رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

واقعا چی بگم داداشم . مورد را به دوستان گرین لیونی اطلاع بده دوستانی مثل جناب شعبانی توی لیون هستند گه اگر اشتباه نکرده باشم کارشناس  R&D گرین هستند و خیلی پیگیر هستند برای مشکلات دوستان . حتما به ایشان اطلاع دهید . تگش میکنم واست داداش

@Poorya_Lion

خیلی ممنون از لطفت، اتفاقا از لیون خریدمش تقریبا یک سال پیش ولی از اونجایی که تا 97/11 گارانتی داره گفتم ببرم پیش گارانتی که اینطور شد. حالا هم خمیر گرفتم خودم یه چندین بار دیگه تست کنم ببینم چی میشه. فکر  نمیکنم درست باشه برای این موضوع که مربوط به یک شرکت دیگه است مزاحم بچه های لیون بشم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ASTS گفته است :

خیلی ممنون از لطفت، اتفاقا از لیون خریدمش تقریبا یک سال پیش ولی از اونجایی که تا 97/11 گارانتی داره گفتم ببرم پیش گارانتی که اینطور شد. حالا هم خمیر گرفتم خودم یه چندین بار دیگه تست کنم ببینم چی میشه. فکر  نمیکنم درست باشه برای این موضوع که مربوط به یک شرکت دیگه است مزاحم بچه های لیون بشم.

درود 

گرینی هستند و منظورم این است که در فروم  لیون فعالیت میکنند

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود 

گرینی هستند و منظورم این است که در فروم  لیون فعالیت میکنند

بسیار سپاس از توجهتون حتما بعد از تست دوباره با ایشان صحبت خواهم کرد.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Xps گفته است :

تفاوت قیمت Z9 و GT-4 تنها سه هزار تومنه و به نظرم بهترین انتخاب Z9 هستش.

noctua بهتره یا Z9 ؟

اگه تفاوتش انقدر کمه خب z9 بخرید

البته نباید نوکتوا رو با z9 مقایسه کرد چون قیمت هاش زمین و اسمونه

نوکتوا درسته قیمتش بالاست اما عمرش 3 سال هست 

من اون موقع دنبال نوکتوا گشتم متاسفانه پیدا نکردم وقتی خریدم دیدم اریاکامپیوتر موجود کرده دیگه دیر شده بود

اگر مقایسه بر اساس کارایی باشه نوکتوا نه تنها از z9 بلکه از خیلی از خمیر های مطرح دیگه هم پیشی میگیره واقعا توی انتقال گرما جز بهترین های جهان به حساب میاد

من خودم روی سی پیو، خیمر نوکتوا بود تا سه سال.

بعد از سه سال که باز کردم دیدم هنوزم مثل اولش مونده من فقط از روی کنجکاوی باز کردم وگرنه مشکل دما نداشتم.

لینک به دیدگاه

سلام

دوستان خیلی جالبه نوکتوا رو همه تعریفشو میکنن اما وقتی خریدم و روی دستگاه های مختلف استفاده کردم افتضاح بود ، اگه اشتباه نکنم چیل فکتور نسبت به نوکتوا 6 درجه بهتر بود وقتی تعویض کردم

این هم بگم چسبندگی خوبی داشت نوکتوا از این نظر مشکلی نبود

چیل فکتور هم مشکل خودش رو داره ، روی لپ تاپ زدم ی سال بعدش وقتی تعویضش کردم تفاوتش زمین تا آسمون بود ، اینطوری باشه باید قبل از ی سال این خمیر رو تعویض کرد (بستگی به دمای کاری سیستم و مدت کارکرد)

gt-4 هم تازه استفاده کردم اون هم خوبه اما نمیدونم مثل چیل فکتور زود خاصیتشو از دست میده یا نه

برای اینکه خیالم راحت بشه میخوام برم سمت خمیر های فلزی ، اما مشکلی که هست میگن پردازنده مات میشه و.... ، و از طرفی با آلمینیوم هم که مشکل داره

از اونجایی که ترکیبات گریزلی و لیکوئید الترا با هم متفاوته (به جز گالیوم) آیا گالیوم هم مشکل مات کردن و... رو داره؟ (در هر حال آلمینیوم مشکل خواهد داشت چون با گالیوم تشکیل آلیاژ میده)

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/02, 18:50:02، سعید بهمنیان گفته است :

درود آقا مهدی

خمیرهای خودم فعلا تمام شده‌اند و موجودی جدید هنوز نرسیده. قیمتها بالا رفته و شرمنده‌ی دوستان می‌شوم. برای زیر کولر پیشنهادم جلید یا پرولیماتک است.

