنل  و پورت usb3 جلوی کیسم کار میکنه !!‌ ولی با خود مادربرد پشت کیس کار نمیکنه .. خیلی عجیبه 

و به شدت تو مخی

سلام

برا منم f1 میخواد   ولی به هیچ عنوان با هیچ پورتی نه جلوی کیس   ن پشت مادربرد کار نمیکنه       

دیروز نمیدونم چی شد  کار کرد  رفتم بایوس آپدیت زدم    الان دیگه به هیچ عنوان کار نمیکنه     گذاشتمش تو جعبه  چند روز بعد میبرم گارانتی      گارانتیش یکمی مشکله     حامی هست    نمیدونم قراره چی بشه

در 2 ساعت قبل، Amirakbar گفته است :

یه ایده مسخره دارم نمیدونم جواب بده یا نه

هر 2 تا کیبوردتون هم usb هم ps2 با هم وصل کنید و سیستم رو روشن کنید بالاخره یکیش رو برای ورود بایوس شناسایی می کنه

اگه مثلا مود هارد رو از sata به RAID یا از RAID به sata تغییر دادید به حالت قبل برگردونید

رد هایی از مود raid دیده میشه:

After setting up Intel(R) Optane Memory or the raid configuration was built,
sata Mode Selection must be changed to RAID mode to avoid unknown issues,

بعد هارد رو وصل کنید و ببینید بایوس درست شده و ویندوز بالا میاد یا نه؟

کلا کیبوردی نمیشناسه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، kiarash۹۱۷ گفته است :

سلام

برا منم f1 میخواد   ولی به هیچ عنوان با هیچ پورتی نه جلوی کیس   ن پشت مادربرد کار نمیکنه       

دیروز نمیدونم چی شد  کار کرد  رفتم بایوس آپدیت زدم    الان دیگه به هیچ عنوان کار نمیکنه     گذاشتمش تو جعبه  چند روز بعد میبرم گارانتی      گارانتیش یکمی مشکله     حامی هست    نمیدونم قراره چی بشه

کلا کیبوردی نمیشناسه

پس دیگه متاسفانه باید ببرید گارانتی 

• قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در ۲۶ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

دوستان تجربه ای در گارانتی حامی دارید؟

میتونید دیتابیس شهر سخت افزار چک کنید

آدرس دیتابیس حامی:https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/guarantees/category/479-hami-vista-almas-rma-questionnaire

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، Amirakbar گفته است :

میتونید دیتابیس شهر سخت افزار چک کنید

آدرس دیتابیس حامی:https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/guarantees/category/479-hami-vista-almas-rma-questionnaire

ظاهرا جالب نیست

لینک به دیدگاه

ظاهرا جالب نیست
منتظر نظر بقیه دوستان باشید می تونید توی بخش گارانتی تاپیک بزنید و تجربه اونها رو بپرسید

فرستاده شده از SM-A515Fِ من با Tapatalk

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

بدون مقدمه زدم روی گزینه fan tuning  دیدم فن سی پی یو کلا خاموش شد  یعنی چی؟؟؟   اصلا مگه میشه؟  الان کلا نمیتونم اون گزینه رو بزنم

کلا این مادربرد b360 f پر از مشکل هست قبلا اینطوری نبود   کلا کیبورد رو هم به سختی میشناسه     رفتم دو تا تبدیل ps2 به usb و usb و ps2 سیم دار خریدم    کلا برای اینکه کیبورد شناسایی بشه  باید چند باری پورت ps2/usb رو دربیاری و وصل کنی تا کار کنه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...