رفتن به مطلب

صدای کارت گرافیک در شبیه ساز های پرواز، چقدر محتمله coil whine باشه؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان وقت همگی بخیر

بنده بخاطر شغلم با شبیه ساز های پرواز سر و کار دارم و خب جز برنامه های سنگین هستن 

اخرین شبیه ساز هم  Microsoft flight simulator 2020 هستش

حالا بگذریم از این مورد من امروز یه مشکلی برام پیش اومد موقع ران کردن شبیه ساز از کارت گرافیک صدای سوت مانندی میاد ( کارت گرافیکم ۳۰۷۰ گیگابایت هستش) مطمئنم ک صدا از کارته این چقدر محتمله coil whine باشه؟؟ نیازه کارتو بفرستم گارانتی یا نه؟

یک عکسم پیوند میکنم از وضعیت کارت موقع اجرای ۲۰۲۰

20211026_065213.jpg

لینک به دیدگاه

کول واین یه چیز عادی ست و کم و بیش توی همه کارتها وجود داره.مطمئن‌نیستم گارانتی برای کول واین کارت رو تعویض کنه.

شما با چه مانیتوری کار میکنید؟ برای کم کردن کول واین چنتا راه هست یکیشون آندرولت‌کارت یا کپ کردن فریم بازی با رفرش ریت مانیتورتون هستش. 

لینک به دیدگاه

کویل واین ایراد هست نمیشه گفت ایراد نیست.

ولی چون شایع هست تحت پوشش گارانتی نیست اثری رو عملکرد کارت نداره ولی بسته به فرکانس تولیدیش ممکنه برای شما آزاردهنده باشه. چون فرکانس تولید شده توسط کویل واین بسیار بالا هست با طی مسافت به صورت لگاریتمی تضعیف میشه به خاطر همین حتی کمی دور تر کردن کیس از خودتون هم  در بهبودش موثره.

لینک به دیدگاه

هر چقدر تو فروم بگی کویل واین مشکلی نداره باز هم عده ای نگرانند.البته حق هم دارند چون قیمت کارت سر به فلک میزاره

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است:

هر چقدر تو فروم بگی کویل واین مشکلی نداره باز هم عده ای نگرانند.البته حق هم دارند چون قیمت کارت سر به فلک میزاره

کول واین همیشه بوده.منتها چیزی که الان باعث شده ملت امروزه حساس بشن وجود کیس های درب شیشه ای هستش که نویز رو راحت عبور میده و طبیعتاً باعث آزار روح و روان میشه و اینکه کیسهای ارتقا درجه پیدا کردن و از زیر پا تشریف آوردن بغل گوش ما.

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

کول واین یه چیز عادی ست و کم و بیش توی همه کارتها وجود داره.مطمئن‌نیستم گارانتی برای کول واین کارت رو تعویض کنه.

شما با چه مانیتوری کار میکنید؟ برای کم کردن کول واین چنتا راه هست یکیشون آندرولت‌کارت یا کپ کردن فریم بازی با رفرش ریت مانیتورتون هستش. 

سلام 

من مانیتور من Asus vz239 هستش ولی خب وی سینک داخل خود شبیه ساز روشنه 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

کول واین همیشه بوده.منتها چیزی که الان باعث شده ملت امروزه حساس بشن وجود کیس های درب شیشه ای هستش که نویز رو راحت عبور میده و طبیعتاً باعث آزار روح و روان میشه و اینکه کیسهای ارتقا درجه پیدا کردن و از زیر پا تشریف آوردن بغل گوش ما.

