رفتن به مطلب

تاپیک جامع smart watch داران لیون

Recommended Posts

درود دوستان عزیزم بعد مدت ها گفتم یک پستی از کالایی که خریدم بگذارم و ارتباطم رو با شما عزیزان  در مورد کالاهایی که می خرم نگه دارم و کالایی که خریدم رو از دید خودم و بدون اغماض و فن بازی بررسی کنم چون بالاخره من این کالا رو خریدم و دلیلی نداره بخوام در مورد خوبی یا بدیش بزرگنمایی کنم ظاهرا تا به حال عزیزی تجربه از smart watch نگذاشته که به نظرم عجیب هست امیدوارم استارت خوبی باشه و دوستان بیشتر فکر این جور گجت های سلامتی بیفتن و بخرن و لذت ببرن و تجربشون رو اینجا بگذارن خلاصه تاپیک پرباری باشه

خوب بنده حدود 1 ماه پیش یک فروند ساعت mi watch global خریدم به قیمت 2800 که بخوایم حساب کنیم 100 دلار فیکس بنده هزینه کردم

IMG_20210925_001346.thumb.jpg.7162b9c46030659056930adcacde21de.jpg

خوب عکس ساعت رو می بینید با واچ فیس ساعت galaxy active 2 شاید دوستان بگن مگه میشه مگه داریم بعدا توضیح میدم چی شد که اینجوری شد🤣
قسمت اول بریم سراغ teardown و دل و روده داخلی ساعت رو چک کنیم ببینیم چیا توش هست و ارزش خرید داشته یا کلاه سرم رفته خخخ

1613026672_miwatch1.PNG.ed7b704c5e034ee1183e5db1099c616c.PNG

خوب عکس اول چیز خاصی ازش مشخص نیست صرفا نشون میده 4تا جای پیچ هست  و باتری و موتور ویبره در قاب پشتی تعبیه شدن

1048239685_miwatch2.thumb.PNG.df4fe05fd2eb6fa772416a2311ed8c0d.PNG

این عکس کل محتویات قاب پشتی رو کامل نشون میده از کیس پلی امیدی این ساعت جدا شدن اول از همه باتری 420 میلی امپری خودنمایی می کنه که از باتری 360 میلی امپری ساعت جدید galaxy watch 4 هم بزرگتر هست و نوید عمر باتری مناسبی رو میده

موتور ویبره قسمت بالایی فلت هست و قسمت میانی سنسورهای ضربان قلب و و سنجش اکسیژن هست که به صورت چینشی هستن قسمت پایینی هم سنسور بارومتر و این چیز قرمز رنگ هم اسمش mems microphone هست ساخته شرکت مشهور infenion که دوستان سخت افزار شناس اسمش رو بیشتر به خاطر ماسفت های مشهورش احتمالا شنیدن نکته جالب اینجاست سوراخی برای میکروفون در بدنه نیست!!! ولی ساعت از امازون الکسا ساپورت می کنه و میکروفون کاملا جوابگو هست

988825466_miwatch3.PNG.f0623b7a2d1b318c64b66f3aeef53e0c.PNG

قسمت جلویی ساعت شامل مادربرد و صفحه نمایش میشه خوب مادربرد 2 طرفه هست و این طرفش 2 تا چیپ می بینیم که چیپ بزرگتر یک میکرو کنترلر هست با این اسم Ambiq Micro AMA3B MCU و  با یک میکروکنترلر که پشت هست کارهای پردازشی رو به طور کامل انجام میده قسمت نارنجی رنگ هم سنسور ژیروسکوپ و شتاب سنج از شرکت خوش نام و مشهور بوش هست Bosch Sensortec BMI270 3-axis accelerometer/gyroscope

1225098476_miwatch4.PNG.ccd5b9334460e71c34d160c78e396bfe.PNG

قسمت اصلی اینجاست و کلی رنگ می بینیم دور چیپ ها رنگ زرد AIROHA AG3335MN multi-GNSS chip featuring a MediaTek MT3333 SoC چیپ gps هست که همزمان به 4 سرور وصل میشه و روی فناوری 12 نانومتری ساخته شده طبق ادعای شیاومی تا 50 ساعت شما می تونید مدام با روشن بودن gps از این ساعت استفاده کنید!!!

رنگ نارنجی Paragon PN26Q01AWSIUG 1 Gbit NAND flash memoryچیپ رم و رام  هست که شامل 1gb rom و 16mb رم هست سرعت ساعت با توجه به سیستم عامل سبک و 70 مگابایتی RTOS روان هست در منو و همه چیز راضی کننده هست

رنگ قرمز STMicro STM32L4R9ZI6P microcontroller based on an Arm® Cortex®-M4 پردازنده اصلی هست بر پایه معماری کورتکس M4 که خیلی کم مصرف و کارا هست

رنگ سبز Geomagnetic sensor ظاهرا سنسور ژیومغناطیس هست

رنگ ابی روشن AKM Semiconductor AK0991x electronic compass سنسور قطب نمای دیجیتالی هست

رنگ ابی تیره GMicro SGM41562 Li-ion battery charger w/power path management چیپ مدار تغذیه هست

خوب دوستان سفر ما به داخل اسمارت واچ به پایان رسید امیدوارم به درد عاشقان سخت افزار خورده باشه ایام به کام

