رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان محترم

میخواستم بدونم شما چه مدل خمیری رو جهت تعویض با خمیر حرارتی خود کارت معرفی مکنید؟

محدوده قیمتش چقدر هست؟

آیا کار سختیه یا کسی که تا حالا یه گرافیکو باز کرده هم میتونه انجامش بده؟

مدل کارت هم 290x هست

با تشکر از پاسخ هاتون ;)

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

با سلام خدمت دوستان محترم

میخواستم بدونم شما چه مدل خمیری رو جهت تعویض با خمیر حرارتی خود کارت معرفی مکنید؟

محدوده قیمتش چقدر هست؟

آیا کار سختیه یا کسی که تا حالا یه گرافیکو باز کرده هم میتونه انجامش بده؟

مدل کارت هم 290x هست

با تشکر از پاسخ هاتون ;)

در حد شنیده هام خدمتتون عرض کنم.. خمیرهای 20-25 تومنی تا 30-40 تومنی مثال Z5 و نمیدونم chill factor 3 و خمیرهای هم رده، برای تعویض خمیر پردازنده در پی سی و لپتاپ مناسب هستند ولی فک نمیکنم جوابگوی نیاز شما اونم تو کارت بخاری 290 ایکس باشند. مطمعنن شما باید خمیر خیلی خوبی تهیه کنید و تو رنج 20-30 تومن فک نکنم کارتون را بیفته.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hosseinskandari گفته است :

در حد شنیده هام خدمتتون عرض کنم.. خمیرهای 20-25 تومنی تا 30-40 تومنی مثال Z5 و نمیدونم chill factor 3 و خمیرهای هم رده، برای تعویض خمیر پردازنده در پی سی و لپتاپ مناسب هستند ولی فک نمیکنم جوابگوی نیاز شما اونم تو کارت بخاری 290 ایکس باشند. مطمعنن شما باید خمیر خیلی خوبی تهیه کنید و تو رنج 20-30 تومن فک نکنم کارتون را بیفته.

موفق باشید

بخاری که هست اما دوستان بی انصافی میکنن نمیدونم چرا کارت خیلی خوبی هست فقط یه کیس 3فنه میخواید تا این دمارو دفع کنه

از پاسختون هم ممنون

حالا من بنظرتون اینکارو خودم میتونم انجام بدم؟یا اگه پیچیدست ببرم میدون ولیعصر بدم یکی از بچه ها که اونجا وارده

راستی من الان حدود 2ساله کارتو دارم و بنا بر چیزایی که خوندم ضروری هست که خمیرشو عوض کنم

لینک به دیدگاه

سلام بله می تونید خودتون عوض کنید اگر کارت گارانتی دارد این کار رو نکنید در غیر این صورت بدون تاثیر نیست به نظر من 

لینک به دیدگاه

بهترین روش در هنگام تعویض فقط دقت  الخصوص در بستن ...........

هماهنگی 2 نیم کره سمت چپ و راست خیلی مهمه ....

تا اینجا شوخی بود .بخندیم 

ولی کلا دقت بالا در بستن مهمه تا خمیر لینک نکنه و کاملا فیکس بسته بشه و حتی فشار و دور پیچ ها مهمه ...

البته تجربه شخصی بنده در GTX 980

GTX 960

X3 fan Giga که میشه گفت خیلی مزخرف بود...

لینک به دیدگاه

اگه گارانتی داره که هیچ.. ولی اگه نداره ویدیو آموزشی میتونه کمک کنه از یوتیوب اگه باشه.. مرحله به مرحله میرید جلو..

لینک به دیدگاه

سلام علیک . با اجازه صاحب تایپیک ، کارت گرافیک بنده گرانتیش تموم شده می نداشتم خمیر رو عوض کنم ، زوتاک ۹۶۰ دو گیگ ، دما تا نزدیک ۸۰ می ره

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام علیک . با اجازه صاحب تایپیک ، کارت گرافیک بنده گرانتیش تموم شده می نداشتم خمیر رو عوض کنم ، زوتاک ۹۶۰ دو گیگ ، دما تا نزدیک ۸۰ می ره

یا ابر فرض 80 تا...........

