رفتن به مطلب

نوسان شدید مصرف و سرعت CPU

Netrois
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام،من چند روز پیش از لیون کامپیوتر سیستم بدون کارت گرافیک و پاور خریدم(خودم داشتم) و بعد از اسمبل و تست سیستم متوجه عملکرد نادرست سی پی یو شدم.مصرف سی پی یو موقع بازی و تست استرس 100 درصد، سرعتش روی 4.80 و دمای سی پی یو روی حد اکثر 76 درجه هستش اما بعد مدتی تمام مشخصات شروع میکنن به تغییر با نوسان شدید و به حالت خودشون بر میگردن و این هر ثانیه تکرار میشه!مثلا مشخصات سی پی یو از چیزی که قبل گفتم به مصرف 10-20-30 درصد، سرعت روی 0.50-1.50-2.00 و دمای سی پی یو هم به 40-45-50 درجه تغییر میکنه و ثانیه بعد به حالت عادی بر میگرده(این اتفاق مدام میوفته) .داخل بازی ها هم این اتفاق باعث دراپ فریم شدید(از 120FPS به 20-30 FPS)میشه و تجربه بازی هارو خیلی سخت کرده

مشخصات سیستم:

مادربرد گیگابایت H410M H V2
پردازنده اینتل CORE I7 10700 Comet Lake
کارت گرافیک Rog Strix GTX 1070Ti Advanced Edition

خنک کننده پردازنده دیپ کول GAMMAXX GT A_RGB
رم دوکاناله Vengeance 32GB 3200MHz
منبع تغذیه Green 650W Overclocking EVO (Model GP650B-OCPT)
1TB SSD
250GB SSD M.2

من یک عکس هم از عملکرد سی پی یو داخل تست استرس سی پی یو و رم هم قرار میدم

کسی میدونه مشکل کجاست؟

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

درود

بنده  احتمال بالا میدم مشکل از مین باشه این مادربرد کلا پنچ فاز داره و برای ای سون مناسب نیست احتملا بخاطر همین فرکانس پردازنده کاهش پیداه مکنه به صورت ناگهانی زیر لود کامل  ولی با این حال شما دوتا کار بکنید بایاس رو اپدیت و دیفالت کنید و یک ویندوز دیگه نصب کنید و هیچ نرم افزار اضافه نصب نکنید و بازیها رو تست کنید

ویرایش شده توسط ali2424
  • لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

این پردازنده ضریب بسته هستش و حداکثر tdp تعریف شده 65 وات هستش. پردازنده های اینتل برای فرکانس بوست دو پنجره زمانی کوتاه و بلند تعریف شدن که هر کدوم ماکزیموم tdp تعریف شده دارن. موقع وارد و وخارج شدن این دو محدوده زمانی فرکانس بین فرکانس بوست و پایه مرتبا تغییر میکنه.  علت بالا و پایین رفتن فرکانس هم همین هستش. بهترین کار زیاد کردن tdp از داخل بایوس هستش البته فکر کنم بردتون پشتیبانی نمیکنه.

لینک به دیدگاه

سلام

1 Control Panel\All Control Panel Items\Power Options روی ماکزیموم کارای تنظیم کنید تا ولتاژ سی پی یو و فرکانس ... ثابت بشه تا بعد مشکل بررسی کنید 

2 اپدیت bios میتونه مشکلات این چنین حل  کنه حتما به اخرین ورژن اپدیت  کنید

3 تغییرات نادرست بایوس برای سی پی یو و رم میتونه مشکلات این چنینی پیدا کنه 

4 بعد ویروس هم میتونه از این موشکلات پیش بیاره 

5 مشکل خرابی پاور که نمیتونه امپر به اندازه محیا کنه یا سرعت سویچ ولتاژ و غیره میتونه از این مشکلات درست کنه , مشکلات سخت افزاری مادربرد هم میتوانه از این مشکلات ایجاد کنه 

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

بله درسته دوستان همگی درست میگن

اول اینکه مادربورد ضعیف هست

دوم اینکه ویروس هم میتونه این مشکل رو پیش بیاره یا دربعضی مواقع نرم افزار های مشکل دار (مثل مشکلی که من موقع نصب نرم افزار catia داشتم تقریبا 4 بار ویندوز عوض کردم تا فهمیدم مشکل از اون هست)

