رفتن به مطلب

خبر:آیا گوشی شیاومی شما مسدود شده؟

Recommended Posts

سلام 

خبری پخش شده مبنی بر اینکه شرکت شیاومی گوشی هایی که در این کشور های تحریم شده یعنی ایران،کوبا ،کره شمالی ،سوریه وغیره ،فعال هستند رو داره محدود و مسدود میکنه ،این منبع خبر :

https://www.xda-developers.com/xiaomi-blocking-devices-export-regulations/amp/

Xiaomi-phone-block-Cuba.thumb.jpeg.1ab7b202d4697b38fd941e05cf61f902.jpeg

خب دوستان خبر واقعی هست یا فیک؟

ایا کسی اینجا گوشیش مسدود شده؟

من هم شیاومی دارم و البته رام سفارشی(غیر رسمی)روش هست ،و فعلا که خبری نیست .

اگه کسی براش اتفاق افتاده ،همین جا اعلام کنه.

ممنون از شما 

ادیت:دوستان صرفا برای پیشگیری میگم.فعلا که خبری نشنیدم.

احیانا این اتفاق برای دوستانتون افتاده و نگرانید که برای شما هم این اتفاق میوفته:

با آموزش های اینترنت ،bootloader گوشی رو آنلاک کنید و از رام های غیر رسمی مثل xiaomi eu,lineage os ,aosp,resurrection remix و غیره رو به گوشی فلش کنید،البته یکم زبان انگلیسی میخاد که بلد باشید و در نهایت تمام چیز هایی که میخاید در همون فروم xda هست .

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

سلام و درود

MI 4 دارم و هنوز مشکلی پیش نیومده

(البته ریجن رو رسیه گذاشتم، بعد از آپدیت MIUI 9 دسترسی به تم گوشی روی ریجن ایران لاک شد و از دسترس خارج شد ولی روی ریجن های مختلف در دسترس بود و کاستومایز های تم هم به تناسب با ریجن ها متفاوت شد، همین)

لینک به دیدگاه

سلام

Redmi 9A دارم ریجن آلمان هست.

تا الان مشکلی نداشتم امیداورم بعداً هم مشکلی نباشه . با این همه مشتری که توی ایران براش هست واقعا غیر منطقیه بخواد همچین کاری کنه

لینک به دیدگاه

ظاهرا صرفا رو گوشی های آکبندی که تو ایران فعال بشن ممکنه مشکل براشون پیش بیاد

لینک به دیدگاه

ردمی نوت هشت دارم.ریجن هند گذاشتم به دلیل محدودیت های عجیب غریب ریجن ایران.

در مورد خبر هم بعید می‌دونم حداقل تو ایران این کار رو بکنه. یه تیکه دیگه از کشور رو بهشون بدیم حل میشه.

لینک به دیدگاه

| دوستان صبح خبری مبنی بر پیشبرد مقررات صادرات شیائومی در Xda منتشر شد که خبر از قفل شدن گوشی ها در بعضی مناطق متتشر شد که طبق این مطلب در کوبا و سوریه یه سری دستگاه ها به این دلیل قفل شده که اصلا یک مورد از ایران هم نبوده و تازه بعد ۸ ساعت رسانه های بزرگ دارن این خبر رو منتشر میکنن به دلایل زیر هم این مشکل برای کاربران ایرانی نباید اهمیت داشته باشه

♨️ | 1. این گزارشات از ۱ ماه پیش در این کشور ها بوجود اومده و در کشور ما هیچ گزارشی وجود نداره

♨️ | 2. این گمانه زنی تماما غیر رسمی هست و شیائومی هیچ اعلام رسمی مبنی بر این خبر نکرده است.

♨️ | دلیل قرار دادن این ۶ کشور در این لیست فقط گمانه زنی نویسنده درباره این موضوع است و این قفل در تمام کشور های لیست منع صادرات شیائومی بوجود نیامده است

♨️ | این مشکل چند روز بعد از بعد از فعالسازی یک گوشی جدید بوجود اومده برای کاربران پس گوشی هایی که قبلاً خریدید شامل هیچ نگرانی نمیشن

🟢 | در کلام اخر تا وقتی که شیائومی هیچ اعلام رسمی درباره کشوری به اسم ایران مبنی بر مسدودیت دستگاه های شیائومی در این کشور نکرده این خبر که یک رسانه از کلمه مسدویت گوشی های شیائومی بدون هیچ منبع رسمی و هیچ گزارشی در ایران فاقد اعتبار است.

این متنی که داره تو شبکه های اجتماعی  پخش میشه.  هیچ کدوم این ها قابل استناد نیستن مگر خود  شیاومی تایید یا تکذیب کنه.

لینک به دیدگاه

منم note 8 pro دارم و مسدود نشده!

اگرم قرار باشه بشه احتمالا مثل هواوی که تحریم شد شامل گوشی های جدید بشه

لینک به دیدگاه

من نمیدونم  چین خودش با آمریکا جنگ تجاری داره چرا باید بیاد سیاست های امریکایی اجرا کنه .

