رفتن به مطلب

ستاپ اسپیکر 5.1 کانال برای موزیک

Shahab2500
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام اساتید.

من روی مادربرد قبلیم چند سال پیش نمیدونم چه درایور یا پلاگینی نصب کرده بودم که موقع پخش موسیقی با Winamp علاوه بر اسپیکرهای چپ و راست و سابووفر، صدا از ستنر و اسپیکرهای عقب هم پخش میشد. بطوریکه از اسپیکر سنتر بیشتر صدای وکال (صدای خواانده) و از اسپیکرهای عقب هم صداهای زیر (فرکانس بالا) پخش میشد. و بسیار ستاب عالی و دلنشینی بود.

اما الان که مادربردمو عوض کردم، صدا فقط از اسپیکرهای چپ و راست و سابووفر میاد و بقیه کاملا ساکت هستن. یادم هم نمیاد که قبلا چیکار کرده بودم. هرچی سرچ میکنم پیدا نمیکنم.

لطفا اگه راهکاری بلدین راهنمایی کنید. ممنونم

لینک به دیدگاه

من فکر کنم باید درایور realtek رو نصب کنید 

البته اگه کارت صدا از این مدل باشه 

لینک به دیدگاه

۶ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

من فکر کنم باید درایور realtek رو نصب کنید 

البته اگه کارت صدا از این مدل باشه 

نصب کردم. چند ورژن مختلف هم امتحان کردم. نشد.

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، Shahab۲۵۰۰ گفته است:

نصب کردم. چند ورژن مختلف هم امتحان کردم. نشد.

البته منظورم اینه که بعد نصب برید در تنظیمات ،این تنظیمات خوده ویندوز هست :

2af96bc6-77af-42af-98cd-7b15a7a85891.thumb.png.b4f86d7bc5f80a119bf5c5a0defc36a3.png

باید بزنید روی configure 

اگه میزنید و باز برمیگرده ،ممکنه باگ خوده ویندوز باشه 

لینک به دیدگاه

۱۸ دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است:

البته منظورم اینه که بعد نصب برید در تنظیمات ،این تنظیمات خوده ویندوز هست :

باید بزنید روی configure 

اگه میزنید و باز برمیگرده ،ممکنه باگ خوده ویندوز باشه 

بله اینا رو میزنم.

الان چیزی که درگیرشم اینه که من توی قسمت properties تب enhancements رو ندارم اصلا. اونجا یه گزینه speaker fill بود که فعال میکردیم. من کلا اون تب رو ندارم نمیدونم چرا !

لینک به دیدگاه

سلام.اون روش صدای فراگیر مجازی هست و شبیه سازی میکنه(کار speaker fill). از اینجا روی هر ستینگی بزارین 5.1 یا 7.1 باز هم صدا از کانال های جلویی میاد. مگه اینکه سورس صدا چند کاناله باشه که موسیقی های معمولی روی سیستمتون که از سایتای معمولی دانلود میکنین اینطور نیست درحالت عادی

اگه درایور و نرم افزار کارت صداتونو(realtek باشه یا چیز دیگه) نصب کردین از محیط داخلش عکس بگیرین بفرستین گزینه هاشو ببینم

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

۹ دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است:

سلام.اون روش صدای فراگیر مجازی هست و شبیه سازی میکنه(کار speaker fill). از اینجا روی هر ستینگی بزارین 5.1 یا 7.1 باز هم صدا از کانال های جلویی میاد. مگه اینکه سورس صدا چند کاناله باشه که موسیقی های معمولی روی سیستمتون که از سایتای معمولی دانلود میکنین اینطور نیست درحالت عادی

اگه درایور و نرم افزار کارت صداتونو(realtek باشه یا چیز دیگه) نصب کردین از محیط داخلش عکس بگیرین بفرستین گزینه هاشو ببینم

متوجه هستم. منم میخوام مجازی و شبیه سازی بشه دیگه. من روی سیستم قبلیم همون موسیقی های 2 کاناله معمولی رو اجرا میکردم و از همه 5.1 کانالم صدا میومد. بصورتی که توی پست 1 گفتم.

درایور و نرم افزارش گزینه خاصی نداره. در واقع هیچ گزینه ای نداره! (عجب غلطی کردم سیستم عوض کردم. بجای اینکه واسه سیستم جدید خوشحال باشم به گوه خوردن افتادم)

من الان تب enhancements رو توی قسمت propertiesمربوط به اسپیکر ندارم اصلا.

ضمنا یه چیز عجیب دیگه که من اسم درایورم به جای اینکه Realtek High Definition Audio باشه Realtek USB Audio هست. آخه چرا یو اس بی؟؟؟

الان چند روزه صد بار درایور رو پاک کردم از اول زدم. انواع درایورها رو زدم. حتی درایور کارت صوتی مادربرد قبلیم رو. افسرده شدم 😟

لینک به دیدگاه

خوب بعد از کند و کاو فراوان بالاخره یه پلاگین برای Winamp پیدا کردم که چیزی که میخوام رو انجام بده. اگه کسی خواست میتونه پلاگین رو از اینجا دانلود کنه. بعد از دانلود از حالت زیپ خارج کرده و یک فایل با پسوند dll رو به محل نصب winamp داخل فولدر پلاگینها کپی کنید و بعدش وینمپ رو اجرا کرده و به preferences رفته و در قسمت plugins به زیر مجموعه output رفته و پلاگین مربوطه اونجا به اسم Matrix Mixer مشخص هست که با یک کلیک روش انتخاب میشه. برای اینکه این پلاگین استفاده بشه باید وینمپ رو یکبار ببندید و دوباره باز کنید. ضمنا با دابل کلیک روی اسم پلاگین هم وارد تنظیمات بسیار کاملش میشید. من عکس تنظیمات خودمو میزارم.

ضمنا اگه از دوستان پیشنهادی راجع به تنظیمات برای بهتر شدن کیفیت صدا داشتن خوشحال میشم که در میون بزارن 🙂

Screenshot 2021-10-30 154455.png

Screenshot 2021-10-30 154733.png

ویرایش شده توسط Shahab2500
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...