رفتن به مطلب

مهاجرت از ویندوز به لینوکس ؟ به جهت گیم

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

آپدیت های پیا پی Armoury Crate Asus و ویندوز برام دردسرساز شده چند وقت پیش آپدیت های بتا رو از program insider گرفتم که سیستم دیگه ثبات نداشت ، راستش هر دفعه این ویندوز و آرموری یه آپدیت میدن که تا سه روز حالمون گرفته است تا دوباره آپدیت بده بخواد درست شه

ماشالله ویندوز همینجوریش 6 گیگ رم رو ناقابل گرفته و در پس بکگراند کلی چرندیات رو نگه میداره هر بار با صد ترفند باید Cloud و اپدیت رو پاک و دلیت کنم ، کلا ویندوز 10 سیستم عامل رو مخیه

الان می خوام برم رو لینکوس سر بوت کردن فلش مودنم یبار بخاطر UFEI وLegacy کلا هاردم پرید الانم دقیقا نمیدونم چی به چی چطور باید بوت کنم فلشو، دیتا لینوکسم نگرفتم

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

آپدیت های پیا پی Armoury Crate Asus و ویندوز برام دردسرساز شده چند وقت پیش آپدیت های بتا رو از program insider گرفتم که سیستم دیگه ثبات نداشت ، راستش هر دفعه این ویندوز و آرموری یه آپدیت میدن که تا سه روز حالمون گرفته است تا دوباره آپدیت بده بخواد درست شه

ماشالله ویندوز همینجوریش 6 گیگ رم رو ناقابل گرفته و در پس بکگراند کلی چرندیات رو نگه میداره هر بار با صد ترفند باید Cloud و اپدیت رو پاک و دلیت کنم ، کلا ویندوز 10 سیستم عامل رو مخیه

الان می خوام برم رو لینکوس سر بوت کردن فلش مودنم یبار بخاطر UFEI وLegacy کلا هاردم پرید الانم دقیقا نمیدونم چی به چی چطور باید بوت کنم فلشو، دیتا لینوکسم نگرفتم

نظر منو بخای میگم همون ویندوز بهتره والا این آرموری واقعا نرم افزار مزخرفیه  نمیدونم ایسوس چه فکری کرده از aura  پریده به آرموری

کلا آپدیت ویندوز رو قطع کن   خودم یه نسخه 1809 نصب کردم از روز اول تمامی آپدیت هارو قطع کردم  تا اینجا مشکلی نداشتم

رم رو نمیدونم دقیق ولی برا من حدودا ۴ گیگ  البته درست یادم نیست دقیق چقدر اشغال کرده 

به جای آرموری هم aura رو نصب کن  درسته هر دو باگ دارن  ولی aura مثل آرموری نیست   خودم آرموری رو پاک کردم از  icue و aura دارم استفاده میکنم   

برا شما چون لپتاپه فکر نکنم بشه icue رو استفاده کرد    چون قطعه ای محصولات کورسیر ندارید   باز یه تستی بزن   تقریبا بدون باگه

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

کافه ادیکت جان باور کن لینوکس صد برابر ویندوز رو مخ تره. ای پی آی های لینوکس کله پا هستن و اونچه که در ذهنت میگذره با لینوکس متاسفانه به دست نمیاری. درسته که با لینوکس فضاپیما به فضا میفرستن ولی لینوکس در لینوکس درجا زده.

ببین سیستم عامل پلی استیشن و ایکس باکس روی فری بی اس دی گسترش پیدا کردند مفهومش اینه که اگه یه شرکت عظیمی پشت پشتیبانی نرم افزاری سیستم عامل نباشه شکست میخوره. استیم یه کارایی کرده ولی خیلی ضعیفه. لینوکس آخرین باری که میدیدم مورد استفاده فقط یکی دو درصد گیمرهاست. باید بیخیال بشی تا حداقل ده سال آینده شاید لینوکس بتونه به جایی برسه که همونم بعیده.

لینک به دیدگاه

قبل از مهاجرت به لینوکس، virtualbox رو روی سیستم نصب کن و توزیع های مختلف رو تست کن ببین با کدوم حال میکنی. 

ویندوزت رو باید سبک سازی کنی. ویندوزی که من دارم روی لپتاپ کلا 2 گیگ رم اشغال میکنه روی پی سی هم 1.5 گیگ

میتونی از ویندوز 10 لایت استفاده کنی فوق العاده سبک و مناسب گیمرها 

https://www.r3ndy.com/windows-10-lite/

لینک به دیدگاه

با این اوصاف فعلا رفتم رو ویندوز 11 ! بدون قند شکن آپدیتش نمیومد !

dfdsfdsfds.thumb.png.ec53011b10b9079f0cc4866b8f22a9db.png

fdsfsdfdsfdsfsd.thumb.png.687dc095331554fdcebf269a5c4ce9fc.png

لینک به دیدگاه

ویندوز 11 چجوریه یه نقد و بررسی ازش بزار

اگه میتونی 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

با این اوصاف فعلا رفتم رو ویندوز 11 ! بدون قند شکن آپدیتش نمیومد !

