رفتن به مطلب

قطعات کامپیوتری بخریم یا نخریم؟

Recommended Posts

درود به همه دوستان.

نمی‌دونم تایپک رو در مکان مناسبی ایجاد کردم یا خیر.اگر نیست زحمت جابه جائیش با مدیران.

عنوان تایپک کلیشه ای و مطمئنم خیلیا قبلاً این سوال رو پرسیدن.من قصد ارتقا سیستمم رو دارم.با توجه به اینکه با زحمت زیاد پس انداز کردم نمی‌خوام بی گدار به آب بزنم.اگر قطعات گرون میشه تو یکی دوماه آینده که همین الان اقدام کنم ولی اگر ارزونی در راهه (که به نظر خودم بعیدتو این کشور) کمی دست نگه دارم.نظر شما دوستان چیه؟

لطفاً از هرگونه بحث سی یا سی خودداری کنید .لطفاً اجازه بدید تایپک باز بمونه.

پیشاپیش از کمک و مشاوره دوستان سپاسگزارم.

ویرایش شده توسط Peyman.S
غلط املایی
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم شما باید قشنگ توضیح بدی چی می خوای بخری که بشه نظر داد مثلا الان خرید پردازنده و مادربرد رو شخصا اشتباه می دونم تا چند ماه آینده نسل اینده پردازنده های اینتل با پشتیبانی از رم های ddr5 معرفی میشه اما به فرض گرافیک حالاها قرار نیست چیز جدیدی بیاد و خرید رو نباید توش تعلل کرد خلاصه بستگی داره شما دقیقا چی تو ذهنت هست

لینک به دیدگاه

خرید کلی سیستم.تمامی قطعات منظورم هستش.

در 3 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیزم شما باید قشنگ توضیح بدی چی می خوای بخری که بشه نظر داد مثلا الان خرید پردازنده و مادربرد رو شخصا اشتباه می دونم تا چند ماه آینده نسل اینده پردازنده های اینتل با پشتیبانی از رم های ddr5 معرفی میشه اما به فرض گرافیک حالاها قرار نیست چیز جدیدی بیاد و خرید رو نباید توش تعلل کرد خلاصه بستگی داره شما دقیقا چی تو ذهنت هست

نسل دوازده منظورتونه؟ بعد از عرضه نسل جدید چند ماه طول نمی کشه تا باقی قطعات مثل مین و رم وارد بازار ایران بشه؟

لینک به دیدگاه

ارزونی در کار نیست

اگه پول داریم بخریم،اگه نداریم نخریم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

خرید کلی سیستم.تمامی قطعات منظورم هستش.

نسل دوازده منظورتونه؟ بعد از عرضه نسل جدید چند ماه طول نمی کشه تا باقی قطعات مثل مین و رم وارد بازار ایران بشه؟

الان بنده یک قضیه رو متوجه شدم شما یک سیستم کامل می خواید ایا سیستمی دارید که چرخشی قطعات رو در گذر زمان بخرید مثلا الان بعضی از قطعات خریده بشه و بعضیش که در اینده جنس بهتر وارد بشه اونا جایگزین بشه اگر جواب بله هست و سیستم دارید این روش منطقی ترین روش هست و حرفه ای ها به همین شکل اپگرید می کنن اگرم کلا سیستم ندارید که هیچی همه رو باهم بخرید و تعلل نکنید موفق باشید

لینک به دیدگاه

شاید سوالم رو درست نپرسیدم. عذر میخواهم.

بله در حال حاضر یه سیستم نسل ۹  i5 دارم. ولی می‌خوام تو رسوولیشن بالاتر و با کیفیت بالاتری بازیها و اجرا کنم.

سوال اصلی اینه که دلار در یکی دوماه آینده بالاتر میره؟ و به طبع اون قیمت همه چی بالاتر میره ؟ برای خرید پردازنده و رم و مین میتونم صبر کنم چون دوستان گفتن نسل جدید قراره عرضه بشه.ولی قطعات دیگه مثل هارد کیس جدید گرافیک و مانیتور رو میتونم در حال حاضر تهیه کنم.بازم میرم سر سوال اصلی آیا دلار بالا پایین می‌کنه ؟

لینک به دیدگاه

در ۵۸ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

بله در حال حاضر یه سیستم نسل ۹  i5 دارم. ولی می‌خوام تو رسوولیشن بالاتر و با کیفیت بالاتری بازیها و اجرا کنم.

