رفتن به مطلب

مشکل با سیستم rgb و argb

zen
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده یه مشکل عجیب دارم وقتی برنامه rgb fusion را نصب و اجرا میکنم سیستم بلو اسکرین میده انواع ورژن های ویندوز و درایور ها را تست کردم حتی قطعاتی که rgb و argb داشتن را تک تک تست کردم ولی بازم جواب نداد دیگه واقعا موندم چکار کنم . 

مشخصات سیستم . 

I3 10100f

B560m aorus pro ax 

2x8gb xpg d50

Ssd adata 512gb s5

Power 750w enermax

Cooler jonsbo cr1000 gt

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام دوستان بنده یه مشکل عجیب دارم وقتی برنامه rgb fusion را نصب و اجرا میکنم سیستم بلو اسکرین میده انواع ورژن های ویندوز و درایور ها را تست کردم حتی قطعاتی که rgb و argb داشتن را تک تک تست کردم ولی بازم جواب نداد دیگه واقعا موندم چکار کنم . 

مشخصات سیستم . 

I3 10100f

B560m aorus pro ax 

2x8gb xpg d50

Ssd adata 512gb s5

Power 750w enermax

Cooler jonsbo cr1000 gt

سلام

یکی از دوستان من توانسته بدون مشکل روی برد b365 گیگابایت  aura رو نصب کنه

با aura هم یه تستی بزن

یکی از کاربران بود که بردشون البته ایسوس بود  برا ایشون هم فقط آرموری کریت بلو اسکرین میداد  @mehrdadM20 فکر کنم برا ایشون بود

با سایر اپ های نورپردازی هم یه تستی بزنید 

Xpg .adata اپ مخصوص داره البته نمیدونم کل سیستم رو ساپورت میکنه یا نهpic-6.thumb.png.f86d01968b9beac9432c1922d28f6030.png

Icue رو نمیدونم  حتما باید قطعه کورسیر رو سیستم داشت یا نه  

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

سلام

یکی از دوستان من توانسته بدون مشکل روی برد b365 گیگابایت  aura رو نصب کنه

با aura هم یه تستی بزن

یکی از کاربران بود که بردشون البته ایسوس بود  برا ایشون هم فقط آرموری کریت بلو اسکرین میداد  @mehrdadM20 فکر کنم برا ایشون بود

با سایر اپ های نورپردازی هم یه تستی بزنید 

Xpg .adata اپ مخصوص داره البته نمیدونم کل سیستم رو ساپورت میکنه یا نهpic-6.thumb.png.f86d01968b9beac9432c1922d28f6030.png

Icue رو نمیدونم  حتما باید قطعه کورسیر رو سیستم داشت یا نه  

ممنون فردا تست میکنم خبرش را میدم بقیه دوستان هم نظری ندارن؟

اینم ارور که میده.

IMG_20210816_211856.jpg

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، zen گفته است :

مشخصات سیستم . 

I3 10100f

B560m aorus pro ax 

2x8gb xpg d50

Ssd adata 512gb s5

Power 750w enermax

Cooler jonsbo cr1000 gt

سلام داداش

بایوس رو اپدیت کردی ؟!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، zen گفته است :

IMG_20210816_211856.jpg

https://forum.gigabyte.us/thread/5927/windows-10-rgb-fusion-bsod

اینم فروم خود گیگابایت که ظاهرا یه نفر هم مشکل شمارا داشته

این ارور که من میبینم بیشتر اوقات از سخت افزاره   ولی همچنان هستن نرم افزار و درایور هایی که این ارور رو ایجاد میکنن

ویرایش شده توسط kiarash917
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، invoker گفته است :

سلام داداش

بایوس رو اپدیت کردی ؟!

سلام بله اپدیت کردم.

در 25 دقیقه قبل، kiarash917 گفته است :

https://forum.gigabyte.us/thread/5927/windows-10-rgb-fusion-bsod

اینم فروم خود گیگابایت که ظاهرا یه نفر هم مشکل شمارا داشته

این ارور که من میبینم بیشتر اوقات از سخت افزاره   ولی همچنان هستن نرم افزار و درایور هایی که این ارور رو ایجاد میکنن

من تک تک قطعات را که rgb و argb داشتن را تک تک روی سیستم تست کردم بازم بلو اسکرین میده خودم احتمال میدم مادربرد خراب هست حالا چطوری به گارانتی حالی کنم که مادربرد را برام عوض کنه.