اگر قیمت مناسب بخواهند همان gt4 مناسب است.

سلام بنده هفته پیش یدونه گرین gt4  خریدم واقعا هم حجمش زیاده و هم کارکردش  عالی هست برای پردازنده 1700 رایزن استفاده کردم تو تست استرس 10 دقیقه ای از 49 بالا نرفت البته تو فرکانس پیش فرض حجم هم اونقدری هست که تا 5 الی 6 بار استفاده کرد 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، bl4ck گفته است :

اگه تفاوتش انقدر کمه خب z9 بخرید

البته نباید نوکتوا رو با z9 مقایسه کرد چون قیمت هاش زمین و اسمونه

نوکتوا درسته قیمتش بالاست اما عمرش 3 سال هست 

من اون موقع دنبال نوکتوا گشتم متاسفانه پیدا نکردم وقتی خریدم دیدم اریاکامپیوتر موجود کرده دیگه دیر شده بود

اگر مقایسه بر اساس کارایی باشه نوکتوا نه تنها از z9 بلکه از خیلی از خمیر های مطرح دیگه هم پیشی میگیره واقعا توی انتقال گرما جز بهترین های جهان به حساب میاد

من خودم روی سی پیو، خیمر نوکتوا بود تا سه سال.

بعد از سه سال که باز کردم دیدم هنوزم مثل اولش مونده من فقط از روی کنجکاوی باز کردم وگرنه مشکل دما نداشتم.

ظهری یدونه Z9 گرفتم منتظرم فردا ارسال کنن که پس فردا استفاده کنم

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ASTS گفته است :

امروز با گرین سر یه واترکولر همین مشکل بود بعد کلی دلیل و منطق میگه شما چرا اصرار دارید بگید کولر خرابه از نظر ما که سالمه وردار کولر رو برو.

اون وقت تو کشور های دیگه کالا رو ببر بگو این حس خوبی بهم نمیده برات عوض که میکنه هیچی کلی هم قربون صدقه ات میره که مبادا ازشون ناراحت شده باشی.

سلام. لطف کنید شماره تماس خودتون رو برای بنده با پیغام خصوصی ارسال کنید. در اولین فرصت با شما تماس می گیریم.

====================================================================================================

دوستان برای آگاهی بیشتر در مورد کیفیت و کارایی اغلب خمیرهای حرارتی موجود در بازار پیشنهاد می کنم  این بررسی  رو از سایت سخت افزار مطالعه بفرمایید.

green-gt-4-premium-temperature.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام. لطف کنید شماره تماس خودتون رو برای بنده با پیغام خصوصی ارسال کنید. در اولین فرصت با شما تماس می گیریم.

====================================================================================================

دوستان برای آگاهی بیشتر در مورد کیفیت و کارایی اغلب خمیرهای حرارتی موجود در بازار پیشنهاد می کنم  این بررسی  رو از سایت سخت افزار مطالعه بفرمایید.

green-gt-4-premium-temperature.jpg

من امروز سفارش ثبت کردم برای Z9  ، دوستان Z9 رو صلاح دونستن / ینی GT4 گرین بهتر از Z9 هست ؟ اگه اینطوره زنگ بزنم فردا بگم بجاش GT4 بفرستن.