سوال اصلی اینه که دلار در یکی دوماه آینده بالاتر میره؟ و به طبع اون قیمت همه چی بالاتر میره ؟ برای خرید پردازنده و رم و مین میتونم صبر کنم چون دوستان گفتن نسل جدید قراره عرضه بشه.ولی قطعات دیگه مثل هارد کیس جدید گرافیک و مانیتور رو میتونم در حال حاضر تهیه کنم.بازم میرم سر سوال اصلی آیا دلار بالا پایین می‌کنه ؟

خوب پس شما به جوابتون رسیدید مادربرد و پردازنده و رم رو نگه دارید بقیه قطعات رو می تونید تعویض کنید چشم انداز کشور ارزونی نیست اونم توی کوتاه مدت پس به نظر شخصی بنده همین الان اقدام کنید و خریداتون رو انجام بدید دلار اگر قرار باشه کاهش معنی داری داشته باشه باید توافقی باشه که در کوتاه مدت دور از دسترس هست حداقل 1 سال زمان میبره به نظر شخصی خودم  اگر روند مطابق میل طرفین پیش بره

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

بیخیال داداش

اگه داری بخر الان تموم شه بره

اینکه میخواد ddr5 بیاد این صحبتا بزار در کوزه :D

تا بخواد بیاد مچ بشه خودش 2 سال طول میکشه { بلو اسکرین ایز کامینگ }

نکته بعدی اینکه ارزونی در کار نیست و نخواهد بود شما اگر الان لازم داری بخر چون گرافیکا احتمالا دوباره ناپدید بشن و ازینم گرون تر بشن

هیچکس نمیتونه بیاد صد در صد بگه قیمتا گرون تر میشه یا ارزون تر هرکی هم گفته یه چرتی پرونده

کل حرفم اینه شما اگر امروز نیازی داری بخر بعدا پشیمونی هم نداره چون نیازت رفع شده ولی اگر به طور مثال اومدی یه سری قطعات به جز گرافیک خریداری کردی بعدا ارزون شد کلی خودتو سرزنش میکنی

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در ۲۴ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

سلام

بنظر نمیرسه تا آخر ۱۴۰۰ از نظر قیمت ارز تغییر محسوسی اتفاق بیوفته. پس به غیر کارت گرافیک تغییر خاصی بعیده اتفاق بیوفته.

پاور هم عرضه بهتر شده و قیمت ها معقول تر شده.

مدل های جدید هم اصلا حتی قیمت های MSRP جالبی نخواهند داشت چه برسه داخل کشور ما قیمت ریالی شون خوب باشه یا نه.

با توجه به سیستم فعلیتون، در درجه اول ارتقا به core i5 نسل یازده اینتل و ترکیب اون با مادربورد سری ۵۰۰ حتما بخصوص B560 پیشنهاد میشه و اگه بودجتون کشش بیشتری داره خرید رایزن ۵۰۰۰ با چیپست b550 .

در مورد گرافیک، شخصا بعید میدونم پایین بیاد حتی بعد از جمع شدن بساط ماین اتریوم. پس در بهترین حالت ثابت میمونه و اگه مورد خوش قیمتی پیش اومد بنظرم بخرید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hosin گفته است :

اینکه میخواد ddr5 بیاد این صحبتا بزار در کوزه :D

تا بخواد بیاد مچ بشه خودش 2 سال طول میکشه { بلو اسکرین ایز کامینگ }

جسارتا شما خودت که اینده رو گذاشتی درکوزه

قرار نیست برادر من که حتما مشکل دار باشه لانچ نسل ddr5 چون نسل ddr4 مورد دار بوده در گذشته 

هیچ کسی علم وغیب نداره منطق حکم می کنه نخری مخصوصا ایشون که نسل 9 دستشه

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

بنظر نمیرسه تا آخر ۱۴۰۰ از نظر قیمت ارز تغییر محسوسی اتفاق بیوفته. پس به غیر کارت گرافیک تغییر خاصی بعیده اتفاق بیوفته.

پاور هم عرضه بهتر شده و قیمت ها معقول تر شده.

مدل های جدید هم اصلا حتی قیمت های MSRP جالبی نخواهند داشت چه برسه داخل کشور ما قیمت ریالی شون خوب باشه یا نه.

با توجه به سیستم فعلیتون، در درجه اول ارتقا به core i5 نسل یازده اینتل و ترکیب اون با مادربورد سری ۵۰۰ حتما بخصوص B560 پیشنهاد میشه و اگه بودجتون کشش بیشتری داره خرید رایزن ۵۰۰۰ با چیپست b550 .

