رفتن به مطلب

امروز کسی اشاره نمیکنه!!! (قیمت پاور)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
نقل قول

rrr.thumb.PNG.a1d5ad96ebf6f2a0a44903b44bd5d851.PNG

این عکس بالا رو چند ماه پیش به اشتراک گذاشتیم و در مورد قیمت پرتو پلای مدل ها OC گرین صحبت کردیم.

امروز میخوام عکس پایین رو با هم ببینیم و چند خطی در موردش صحبت کنیم.

rrrqe.thumb.PNG.bb3080b18aa772ede49b72061084e774.PNG

دوتا نکته هست:

اول قیمت مدل 1050 هست که میشه گفت متعادل شده. البته بعضی افراد هستن که منتظرن این پاور بشه دو میلیون تومان به استناد اینکه ایرانیه که خب منتظر بمونن شاید شاه برگشت و این پاور هم 2 میلیون قیمت خورد.

نکته بعد بحث گارانتی هست که دوستان میگن چرا برچسب گارانتی باعث انقدر افزایش قیمت میشه و گرین به خاطر گارانتی انقدر داره روی جنساش میگره. توجهتون رو به دو مدل کورسیر که "جدید" خوردن جلب میکنم. اولی با قیمت 7 میلیون مدل RM هست و گارانتی نداره دومی مدل HX هست که با کمی کارایی بهتر فقط با یک سال گارانتی 15 میلیون فروخته میشه. یعنی به قول دوستان اگه شما بری از مدل RM دوتا تهیه کنی و مثلا بعد از 4/5 سال (هرچند بیشتره عمر پاور ولی فرض میگیریم) پاورت سوخت، از دومی که آکبند نگه داشتی استفاده کنی بازم یک میلیون جلو تر از مدل HX هستی! تا اینجای کار بنظرم همه چیز عادیه. چطور؟ چون همیشه گفتم کاربر خودش فهمش میرسه که ایسوس رو ول نکنه بره FSP بخره. پس نباید به قیمت FSP گیر بدیم. اگر شرکت ها میتونن پاور 1000 واتشونو 14/15 میلیون بفروشن با وجود انتخاب های قیمتی معقول تر، خوش به حالشون. پس نکته کجاست اگه همه چیز رو به روله؟ نکته اینجاست که چرا پاور های وارداتی که 10 سال گارانتی بین الملل دارن، داخل ایران با یک سال گارنتی (کورسیر) و یا دو سال گارانتی (ایسوس) به مشتری ارائه میشن؟

یه حدس میتونم بزنم تو پاورقی. اونم اینکه این حجم از خدمات یعنی گارانتی 10 ساله هزینه خیلی بیشتری رو به شرکت داخلیش تحمیل میکنه و این هزینه در نهایت باید از جیب خریدار کسر بشه و قیمت رقابتی محصول رو بهم میزنه. پس شرکت میاد پاور رو به جای قیمت واقعی که در میومده (فرضا ایسوسه قیمت واقعیش 16 میلیونه اگه گارانتیش ده ساله میشد)، با گارانتی کوتاه تر عرضه میکنه تو بازار تا حداقل سهمی رو بدست بیاره و تو بازار حضور داشته باشه. این حدس منه و میتونه هم این نباشه.

لینک به دیدگاه

خیلی بحث به موقع ای بود.

قبل از هرچیز این سوال برای من پیش میاد که چرا قیمت باقی کالاها هم مثل پاور در حال حاضر از قیمت "واقعی" خودشون بالاترن؟ برای مثال رم، سی پی یو، کولر مایع. بعید میدونم همگی تا این حد تحت تاثیر جو ماینینگ باشن. باید علت دیگه ای باشه؛ دوستانی که تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند.

در مورد هزینه سنگین خدمات 10 ساله داخلی برای پاور باهاتون موافقم؛ اما مگه تا همین چند وقت پیش پاورها با گارانتی کامل نبودند؟ و در عین حال - اگر اشتباه نکرده باشم - قیمتها کمترین اختلاف رو با قیمت دلاری داشتند. برای مثال کولرمستر v750 که با گارانتی کامل 5 ساله ارائه می‌شد. یا قبل از اون کورسیر یا انرمکس. الان چه چیزی تغییر کرده که انقدر اختلاف قیمت داریم؟

حدث اول: بخاطر تقاضای زیاد پاور برای ماین. خرابی ها بالا رفته و هزینه های سنگین‌تری گردن شرکت های گارانتی افتاده. بهمین خاطر میبینیم که هرچی ظرفیت پاورها بالاتر میره قیمت هم به نسبت افزایش بیشتری داره چون احتمال استفاده برای ماین بالاتر هست.

