رفتن به مطلب

بلو اسکرین پردازنده i7 7700k

nobody73292
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز

سیستم بنده با مشخصات زیر پس از روشن شدن بلو اسکرین میده. هارد و رم و گرافیک و پاور تعویض و تست کردم همچنان مشکل پابرجا بود.

پردازنده را تعویض کردم مشکل حل شد. فهمیدم از cpu است. cpu رو روی یک سیستم دیگه تست کردم و بلو اسکرین داد.

اینم بگم که موقع لود شدن ویندوز، بلو اسکرین میده. خواستم ویندوز عوض کنم بازم وسط نصب بلو اسکرین میده. حتی ویندوز مجازی هم بالا نمیاد.

بنده حقیر را راهنمایی کنید که چه کنم؟

MB: msi z270 gaming pro carbon

CPU: i7 7700k

cooler: green glacier 240

GPU: msi 1080 gaming x

ram: gskill tridentZ 2*8gb 3200 cl16

power: coolermaster v650 full modular

ویرایش شده توسط nobody73292
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

از هارد استفاده میکنی یا ssd ؟

مدلش چیه ؟! اگه میتونی با یه ssd دیگه تست کن ببین مشکل همچنان پابرجاست ...

لینک به دیدگاه

اگر ایراد از هارد نبود ، سیستم هم بصورت خودکار اورکلاک نشده باشه ، به سی پی یو دستی ولتاژ بدید ببینید تاثیر داره

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

از هارد استفاده میکنی یا ssd ؟

مدلش چیه ؟! اگه میتونی با یه ssd دیگه تست کن ببین مشکل همچنان پابرجاست ...

هر دو

یک ssd دارم برای ویندوز یه هارد ساتای قدیمی هم دارم. جفتش رو باز کردم و روی یک سیستم دیگه تست کردم سالم بود. یه هارد دیگه هم به سیستم خودم زدم ولی بازم بلو اسکرین میداد.

در 42 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

اگر ایراد از هارد نبود ، سیستم هم بصورت خودکار اورکلاک نشده باشه ، به سی پی یو دستی ولتاژ بدید ببینید تاثیر داره

هارد که نیست. اورکلاک رو نمیدونم
ولتاژ دادن را بلد نیستم متاسفانه. اگر زحمت بکشید یک راهنمایی کوچیک بکنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

شاید مشکل از دمای بالای سی پیو باشه،ممکنه با دیلید مشکل رفع بشه من اینکارو کردم بشدت موثر بود درکاهش دما .

@Behrouz Molaei

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

درود اینکه میگین حتی اجازه نمیده ویندوز هم نصب کنید امکان معیوب بودن پردازنده رو میبره بالا شما فعلا در بایوس سعی کنید ولتاژ رو دستی ست کنید ولتاژ رو 1.175 ست کنید و ببینید سیستم عکس العملش تغییری می کنه

لینک به دیدگاه

خواستم ویندوز عوض کنم بازم وسط نصب بلو اسکرین میده.

اینکه میگن وسط نصب بلواسکرین میده تا اینکه همون اول کار شروع سیستم بلواسکرین میده خیلی تفاوت هست!

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود اینکه میگین حتی اجازه نمیده ویندوز هم نصب کنید امکان معیوب بودن پردازنده رو میبره بالا شما فعلا در بایوس سعی کنید ولتاژ رو دستی ست کنید ولتاژ رو 1.175 ست کنید و ببینید سیستم عکس العملش تغییری می کنه

یک مقداری تغییرات دادم. ویندوز بالا میاد اما کمتر از یک دقیقه دوباره بلو اسکرین میده. عکسش رو میذارم ببینید درست انجام دادم یا نه

MSI_SnapShot.bmp

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

خواستم ویندوز عوض کنم بازم وسط نصب بلو اسکرین میده.

اینکه میگن وسط نصب بلواسکرین میده تا اینکه همون اول کار شروع سیستم بلواسکرین میده خیلی تفاوت هست!