لینک به دیدگاه

درود دوستان دیشب حوصلم شد و کالبد شکافی رو رفتم امروز بیام در مورد دلایل خرید خودم و رقبای این ساعت و خلاصه یک مقداری از وضعیت بازار smart watch بگم که چه جوریاست

عرضم به حضور شما دوستان ساعت ها در داشتن سیستم عامل به دو گروه تقسیم میشن گروهی که سخت افزار فانتزی دارن و سیستم عامل هایی مثل google wear os یا samsung tizen یا apple os روشون هست و قابلیت نصب برنامه دارن این ساعت ها به هوشمند واقعی! معروف هستند منتها مشکل اینجور ساعت ها این هست عمر باتری خیلی پایین هست و نهایتا هر 36 ساعت یکبار باید شارژ بشن که شخصا برام ازار دهندست و تا زمانی که ساعتی با سیستم عامل هوشمندی نیاد که حداقل یک هفته باتریش دوام نداشته باشه سراغ اینجور ساعت ها نمیرم علاوه بر عمر باتری خیلی ضعیف این ساعت ها گرون قیمت هستند و در ایران معمولا از 6 میلیون به بالا هستن

ساعت بنده و 99 درصد ساعت های بازار از سخت افزار ساده و کم مصرف استفاده می کنن عمر باتری دو هفته ای و حتی بالاتر و قیمت پایین مزایای این ساعت هاست در عوض خبری از نصب برنامه نیست و شما باید حواست باشه امکاناتی که می خوای رو پیش فرض ساعتی که می خوای بخری داشته باشه

خوب بریم از مزایا بگیم

1.کیفیت ساخت کاملا با قیمت همخوانی داره و جنس بند از tpu نرم هست و جنس بدنه  هم از پلی امید تقویت شده شیشه رویه ساعت gorilla glass 3 هست و مقاومت مناسبی در مقابل خراش داره بعد 1 ماه استفاده مداوم خراشی بنده روی ساعت ندیدم و از محافظ صفحه هم استفاده نکردم در کل ایراد خاصی نمیشه گرفت شاید یک عده بیان بگن شاسی می تونست فلزی باشه و بهتر بود که درست هست منتها اومدن یک کمی صرفه جویی و ساده سازی کردن

2.بهترین نقطه قوت ساعت صفحه نمایش AMOLED 1.39 اینچی هست که با رزولوشن 454*454 تنه به تنه ساعت گران قیمت galaxy watch 4 رقابت می کنه خوشبختانه ساعت از always on dispaly پشتیبانی می کنه و شما دستت باز هست و می تونی مثل یک ساعت معمولی 24 ساعت زمان رو داشته باشی منتها با روشن بودن صفحه به صورت مداوم عمر باتری به شدت تحت تاثیر قرار می گیره و شخصا بعد 3 روز نیاز به شارژ پیدا کردم 36 ساعت صفحه مداوم روشن باشه امار خوبیهIMG_20210925_155307.thumb.jpg.c058f56d437569ed442a064ee65c1c81.jpg

3.باتری بزرگ و قدرتمند که با توجه به استفاده شما می تونه با یکبار شارژ 2 هفته هم دوام بیاره و همچنین شارژش نسبتا سریع هست و حدود 100 دقیقه فول میشه

4.اما مهمترین دلیل خرید این ساعت بررسی دقت سنسورهای این ساعت هست که sleep tracking همون پایش خواب سنسور heart sensor ضربان قلب سنسور spo2 سنسور اکسیژن خون و gps دقیقی داره و حتی از galaxy watch 4 بیشتر توصیه شده توسط کانال 

The Quantified Scientist با دستگاه های جداگانه و رفرنس همه ساعت های معروف بازار تست و دقتشون بررسی میشه هر کسی بخواد هر ساعتی بخره به نظرم دیدن بررسی این رفیقمون واجبه واقعا برای فهمیدن دقت سنسورها

https://www.youtube.com/watch?v=PpIaspvN_kQ&ab_channel=TheQuantifiedScientist

اما معایب ساعت

1.خبری از اسپیکر نیست و شما علیرغم داشتن میکروفون نمی تونید با ساعت مکالمات رو جواب بدید هر چند این بازه قیمتی هیچ ساعتی اسپیکر نداره اما به نظرم mi باید این قابلیت رو می گذاشت

2. خبری از کیبرد نیست و شما نمی تونید به مسیج ها جواب بدید اینم به نظرم کم کاری شرکت هست و تنبلی کردن ساعت one plus با همین سیستم عامل rtos از 5 برنامه بزرگ مسنجرها پشتیبانی می کنه البته اون ساعت گرانتر هست و یک کلاس بالاتر هست اما mi باید خودش رو متمایز می کرد

نکته اخر این ساعت رو اینقد توسعه دهنده ها دوست دارن که اومدن برنامه اختصاصی mi wear 2 رو شخصی سازی کردن و سرور اختصاصی براش ساختن و براش face watch کاستوم میسازن دلیل بودن face watch سامسونگ روی ساعت هم همین هست در عکس اول امیدوارم یک دید کلی داده باشم به دوستان در مورد اسمارت واچ ها عصرتون بخیر 

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...