در مورد گرافیک، شخصا بعید میدونم پایین بیاد حتی بعد از جمع شدن بساط ماین اتریوم. پس در بهترین حالت ثابت میمونه و اگه مورد خوش قیمتی پیش اومد بنظرم بخرید.

اتفاقا خودم تصمیم همین بود.قصدم ۱۱۴۰۰ به علاوه ۵۶۰b بود با یه ۳۰۶۰ یا ۳۰۶۰ti با یه مانیتور ۱۶۵ مثل msi optixولی شنیدن اینکه نسل جدید داره میاد باعث شد دودل بشم. فکر کنم با همین ست آپ برم جلو.به امید خدا پول دستم اومد سال دیگه که نسل جدید امتحانش و پس داد به دوازده ارتقا میدم! :))

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

در ۵۸ دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

اتفاقا خودم تصمیم همین بود.قصدم ۱۱۴۰۰ به علاوه ۵۶۰b بود با یه ۳۰۶۰ یا ۳۰۶۰ti با یه مانیتور ۱۶۵ مثل msi optixولی شنیدن اینکه نسل جدید داره میاد باعث شد دودل بشم. فکر کنم با همین ست آپ برم جلو.ایشالله پول دستم اومد سال دیگه که نسل جدید امتحانش و پس داد به دوازده ارتقا میدم! :))

دوست عزیز شما فعلا با اپگرید قطعاتی شروع کن که دیر به دیر تکنولوژی درشون عوض میشه یا عوضم میشه اصلا مهم نیست؟

مثالش مانیتور موس کیبورد پاور کیس این 5 قطعه رو هر وقت بخری خیلی ضرری متوجهت نیست

لینک به دیدگاه

اره بخری اگر دو  تومنم ارزون شه چشت همش به بازار نیس که بگی وای ضرر کردم. ولی نخری هرروز استرس داری نکنه گرون شه فلان شه. درکل خریدنش منطقیه البته کاش سیستم الانتو دقیق مینوشتی  که اگر بنا بر نخریدن شد  شاید با خرید یکی دوتا قطعه  سرتو گرم کنی تا نسل بعدی. مورد بعدیم اگر خواستی نخری پولتو یجا نگه دار ک هرروز تو سرش نخوره . 

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

اره بخری اگر دو  تومنم ارزون شه چشت همش به بازار نیس که بگی وای ضرر کردم. ولی نخری هرروز استرس داری نکنه گرون شه فلان شه. درکل خریدنش منطقیه البته کاش سیستم الانتو دقیق مینوشتی  که اگر بنا بر نخریدن شد  شاید با خرید یکی دوتا قطعه  سرتو گرم کنی تا نسل بعدی. مورد بعدیم اگر خواستی نخری پولتو یجا نگه دار ک هرروز تو سرش نخوره . 

I5 9400

B360m-a

Rx580 windforce

2x 8gb 2400 ram

Power 580 green 

Ssd+hdd wd green and blue

لینک به دیدگاه

من حرف اخرم رو بزنم و برم بخر بخر بخر دوستان این نشد راهنمایی که یک دوتا سوالیم بپرسید بد نیست

الان شما تازه چیزی رو که اول کار باید می گذاشتید رو گذاشتید دوست عزیز این سیستم شما برای رزلوشن 1080 و 60 فریم فعلا جوابگو هست حداقل تا 2 سال دیگه شایدم بیشتر 

شما هدفت رزلوشن بالاتر هست و رفرش ریت بیشتر قاعدتا ظاهرا لابه لای حرفات صحبت از 3060ti می کردی؟ کارت خوبیه و شما می تونی بخریش اگر نقدینگی داری تعلل نکن که دوباره قیمت جهانی کارت داره اخبار بالا رفتنش میرسه کارت خودت فک کنم 12 به بالا فروش بره قیمت 3060ti رو ندارم ولی حدودای 30 باید باشه

پاور رو عوض کن و 750 وات پلاتینیوم بگیر هر برند معتبری که به بودجت خورد بالای 750 وات لازمت نیست

مانیتور هم یک مانیتور 2k با رفرش ریت 165 هرتز بخر

پیشنهاد شخصیم فعلا این 3 قلم هست البته کیس هم می تونی بخری منتها کیست رو ننوشتی نمی دونم قضیش چه جوریاست اگر تصمیم ارتقات نهایی شد تاپیک بزن و از بچه ها کمک بگیر که هر موردی بهترین کالا رو بخری موفق باشی

