رفتن به مطلب

همه چیز درباره خمیر سیلیکون (خمیر حرارتی)، سوالات، مشکلات، بررسی‌ها و تجربه‌ها

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اینطوری که متوجه شدم برای لپ  تاپ نباید kyronaut استفاده بشه ضمن اینکه نهایتا تا 80 سلسیوس بیشتر دوم نمیاره  و در عرض چند روز خشک میشه یا پخش میشه بیرون چون چسبندگی متوسطی داره من سر رشته تو این موارد ندارم چیزیکه میگن نباید روی لپ تاپ استفاده بشه، چندتا گزارش هم راجع بهش هست همین نیم ساعت پیش دیدم که خیلیا تو R/gaminglaptops گفتن mx corsair و kyronaut عملا بی فایده هستند باید hydronaut  یا gelid  یا mastergel pro استفاده بشه

حالا فردا بدستم میرسه تا شب خمیر رو میزنم نتایج رو نشون میدم ولی هیچ امیدی به این گریزلی ندارم

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

اینطوری که متوجه شدم برای لپ  تاپ نباید kyronaut استفاده بشه ضمن اینکه نهایتا تا 80 سلسیوس بیشتر دوم نمیاره  و در عرض چند روز خشک میشه چندتا گزارش هم راجع بهش هست همین نیم ساعت پیش دیدم که خیلیا تو R/gaminglaptops گفتن mx corsair و kyronaut عملا بی فایده هستند باید hydronaut  یا gelid  استفاده بشه (mastergel pro)

حالا فردا بدستم میرسه تا شب خمیر رو میزنم نتایج رو نشون میدم ولی هیچ امیدی به این گریزلی ندارم

noctua بگیر.

لینک به دیدگاه

۳۷ دقیقه قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

noctua بگیر.

متاسفانه kryonaunt ظرف یک الی دو هفته رو لپ تاپای گیمینگ پرت میشه بیرون ! این خمیر برای سی پی یو های دسکتاپ هست نه لپ تاپ ، من درخواست کنسل کردن خمیر رو دادم

hydrounat خوبه که حدود 700 قیمتشِ و مدلای دیگه سرچ زدم اصلا ایران نیست !

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

(mastergel pro)

بهترین خمیری هست که استفاده کردم تاثیرش رو 10700kf فوق العاده بود تاثیر رو دمای گرافیک هم که بماند 

لینک به دیدگاه

من درخواست مرجوعی ثبت کردم تو لیون هم پیغام گذاشتم خونده ولی چیزی نگفته تا پولو برگردونن طول میکشه .

یه ساعت دیگه میرم پاساژ ایران کامپیوتر اگه Master Gel Maker پیدا کردم تاریخ انقضا داشته باشه تا هشتصد تومن هم مشکلی نیست میخرم

https://www.reddit.com/r/GamingLaptops/comments/qyr2rx/in_case_if_you_are_wondering_what_pump_out/

لینک به دیدگاه

۱۲ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

من درخواست مرجوعی ثبت کردم تو لیون هم پیغام گذاشتم خونده ولی چیزی نگفته تا پولو برگردونن طول میکشه .

یه ساعت دیگه میرم پاساژ ایران کامپیوتر اگه Master Gel Maker پیدا کردم تاریخ انقضا داشته باشه تا هشتصد تومن هم مشکلی نیست میخرم

https://www.reddit.com/r/GamingLaptops/comments/qyr2rx/in_case_if_you_are_wondering_what_pump_out/

سلام من هم کرایونات داشتم هم master gel maker میتونم به جرات بگم نتیجه  کاهش دما جفتش خیلی نزدیک بهم زیر لود که تست کردم هر کدوم قیمتش کمتر بود بگیرین اون پست ردیت هم اشتباه بوده برداشت طرف خمیر تحت فشار هیت سینک و گرما پخش میشه و طبیعیه اونم هیچ مشکلی نداره تازه یک مقدار زیاد هم زده بود خمیر البته به عمر خمیرم باید نگاه کردتو این عکس خمیر خشک شده من دقیقا جفت این خمیر رو لپ تاپ تست کردم نتیجه یکی بود هم رو سیستم تست کردم اگه maker میگیرید مطمن باشید new edition باشه ولی در کل بهترین نتیجه رو فلز مایع داره که یک مقدار اعمال کردن خمیر سخت باید مطمن شید پخش نمیشه یا اگه میشه اطرافش رو با چسب نسوزی یا چیزی بپوشونید نریزه روش البته کار های دیگه هم میشه کرد

