رفتن به مطلب

مشگل مادربرد گیگابایت z590

daniel.hako
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان گرامی یک سوالی داشتم.

من یک مادر برد جدید گرفتم مدل z590 elite ax  برای cpu i9 11900  ولی بعد از اسمبل سیستم سیستم روشن کردم ببینم مشگلی نداشته باشه روشن شد رفت صفحه بایوس من خاموش کردم ولی بعد دیگه روشن نمیشه سیستم انگار کل سیستم برق نداره .فقط موقعی که دکمه پاور از پشت میزنم یک نور سفیدی میده مادر برد برا ۱ ثانیه 

به نظر دوستان مشگل از چی میتونه باشه .پاورم ۸۸۵ گرین هست

باتشکر

لینک به دیدگاه

سلام

سیستم رو خودت اسمبل کردی ؟!

بایوس مادربرد آپدیت شده ؟!

مدل دقیق همه قطعات رو بگو.

لینک به دیدگاه

سلام

مادر برد z590 aorus elite ax

16گیگ رم 2400

Cpu i9 11900

Power gp885b

کولرمستر 240

لینک به دیدگاه

سلام اتصال کابل های پاور به مادربرد چک کنید ببینید کاملا جا رفته یا نه هم 24 پین هم eps.. گرافیک هم اگه دارید فعلا درش بیارید از طریق انبورد سیپیو ببینید میتونید تصویر بگیرید 

ویرایش شده توسط Fencer
لینک به دیدگاه

در ۴۱ دقیقه قبل، daniel.hako گفته است :

سلام به دوستان گرامی یک سوالی داشتم.

من یک مادر برد جدید گرفتم مدل z590 elite ax  برای cpu i9 11900  ولی بعد از اسمبل سیستم سیستم روشن کردم ببینم مشگلی نداشته باشه روشن شد رفت صفحه بایوس من خاموش کردم ولی بعد دیگه روشن نمیشه سیستم انگار کل سیستم برق نداره .فقط موقعی که دکمه پاور از پشت میزنم یک نور سفیدی میده مادر برد برا ۱ ثانیه 

به نظر دوستان مشگل از چی میتونه باشه .پاورم ۸۸۵ گرین هست

باتشکر

دوست عزیز احتمال وجود اتصال کوتاه وجود داره ببینید مادربرد با  بدنه کیس اتصال داره یا خیر گاهی ممکنه ی دونه پیچ پشت مادربرد این کارو انجام بده

این مورد رو هم چک کنید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

تست کردم اصلا مادربرد روشن نمیشه اولش روشن شد خاموشش کردم دیگه روشن نشد 

تست کردم خارج از کیس ولی بازم فقط یک چراغ سفید ۱ ثانیه روشن شد خاموش شد

لینک به دیدگاه

پاور دیگه ای اگه هست با اون تست کنید اگر هم نیست درصورت امکان کابل برق پاور که باهاش به پریز میزنید رو عوض کنید که این احتمال هم در نظر گرفته باشید

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۸ دقیقه قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

دوست عزیز احتمال وجود اتصال کوتاه وجود داره ببینید مادربرد با  بدنه کیس اتصال داره یا خیر گاهی ممکنه ی دونه پیچ پشت مادربرد این کارو انجام بده

این مورد رو هم چک کنید

پاور جدید ندارم اونم تست کردم ولی بازم فقط وقتی به برق میزنم یک چراغ سفید روشن میشه این قدر سریع روشن خاموش میشه نمیبینم مال کجاست روشن میشه

لینک به دیدگاه

درصورتی که کابل اسلیو (sleeve) استفاده میکنید اونارو جدا کنید مستقیم به کابل های خود پاور وصل کنید اگه در این صورت هم مشکل حل نشد تا جور کردن یه پاور دیگه نمیشه قطعی نظر داد که پاور دچار مشکل شده یا مادربرد

ویرایش شده توسط Fencer
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، amin_naja(امین پناهی زاده) گفته است :

این مورد رو هم چک کنید

واشر گذاشتم براشون خارج از کیستم تست کردم باز همون مشکله

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Fencer گفته است :

درصورتی که کابل اسلیو (sleeve) استفاده میکنید اونارو جدا کنید مستقیم به کابل های خود پاور وصل کنید اگه در این صورت هم مشکل هم نشد تا جور کردن یه پاور دیگه نمیشه قطعی نظر داد که پاور دچار مشکل شده یا مادربرد

کابل سلیو هم خیر اسفاده نمی کنم همش مال خود گیرینه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این نیاز به ازمون خطا داره باید همه چیزارو تست کنید

سی پی یو باز کنید ببینید خار های سوکت cpu خم نشده روی مین

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام و عرض ادب

چند تا عکس از اسمبل خارج کیس بذارید تا دوستان بهتر بررسی کنن.

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز این نیاز به ازمون خطا داره باید همه چیزارو تست کنید

سی پی یو باز کنید ببینید خار های سوکت cpu خم نشده روی مین

سلام خیر.اونم چک کردم. مادر برد خالی رو هم تست کردم باز اتفاقی نیوفتاد فقط یک نور سفید داد وقتی پاورو میزدم به برق 

در 41 دقیقه قبل، farid68 گفته است :

سلام و عرض ادب

چند تا عکس از اسمبل خارج کیس بذارید تا دوستان بهتر بررسی کنن.

الان همه چیز بیرونه مادربردم هیچی بهش وصل نیست.