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، zen گفته است :

سلام بله اپدیت کردم.

من تک تک قطعات را که rgb و argb داشتن را تک تک روی سیستم تست کردم بازم بلو اسکرین میده خودم احتمال میدم مادربرد خراب هست حالا چطوری به گارانتی حالی کنم که مادربرد را برام عوض کنه.

بدون argb و rgb مشکلی نداره؟
با یه رم دیگه عوض کن باز تست کن
آواژنگ گارانتی خوبیه احتمالا خدمات خوبی بده

لینک به دیدگاه

اگر هیچ قطعه ای (که نور پردازی داره) به سیستم وصل نیست و نرم افزار فیوژن رو نصب میکنید بلو اسکرین میده، که خب گارانتی باید قبول کنه. یعنی اگه برد دست آواژنگ هم برسه با هر قطعه دیگه ای تست کنه و مشکل رو ببینه باید خدمات بده.

اگر فقط با مثلا RGB کولتون مشکله داره (که باز هم میتونه مشکل از مادربرد باشه) اون وقت فهموندنش به گارانتی سخته. ولی شانستون رو امتحان کنید.

کلا گیگابایت از اولم خلاف آب شنا میکرد. همه سوکت RGB چهارپین داشتن، این اومد تنهایی WRGB پنج پین زد که نوارش کم یاب بود. بعد گفت بیخیالش، حذف شد و برگشت روی RGB معمولی. برای ARGB همه سه پین متداول میزدن، باز این ورداشت VDG از خودش در آورد. بعد دوباره برگشت کاری که همه کردنو انجام داد و سوکت رو استاندارد کرد. اینم از نرم افزارش. کلا RGB و نور پردازیش شر هست به خودی خودش ولی دیگه واقعا یه جاهایی آدم کلافه میشه.

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۲۵ در 21:45، zen گفته است :

مشخصات سیستم . 

I3 10100f

B560m aorus pro ax 

2x8gb xpg d50

Ssd adata 512gb s5

Power 750w enermax

Cooler jonsbo cr1000 gt

نمیدونم این کارو بتونین انجام بدین یا نه، ولی رمهاتون رو در بیارین، همچنین SSD adata رو هم در بیارید. بدون اینها ویندوز بریزید و تست کنید ببنید مشکل برقراره یا نه. (قاعدتا برای این کار باید رم دیگری داشته باشید برای تست)

لینک به دیدگاه

در ۱۶ ساعت قبل، zen گفته است :

سلام بله اپدیت کردم.

احتمالش زیاده مشکل از رم باشه !

---------------------------------------------------

باس یکی یکی قطعات رو چک کرد.

لینک به دیدگاه

سلام برو توی پوشه ی rgbfusion این دو تا فایلو حذف کن که هر قطعه ای غیر برند گیگارو نشناسه و سینک نکنه انشاا... مشکل حل بشه:spddump _SPD_Dump.xml

اشغال ترین نرم افزار رو همین گیگابایت داره خیلی رو مخه زیاد به مشکلات عجیب غریب خوردم نمونه اخرش اینه که کارت گرافیک خود ارس 3090 رو بعد 10 بار ریست یه بار میشناخت یه بار نمیشناخت.

ویرایش شده توسط ArmaeeL
لینک به دیدگاه

در ۸ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

نمیدونم این کارو بتونین انجام بدین یا نه، دلیلی هم ندارم ارائه بدم. شاید هم من اشتباه بکنم و این کاری که میگم بیخودی باشه.

ولی رمهاتون رو در بیارین، همچنین SSD adata رو هم در بیارید. بدون اینها ویندوز بریزید و تست کنید ببنید مشکل برقراره یا نه. (قاعدتا برای این کار باید رم دیگری داشته باشید برای تست)

تجربه کردم که سیستم RGB ای دیتا گاهی مشکل داره با سیستم RGB گیگابایت. و چون شما رمهاتون ای دیتا است و RGB است شاید تداخلی ایجاد میکنه، اس اس دیتون هم ای دیتا است ولی حالا RGB نیست خوبه.