سعید بهمنیان

ویرایش شده توسط Xps
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Mahdi_Moosavi گفته است :

سلام

براتون ارسال شد و خیلی ممنونم از توجهتون.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشکل و ایرادی که به این تست ها و بیشتر تست های موجود وارد هست این هستش که به فاکتور زمان توجه نمی کنند و اینکه آیا اون خمیری که بعد از استفاده و نصب اون نتایج باهاش ثبت شده بعد از گذشت زمان و استفاده مداوم از سیستم باز هم کارایی روز اول را دارد و اگر ندارد هر خمیر به چه مقدار دچار کاهش کیفیت شده است.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Xps گفته است :

از نظر قیمت امروز z9 33000 تومان بود gt-4 30000 تومان البته در لیون (الان چک کردم z9 رو زده 48000 تومان)

از نظر مشخصات هم ضریب انتقال حرارت gt-4 5.0W/m.K  و z9 4.0W/m.K هستش.

از نظر وزن gt-4 وزنی برابر 4 گرم داره z9 وزنی معادل 3 گرم.

از نظر مقاومت گرمایی gt-4 با مقدار مقاومت 0.165℃-in2/W و z9 با مقدار مقاومت 0.058℃-in2/W  عرضه میشود.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ASTS گفته است :

از نظر قیمت امروز z9 33000 تومان بود gt-4 30000 تومان البته در لیون (الان چک کردم z9 رو زده 48000 تومان)

از نظر مشخصات هم ضریب انتقال حرارت gt-4 5.0W/m.K  و z9 4.0W/m.K هستش.

از نظر وزن gt-4 وزنی برابر 4 گرم داره z9 وزنی معادل 3 گرم.

از نظر مقاومت گرمایی gt-4 با مقدار مقاومت 0.165℃-in2/W و z9 با مقدار مقاومت 0.058℃-in2/W  عرضه میشود.

مشخصات فنی نمیتونه ملاک بهتر بودن باشه و در عمل مهم هست.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Xps گفته است :

مشخصات فنی نمیتونه ملاک بهتر بودن باشه و در عمل مهم هست.

دوست عزیز جمعا نهایت تفاوتش یکی دو درجه بیشتر نیست این دو.  زیاد حساس نباشید

لینک به دیدگاه

همه نظرات رو خوندم ولی اخر نفهمیدم چه مدل خمیری قوی و مناسبه برای core i7 7700K

قیمتش برام مهم نیست

بهترین مدل چه مارکیه؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/11, 13:08:17، Amir.PRG گفته است :

همه نظرات رو خوندم ولی اخر نفهمیدم چه مدل خمیری قوی و مناسبه برای core i7 7700K

قیمتش برام مهم نیست

بهترین مدل چه مارکیه؟

سلام دوست عزیز

شرکت گرین 2 عدد خمیر سیلیکون مارک Thermallight داره که خیلی خوب جواب دادند:

http://www.green-case.com/products/fan/Chill_Factor3.html

http://www.green.ir/اخبار/tabid/91/ArticleId/312/-GT-4.aspx

اگر هم دیگه دنبال بهترین خمیرها هستی تاپیک زیر را چک کنید .

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/48338-فروش-گریزلی-کانداکتونات-و-gelid-gc-extreme-و-لیکویید-اولترا/

جناب سعید بهمنیان بهترین و معروفترین خمیرهای دنیا را با بهترین قیمتها دارند . 

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان

لپتاپ من HP Pavilion DV6-6199 ee هست که حدود ۸−۹ سالی میشه در حال استفاده هست، چند روزیه که دمای پردازنده اصلی و گرافیکی بالا میره و با انواع متفاوت تنظیمات و تمیزکاری هیت سینک تو این ۳ روز اخیر تونستم این دما رو مهار کنم (قبلا بین ۴۰−۴۵ بعضا ۵۰ درجه اما الان بیشتر بین ۶۰−۶۵ درجه هست) اما خب بلاخره بعد از ۸ سال به نظرم خمیری که برای انتقال حرارت هست توان خودشو از دست داده و الان به فکر تعویض اون افتادم

حالا به نظر شما بین این چند مدل کدوم مناسب هست؟

خمیر حرارتی DeepCool Z9
خمیر حرارتی گرین GT-4
خمیر حرارتی دیپ کول Z5
خمیر حرارتی دیپ کول Z3
خمیر حرارتی کولرمستر MasterGel Pro

اگر خودتون هم خمیر خاصی در نظر دارید پیشنهاد بدید.