همون اول کار منظورم توی لودینگ ویندوزه. وقتی ارم ویندوز میاد، اون موقع بلو اسکرین میده.  موقع نصب هم دیگه متفاوته، یبار حتی قبل از مرحله انتخاب درایو، یبار وسط کپی کردن فایلها، هربار یه جای نصب ویندوز بلو اسکرین میده
البته الان با تنظیم دستی ولتاژ ویندوز هم بالا میاد اما بعد یه دیقه دوباره بلو اسکرین میده

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nobody73292 گفته است :

یک مقداری تغییرات دادم. ویندوز بالا میاد اما کمتر از یک دقیقه دوباره بلو اسکرین میده. عکسش رو میذارم ببینید درست انجام دادم یا نه

MSI_SnapShot.bmp 2.25 MB · 1 download

بله دوست عزیز درست انجام دادین مورد اول ولتاژ پردازنده هست مورد دوم و سوم رو بگذارید حالت auto سخت هست اینجوری نظر دادن احتمال خشک شدن خمیر Ihs هم بالا هست دمای پردازنده می تونه کمک کننده باشه برنامه ای نصب دارید که دمای پردازنده رو بگید همون تایم کمی که استیبل هست

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در ۱۵ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بله دوست عزیز درست انجام دادین مورد اول ولتاژ پردازنده هست مورد دوم و سوم رو بگذارید حالت auto سخت هست اینجوری نظر دادن احتمال خشک شدن خمیر Ihs هم بالا هست دمای پردازنده می تونه کمک کننده باشه برنامه ای نصب دارید که دمای پردازنده رو بگید همون تایم کمی که استیبل هست

وقتی توی بایوس هستم که حدودا 41 هست توی ویندوز هم متغیره تا63 میره بالا و برمیگرده پایین تا 43و44

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nobody73292 گفته است :

وقتی توی بایوس هستم که حدودا 41 هست توی ویندوز هم متغیره تا63 میره بالا و برمیگرده پایین تا 43و44

دما هم تقریبا نرمال هست دوست عزیز پس خشکی کامل خمیر زیر ihs منتفی هست و مشکل شما می تونه خرابی پردازنده و degrade شدن اون در گذر زمان باشه این مورد خیلی کم اتفاق میفته ولی بازم پردازنده هم چیزی هست که احتمال خرابیش هست حقیقتش بنده دیگه چیز خاصی به ذهنم نمیرسه برای حل مشکل شما حالا بگذارید شاید کس دیگه ای با تجربه مشابه شما بود و تونست کمکتون کنه در هر صورت موفق باشید

اها تقریبا داشت یادم می رفت شما می تونید برای اخرین راهکار فرکانس پردازنده رو پایین بیارید و تست کنید ببینید مشکل بلو اسکرین حل میشه یا نه برای مثال فرکانس 4000 ست کنید با ولتاژ 1.1 ببینید عملکردش به چه صورتی میشه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
تکمیل توضیحات
لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دما هم تقریبا نرمال هست دوست عزیز پس خشکی کامل خمیر زیر ihs منتفی هست و مشکل شما می تونه خرابی پردازنده و degrade شدن اون در گذر زمان باشه این مورد خیلی کم اتفاق میفته ولی بازم پردازنده هم چیزی هست که احتمال خرابیش هست حقیقتش بنده دیگه چیز خاصی به ذهنم نمیرسه برای حل مشکل شما حالا بگذارید شاید کس دیگه ای با تجربه مشابه شما بود و تونست کمکتون کنه در هر صورت موفق باشید

خیلی ممنون از راهنمایی های شما. ولتاژ رو همونطور که فرمودین تنظیم کردم و فعلا مشکلم حل شده و حدود 10 دقیقه هست دارم از سیستم استفاده میکنم. یکم با سیستم کار کنم ببینم چی میشه
بازهم تشکر از شما

لینک به دیدگاه

در ۵۸ دقیقه قبل، nobody۷۳۲۹۲ گفته است :

خیلی ممنون از راهنمایی های شما. ولتاژ رو همونطور که فرمودین تنظیم کردم و فعلا مشکلم حل شده و حدود 10 دقیقه هست دارم از سیستم استفاده میکنم. یکم با سیستم کار کنم ببینم چی میشه
بازهم تشکر از شما

بسیار عالی موید باشید

لینک به دیدگاه

پارو رو عوض کردید ، شاید پاور نمیتونه ولتاژ کافی به سی پی یو بده ، مدل پاورتون رو نگفتید چی هست؟

لینک به دیدگاه

در ۱۸ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

پارو رو عوض کردید ، شاید پاور نمیتونه ولتاژ کافی به سی پی یو بده ، مدل پاورتون رو نگفتید چی هست؟

بله اون رو هم عوض کردم. فراموش کردم مدلش رو ذکر کنم.
coolermaster v650 full modular

لینک به دیدگاه

با برنامه Prime95 تست کنید ، حداقل دو ساعت اگر پایدار بود ، مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...