حدث دوم: بخاطر سواستفاده وارد کنندگان یا دلال ها از بازار ماین، که همیشه اینجور موارد پابرجا بوده و کمی انکارش سخته.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در حال حاضر نه مردم چیزی میخرن، نه فروشنده جنس جدیدشو میاره برای فروش

همون قبلی هارو هم با همون قیمت قبلی دارن میفروشن و با اینکه قیمت قطعات رو به پایین هست، قیمت رو تغییری نمیدن و خودشون رو میزنن به اون راه(البته بهتره بگم متعادل شدن قیمت، چون جنسو حساب کنی با دلار 50 تومن حساب شده)

چند وقت پیش(کمتر از 1 ماه) یه مدل پاور کورسیر RM750 فقط با مهلت تست 1 ماهه موجود شده بود با قیمت حدود 2/500!!! خب قیمت همینه! جنس جدید که میاد قیمتش اومده پایین، اما چون خرید و فروشی نیست، فروشنده ها هم صداشو در نمیارن و قیمتو کم نمیکنن که اگه احیانا این وسط یه بد بختی نیاز حیاتی به قطعه داشت،  با همون قیمت 2 3 برابر بهش بفرو(شن)

اینم بگم که سال 96 قیمت همین rm750 با 1050oc+ گرین در حد 50 تومن اختلاف داشت و ارزون بود. 10 میلیون پاور 1050 گرین کجا 2500 کورسیر کجا، قیمت این 1050 گرین حداکثر باید 5 تومن باشه.

گرین هم ازونور جوگیر تره و متاسفانه تو ایران نرخ پاور رو تعیین میکنه و همه بر اساس پاورای گرین قیمت میذارن، خود گرین به بازار جنس نمیده، بعد هر روز هم یه لیست قیمت مسخره میده، پاور 580EUD رو 3 تومن قیمت داده!  مثلا الان سیمان هم شده کیسه ای 100 تومن(شایدم بیشتر) خب دلیلش این نیست که سیمان ارزشش بیشتر شده یا پول بی ارزش شده، دلیلش تعطیلی کارخونه های سیمان از اسفند 99 عه که عرضه به بازار ندارن، پس تمام سیاست های قیمت گذاری فقط وابسته به نحوه توزیع توی بازار برمیگرده، دلیل تمام گرونی های فعلی خود فروشنده ها و توزیع کننده ها هستن.

بد بختی بازار فعلی فروشنده ها هستن که قیمتو نمیارن پایین، الان هارد وسترن بلو 1 ترا تو دیجیکالا 950 عه، تو سایتا 900 هم پیدا میشه، اما تو پاساژ های ولیعصر هر چی بگردی، عمرا زیر 970 بهت بدن(بازم 20 گرونتر از دیجی کالا) اینو دقیقا تجربه کردم.

یه بار هم یه ssd میخواستم بگیرم، فروشنده بهم گفت 3400، هر چی بهش گفتم قیمتت پرته باور نکرد و میگفت زیر قیمت خرید خودم دارم بهت میدم تا اینکه دیجیکالا که میداد 2400 رو بهش نشون دادم و اخرش همون 2400 زورکی حساب کرد، 1 تومن واقعا چیز کمی نیست، 30 درصد از قیمت واقعی کالا کمتر!!!!

لینک به دیدگاه

کلا دیجیکالا تو خیلی چیزها ارزونتر از بازار هست ، مثلا ابزار آلات ، آچار ، بخصوص سوپر مارکتی هاش که تخفیف میخوره ، خیلی به صرفه هست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۲ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

در حال حاضر نه مردم چیزی میخرن، نه فروشنده جنس جدیدشو میاره برای فروش

همون قبلی هارو هم با همون قیمت قبلی دارن میفروشن و با اینکه قیمت قطعات رو به پایین هست، قیمت رو تغییری نمیدن و خودشون رو میزنن به اون راه(البته بهتره بگم متعادل شدن قیمت، چون جنسو حساب کنی با دلار 50 تومن حساب شده)

چند وقت پیش(کمتر از 1 ماه) یه مدل پاور کورسیر RM750 فقط با مهلت تست 1 ماهه موجود شده بود با قیمت حدود 2/500!!! خب قیمت همینه! جنس جدید که میاد قیمتش اومده پایین، اما چون خرید و فروشی نیست، فروشنده ها هم صداشو در نمیارن و قیمتو کم نمیکنن که اگه احیانا این وسط یه بد بختی نیاز حیاتی به قطعه داشت،  با همون قیمت 2 3 برابر بهش بفرو(شن)

اینم بگم که سال 96 قیمت همین rm750 با 1050oc+ گرین در حد 50 تومن اختلاف داشت و ارزون بود. 10 میلیون پاور 1050 گرین کجا 2500 کورسیر کجا، قیمت این 1050 گرین حداکثر باید 5 تومن باشه.