لینک به دیدگاه

خب سه طبقه رو گشتم تونستم پیداش کنم هنوز لیون پاسخ لغو سفارش رو نداده

IMG_20211221_125820.thumb.jpg.fc0fbe072d6c1448ad1a25d04cfe8b17.jpg

این MAKER هست که بالاترین قدرت انتقال حرارت رو بین خمیر های کولر مستر داره فکر نمیکردم بتونم MAKER پیدا کنم کلی پرس و جو کردم. با یه قیمت مناسب خریدم....چقدر 3090 اونجا ریخته بود با پاورهای هزار وات ایسوز😥اصلا از زندگی نا امید شدم:/ملت چی میخرن من چی دارم ، هرچند بازار لپ تاپ های گیمینک صورتی رنگ هم داغ بود🥲

نتایج رو بعدا اعمال میکنم اینم یه لیست از خمیرهایی که دوام بیشتری روی لپ تاپ دارن 

For laptops to avoid pump out and have consistent performance the general consensus:

Best: SYY, Honeywell PTM7950, Thermalright TFX/TF8, IC Diamond (possibly downgraded)

Passable: Mastergel Maker / Pro V2, Hydronaut

Basically useless: MX4, MX5 (better than MX4 but only barely), AS5, NT H1, NT H2, Kryonaut, pretty much every other "thin" paste.

------------------

سفارش هم کنسل شد فقط مونده عودت هزینه Kryonaut

ویرایش شده توسط ☕Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

۱۳ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

متاسفانه kryonaunt ظرف یک الی دو هفته رو لپ تاپای گیمینگ پرت میشه بیرون ! این خمیر برای سی پی یو های دسکتاپ هست نه لپ تاپ ، من درخواست کنسل کردن خمیر رو دادم

hydrounat خوبه که حدود 700 قیمتشِ و مدلای دیگه سرچ زدم اصلا ایران نیست !

درسته حواسم دمای کاریش نبود، لپ تاپ ها راحت تا 100 درجه میره دماشون.

لینک به دیدگاه

خب لپ تاپ دیگه روشن نمیشه🤣

باید بدم تعمیرگاه نمیدونم کجاشو اشتباه انجام داد اومد تو محیط ویندوز دیگه روشن نمیشه باطریشم خیلی کم بود..ولی برق بهش میزنم کلا چیزی نشون نمیده...میبینی خدا می خواد یه لپ تاپ جدید بخرم😀

لینک به دیدگاه

باید بدم تعمیرگاه نمیدونم کجاشو اشتباه انجام داد اومد تو محیط ویندوز دیگه روشن نمیشه باطریشم خیلی کم بود..ولی برق بهش میزنم کلا چیزی نشون نمیده...میبینی خدا می خواد یه لپ تاپ جدید بخرم😀

خدا میخواد دیگه بری سمت پیسی 🤣

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

خدا میخواد دیگه بری سمت پیسی 🤣

جدا. من هرچی خواستم بگم داداش انگلش نکن. حتی اگه لیکوئید هم بزنی دمات ده درجه هم کم بشه (که نمیشه) تهش باید به عنوان لپتاپ باز شده بفروشیش تازه این الترابوک های گیمینگ که خیلی ظریف هم هستن و باز کردن و بستنشون آسون نیست. شدنیه ولی... دیگه خودت دیدی چی شد. لپتاپ گیمینگ سرو تهش همینه، حتی اون کته کلفتاش. چند ماه اول خوبن، وقتی نتونی سرویسشون کنی (خاک گیری، تعویض خمیر و...) همشون آجر میشن.

لینک به دیدگاه

۱ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

جدا. من هرچی خواستم بگم داداش انگلش نکن. حتی اگه لیکوئید هم بزنی دمات ده درجه هم کم بشه (که نمیشه) تهش باید به عنوان لپتاپ باز شده بفروشیش تازه این الترابوک های گیمینگ که خیلی ظریف هم هستن و باز کردن و بستنشون آسون نیست. شدنیه ولی... دیگه خودت دیدی چی شد. لپتاپ گیمینگ سرو تهش همینه، حتی اون کته کلفتاش. چند ماه اول خوبن، وقتی نتونی سرویسشون کنی (خاک گیری، تعویض خمیر و...) همشون آجر میشن.

کاملا درست میگی ایمان جان، امیدوارم دوستمون متضرر نشن.

لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، Devileytion گفته است:

تعمیرگاه سراغ ندارید ؟ یا ببریمش همون پاساژ ایرانیان ..منکه دیگه حوصلشو ندارم میدم یکی دیگه ببره 

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

دادا امیدوارم سیستمت روبه راه بشه.

2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

تعمیرگاه سراغ ندارید ؟ یا ببریمش همون پاساژ ایرانیان ..منکه دیگه حوصلشو ندارم میدم یکی دیگه ببره 

مگه گارانتی نداره ببری شرکت گارانتی؟

لینک به دیدگاه

۴۰ دقیقه قبل، ARMIN گفته است:

دادا امیدوارم سیستمت روبه راه بشه.