والا با این قیمتا خودمون بایید بشینیم رو زمین کیس رو بزاریم رو سرمون

یه سوال این اصوات تولیدی از پاور هم کویل واین هست ؟ به شخصه هنوز کویل واین از نزدیک ندیدم نمیدونم هست یا نه. گاهی ی ذره سوت گاهی مثل صدای کلیک میده

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، milad.azn گفته است:

یه سوال این اصوات تولیدی از پاور هم کویل واین هست ؟ به شخصه هنوز کویل واین از نزدیک ندیدم نمیدونم هست یا نه. گاهی ی ذره سوت گاهی مثل صدای کلیک میده

کویل واین یه صدای سوت رو مخ و ممتد هست که معمولا زیر لود سر و کله اش پیدا میشه.

آندرولت و آندرکلاک هم شدیدا میتونه کمک کنه تو رفع این مورد.

لینک به دیدگاه

۲۱ دقیقه قبل، milad.azn گفته است:

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/articles-guides/23255-coil-whine-explained-how-to-get-rid

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، amirzare گفته است:

سلام 

من مانیتور من Asus vz239 هستش ولی خب وی سینک داخل خود شبیه ساز روشنه 

برادر من خودم هم درگیر همین مشکل هستم. یه چند تا کار هست برای رفع این مورد پیشنهاد شده، هر کدومش برات مقدور انجام بده.

اولیش بحث تناسب بین رزلوشن و قدرت گرافیکه. بهینه ترین مانیتور برای کارت گرافیک RTX 3070 یه مانیتور 2K هست یا مانیتور 240 هرتز FHD. بنابراین یه هزینه اینجا داری.

دومین مطلب بحث خنک کنندگی هست. تقریبا الان همه ی کارتها حالت Fanless دارند و این موضوع باعث تجمیع حرارت بی جهت در قطعات گرافیک میشه، اگر گرافیک بایوس متغییر داره که میشه حالت فن لس رو خاموش کنی انجام بده. اگر نه از طریق نرم افرار حالت فن لس رو خاموش کن. اینطوری وقتی گرافیک تحت لود میره، قطعات به مرور داغ میشن نه اینکه قبلش کباب شده باشن تازه بخوان برن زیر لود.

سومی، در پشت گرافیک فن بزار، یک یا 2 فن 12 سانت در پشت کارت گرافیک بزار تا پشتش رو خنک کنند. به کاهش صدای نویز کمک میکنه.

چهارم، بحث کاهش ولتاژ هستش که کمی تخصصیه و پیشنهاد میکنم وارد داستان نشین مگر اینکه مطمئن باشید چه می کنید.

پنجم، بحث پاور هست، ممکنه ایجاد کویل واین از پاور باشه، بنابراین پاور رو به مدل بهتر ارتقا بدین.

اگر کارت گرافیک نو هستش، کمی بهش فرصت و زمان بدین، کم کم نویزش کم میشه.

و در آخر، چک کنید پردازنده گلوگاه نکنه.

این کارها رو که انجام دادین، و درست نشد، اونوقت شاید گارانتی به عنوان آخرین گزینه تنها راهکار باقی مونده باشه. اما تا جایی که میدونم، گارانتی فقط زمانی که کویل واین دائمی هست جواب میده، نه اینکه کارت کویل واین نداشته باشه اما تحت لود خاصی کویل واین بوجود بیاد.

لینک به دیدگاه

۸ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

برادر من خودم هم درگیر همین مشکل هستم. یه چند تا کار هست برای رفع این مورد پیشنهاد شده، هر کدومش برات مقدور انجام بده.

اولیش بحث تناسب بین رزلوشن و قدرت گرافیکه. بهینه ترین مانیتور برای کارت گرافیک RTX 3070 یه مانیتور 2K هست یا مانیتور 240 هرتز FHD. بنابراین یه هزینه اینجا داری.

دومین مطلب بحث خنک کنندگی هست. تقریبا الان همه ی کارتها حالت Fanless دارند و این موضوع باعث تجمیع حرارت بی جهت در قطعات گرافیک میشه، اگر گرافیک بایوس متغییر داره که میشه حالت فن لس رو خاموش کنی انجام بده. اگر نه از طریق نرم افرار حالت فن لس رو خاموش کن. اینطوری وقتی گرافیک تحت لود میره، قطعات به مرور داغ میشن نه اینکه قبلش کباب شده باشن تازه بخوان برن زیر لود.