لینک به دیدگاه

سلام

هرکدوم گرفتید یکسال دیگه دوباره چک کنید اگه دما زیاده تعویض کنید ، من چیل فکتور و gt-4 رو روی  dv6 6080 تست کردم هر دو بعد از مدتی خیلی اختلاف داشتن با روز اولشون ، قبلا tuniq tx4 هم زده بودم اون بهتر بود ، دفعه اخری گریزلی زدم دیگه خیالم راحت باشه فاسد شدن تو کارش نباشه

z3 رو کلا پیشنهاد نمیدم در این لیست از موارد با کیفیتتر خرید کنید

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

هیچ کدام از اینایی که بالا گفتن را نگیر، با اختلافNoctua  بهتره:

https://meghdadit.com/Product/2546

ویرایش شده توسط WeirdChamp
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 31 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

هیچ کدام از اینایی که بالا گفتن را نگیر، با اختلافNoctua  بهتره:

https://meghdadit.com/Product/2546

اگر دمای دستگاه برای GPU -CPU زیر 60-65 باشه این خمیر توصیه میشه برای دماهای بالاتر اصلا جالب نیست.

مستر ژل کولر مستر میتونه گزینه خوبی باشه به نظر من.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، HeX گفته است :

اگر دمای دستگاه برای GPU -CPU زیر 60-65 باشه این خمیر توصیه میشه برای دماهای بالاتر اصلا جالب نیست.

ضریب انتقال گرمای این خمیر از تمام خمیر های ذکر شده بالا بیشتره و در نتیجه گرما را بهتر عبور میده، به دما هم ربطی نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

ضریب انتقال گرمای این خمیر از تمام خمیر های ذکر شده بالا بیشتره و در نتیجه گرما را بهتر عبور میده، به دما هم ربطی نداره.

من تعداد زیادی NT-H1 استفاده کردم نه روی خمیر و نه تو سایتش اطلاعاتی از Thermal Conductivity ننوشته بود!

گرچه من خودم از اولین افرادی بودم که تست جمعی خمیر حرارتی تو ایران گرفتم ولی به تجربه شخصی کاری نداریم؛ واقعا اگر به دما ربطی نداره چرا خمیر CFIII با 3.5 وات متر کلوین در تست تامزهاردور برای GPU  از NTH1 بهتر عمل کرده:

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9Y

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در در 1397/10/07, 15:00:09، ARMIN گفته است :

کولر مستر بگیر یا دیپکول Z9

ممنون خودمم نظرم رو همین بود

در در 1397/10/07, 15:24:40، hosin گفته است :

Z5 هم کافیه

اما کلا با اختلاف Z9

ممنون از شما

خودمم تو فکر z9 بودم

در در 1397/10/07, 16:40:13، amirpcp30 گفته است :

سلام

هرکدوم گرفتید یکسال دیگه دوباره چک کنید اگه دما زیاده تعویض کنید ، من چیل فکتور و gt-4 رو روی  dv6 6080 تست کردم هر دو بعد از مدتی خیلی اختلاف داشتن با روز اولشون ، قبلا tuniq tx4 هم زده بودم اون بهتر بود ، دفعه اخری گریزلی زدم دیگه خیالم راحت باشه فاسد شدن تو کارش نباشه

z3 رو کلا پیشنهاد نمیدم در این لیست از موارد با کیفیتتر خرید کنید

حتما این کار رو میکنم

معمولا با یه دور تمیزکاری هیت سینک اوضاع اوکی میشد که این سری اینطور نشد

تو پیام قبلی هم گفتم نظرم رو Z9 بود گفتم یه نظر از دوستان وارد تر بگیرم

در در 1397/10/07, 19:32:33، HeX گفته است :

منظورتون تو لود هست؟

چون دمای دیفالت من باید بین ۴۰−۴۵ باشه اما زیر لود دیدم تا ۹۵ هم بره! :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...