من R9 290 تو استرس تست  2 ساعته

55 -57  ماکزیموم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 6 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

دمای ثبت شده در سایتهای خارجی برای کارت شما اونم نو 78 هستش و 80 طبیعیه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

کمی غیر منطقی نظر شما ....

پس میشه راهنمایی بفرمایید 

دلیل دمای پایین این کارت چیه ؟58b188eb7b1c7_R92902iXFXEdb-a.jpg.61789cfcb60bc938ef1319302932ec6e.thumb.jpg.c6f70db24a7a16485e348282f968e389.jpg

ویرایش شده توسط KR Modir
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در هم اکنون، KR Modir گفته است :

دلیل دمای پایین این کارت چیه ؟

290 کارت داغی هستش مطمئنین  زیر 60 درجه ؟ حتی 750ti که داشتم کارت خنک و کم مصرفیه بعضی اوقات به 60 و تو روزهای داغ تابستون به 62 اینا میرسید

خمیر چی زدین و مدل کارت چیه ؟ توکسین هستش ؟ کارتهای توکسین عالی کردن و بهترنین خنک کننده داشتن

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

290 کارت داغی هستش مطمئنین  زیر 60 درجه ؟ حتی 750ti که داشتم کارت خنک و کم مصرفیه بعضی اوقات به 60 و تو روزهای داغ تابستون به 62 اینا میرسید

خمیر چی زدین و مدل کارت چیه ؟ توکسین هستش ؟ کارتهای توکسین عالی کردن و بهترنین خنک کننده داشتن

نه بابا 290 و 55 تحت فشار؟

مگه میشه مگه داریم!

مگر واتر بلاک استفاده کرده باشن ایشون

لینک به دیدگاه

به پیر به پیغمبر کولینگ کیس درسته 

COSMOS S 

اتفاقا فروختم به آقای صدیق زاده 

نه باز شده نه تعمیری 

نه خمیر عوض کردم 

کلا بخر بفروشم این تو کارت  هام واقعا معرکه بود 

ویرایش شده توسط KR Modir
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 53 دقیقه قبل، KR Modir گفته است :

کمی غیر منطقی نظر شما ....

دلیل دمای پایین این کارت چیه ؟58b188eb7b1c7_R92902iXFXEdb-a.jpg.61789cfcb60bc938ef1319302932ec6e.thumb.jpg.c6f70db24a7a16485e348282f968e389.jpg

حالا کی غیرمنطقی حرف میزنه ؟!  ، زوتاک 960 تا 84 هم میره دماش ، 290 xfx ، دمای 94 ، نوع خمیر دمای اتاق و تهویه کیس و مدت زمان لود و نوع لود بستگی داره

Temp.jpg

با دور فن 100% ، فنهاتون احتمالاً نترکیده ! یا صدای هیلیکوپتر نمیده ! اگه یه مدت اینجوری استفاده احتمالاً کولر گرافیک به رحمت خدا میپیونده !

شرکتهای تولید کننده دارن فناوری Passive  میزارن که عمر فنهای  گرافیک بیشتر بشه اونوقت شما میزاری رو 100%

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

حالا کی غیرمنطقی حرف میزنه ؟!  ، زوتاک 960 تا 84 هم میره دماش ، 290 xfx ، دمای 94 ، نوع خمیر دمای اتاق و تهویه کیس و مدت زمان لود و نوع لود بستگی داره

Temp.jpg

با دور فن 100% ، فنهاتون احتمالاً نترکیده ! یا صدای هیلیکوپتر نمیده ! اگه یه مدت اینجوری استفاده احتمالاً کولر گرافیک به رحمت خدا میپیونده !