سومی، در پشت گرافیک فن بزار، یک یا 2 فن 12 سانت در پشت کارت گرافیک بزار تا پشتش رو خنک کنند. به کاهش صدای نویز کمک میکنه.

چهارم، بحث کاهش ولتاژ هستش که کمی تخصصیه و پیشنهاد میکنم وارد داستان نشین مگر اینکه مطمئن باشید چه می کنید.

پنجم، بحث پاور هست، ممکنه ایجاد کویل واین از پاور باشه، بنابراین پاور رو به مدل بهتر ارتقا بدین.

اگر کارت گرافیک نو هستش، کمی بهش فرصت و زمان بدین، کم کم نویزش کم میشه.

و در آخر، چک کنید پردازنده گلوگاه نکنه.

این کارها رو که انجام دادین، و درست نشد، اونوقت شاید گارانتی به عنوان آخرین گزینه تنها راهکار باقی مونده باشه. اما تا جایی که میدونم، گارانتی فقط زمانی که کویل واین دائمی هست جواب میده، نه اینکه کارت کویل واین نداشته باشه اما تحت لود خاصی کویل واین بوجود بیاد.

ممنون بابت راهنمایی خوبتون مانیتور خوب سراغ دارید خودتون معرفی کنید؟؟ از نظر خنک کنندگی بعید میدونم مشکلی داشته باشه سیستم همن الانش 7 تا فن داخل کیسه ک فقط وظیفشون خنک کردنه بعید میدونم واقعا مشکل از این باشه 

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، amirzare گفته است:

ممنون بابت راهنمایی خوبتون مانیتور خوب سراغ دارید خودتون معرفی کنید؟؟ از نظر خنک کنندگی بعید میدونم مشکلی داشته باشه سیستم همن الانش 7 تا فن داخل کیسه ک فقط وظیفشون خنک کردنه بعید میدونم واقعا مشکل از این باشه 

مانیتور خوب زیاده، بستگی داره بودجه چقدر باشه.

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۴ در ۲۲:۳۸، ARMIN گفته است:

مانیتور خوب زیاده، بستگی داره بودجه چقدر باشه.

محدودیتی ندارم فقط بزرگ نبودنش برام مهمه در حد همین 23 اینچ یا 24 اینچ

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، amirzare گفته است:

محدودیتی ندارم فقط بزرگ نبودنش برام مهمه در حد همین 23 اینچ یا 24 اینچ

آخه 2K که 24 اینچ نمیشه، عموما 27 اینچه. و اینا مانیتورای بزرگی هستند بخصوص پایه اشون.

لینک به دیدگاه

مشکلی نیست کلا 90 درصد کارت ها مخصوصا قوی ها دارنش اما به ندرت پیش میاد در 60 فریم این ها خودش نشون بده عمدتا نزدیک به حداکثر وات مصرفیش از فریم های 80 به بالا خودش نشون می ده هر چقدرم فریم بیشتر می شه صداش بیشتر می شه پس کسایی که مانیتور 60 هرتز دارن عموما صداش نمی فهمن

البته کارت هایی هم هستن که تازه در 400 500 فریم صداشون شنیده می شه اینا خیلی شانسی هستن از هر 10 تا یکیش می شه

صدای کویل واین هم چندین مدل داره اما همشون ازاردهنده هستن صدای سوت بدترینشونه اما صدای حالت برق گرفتگی بهترینشونه

سعی کنید از vsync یا فریم لیمیتر استفاده کنید کاهش ولتاژ هم چندان تاثیری روش نداره برای برای افزایش عمر کارت گرافیکتون یا ریسک خرابی کمترش پیشنهاد می شه

پاورها هم دارن اما با درصد خیلی کمتری خود پاور تا حد امکان گرون ترین چیزی که می تونید بخرید با این قیمت قطعات و کیفیت افتضاح برق ایران مهم ترین فاکتور خرید پاور درست حسابی گلد به بالا هست پاوری که نوسان ولتاژ با نویز برقش حداقل هست المان های محافظتیشم به موقع و درست کار بکنن

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

سلام.