dfdsfdsfds.thumb.png.ec53011b10b9079f0cc4866b8f22a9db.png

fdsfsdfdsfdsfsd.thumb.png.687dc095331554fdcebf269a5c4ce9fc.png

تا چند روز بعدش میتونی برگردی به 10 ؟ منم میخام به زودی آپدیت کنم.  نسخه ی 10 پرو اوریجینال داشتی دیگه؟

لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام آپدیت بودن همیشه خوب نیست مخصوصا وقتی طرف حسابت شرکت های بزرگ مثل مایکروسافت اپل و اندروید باشن

اگه سیستم روون و بدون دردسر میخای نسخه ویندوز 10 ltsb که در واقع 1607هست رو نصب کن برا من که خوبه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برنامه روفوس واسه ویندوز خوبه ولی لینوکس رو نمیتونه مثل ادم بوتیبل کنه خودم با نصب دبیان و کالی به مشکل خوردم بهترین برنامه واسه بوتیبل کردن لینوکس اینه

belena etcher

در 22 ساعت قبل، jj-191 گفته است :

کافه ادیکت جان باور کن لینوکس صد برابر ویندوز رو مخ تره. ای پی آی های لینوکس کله پا هستن و اونچه که در ذهنت میگذره با لینوکس متاسفانه به دست نمیاری. درسته که با لینوکس فضاپیما به فضا میفرستن ولی لینوکس در لینوکس درجا زده.

ببین سیستم عامل پلی استیشن و ایکس باکس روی فری بی اس دی گسترش پیدا کردند مفهومش اینه که اگه یه شرکت عظیمی پشت پشتیبانی نرم افزاری سیستم عامل نباشه شکست میخوره. استیم یه کارایی کرده ولی خیلی ضعیفه. لینوکس آخرین باری که میدیدم مورد استفاده فقط یکی دو درصد گیمرهاست. باید بیخیال بشی تا حداقل ده سال آینده شاید لینوکس بتونه به جایی برسه که همونم بعیده.

لینوکس به درد گیم نمیخوره رو مخ بودنش اون اوایل هست دلیلش هم اینه یه عمر با ویندوز کار کردی بهش عادت کردی لینوکس همه چیش متفاوته مثل یه لگو میمونه باید خودت بسازیش یادگیری ترمینال هم اساسیه و هیچوقت فلسفه لینوکس این نبوده که واسه همه چی gui درست کنن فقط واسه اینکه به مذاق بعضی ها خوش بیاد 

لینک به دیدگاه

در ۷ ساعت قبل، saeed۰c گفته است :

تا چند روز بعدش میتونی برگردی به 10 ؟ منم میخام به زودی آپدیت کنم.  نسخه ی 10 پرو اوریجینال داشتی دیگه؟

سلام، سعید گرامی احتمالا میشه،چون من یکبار آپدیت بتا ویندوز 10 گرفتم program insider رو که لغو کردم ویندوز برگشت به حالت اول ، من ویندوز HOME اورجینال داشتم ،قضیه اینکه باید وارد Program insider بشی یوزر پستو بزنی بعد Dev channel رو انتخاب میکنی، سیستمو ریستارت میشه،فندوق شکنو فعال میکنی روی گزینه ی آپدیت کلیک کن تا آپدیت ویندوز بیار حدود 3 گیگ حجمش

لینک به دیدگاه

در ۹ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

لینوکس به درد گیم نمیخوره رو مخ بودنش اون اوایل هست دلیلش هم اینه یه عمر با ویندوز کار کردی بهش عادت کردی لینوکس همه چیش متفاوته مثل یه لگو میمونه باید خودت بسازیش یادگیری ترمینال هم اساسیه و هیچوقت فلسفه لینوکس این نبوده که واسه همه چی gui درست کنن فقط واسه اینکه به مذاق بعضی ها خوش بیاد 

اصلا بحث مذاق نیست. لینوکس سیستم عامل کاربر محوری نیست. اگه نخوام طولانیش کنم به طور خلاصه لینوکس به خاطر شعارش که نرم افزار آزاده مورد توجه بخش سرمایه داران نیست. مفهومش اینه که درسته از دلش میتونه اندروید در بیاد ولی نمیتونه در مباحث سرمایه گذاری حمایتی آنچنانی جذب کنه. الان لینوکس سالهاست لنگ یه ای پی آی گیم به صورت آزاده ولی مافیای بخش گیم اجازه همچین کاری نمیده و اگه کسی هم چیزی ارائه بده توسط شرکتهای بازی تحریم میشه.هنوزم شناسایی بسیاری از  کارت گرافیک ها واسش ممکن نیست چرا؟ چون به نفع کسی نیست بیاد مجانی گیم های تریپل ای رو روی لینوکس ارائه بده. اصولا استیم که اشاره کردم یه کارایی کرده و بازی های پولی رو روی لینوکس ران کرده در حقیقت خلاف شعار لینوکس عمل میکنه و کسانی که  اینکارو میکنن یعنی پول درآوردن از لینوکس و غیر آزاد بودن همواره در بین جامعه لینوکس به چهره زشت متهم میشن. برای همین گیمرهای گرامی حالا حالاها باید قید لینوکس رو بزنید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...