لینک به دیدگاه

در ۱۹ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

من نمیدونم  چین خودش با آمریکا جنگ تجاری داره چرا باید بیاد سیاست های امریکایی اجرا کنه .

به خاطر اینکه تحریم نشه.

لینک به دیدگاه

شانسو نگاه کن فقط

دقیقا همین فردا میخواستم برم گوشی شیاومی بخرم

با این اوصاف بنظرتون بخرم یا صبر کنم تا زمان می 12 تا هم نسل جدید بخرم و هم تکلیف این قضیه معلوم شه؟

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

شانسو نگاه کن فقط

دقیقا همین فردا میخواستم برم گوشی شیاومی بخرم

با این اوصاف بنظرتون بخرم یا صبر کنم تا زمان می 12 تا هم نسل جدید بخرم و هم تکلیف این قضیه معلوم شه؟

اگه عملی بشه مطمینا تا یه مدت کوتاه قیمتش پایین میاد و دست دو هم مفت میشه(اونایی که تازه خریدن و میترسن که قفل بشه)،و با توجه به اینکه راه برا دور زدنش زیاده(یکیش همون رام غیر رسمی) شاید بتونید یجورایی از اب گل الود ماهی بگیرید

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

به نظرم مثل نرم‌افزار های آزاد باید گوشی ها هم آزاد باشن چه وضعشه که یهو گوشی مسدود بشه(حالا چه تو کوبا چه تو هرجایی...)

شیاعومی هم آدم شده

لینک به دیدگاه

سلام مثل این که یه سری از کارمند های شیائومی گفتن این محدودیت شامل ایران نشده . اگه دیدید محدود شد اندروید خام بزنین . Usb debuging هم از الان فعال بزارین

لینک به دیدگاه

دوستی هم با عجله به من زنگ زد و با نگرانی گفت گوشی های شیاومی داره مسدود میشه! گفتم گوشی خودت (پوکو ام3) مسدود شده؟ گفت نه. گفتم اپل با اون همه عضمتش وجود نمیکنه گوشیی رو مسدود کنه، شیاومی سگ کی باشه؟ البته بشه خوبه، میخوره تو دهن اینا که رفتن با چین دست دوستی دادن. ایرانی جماعت هیچ دوستی خارج از این مرزو بوم ندارم، ما فقط همدیگرو داریم هم وطن.

خودمم اف3 دارم اثری هم از مسدود سازی نیست.

لینک به دیدگاه

عرض سلام

mi 10t pro

note 6 pro

دارم و فعال هستن و مشکلی مشاهده نشده

لینک به دیدگاه

ردمی نوت 8 پرو و می 10t  
روی ریجن آمریکا 
مسدود نشده هنوز 
بنظرم خیلی خبر چرت و پرتیه دارن الکی بزرگش می کنن به قول رفیقمون شیائومی سگ کی باشه 

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، milad.azn گفته است :

چون این الفبای اقتصاد بین الملله که نباید تحت تحریم های ایالات متحده قرار گرفت

لینک به دیدگاه

در ۱۱ ساعت قبل، Devileytion گفته است :

تو دهن اینا

همین الانشم خورده با هزار و یک حرکت دیگه / البته این یکی دودش مستقیم میره تو چش مصرف کننده

لینک به دیدگاه

سلام
با این خبر دیگه نمیشه گوشیو فروخت ...
کسی نمیخره که

البته خیلی جاها شنیدم خبر فیک بوده ( یکی دو مورد مسدود شد تو کل دنیا خبرو بزرگش کردن )

امید وارم برا گوشی کسی مشکلی پیش نیاد ( آمین )

لینک به دیدگاه

اطلاعیه جدید شیائومی

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/smartphone/35847-xiaomi-statement-about-blocking-users-smartphones

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

با سلام 

https://www.globaltimes.cn/page/202109/1234058.shtml

طبق این منبع گفته شده که این قضیه بلاک کردن ها از طرف شیاومی ،برای جلوگیری از قاچاق و حفاظت از امنیت کاربران بوده است (!)،و این اقدام ،بازار خاصی را هدف نگرفته بوده.

خب خداروشکر

#شی_جین_پینگ_مچکریم

در 1 دقیقه قبل، میلاد بهرامن گفته است :

اینم منبع فارسی که دوستمون گذاشتن

لینک به دیدگاه

اگر فرض کنیم این خبر واقعیت داشته باشه حتی با کاستوم رام کردن سازنده امکان قفل کردن گوشی رو داره؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، YUNKI گفته است :

اگر فرض کنیم این خبر واقعیت داشته باشه حتی با کاستوم رام کردن سازنده امکان قفل کردن گوشی رو داره؟

سلام 

دیگه دسترسی نداره

اگه شما بخاید رام کاستوم بزنید،باید اول bootloader انلاک بشه،و بخاطر اینه که انلاک اون گارانتی رو باطل میکنه

فرض کنید مثلا روی کنسول ایکس باکس به یک طریقی سیستم عامل لینوکس نصب کنید ،یه چیزی توی این مایه 

از گوشی فقط سخت افزارش به اسم شیاومی میمونه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...