شرکتهای تولید کننده دارن فناوری Passive  میزارن که عمر فنهای  گرافیک بیشتر بشه اونوقت شما میزاری رو 100%

من همیشه روی صد نمیزارم این کارت رو تست از اتو 20 شروع میشه میبره تا 100 

تست استرس نه manual بنده

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

Temp.jpg

ضمنا بنده حرف شما رو قبول دارم خیر اگر کارت بود فیلم میگرفتم 

کاملا سایلنت فن کار میکرد 

الان 280 و 390 روی 80 90  

که خودم در کف مانده ام 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

ممنون از راهنمایی

فقط مدل کارت من amp زوتاک نیست

لینک به دیدگاه

یکی از بهترین خمیر ها لیکوید اولترا هستش که بین 15 تا 20 درجه هم دما رو میاره پاین. کاربر سعید بهمنیان داشت قبلا الانو نمیدونم یه پیام بده ببین داره یا نه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 10 ساعت قبل، KR Modir گفته است :

ضمنا بنده حرف شما رو قبول دارم خیر اگر کارت بود فیلم میگرفتم 

کاملا سایلنت فن کار میکرد 

الان 280 و 390 روی 80 90  

که خودم در کف مانده ام 

مدل 290 چی بود ؟ اگه اونجوری بود چرا دادین رفت کارت به اون خوبی

در 9 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

ممنون از راهنمایی

فقط مدل کارت من amp زوتاک نیست

کولرشون یکیه و  شاید مدل amp بهتر باشه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

مدل 290 چی بود ؟ اگه اونجوری بود چرا دادین رفت کارت به اون خوبی ?

عزیز دلم من تازه اومدم تو فروم لیون 

ولی اگر خودم بخوام کارت ها یی که میخرم نگه دارم باید 100 میلیون بذارم تو ویترین 

باید بره بیاد .

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

دوست من نظر شما چیه روی دمای این کارت

Star 

& Over 1 Hours 

58bb4df284d42_Strees7950StartTemp.thumb.jpg.5b63282da574dd84435f16e6da9c52f4.jpg

58bb4deb16cb6_Strees79501hourstTemp.thumb.jpg.269aa4931bfba2373dd97fc75da8a057.jpg

58bb4df908ed0_StresOver1.thumb.jpg.e45c8652fc2ec852eb1576d4e0210fbe.jpg

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

اینم یک کارت خوبه دیگه

لینک به دیدگاه

واسه کارت مخصوصا 290 به نظرم فقط لیکویید الترا استفاده کن ، دست کم 6 7 درجه کاهش دما خواهی داشت  ، خمیر گریزلی هم خوبه ولی گیر نمیاد

فکر میکنم یوزر سعید بهمنیان داشته باشه ، قیمت هم یحتمل حدود 70 باشه ، فقط یکم استفاده ازش قلق داره چون فلزه کمی سخت پخش میشه

ویرایش شده توسط Mahdi D
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام. چند ماه پیش یه خمیر سیلیکون deepcool z9 رو خریداری کردم ، بعد از استفاده متوجه شدم خیلی سفته. قبلن از z3 استفاده کرده بودم‌  شبیه مایع بود. خاستم ببینم  برای این خمیر این ویسکوزیته نرماله یا چند سالی تو مغازه طرف مونده و خشک شده. (البته بسته ش آکبند بود) تقریبا شبیه به خمیر مجسمه سازیه، به سطح سی پی یو نمیچسبه. توضیحات روی خودش گفته باید با کاردکی که باهاشه روی سطح سی پی یو پهن بشه که فک نکنم اصلا امکانپذیر باشه، اگه نرماله این سفتی و بخام استفاده ش کنم، همون قطره ای یه مقدار بذارم وسطش و با کولر پهن کنم کافیه؟ یا حتما باید پهن کنم روش برای کارایی بهتر؟

اگرم احیانا خشک شده و نرمال نیست اشکالی نداره استفاده کنم در حد کار راه انداختن؟ از اون خمیر چینیا بدتره؟ ( سی پی یو رو اورکلاک یا استفاده ی سنگینی نمیکنم ازش)

یه فیلم کوتاه ۶ مگی هم گرفتم ازش ، دوستانی که استفاده کردن ببینن سفتیشو نظر بدن ببینم سالمه یا خیر

VID_20170331_152342.mp4

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...