سلام رم ها را در اوردم جواب نداد روی هارد دیگه ویندوز زدم جواب نداد از نرم افزار های  msi  و ایسوس هم استفاده کردم بازم بلو اسکرین داد دیگه شک من رفته سمت سی پی یو مادربرد.نرم افزار rgb adata را پیدا نکردم که تست کنم. حتی قطعات rgb را تک تک تست کردم ‌‌. رم ها را هم با یه رم دیگه عوض کردم بازم مشکل پابرجا هستش . 

در 5 ساعت قبل، invoker گفته است :

احتمالش زیاده مشکل از رم باشه !

---------------------------------------------------

باس یکی یکی قطعات رو چک کرد.

سلام این تست کردم یه رم گیل ۳۲۰۰ داشتم اونم گذاشتم بازم بلو اسکرین داد.  جالب اونجاست که همه قطعات rgb را قطع کردم بازم بلو اسکرین داد وسط نصب . 

در 4 ساعت قبل، ArmaeeL گفته است :

سلام برو توی پوشه ی rgbfusion این دو تا فایلو حذف کن که هر قطعه ای غیر برند گیگارو نشناسه و سینک نکنه انشاا... مشکل حل بشه:spddump _SPD_Dump.xml

اشغال ترین نرم افزار رو همین گیگابایت داره خیلی رو مخه زیاد به مشکلات عجیب غریب خوردم نمونه اخرش اینه که کارت گرافیک خود ارس 3090 رو بعد 10 بار ریست یه بار میشناخت یه بار نمیشناخت.

سلام  این شنبه برم مغازه تست بزنم‌ . جالبه مادبرد قبلیم هم گیگابایت بوده ولی این مشکل را نداشتم. 

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام رم ها را در اوردم جواب نداد روی هارد دیگه ویندوز زدم جواب نداد از نرم افزار های  msi  و ایسوس هم استفاده کردم بازم بلو اسکرین داد دیگه شک من رفته سمت سی پی یو مادربرد.نرم افزار rgb adata را پیدا نکردم که تست کنم. حتی قطعات rgb را تک تک تست کردم ‌‌. رم ها را هم با یه رم دیگه عوض کردم بازم مشکل پابرجا هستش . 

سلام این تست کردم یه رم گیل ۳۲۰۰ داشتم اونم گذاشتم بازم بلو اسکرین داد.  جالب اونجاست که همه قطعات rgb را قطع کردم بازم بلو اسکرین داد وسط نصب . 

سلام  این شنبه برم مغازه تست بزنم‌ . جالبه مادبرد قبلیم هم گیگابایت بوده ولی این مشکل را نداشتم. 

داداش نگو که سی پی یو تری هستش !!!
---------------------------------------------------------------

اغلب سی پی یو های تری متاسفانه دچار این مشکل هستن !

لینک به دیدگاه

در ۱۶ دقیقه قبل، zen گفته است :

سلام

تقریبا میشه گفت قطعا مشکل سخت افزاریه   

اگه cpu تری هست احتمال داره مورد از cpu باشه 

لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، invoker گفته است :

داداش نگو که سی پی یو تری هستش !!!
---------------------------------------------------------------

اغلب سی پی یو های تری متاسفانه دچار این مشکل هستن !

کلا اکثر سی پی یو های تو بازار تری هست و تو ایران باکس میشن . من باکس خریدم. 

لینک به دیدگاه

در ۲ دقیقه قبل، zen گفته است :

کار سخت شد ... سی پی یو و مادربرد رو باید جدا تست کرد.

البته اگه حرفه ای باشی قشنگ میشه فهمید که تری بوده باکس شده یا ... .

لینک به دیدگاه

باز مشکل عجیب تر اینه که وقتی سیستم بلو اسکرین میده و ریست میشه دیگه m.2 را نمیشناسه و باید سیستم خاموش کنم دوباره روشن کنم که مشکل حل بشه و ویندوز بالا بیاد . من فکر کردم ssd مورد داره که اون با یه ssd دیگه عوض کردم بازم مشکل حل نشد . دیگه شک من رفته سمت مین یا  سی پی یو. 

در هم اکنون، invoker گفته است :

کار سخت شد ... سی پی یو و مادربرد رو باید جدا تست کرد.

البته اگه حرفه ای باشی قشنگ میشه فهمید که تری بوده باکس شده یا ... .