مگه گارانتی نداره ببری شرکت گارانتی؟

نه از دبی برام اوردن

لینک به دیدگاه

این تصویر لیکوئید متال خودتون ببینید چه افتضاحی هست...الانم لپ تاپ روشن میشه ولی تصویر نمیده حتی با مانیتور اکسترنال

IMG_20211221_155936.thumb.jpg.da6e6e9df9d6a04c6263656cbce47bfe.jpg

لینک به دیدگاه

۱۹ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است:

این تصویر لیکوئید متال خودتون ببینید چه افتضاحی هست...الانم لپ تاپ روشن میشه ولی تصویر نمیده حتی با مانیتور اکسترنال

IMG_20211221_155936.thumb.jpg.da6e6e9df9d6a04c6263656cbce47bfe.jpg

این الان تصویر لب تاب خودته؟!

لینک به دیدگاه

۴۱ دقیقه قبل، ali-۰۰۹۸ گفته است:

این الان تصویر لب تاب خودته؟!

بله این عکسو خودم گرفتم ...تمامی مدل های Zephyrus M15 همینطورین خمیر مایع وحشتناک اعمال شده ولی این شد تجربه دیگه سمت آشغالی مثل ایسوس نرم حتی سری جدیدشم همین مشکلو دارن دمای بالا و لیکوئید افتضاح

لینک به دیدگاه

بله این عکسو خودم گرفتم ...تمامی مدل های Zephyrus M15 همینطورین خمیر مایع وحشتناک اعمال شده ولی این شد تجربه دیگه سمت آشغالی مثل ایسوس نرم حتی سری جدیدشم همین مشکلو دارن دمای بالا و لیکوئید افتضاح

حالا که باز کردی خیلی با احتیاط پاکش کن که زیر تراشه ها خمیر نره. 

یه خمیر خیلی خوب بخر با احتیاط و حساب شده ، مقدار مناسب خمیر بزن . و موقعه سفت کردن هیت سینک هم حساب شده سفت کن تا تمام قسمتهای هیت سینک روی تراشه ها ، تراز وایسته.

پند: نباید باز میکردی، الان هم خمیر عوض کنی فکر نکنم تاثیر چشمگیری تو دما داشته باشه. شاید یک ماه اول دماه کم بشه ولی بعدش دوباره برمیگرده سر خونه اول.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

3 ماه کولر بستم میخوام دوباره بر عکس نصب کنم باید خمیر بزنم یا مشکلی نیست ؟

لینک به دیدگاه

۳۰ دقیقه قبل، M PC گفته است:

3 ماه کولر بستم میخوام دوباره بر عکس نصب کنم باید خمیر بزنم یا مشکلی نیست ؟

کولر به هر علتی از سوکت باز بشه خمیرش باید عوض بشه.

لینک به دیدگاه

درود:

خمیر مالی پردازنده دسکتاپ و لپ تاپ تو چه محدوده زمانی باید انجام بشه  ؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۱۱/۷ در ۲۲:۵۸، Saeed۱۹۸۰ گفته است:

درود:

خمیر مالی پردازنده دسکتاپ و لپ تاپ تو چه محدوده زمانی باید انجام بشه  ؟

ممنون.

سلام دوست عزیز . هروقت کاراییشو از دست داد. شما موقع اعمال خمیر دمای قطعاتو تست میکنی و بعد گذشت مدتی بالاخره وسط بازی یا از صدای فن متوجه افزایش دما و افت کارایی میشی.  معمولا زیر 1 سال کسی خمیر عوض نمیکنه مگه اینکه خمیره فیک و خراب باشه.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۹/۲۹ در ۱۴:۳۸، ali-۰۰۹۸ گفته است:

اونقدی که ایسوز (هی سوز) تو قطعات خرابی داره. تو همین فروم از گرافیک گرفته تا مادربرد و چیزهای دیگه ، برندهای دیگه نداره. (فنهای ایسوز بهشون بر نخوره)

THIS !

اخرین مدل لپ تاپ ایسوز با 98 سلسیون داره کار میکنه.

این لپ تاپ درست نشد قرار بفرستیم دبی برادران پر مدعای مجتمع تجاری نور هیچ کاری نتونستند بکنن

نهایتا یه ideapad gaming 3 گرفتم اینم وضعیت دما حالا خودتون مقایسه کنید ایسوز خرابی زیاد داره

Ryzen 7-5800

3050 RTX

16GB ram

IPS 120Hrz

20220307124108_1.thumb.jpg.28bdcdac54382635b05a9a76427480a6.jpg20220307123506_1.thumb.jpg.70a061f9f8cc6589d7c50977b3c237db.jpg20220307142210_1.thumb.jpg.2c0aedeabf3ddf85ba9419076d26e1ed.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...