رفتن به مطلب

مشکل در سیستم قدیمی

Ashkan.teh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من یک سیستم خیلی قدیمی دارم داشتم هارد رو low lvl format میکردم که یهو خاموش شد. دیگه روشن نشد بعد فهمیدم پاور سوخته حالا پاور رو عوض کردم ولی وقتی دکمه ی پشت پاور رو میزنم چراغ مادر برد روشن میشه ولی power کیس رو میزنم روشن نمیشه و وقتی دستمو میزنم به باتری مادر برد روشن میشه سیستم ولی صفحه مانیتور سیاهه و چراغ power و h.d.d کیس (led) ثابت روشنه ولی دکمه ریست میزنم ریست میشه و هم چنین دکمه dvd رو میزنم درش باز میشه و درست کار میکنه مشکل از کجاست؟

این چیز ها رو هم میدونم:

تو مادر برد خازنی چیزی نیست که سوخته باشه یا باد کرده باشه

کارت گرافیک رو عوض کردم درست نشد

فن سی پی یو هم میچرخه

رم ها رو هم تکی گذاشتم نشد

پاور که نوهست و مانیتور هم سالمه

هارد هم سالمه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

عزیزم یکبار بایوس رو کیلر کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه؟

Clear Cmos

با جامپر

لینک به دیدگاه

درود

عزیزم یکبار بایوس رو کیلر کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه؟

Clear Cmos

با جامپر

برای اینکار باید چیکار کنم من وارد نیستم

لینک به دیدگاه

راحترین راه اینه که باطری بایوس رو در بیاری و قطبهای مثبت و منفی جای باطری رو به هم اتصال بدی . در حد 2-3 ثانیه . ریست میشه .

لینک به دیدگاه

اگر رمها رو میکنی کلا ، گرافیک رو هم میکنی ، هیچ بوقی نمیزنه اسپیکر مادربورد ، مشکل از همون بایوس هست . احتمال داره ریست نشده باشه . اگر ریست شده و باز مشکل داره ، مشکل از خود مادربورد میتونه باشه . چون سوختن پاور میتونه آسیب وارد کنه به مادربورد .

لینک به دیدگاه

روشن میکنم هیچ بوقی نمی زنه

باید چراغ مادر برد روشن باشه و باطری رو در بیارم بزارم سره جاش یا باید کلن خاموش باشه؟(از برق بکشم)

لینک به دیدگاه

کلا از برق بکش . فقط با در آوردن و جا زدن باطری نمیشه ها . اون کاری که گفتم باید انجام بدی حتما .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...