گرین هم ازونور جوگیر تره و متاسفانه تو ایران نرخ پاور رو تعیین میکنه و همه بر اساس پاورای گرین قیمت میذارن، خود گرین به بازار جنس نمیده، بعد هر روز هم یه لیست قیمت مسخره میده، پاور 580EUD رو 3 تومن قیمت داده!  مثلا الان سیمان هم شده کیسه ای 100 تومن(شایدم بیشتر) خب دلیلش این نیست که سیمان ارزشش بیشتر شده یا پول بی ارزش شده، دلیلش تعطیلی کارخونه های سیمان از اسفند 99 عه که عرضه به بازار ندارن، پس تمام سیاست های قیمت گذاری فقط وابسته به نحوه توزیع توی بازار برمیگرده، دلیل تمام گرونی های فعلی خود فروشنده ها و توزیع کننده ها هستن.

بد بختی بازار فعلی فروشنده ها هستن که قیمتو نمیارن پایین، الان هارد وسترن بلو 1 ترا تو دیجیکالا 950 عه، تو سایتا 900 هم پیدا میشه، اما تو پاساژ های ولیعصر هر چی بگردی، عمرا زیر 970 بهت بدن(بازم 20 گرونتر از دیجی کالا) اینو دقیقا تجربه کردم.

یه بار هم یه ssd میخواستم بگیرم، فروشنده بهم گفت 3400، هر چی بهش گفتم قیمتت پرته باور نکرد و میگفت زیر قیمت خرید خودم دارم بهت میدم تا اینکه دیجیکالا که میداد 2400 رو بهش نشون دادم و اخرش همون 2400 زورکی حساب کرد، 1 تومن واقعا چیز کمی نیست، 30 درصد از قیمت واقعی کالا کمتر!!!!

مرسی محمود جان بابت نظرت.

با همه صحبتات موافقم ولی بیا یک چیزی رو با هم چک کنیم. میخوام ببینم من چیو از قلم انداختم.

پاور RM750ـیی که شما میگید (برچسب غیر زرد) من سرچ زدم تو سایت های خارجی پایین ترین قیمت تاریخیش 90 دلار بوده. البته بررسی کننده ها از 110 تا 130 دلار قیمت دادن که خب اینو در نظرم نگیریم فعلا. قیمت دلار هم تو سال 1400 پایین ترینش حدود 21 هزار تومان بوده. ما میگیریم 20 هزار که رند بشه حساب کتابش ساده. پس قیمت فقط خرید این پاور برای یوزر خارج از کشور باید یکوهشتصد تموم بشه (فرض که همه چیز ایده آل باشه). شما فرمودی اینجا 2500 فروخته میشده یک ماه پیش. پس حدود 700 هزار سود رو یوزر پرداخت میکرده که سهمیش برای واردکننده/تامین کننده هست و مقداریش هم برای فروشنده. گارانتی هم که نداشته (و میخوام روی همین صحبت کنم) که بگیم چیزی هم به اون میماسه و همین دلیل میشه که حدس بزنیم با زدو بندی وارد شده که مثلا گمرک نخورده و همینطور زدو بندی هم از طرف سازنده نشده که بگیم هر پاور کمتر از 90 دلار در اومده (مخصوصا که برند آمریکایی کلا آبش با ما تو یه جوب نمیره هرچند هیچ کس از پول بدش نمیاد).

تا اینجا همه چیز نرماله از دید من. فقط سوال من اینه که چرا عرضه کنندش نیومده برای این پاور ها هم یک سال گارانتی شرکتی (آب دوغ خیاری) بده و مثلا 500 دیگه بزاره روش و 3 میلیون بفروشش؟ من تو کتم نمیره کسی تو این بازار از سود هزار تومنم بگذره. چرا مارکت خودشونو خراب کنن و هول هولکی با مهلت یک ماهه بفروشن جنسی که میتونن گرون تر بدن و برند هم که پدر مادر داره مشخصا جنس فیک نمیده چون گند جنس فیک سریع در میاد و کسی دیگه ریسکشو تو محصولات طابلو نمیکنه (معمولا محصولاتی که با لپتاپ و سرور سرو کار دارن فکشون زیاده و کسی جنسی از برند گیمینگ رو نمیاد فیک بده تو بازار هرچند شدنیه ولی شرش بیشتر از سودشه).

سوال من اینه که چطور میشه به جنس یک ماه مهلته اعتماد کرد که ریفیر نباشه؟ چون گفتم دلیلی نداره با این مهلت کم بره تو بازار اگرکسی از جنسش خیال جمع هست.

لینک به دیدگاه

در ۳۳ دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

پاور RM750ـیی که شما میگید (برچسب غیر زرد) من سرچ زدم تو سایت های خارجی پایین ترین قیمت تاریخیش 90 دلار بوده. البته بررسی کننده ها از 110 تا 130 دلار قیمت دادن که خب اینو در نظرم نگیریم فعلا. قیمت دلار هم تو سال 1400 پایین ترینش حدود 21 هزار تومان بوده.