لینک به دیدگاه

اون چراغ سفید که میفرمایید روشن میشه چراغ خطای cpu هست؟ اگر اونه که مجدد پردازنده رو جا بزنید اگر مشکل باقی بود مادربرد رو به گارانتی ارجا بدین.

ضمنا مادربردتون یه 8 پین میخوره یه 4 پین، مطمئن نیستم پاورتون دو تا کابل برق پردازنده داره یا نه. اگر داره که هیچ اگر نه از پاوری استفاده کنید که 2 تا کابل برق cpu داشته باشه. 2 تا 4+4

• لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۱۲ در 16:24، ARMIN گفته است :

اون چراغ سفید که میفرمایید روشن میشه چراغ خطای cpu هست؟ اگر اونه که مجدد پردازنده رو جا بزنید اگر مشکل باقی بود مادربرد رو به گارانتی ارجا بدین.

ضمنا مادربردتون یه 8 پین میخوره یه 4 پین، مطمئن نیستم پاورتون دو تا کابل برق پردازنده داره یا نه. اگر داره که هیچ اگر نه از پاوری استفاده کنید که 2 تا کابل برق cpu داشته باشه. 2 تا 4+4

نمیدونم اخه اولش روشن شد سیستم دمای سی پی یو هم ۶۰ درجه بود بعد خاموشش کردم کلا ۲ دقیقه روشن نبود سیستم ممکنه cpu سوخته باشه 

این عکس مال برق پاورم هست خود مادر بردم  عکس گذاشتم

16306706965806796748347067610189.jpg

16306709297377621496377728004726.jpg

16306710757474973357244901876419.jpg

لینک به دیدگاه

در ۵۹ دقیقه قبل، daniel.hako گفته است :

نمیدونم اخه اولش روشن شد سیستم دمای سی پی یو هم ۶۰ درجه بود بعد خاموشش کردم کلا ۲ دقیقه روشن نبود سیستم ممکنه cpu سوخته باشه 

وقتی نمیدونید دست به هیچی نزنید سیستم رو بدین کسی که میدونه چی به چیه تست کنه و مشکلات رو توی انجمن گزارش کنه.

ما که اونجا نیستیم، شما هم که نمیدونید، این طوری به هیچ جایی نمیرسیم. من میگم پاورتون دو تا کابل برق cpu داره یا نه، شما عکسی از کابل میفرستید که واضح نیست بعدشم عکس پاور رو میگذارید که به هیچ دردی نمیخوره.

معادله دو مجهولی رو نمیشه حل کرد.

• لایک 2
  • ممنونم 3
لینک به دیدگاه

از تو این عکس دقیق نمیشه گفت ولی به نظرم سوکت مشکلی نداره شما دنبال یه پاور دیگه باشید برای تست اونجوری زودتر تکلیف مشخص میشه که مادربرد مشکلی داره یا پاورتون 

ویرایش شده توسط Fencer
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

چشم مرسی از کمکتون

قفط یک سوال دیگه پاور thermaltake smarp pro rgb850 خوبه برا استفاده؟؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، daniel.hako گفته است :

قفط یک سوال دیگه پاور thermaltake smarp pro rgb850 خوبه برا استفاده؟؟

خوبه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

عزیز شما صددرصد مشکل اتصال کوتاه دارید همونطور که دوست عزیز گفتند

من احساس میکنم مشکل از کابلهای پاورتون باشه که مال این پاور نیستند

طبق گفته دوستان حتما با یه پاور دیگه تست بفرمائید و نتیجه رو بفرمائید

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rayan۵۴۰۸۰ گفته است :

عزیز شما صددرصد مشکل اتصال کوتاه دارید همونطور که دوست عزیز گفتند

من احساس میکنم مشکل از کابلهای پاورتون باشه که مال این پاور نیستند

طبق گفته دوستان حتما با یه پاور دیگه تست بفرمائید و نتیجه رو بفرمائید

مرسی چشم حتمی فردا این ترمال تک ۸۸۵ میرسه دستم تست میکنم نتیجه رو اینجا اعلام میکنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز پاور شما استاندارد ATX نسخه v2.31 رو داره، شرکت ها برای برد های جدید حداقل 2.4v رو پیشنهاد میدن . الان v2.52 توبازار هست مثلا. من اگه جای برد شما بودم همون دفعه اول هم روشن نمیشدم و پرتکت میکردم تا کاربر وادارشه پاور جدید تهیه کنه.

تعجب میکنم سیستم صفر کیلومتر رو سپردین دست پاور ده سال پیش حالا هر برندی. چیزی دیگه از ریپل و افیشنسی اون پاور نمونده. حالا ممکنه از پاور هم نباشه ولی کارتون در خوش بینانه ترین حالت اگر اسم بی احتیاطی روش نزاریم، بیخیالی به این امر بوده. بازم شاید از پاور نباشه ولی جالبه گیگابایت تو مشخصاتش به این مساله اشاره ای نکرده.

تنها قطعه ای که مجاز میدونم از سیستم قدیمی به جدید منتقل کنید ذخیره ساز ها و ایر کولر هاست. حتی کیس هم که یه تیکه حلبیه بهتره با استاندارد های جدید، همراه با سیار قطعات اصلی بروز بشه.

• لایک 8
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

البته اين حرف رو كسي ميزنه كه موجودي حسابش پر باشه عزيز

تو اين دور زمونه كه بايد حقوق چند ماه رو جمع كني تا بتوني يه قطعه بخري اين حرف شما رو شبيه يه شوخي تلخ ميكنه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...