اون که مشخص تو ایران باکس میشه فقط سی پی یو های رده بالا معمولا باکس اصلی هستن. من باکس اصلی i3  را هنوز ندیدم . 

لینک به دیدگاه

در ۶ دقیقه قبل، zen گفته است :

باز مشکل عجیب تر اینه که وقتی سیستم بلو اسکرین میده و ریست میشه دیگه m.2 را نمیشناسه و باید سیستم خاموش کنم دوباره روشن کنم که مشکل حل بشه و ویندوز بالا بیاد . من فکر کردم ssd مورد داره که اون با یه ssd دیگه عوض کردم بازم مشکل حل نشد . دیگه شک من رفته سمت مین یا  سی پی یو. 

اون که مشخص تو ایران باکس میشه فقط سی پی یو های رده بالا معمولا باکس اصلی هستن. من باکس اصلی i3  را هنوز ندیدم . 

یه بار هم مستقیم برید تو محیط سیف مود  اونجا ببینید چه اتفاقی میوفته

من یه باندل دستم بود هر ۱۰ دقیقه یکبار بلو اسکرین میداد   رفتم تو سیف مود بعد ۱۵ دقیقه اینا  خودش نوشت سیستم نمیتونه رم رو بخونه و ریستارت کرد    اینم یه تستی بزنید

در کل بهتره با cpu دیگه هم تست کنید

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، zen گفته است :

شما از داخل سایت اینتل میتونید چک کنید آیا پردازنده شما Tray بوده یا Box

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۲۵ در ۲۱:۴۵، zen گفته است :

مشخصات سیستم . 

I3 10100f

B560m aorus pro ax 

2x8gb xpg d50

Ssd adata 512gb s5

Power 750w enermax

Cooler jonsbo cr1000 gt

سلام

اگه مادربورد دیگه دارید که تست کنید اگه نه، بدید گارانتی، نیاز هم نیست توضیح بدید، فقط بگید rgb مشکل داره و سینک نمیشه.

شما تو هر حالتی با بلواسکرین مواجه شدی، قطعا گارانتی هم باهاش مواجه میشه.

مادربورد خیلی خوب و خوش ترکیبیه، بالاخره شانس شما بوده ظاهرا. ان شاالله ختم به خیر بشه.

لینک به دیدگاه

با سلام 

ممنون از همه دوستان مشکل حل شد روی یه ssd m.2 دیگه تست کردم و مشکل نداشت حالا یه سوال چطوری شرکت گارانتی را حالی کنم که ssd این مشکل داره که وقتی برنامه rgb نصب میکنی بلو اسکرین میده. چون هلس ssd هم ۱۰۰ هست. فکر نکنم عوض کنن.

لینک به دیدگاه

در ۳۳ دقیقه قبل، zen گفته است :

با سلام 

ممنون از همه دوستان مشکل حل شد روی یه ssd m.2 دیگه تست کردم و مشکل نداشت حالا یه سوال چطوری شرکت گارانتی را حالی کنم که ssd این مشکل داره که وقتی برنامه rgb نصب میکنی بلو اسکرین میده. چون هلس ssd هم ۱۰۰ هست. فکر نکنم عوض کنن.

واقعیت رو بهشون بگو.

سیستم نورپردازیش مشکل داره بلو اسکرین میده روی سیستمت، و بگو تست کردی با اس اس دی دیگه مشکل نداری. ببین عوض می کنند.

لینک به دیدگاه

در ۲۷ دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

واقعیت رو بهشون بگو.

سیستم نورپردازیش مشکل داره بلو اسکرین میده روی سیستمت، و بگو تست کردی با اس اس دی دیگه مشکل نداری. ببین عوض می کنند.

ولی واقعا مشکل عجیبی هست. 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، zen گفته است :

ولی واقعا مشکل عجیبی هست. 

منم تجربه کردم دیگه، گفتم بهتون سیستم نورپردازی این با گیگابایت دیدم تداخل داره.

لینک به دیدگاه

در ۶ ساعت قبل، ARMIN گفته است :

منم تجربه کردم دیگه، گفتم بهتون سیستم نورپردازی این با گیگابایت دیدم تداخل داره.

یه چیز دیگه مادربرد قبلی من x570 msi بود اونم بلو اسکرین میداد تو نرم افزار rgb 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...