با درود

بنظر من اون دوستمون اشتباه کرده من هیچ وقت ندیدم در سال 1400 قیمت rm750 از 3500 پایینتر بیاد البته با گارانتی اصلی تخت جمشید که کمتر از یک سال در نظر گرفته شده بود.

در 3 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

ند وقت پیش(کمتر از 1 ماه) یه مدل پاور کورسیر RM750 فقط با مهلت تست 1 ماهه موجود شده بود با قیمت حدود 2/500!!!

مطمئن هستین rm750 بوده cx750f نبوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

مرسی محمود جان بابت نظرت.

با همه صحبتات موافقم ولی بیا یک چیزی رو با هم چک کنیم. میخوام ببینم من چیو از قلم انداختم.

پاور RM750ـیی که شما میگید (برچسب غیر زرد) من سرچ زدم تو سایت های خارجی پایین ترین قیمت تاریخیش 90 دلار بوده. البته بررسی کننده ها از 110 تا 130 دلار قیمت دادن که خب اینو در نظرم نگیریم فعلا. قیمت دلار هم تو سال 1400 پایین ترینش حدود 21 هزار تومان بوده. ما میگیریم 20 هزار که رند بشه حساب کتابش ساده. پس قیمت فقط خرید این پاور برای یوزر خارج از کشور باید یکوهشتصد تموم بشه (فرض که همه چیز ایده آل باشه). شما فرمودی اینجا 2500 فروخته میشده یک ماه پیش. پس حدود 700 هزار سود رو یوزر پرداخت میکرده که سهمیش برای واردکننده/تامین کننده هست و مقداریش هم برای فروشنده. گارانتی هم که نداشته (و میخوام روی همین صحبت کنم) که بگیم چیزی هم به اون میماسه و همین دلیل میشه که حدس بزنیم با زدو بندی وارد شده که مثلا گمرک نخورده و همینطور زدو بندی هم از طرف سازنده نشده که بگیم هر پاور کمتر از 90 دلار در اومده (مخصوصا که برند آمریکایی کلا آبش با ما تو یه جوب نمیره هرچند هیچ کس از پول بدش نمیاد).

تا اینجا همه چیز نرماله از دید من. فقط سوال من اینه که چرا عرضه کنندش نیومده برای این پاور ها هم یک سال گارانتی شرکتی (آب دوغ خیاری) بده و مثلا 500 دیگه بزاره روش و 3 میلیون بفروشش؟ من تو کتم نمیره کسی تو این بازار از سود هزار تومنم بگذره. چرا مارکت خودشونو خراب کنن و هول هولکی با مهلت یک ماهه بفروشن جنسی که میتونن گرون تر بدن و برند هم که پدر مادر داره مشخصا جنس فیک نمیده چون گند جنس فیک سریع در میاد و کسی دیگه ریسکشو تو محصولات طابلو نمیکنه (معمولا محصولاتی که با لپتاپ و سرور سرو کار دارن فکشون زیاده و کسی جنسی از برند گیمینگ رو نمیاد فیک بده تو بازار هرچند شدنیه ولی شرش بیشتر از سودشه).

سوال من اینه که چطور میشه به جنس یک ماه مهلته اعتماد کرد که ریفیر نباشه؟ چون گفتم دلیلی نداره با این مهلت کم بره تو بازار اگرکسی از جنسش خیال جمع هست.

الان دیدم اون مدل پاور ناموجود شده بود، عذر میخوام اشتباه هم تو ذهنم بود، مدل rm650 بود و گارانتی هم 2 ماه که لیون هم فک کنم با قیمت 2/700-2/800 موجود کرده بود اما چند روز بعد گرونش کرد و الانم ناموجوده

https://www.lioncomputer.com/product/1lyy5/Corsair-RM650-CP-9020054-NA-Gold-Full-Modular-Power-Supply

اما هنوز هم بعضی سایتا به قیمت 3200-3400 موجود دارن

حرفم اینه که مشکل کمبود جنس و کمبود عرضه جهانی بی معنیه، اما تو بازار ما هنوز فروشنده ها دلیل گرونی رو کمبود عرضه میدونن،

مثلا خیلی جالب بود، 2 هفته پیش تمام مادربرد های x570 قیمتشون بالای 9 تومن شد، در صورتی که همون مدل(مثلا pro ایسوس) قیمتش 5-6 بود، نه کمبود عرضه ای بود، نه نوسان قابل توجه ارزی که بخواد 50 درصد کالا گرون شه، البته الان دوباره برگشت روی 6 تومن.

در 49 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

مطمئن هستین rm750 بوده cx750f نبوده؟

اشتباه تو ذهنم بود، مدل rm650 بود

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...