لینک به دیدگاه

در ۷ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

من حرف اخرم رو بزنم و برم بخر بخر بخر دوستان این نشد راهنمایی که یک دوتا سوالیم بپرسید بد نیست

الان شما تازه چیزی رو که اول کار باید می گذاشتید رو گذاشتید دوست عزیز این سیستم شما برای رزلوشن 1080 و 60 فریم فعلا جوابگو هست حداقل تا 2 سال دیگه شایدم بیشتر 

شما هدفت رزلوشن بالاتر هست و رفرش ریت بیشتر قاعدتا ظاهرا لابه لای حرفات صحبت از 3060ti می کردی؟ کارت خوبیه و شما می تونی بخریش اگر نقدینگی داری تعلل نکن که دوباره قیمت جهانی کارت داره اخبار بالا رفتنش میرسه کارت خودت فک کنم 12 به بالا فروش بره قیمت 3060ti رو ندارم ولی حدودای 30 باید باشه

پاور رو عوض کن و 750 وات پلاتینیوم بگیر هر برند معتبری که به بودجت خورد بالای 750 وات لازمت نیست

مانیتور هم یک مانیتور 2k با رفرش ریت 165 هرتز بخر

پیشنهاد شخصیم فعلا این 3 قلم هست البته کیس هم می تونی بخری منتها کیست رو ننوشتی نمی دونم قضیش چه جوریاست اگر تصمیم ارتقات نهایی شد تاپیک بزن و از بچه ها کمک بگیر که هر موردی بهترین کالا رو بخری موفق باشی

ممنون از شما.

در حال حاضر توی انجمن میرم و میام تا یه ۳۰۶۰ خوب پیدا بشه.راجبه مانیتور یه مدل msi ۲ک ۱۶۵هرتز دیدم که نظرم رو جلب کرده ولی بعداً یه تایپک میزنم تا از اساتید مشاوره بیشتری بگیرم.پاور هم فکر کنم یه روج بگیرم.

لینک به دیدگاه

بخر

در 6 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

ممنون از شما.

در حال حاضر توی انجمن میرم و میام تا یه ۳۰۶۰ خوب پیدا بشه.راجبه مانیتور یه مدل msi ۲ک ۱۶۵هرتز دیدم که نظرم رو جلب کرده ولی بعداً یه تایپک میزنم تا از اساتید مشاوره بیشتری بگیرم.پاور هم فکر کنم یه روج بگیرم.

@invoker

لینک به دیدگاه

درتکمیل حرف دوستان، شما اگر میخوای بدونی قیمت ارز بالاتر میره یا پایین تر، باید از تعدادی تریدر(معامله گر) کار کشته و با تجربه بازار داخلی سوال کنی، که در اینترنت فروم هایی هست در این باره؛(سرچی بزنید، پیدا خواهید کرد)

اما از لحاظ وضعیت بازار سخت افزار، طبق اخبار و گفته دوستان تا پایان سال 2022 یا اواسط 2023 وضعیت بازار خراب خواهد بود و بدترم میشه( طبق گفته افراد مشهور و کارشناس این حوزه)

(اما از نظر شخصیم، قیمت ها فقط به یک دلیل الکی بشدت بالارفت اونم وضعیت افغانستان بود که الان وضعیت مساعد شده و داره ریز ریز میاد پایین البته اگر اخبار دیگه ای باز باعث تشنج بازار ارز کشور نشه ، قیمت قطعات پایین خواهد آمد تا حدودی ،تاکید میکنم تا حدودی و تغییرات چشم گیری بنظر نمیاد پیش بیاد ) 

درنهایت تصمیم با شماست و خود شما باید انتخاب کنی

لینک به دیدگاه

اگر یک بار تا حالا دیدی چیزی ارزون شه اینم دومیشه

اگر منتظر اومدن نسل ۱۲ نیستی (که لزومی هم نداره در حال حاضر) بخر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ ساعت قبل، MasoudK۹۶ گفته است :

اگر یک بار تا حالا دیدی چیزی ارزون شه اینم دومیشه

اگر منتظر اومدن نسل ۱۲ نیستی (که لزومی هم نداره در حال حاضر) بخر

شیره مادر حلالت

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان به نظرتون چرا این دو ماهه به خصوص این هفته قیمت 40 در صد از قطعات رفت بالا و یا داخل بیشتر سایت ها ناموجود زدن ؟!!!

خیلی برام سوال شد...

لطفا نظر درست و تخصصی بدین.

ویرایش شده توسط Amirhosein KH
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...