دوستان تمام نکات فنی و راهکار های لازمو بخوبی توضیح دادن و نیازی نیست من تکرار کنم و احتمال زیاد باید مشکلتون حل بشه.(فریم کپ و آندرکلاک و آندرولت بهترین گزینست(اضافه کنم: گاهی برعکسش هم جواب میده!!!)و به میزان زیادی کاهش میده مشکلو در اکثر موارد. توضیحات کاملو آقا آرمین دادن و گاهی تغییر پاور هم مشکلو حل میکنه)

اما اگه حالا به هردلیلی مشکل حل نشد برای پاک کردن صورت مساله استفاده از هدفون هایی که نویز کنسلینگ active دارن هم میتونه گزینه ی خوبی باشه که کویل واینو دقیقا مثل صدای موتور هواپیما شناسایی میکنه و حذف میکنه تا میزان زیادی حالا اگه passive هست هم باز از هیچی بهتره (شما که قراره پرواز کنین از الان باید به اینجور نویز ها عادت کنین بخصوص با ناوگان ما 😅 البته برای آموزشی هم سسنا و پایپر هایی که داریم صداشون اندازه ی ده تا پیکانه که موتورشون داره میترکه البته اگه وضعتون خوبه هدفون bose دارین که هیچی 😅) یا میز مخصوص بگیرین برای یوک و تراتل و تجهیزات شبیه سازتون که مستقل هست بصورت چندتا میله  و با فاصله ی بیشتری قرارشون بدین،کیستون هم اگه پایین نمیزارین مقداری بچرخونین شاید از بازه شنواییتون خارج شد صدا!(همونطور که اطلاع دارین کویل واین high pitch و فرکانس بالاست و گوش انسان تا بازه خاصی شنواییش کار میکنه . از بعضی زاویه ها کویل واین بیشتر آزاردهنست.جالب اینجاست که برای بعضی ها اصلا نکته ی آزاردهنده ای نیست که به میزان سلامت شنوایی ربط مستقیم داره که البته شما که مدیکال پس میکنین قطعا شنوایی خوبی دارین.

با توجه به اینکه خودم هم توی همین زمینه فعالم و درک میکنم برای پروازای مجازی از روی اقیانوس که چند ساعت هم طول میکشه یکی دیگه از دلایلش اینه که وقتی با FS کار میکنین موسیقی و اینجور چیزا ندارین مثل بازی و تمرکز کردین روی تریم کردن و چیزای دیگه که باعث میشه کویل واین بیشتر ذهنو درگیر کنه و آزاردهنده باشه

موفق باشین

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۴ در ۱۷:۱۵، milad.azn گفته است:

دقیقا خودشه.صدای چیک چیک هم مربوط به چوک هستش

لینک به دیدگاه

ببخشید یه سوال داشتم من سیستمم rx 580 8 gn nitro plus - ram 8 - core i3 9100 . power 580 .  هست .. بازی ها رو که میخوام اجرا کنم باید حتما رو گرافیک low  پلی کنم . اگه گرافیک بازی رو بزارم رو high or ultra  سیستم از داخل کیس بعد چند دیقه یه صدا بوق بوق خش خش خش خش میکنه و بعد ریستارت میکنه . سیتمم هم نو خریدم چند سال پیش . ایا  تنظیمات خاصی داره گرافیک amd  که باید تنظیم کرد این مشکل بوجود نیاد موندم . هر خدمات کامپیوتری هم میبرم مشکلشو نمیتونن ل کنن میگن اشکال از این از اون اما قطعات سالم هستند . میخوان قطعشون بفروشن میگن اشکال از اینه مثلاikl

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...