سوم و در آخر باید پاور رو عوض کنید و تست بگیرید اگر مشکل برطرف نشد بگید تا احتمالات بعدی رو هم بگم

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، ali2424 گفته است :

درود

بنده  احتمال بالا میدم مشکل از مین باشه این مادربرد کلا پنچ فاز داره و برای ای سون مناسب نیست احتملا بخاطر همین فرکانس پردازنده کاهش پیداه مکنه به صورت ناگهانی زیر لود کامل  ولی با این حال شما دوتا کار بکنید بایاس رو اپدیت و دیفالت کنید و یک ویندوز دیگه نصب کنید و هیچ نرم افزار اضافه نصب نکنید و بازیها رو تست کنید

ممنون از پاسختون

حقیقتش من بایاس رو آپدیت و ویندوز رو چند بار عوض کردم و درایور هارو به دقت بررسی و نصب کردم اما فایده نداشته

اگر ممکن هست میتونید بهم کمک کنید و بگید چه مادربردی مناسب هست برای این سیستم که قیمت مناسبی هم داشته باشه؟(حقیقتش من تقریبا 5-6 ملیون دیگه میتونم برای سیستم خرج کنم) 

در 19 ساعت قبل، mahdix3 گفته است :

سلام

1 Control Panel\All Control Panel Items\Power Options روی ماکزیموم کارای تنظیم کنید تا ولتاژ سی پی یو و فرکانس ... ثابت بشه تا بعد مشکل بررسی کنید 

2 اپدیت bios میتونه مشکلات این چنین حل  کنه حتما به اخرین ورژن اپدیت  کنید

3 تغییرات نادرست بایوس برای سی پی یو و رم میتونه مشکلات این چنینی پیدا کنه 

4 بعد ویروس هم میتونه از این موشکلات پیش بیاره 

5 مشکل خرابی پاور که نمیتونه امپر به اندازه محیا کنه یا سرعت سویچ ولتاژ و غیره میتونه از این مشکلات درست کنه , مشکلات سخت افزاری مادربرد هم میتوانه از این مشکلات ایجاد کنه 

ممنون از پاسختون

من همیشه بعد نصب ویندوز،تنظیمات Power Options میرم و روی ماکزیموم قرار میدم 

Bios آپدیت شد اما متاسفانه هیچ تاثیری نداشت

بایوس چه با تغییر یا چه با تنظیمات دیفالت این مشکل رو داره

دو هارد متصل نو هستن و فقط روشون ویندوز،درایور و بازی هام ریخته شده

پاور قبلا روی سیستم قبلیم که i7 6700 بود به درستی کار میکرد،ممکنه بازم مشکل داشته باشه؟؟

در 8 ساعت قبل، rayan54080 گفته است :

بله درسته دوستان همگی درست میگن

اول اینکه مادربورد ضعیف هست

دوم اینکه ویروس هم میتونه این مشکل رو پیش بیاره یا دربعضی مواقع نرم افزار های مشکل دار (مثل مشکلی که من موقع نصب نرم افزار catia داشتم تقریبا 4 بار ویندوز عوض کردم تا فهمیدم مشکل از اون هست)

سوم و در آخر باید پاور رو عوض کنید و تست بگیرید اگر مشکل برطرف نشد بگید تا احتمالات بعدی رو هم بگم

ممنون از پاسختون

حقیقتش پاور رو قبلا روی سیستم قبلیم که i7 6700 نصب کرده بودم و به درستی کار میکرد،ممکنه بازم مشکل از اون باشه؟؟

دو هارد متصل نو هستن و فقط روشون ویندوز،درایور و بازی هام ریخته شده

فکر نمیکنم مشکل از نرم فزار تست باشه،چون این تغییر سرعت داخل Task Manager دیده میشه و روی بازی ها تاثیر منفی زیادی میذاره

اگر هم ممکن هست یک راهنمایی بکنید،چه مادربردی مناسب سیستم بالا هستش؟(حقیقتش من تقریبا 5-6 میلیون دیگه میتونم برای سیستم خرج کنم)

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...